Jsou tělesné tresty účinné?

Jsou tělesné tresty účinné?

18.10.2010 00:00  |  Rodina a děti

Ve snaze zjistit účinek tělesných trestů vedli ve Spojených státech studii na vzorku patnácti set dětí od 2 do 4 let. Vědci si rozdělili rodiče do tří skupin:... celý článek

Komentářů: 140 | Poslední komentář: 4.3.2014 00:18

Komentáře

reagovat 18.10.2010 15:56 - v

rucne strucne, to byl za mych mladych let bezny prostredek a nepozoruji, ze by na mne zanechal jakekoliv nasledky, uspesne jsem vystudoval 3 vysoke skoly, z toho jednu v Norsku a mam skvely job. Na nektere jedince plati jen poradny remen na holou. Tahleta "korektnost" je cesta do pekel a k fasismu.

reagovat 18.10.2010 18:12 - klára

Nařezáno vařečkou jsem dostala 2x v životě - jednou, když jsem ve čtyřech vyrazila sama do světa a podruhé, když jsem u tety ukradla pár věcí - dalo mi to nasrozuměnou, že to se nesmí, což jsem do té doby coby malé dítko nevěděla.
Jinak mne to nepoznamenalo. Něco jiného by asi bylo, kdybych byla bita denně kvůli blbostem.
Víc myslím škodí pravidelné nadávky a neustálá kritika dítěte.

reagovat 18.10.2010 18:46 - ----

Nařezáno vařečkou jsem...

Vidíš to, Kláro a já bych v prvním případě nařezal spíše tomu, kdo nezabránil, že jsi se vydala do světa.

reagovat 18.10.2010 19:20 - klára

Vidíš to, Kláro a já bych...

:-) tak to by bylo hodně těžké, nikdo nemohl očekávat, že se takovýto plán zrodí v mé hlavičce - jako vždy jsem si hrála s dětmi před barákem na sídlišti a pak jsem najednou křikla na tátu, který byl na balkóně, že jdeme ještě s jednou kamarádkou do světa - sice křičel,že nemáme nikam chodit, ale to už jsme byly na cestě...
jinak v té době před třiceti lety bylo zcela normální, že si malé děti hrály samy na sídlišti a rodiče je jen občas kontrolovali z okna

reagovat 18.10.2010 19:45 - ----

:-) tak to by bylo hodně...

Jo, ve 4 letech to bylo hodně normální.

reagovat 18.10.2010 20:12 - Astra

Tak asi budu za exota, ale u nás dostával jenom brácha a mně to přišlo nefér. Když něco proved, dostal na vybranou buď domácí vězení, nebo sekec. Táta mu vždycky řek: tak si vyber budeš baba nebo chlap? A když řek, že chlap, tak hned dostal a potom klidně směl jít ven, dívat se na televizi, prostě žádný zákazy. Já furt něco nesměla. A když jsem třeba jednou opravdu chtěla s holkama na koncert, tak jsem tu možnost výběru bráchovi záviděla. Táta na to měl svůj názor: holky se nebijou, výprask je klukovská záležitost. Jinak si myslím, že tělesný tresty spíš nefungujou.

reagovat 18.10.2010 20:38 - lv

musíme rozlišit co je tělesný trest. je rozdíl lehčí pohlavek, výprask vařečkou nebo rukou a dalšími. Já jsem byl "bit" od mamky skoro za každou pitominu - jsem dostal pohlavek. A že jich nebylo málo - a to jsem nebyl žádné zlobivé děcko - právě naopak - ve škole o mě ani nevěděli,furt jsem seděl a nikdy nezlobil. A rozhodně to na mě nechalo následky(ty pohlavky). Nebo by se to spíš mohlo nazvat nesebevědomý, ušláplejší atp - ono totiž nezůstalo u pohlavků ale bylo tam "ustavičné nenápadné nahlodávání sebevědomí", jako že co z tebe bude(když jsem dostal někdy trojku(učil jsem se nadprůměr dobře),ty budeš jen kydat hnůj u krav a další neustálé vyčítání něčeho. Pak jak z takohého děcka má vyrůst sebevědomý, průbojný a milující(někoho) jedinec, když to neměl od koho pochytit a byl matkou neustále takto "deptán"?. Samozřejmě, nemůžu to svádět jen na matku, ale kdo jiný by děcku měl dát v jeho prvních letech života lásku, vzor, podporu a obětavost než rodiče? Pro mě už je to zbytečné, já už jsem to prožil, ale rodiče, kteří mají(budou mít) děti, by se měli zamyslet, jak se k nim mají chovat, co mají říkat, protože takový člověk z nich pak vyroste.. konec

reagovat 18.10.2010 21:04 - Radek

Tak mala decka nemaji rozum, zajimavejsi by bylo zjistit, jaky odstrasujici ucinek maji telesne tresty na dospele lidi. Ja bych urcite neudelal nic, kdyby mne hrozilo petadvacet na holy zadek liskovym prutem.

reagovat 18.10.2010 21:13 - chytré radio

Astro to máš náhodou docela tolerantního tátu. Kolik rodičů na výběr nedá a rovnou fackuje, žejo. A měl pravdu, ona je to spíš klukovská záležitost, právě když je to na základě dobrovolnosti. Ty by jsi snad souhlasila s tělesným trestem, když se mu můžeš vyhnout? Já myslím, že koncert nekoncert, ještě bys byla ráda, že domácí vězení nebolí. Protože jsi holka. Ale každej správnej kluk chce ukázat, že není srab a taky radši něco vydrží, než aby musel dřepět doma.

reagovat 18.10.2010 22:15 - klára

musíme rozlišit co je...

To souhlasím. Rozhodně jsou horší pohlavky z každou pitominu, často spojené s adáváním a snižováním sebevědomí než výprask, když si to dítě opravdu zaslouží a proved něco, co ohrožuje jeho zdraví či zdraví někoho jiného, třeba sourozence. Já jsem tenvýprask od mamky též brala, prože jsem si uvědomila, že o mne měla hrozný strach a že mne bije ze zoufalství a proto, abych něco podobného nikdy již neudělala.
Téta ten mi spíš při každé příležitosti nadával a to určitě má větší vlv na psychiku dítěte, na jeho sebevědomí atd.

Ale Iv teď si dospělá a je třeba znovu najít sebevědomí a rodičům ty nezdary ve výchově odpustit, jinak se tím budeš jenom trápit nebo se na tov ymlouvat.

reagovat 26.10.2010 14:44 - Lili

Mně dost často bohužel rupnou nervy a malýmu jednu střelím na zadek (jsou mu 2 roky) a ještě u toho na něj ječím. Zjistila jsem, že účinek to nemá žádný, a to ani pak do budoucna, protože za chvíli to udělá znovu. Ale jak si s ním jinak poradit, když prostě neposlouchá, nebo spíš většinou úmyslně neposlouchá? Některé věci stačí vysvětlit, to je fakt, hlavně, když použiji něco jako "když se teď poslušně oblíkneš a půjdeš ven, stavíme se v obchodě pro něco dobrého". Ale taky nevím, jestli je to dobrá metoda. A někdy prostě dělá naschvály a když odejdu a nevšímám si ho, připadá mi, že on vlastně vyhrál, tak nemám autoritu a když ho plácnu, tak vlastně taky ne. A to je několikrát denně, když cokoliv má udělat, schválně uteče apod.
Jinak jsou případy, kdy to pochopí správně, když hodí na děti písek a plácnu ho pořádně přes ruku, tak to pak už neudělá (většinou). Ale takový ty denní věčný naschvály, jak je řešit? Abych úplně neztratila autoritu a nebyla za mámu hysterku?

reagovat 26.10.2010 15:22 - Kiki

lili: Smysl tělesného trestu je, a teď se nelekni, aby to trestaného bolelo a už to neuděal ze strachu z bolesti. Viz rákostky, vařečky atd. Pokud synka lehce plácneš, ani to žádný smysl mít nemůže. Syn mojí kamarádky třeba zlobí, ona ho plácne a on schválně nastaví ručičkya říká "ještě". Kdyby ho plácla tak, že by ho to bolelo, určitě by ještě neříkal. Skutečně mu naplácat, je dneska kvalifikováno jako týrání a třeba mě by se to příčilo. Takže tělesné tresty jsou celkem k ničemu... i když by je děti někdy potřebovaly.

reagovat 26.10.2010 18:22 - Lili

Kiki, díky za odpověď. No já bych ho chtěla vychovat dobře (jako asi každá máma), ale někdy mám pocit, že hned na začátku už něco kazím. Že si neporadím a místo toho jsem hysterická. Za chvíli se ze mě začně dělat srandu. :-p

reagovat 26.10.2010 18:57 - Petr

Rány padají tam, kde došly argumenty.

reagovat 26.10.2010 19:28 - Katka

Rány padají tam, kde došly...

1,0-2,5 leté dítě argumety nepochopí - leda tak ty, že, když něco neudělá, co se nám nelíbí, dostane sladkost - avšak ani toto nevydrží na dlouho, navíc to dítěti zadělává na zdravotní problémy.
Já měla zkušenost s dcerkou, když lezla na velmi nebezpečné místo, že nepomáhaly žádné agrumenty a vysvětlování, jak by si mohla udělat bebíčko, jak by plakala, jak bych já plakala, kdyby se jí něco stalo - prostě jí tam bavilo lézt a lezla tam i natruc - čím víc se mi to nelíbilo, tím to pro ni byla větší výzva a zábava - myslím, že v takovém případě, kort, když si dítě může opravdu ublížit, je naplácání na místě. Samozřejmě, že staršímu dítěti by to již vysvětlit šlo nebo již fungují různé zákazy oblíbené činnosti - ale u batolete to nefunguje.

reagovat 26.10.2010 23:42 - Tomáš

Nebral bych to vážně, ten test dělali Američani. V USA jsou tělesné tresty zakázané a Američani si tímto testem chtěli dokázat, že je to tak správné. USA spolu s dalšími státy se zákazem tělesného trestání dětí jako je např. Kanada, Velká Británie, Švédsko atd. to jsou státy, které se doslova proslavily bandami nezvladatelných mladistvých chuligánů. Naproti tomu v Japonsku (také vyspělá země), žádné bandy nezvladatelných chuligánů nikdy neřádily a navíc Japonci jako národ (na rozdíl od Američanů či Britů) mají jedno z nejvyšších průměrných IQ na světě, asi to bude tím, že tam když dítě za porušení zákonů jako rodič odmítnete "tělesně" potrestat, tak Vám ho prostě odeberou z péče.

reagovat 30.10.2010 16:06 - tak moment

V USA tělesné tresty NEJSOU zakázané. Naopak - povolují se i na školách, říkají tomu "paddling", protože na to maj takovou plácačku (pádlo). To je ta americká dvojí morálka. Vášnivější polibek ve filmu už je skoro prnografie, sprostý slova se cenzurujou, puritánství úplně šílený, mladý lidi tam nic nesměj, ale výprasku se jim dostane.

reagovat 30.10.2010 17:09 - takmomentjevul

V USA tělesné tresty NEJSOU...

Ve vetsine skolach v USA jsou telesny tresty uz zakazny a ve zbytku budou zakazany brzo. Unika mne ale souvislost mezi telesnymi tresty na skolach a "uplne silenym puritanstvim", coz je ovsem taky daleko slozitejsi, nez si cesky ignorantni hlupak jako ty muze myslet. V USA jsou stovky TV kanalu, vetsinou po drate a tam se sprosta slova pouzivaji, vasnive se na nich libe a je tam i nahota, ba dokonce i pornografie. To proto, ze kdo si kanaly po drate objedna je si toho vedom a predpoklada se, ze zaridi, aby to nevidela decka. A mlady lidi muzou v USA hodne a proto jsou taky proslavane samostatnejsi, nez napr. mladez ceska.

Tomasi, ty ses dalsi cesky blb. Ano, Japonci maji jedno z nejvyssich IQ na svete, ale nikoliv na rozdil od Americanu a Britu, ktery rovnez maji jedno z nejvyssich IQ na svete, vyssi nez napriklad Cesi, kteri na belochy maji IQ skromne.

reagovat 31.10.2010 00:25 - MiladaL

Mně dost často bohužel...

ahoj Lili, je dobře, že sem píšeš a přemýšlíš o tom. já mám dvě děti 4 a 2 roky. Můj názor je ten, že nelze čekat u 2letého, že Tě poslechne. Ani u 3letého. Plně se ztotožňuji s tím, co vyplývá z článku - úctu lze získat jen obětavostí a trpělivostí. A pokud nemáš úctu, nemůžeš mít ani autoritu, alespoň ne dlouhodobě. Doporučuji převratnou knihu Respektovat a být respektován, vše je tam podrobně a přehledně popsáno. přeju Ti hodně krásných chvil s Tvým dítětem.

reagovat 31.10.2010 04:39 - tak moment

Samozřejmě si můžeš myslet, že všichni kolem jsou volové, ale nejdřív se zkus informovat. Tzv. paddling (výprask plochým prknem) je povolen jako trest na školách v USA ve státech:
Alabama, Arizona, Arkansas, Colorado, Florida, Georgia, Idaho, Indiana, Kansas, Kentucky, South Carolina,Louisiana, Mississippi, Missouri, New Mexico, North Carolina, Oklahoma, Tennessee, Wyoming a Texas. Připadá ti to, že jsou tělesný tresty skoro všude v USA zakázaný? A s tim, co píšeš o IQ Američanů, je to podobný. Mimochodem puritánství: 3 vteřiny viděla Amerika prso Janet Jacksonový a do týdne změnili vysílací předpisy

reagovat 31.10.2010 17:09 - takmomentjevul

Samozřejmě si můžeš...

V tech statech to muze byt povoleny, ale zakladni skoly spadaji do skolnich distriktu (v prumernem state jsou jich stovky), ty jsou rizeny volenymi cleny skolnich rad a ve vetsine distriktu jsou telesny tresty zakazany bez ohlednu na to, jestli jsou v tom kterem state povoleny. Vetsina ucitelu taky odmita telesne trestat i kdyz jim to (mensina) skolnich rad povoluje.

IQ Americanu je vyssi nez Cechu i kdyz jsou do prumeru zahrnuti cernosi (iq 85) a hispanci (iq 87), takze muzeme prepokladaat ze americti belosi maji IQ podstatne vyssi, nez Cesi. To je prekvapko, ze lidi, kteri vybudovali takovou hopodarskou a vedeckou supervelmoc nejsou primitivove, vid?

Nehoda Janet Jacksonove se stala behem vysilani TV spolecnosti CBS, ktera vysila zdarma a jeji vysilani lze prijimat pres antenu, takze to muze videt kazdy, kdo zapne TV, vcetne decek. A protoze jde o vlny, ktere patri americkemu lidu, vladni agentura FCC dohlizi na to, aby byly dodrzovany jiste standarty. FCC za nehodu Jacksonova dala CBS pokutu, ale ta byla po odvolani zrusena. Ty stovky kanalu, ktere si vetsina americanu predplaci a ktere vysilaji po drate a pres satelity, muzou vysilat co chteji a nepodlehaji dozoru FCC. Tam se muzes divat treba i na pornografii, protoze ti na to prvni clanek americke ustavy dava pravo.

Ty mas pravo i na antiamerikanismus, ale nemel bys placat nesmysly.

reagovat 31.10.2010 18:15 - tak moment

1)Podle Human Rights Watch und American Civil Liberties Union (ACLU - zpráva z r. 2008) dochází téměř na polovině amerických škol k paddlingu, ročně to je okolo 200 000 případů

Podle statistik, které vede federální vláda USA je to skoro půl milionu ročně


2) amrické a evropské testy IQ nemají stejnou numerickou škálu. Výsledky se pak přepočítávají a záleží na způsobu přepočtu. Kromě toho se jenom v Evropě používá několik testů s různými výsledky (Binet-Simon-Test, Ravenův test, Hamburg-Wechsler test atd.) V jednom máš IQ 95, v dalším 125....nakonec nevíš, jestli jsi génius nebo retardovanej. Všechny testy se normujou v každým státě zvlášť, aby IQ 100 mělo nejvíc lidí, aby jenom zlomek procenta měl nad 130 atd. Takže mezinárodní srovnávání nikdo moc vážně nebere

3)Jacksonová a Timberlake se kvůli aféře s bradavkou dostali před soud. Vyšetřování FCC trvalo od září 2004 do července 2008 a hrozilo jim 550 000 dolarů pokuty. To všechno kvůli několikavteřinovýmu záběru na nějaký prso! To by se u nás nestalo. Proč? Prostě proto, že u nás si polovina voličů nemyslí, že bůh stvořil zemi za 7 dní, že erotický filmy a masturbace jsou hřích a že nevěřící příjdou do pekla. Taky si většina z nás nemyslí, že třívteřinovej pohled na ženský prso nás "mravně počkodí". Asi nám chybí to potřebný IQ

reagovat 31.10.2010 19:10 - takmomentjevul

1)Podle Human Rights Watch...

1) USA ma 310 milionu obyvatel takze 200,000 pripadu rocne neni moc, i kdyby statistika techto velmi levicovych organizaci byla pravdiva. V kazdem pripade si muzou americky rodice zvolit takove skolni rady, ktere paddling nedovoli.

2)Jestli si myslis, ze Americane maji nizke IQ a Cesi vysoke, myslis si to, ale vysledky obou narodu mluvi za sebe.

3)USA jsou i mezi demokratickymi staty unikatni svou svobodou projevu, ktera je temer totalni. CBS sice dostala pokutu a musela se (uspesne) odvolat, ale zato American muze beztrestne rict a udelat daleko vic veci, nez obcan jakekoliv jine zeme. A v Cesku dostavaly programy jako VyVoleny jednu pokutu za druhou. A mne osobne vic nez nabozenska vira vadi v Cesku rozsireny nazor, ze komunisticka diktatura byla lepsi, nez demokracie.

Tim koncim, takze se nemusis obtezovat mne odpovidat.

reagovat 31.10.2010 20:09 - klid

Tak se nehádejte. Každej máte pravdu v něčem. takmomentjevul má pravdu, že svoboda projevu je v Americe větší než u nás. A tak moment má zase pravdu, že část Američanů jsou pořádný evangelikálové.

Radši mi řekněte co si myslíte o tomhle:

Jeden americkej student (původem z Texasu) mi říkal, že Evropani jsou změkčilý, protože ve škole ani doma na ně nikdo nesmí vztáhnout ruku. Děcka to vědí a přerůstaj rodičum přes hlavu. Za život nedostanou ani pohlavek a pak jsou z nich rozmazlený měkoty a malý tyrani. U nich doma platilo, že pořádnej kluk si má jednou za čas užít pořádnej výprask, aby z něj nebyl srab. Když v 15 neví, jak chutná normální facka, bude rozmazlenej maminčin mazánek, co všechny komanduje.

Tak to byla celá ta jeho filozofie. Proti Evropě jinak nic neměl. Líbily se mu evropský filmy, evropský města, obdivoval českej smysl pro humor. Ale jsme prej změkčilý.

Co si myslíte vy? Má pravdu? Plácá nesmysly?

reagovat 31.10.2010 20:27 - tak moment

O čem se to hádáme? Já si vůbec nemyslím, že by Češi byli lepší (nebo chytřejší) než Američani. A že maj v USA větší smysl pro svobodu projevu než v Evropě, to uznávám.
Já o tom začal proto, že tu někdo pořád tvrdil, že zákazy fyz. trestů jsou jenom taková hloupá móda, která k nám přišla z Ameriky. Tak jsem chtěl říct: "tak moment" - žádná módní vlna a už vůbec ne z Ameriky.

A k tomu Texasanovi: jo, to se u nás taky říkalo, že "správnej kluk" si to "má zažít". Ale to jsou takový "chlapácký" rady, to snad máme na víc, ne? K čemu všechna ta civilace a pokrok, když nakonec neumíme vychovat vlastní děti bez násilí?

reagovat 26.11.2010 12:58 - máta peprná

Tak to nebude tím, že je to Texasan, to bude tím, že je to primitiv, těch tu máme u nás taky dost.

reagovat 26.11.2010 13:44 - Taly-G

představte si, že z těch dětí, co nedostávají na zadek, vyrostou úplně normální lidi. a naopak, že z těch, co jsou biti jak žito a bití dokonce patří k výsostným výchovným metodám jejich rodičů, vyroste přesně ta pakáž, co teď žije v české republice.
jinak české děti spolu s bitím získávají od rodičů danajský dar: hrůzu ze spontánnosti. to poznáte třeba podle publika na koncertě. v opeře se volá bravo, ale v čr ne. zato se u nás lidi rozjedou po alkoholu, to by jim šlo úplně nejlíp.

reagovat 26.11.2010 14:23 - Bearnsdorf

představte si, že z těch...

bohuzel, asi mate pravdu s temi koncerty.

reagovat 26.11.2010 15:25 - Irena

"správnej kluk" si to "má zažít", jo? No takovýho chlapa, kterej to říká, bych kopla mezi nohy....aby si to správně zažil!

reagovat 28.11.2010 14:49 - ...

jo jen ty děti rozmazlujte, nakonec nařežou oni vám

reagovat 28.11.2010 17:53 - Sasanka

Hele ono to tak někdy vypadá: mladej provokuje a nedá pokoj dokud si tu sekanou nevykoleduje. Jako by mu přesně o to šlo. A když dostane, tak je najednou klid a spokojenost.

reagovat 28.11.2010 17:56 - Irena

No to je blbost! Jasně, že je po výprasku klik, protože je zklamanej a uraženej a ne proto, že by konečně dostal, co chtěl.

reagovat 28.11.2010 18:24 -

Škoda každé rány která padne vedle! Jo to drahnými léty osvědčenej spůsob výchovy. Ty moderní způsoby výchovy nějak nezabýrají a vidíme to na té dnešní mládeži. Fetování nebo užívání drog, chlastání všeho co teče krom rozeschlejch necek, unuděná mládež která nemá před něčím respekt, to jsou všechno následky. Až vám vlastní děti rozbijou hubu a okradou, aby měly na fet, automaty, děvky a chlast budete moci sami sobě poděkovat. Vychovali jsme se ženou 3 děti a sami dnes uznávají, že jsme je drželi zkrátka a že to bylo potřeba. Nemusíme se ani za jednoho stydět!!!

reagovat 28.11.2010 19:05 - Pro jÁ

Byl bych rád,kdybyste,až budete jednou trávit čas v domově pro seniory,nebo LDN,zastával tytéž názory,hlavně v případech,kdy vám ošetřující personál nějakou vrazí,protože:nesnědl jste "chutný" oběd,pomočil jste se,pokálel...Pak jistě vaše metody - Škoda každé rány,která padne vedle-uvítáte!A budete si žádat rány přidat,že?Protože si to vlastně zasloužíte,ne?Váš pohled je laciný a primitivní.Už před mnoha lety,různé výchovné metody popisoval pediatr Matějček.To byl člověk,který na rozdíl od vás,pomohl tisícům dětí i jejich rodičům.Nikde jsem se u něho nedočetl,že by zastával váš pohled.Rovněž Mudr.Koukolík,neuropatolog,popisuje trefně to,jak také vypadá výsledek výchovy,kterou zastáváte...Z mého okolí znám kluky,kteří měli otce jako jste vy.Dva z nich jsou členy sekty,další dva dochází na psychiatrii už několik let,nejsouc schopni samostatného života,po tak báječném působení"tatínka".Je mi čtyřicet.Někdy mám pocit,že(hlavně pánové),při své abnormální ješitnosti,nejsou schopni pochopit,že nejen,že někdo může připadat otravný jim,ale že jsou často otravní oni sami,někomu jinému.Kolikrát vidím na autobusové zastávce dědy v penzi,jak hulákají jak na lesy,předvádějí se před stejně starými babkami a(nejen)mě,tím vyrušují!Mám 190cm,100kg a dvacet let jsem zápasil.Co myslíte,nemám pak nějakému tomu otravnému dědkovi jednu vrazit,aby se srovnal,jelikož je každé rány,která padne vedle,škoda...?

reagovat 28.11.2010 19:46 - výklad karet

rucne strucne, to byl za mych...

Nabízím výklad karet. Mnoho spokojených klientů, kteří se ke mně rádi vrací http://www.vykladkaretonline.estranky.cz/

reagovat 28.11.2010 19:56 - aladin

Neprané maso smrdí. Stačí se podívat dnes kolem sebe, do škol, na ulici, do různých zažízení pro zábavu a p. Děti vědí totiž, že když dostanou výprask a zavolají na linku bezpečí(doufám, že je to správně), tak rodiče nakonec skončí v base. Rodiče se díky ......., co se ohání právy dítěte stávají rukojmím svých dětí a ty si dělají co chtějí. Nějaké domluvy neplatí. Zákazy?, opět to může skončit u soudu-omezování rozvoje dítšte a p. Každý dětský psycholog ví, že děti mají sklon k tyranství, sadizmu a když vědí, že se jim nic nestane, tak je nic nezastaví. Celé tisice let trestaly rodiče své děti tělesnými tresty a děti vzrostly v relativně normální lidi. Posledních několik let se opičíme po americe a již vidíme důsledky této hlouposti. Děti vraždí ve školách na ulicích a co se jim stane?, z jejich pohledu nic, jsou tu přece společnosti pro práva dítěte ne?, a ty z nich udělají chudinky, které za nic nemohou. Původně klasická Evropa, která byla morálně na výši se nechala zblbnout a spadla na úroveň svých vzorů.

reagovat 28.11.2010 20:23 - Hugo

Jsou: zloději useknutá ruka byla rozhodně účinnější než umístění do dnešních zaopatřovacích ústavů, které navíc stojí daňové poplatníky 8000 na osobu a den.

reagovat 29.11.2010 11:43 - Cha cha

Hugo, to bysme byli národ bezrukejch, :))
Neznáš heslo, kdo nekrade...

reagovat 29.11.2010 12:08 - Bolek

Náhodou, ten texaskej balík má v něčem pravdu. Za nás platilo, že správnej kluk rozbije míčem aspoň jedno okno a dostane za to pořádnej výprask, tajně vyzkouší, jak chutná pivo a cigareta a taky za to dostane, ukradne jabko u sousedů a vykoleduje si řemen... a tak se učí, co se má a nemá a zároveň je z něj neni baba. Za nás to byla otázka klukovský hrdosti: zkusit nějakou tu lumpárnu a když příjde zasloužená odměna rákoskou, nebejt baba a vzít to jako chlap.

reagovat 29.11.2010 12:29 - ach jo

A zase jeden. Prosím tě, Bolku a vy všichni další "starý kozáci", přestaňte vzpomínat, jak to bylo za vás, nezačínejte zase s tím svým "za mejch mladejch let". Smiřte už se jednou s tím, že je jiná doba. Vaše mladý léta jsou pryč, odzvonilo vám. Teď je tu internet, jak jste si jistě zjistili, když nám tu udílíte svoje rady, plazmová televize a spousta dalších věcí a to všechno "za vás" nebylo, takže nemá cenu se v tom rejpat a přivolávat starý časy. Nebo mám vyhodit automatickou pračku, protože za vás se pralo v neckách? Nebo mám syna podněcovat, aby míčem rozbil okno a pak ho seřezat jako koně, aby z něj byl pořádnej kluk? Prosim vás, co je to za blbý nápady?

reagovat 29.11.2010 13:01 - Jmesser

A zase jeden. Prosím tě,...

Z tvých názorů jsem rozčarován....

reagovat 29.11.2010 13:51 - no jo

Tak, když jsou tedy ty tělesné tresty, tak špatné,proč se tedy k sobě lidé chovají hůř a hůř ? Když už to dojede až "do kouta" je to mnohdy jediný prostředek pro obranu a odvrácení akutního nebezpečí i zachování bezpečnosti a lidské cti,kdy není prostě čas na hodinové psychologické rozbory a diskuse. Každý tvor si dovolí pouze to co mu je dovoleno. JInak se jednou budeme muset bohužel vrátit opět "ke klacku" a začít od znova chápat že právo a demokracie je hlavně o povinostech a respektu k pravidlům v daném řádu společnosti co se smí a co se nesmí.

reagovat 29.11.2010 16:14 - Bolek

Přesně. Takovym mudrlantstvím, jaký tu předvádí Ach jo by se dalo popřít cokoliv. Když náš kluk inkasuje, tak drží ani necekne, protože dobře ví za co to je. Jednou to dokonce sám řek, když ho manželka bránila a chtěla, abych se mírnil. A mladej povidá: Nech toho mami, nedělej ze mně chudinku a radši počkej venku.

reagovat 29.11.2010 20:35 - Bolku

Znám nejmenovanou rodinu z okolí Ledče nad Sázavou,kde táta mlátil kluka hlava nehlava.Jonom do té doby,než syn vyrostl,zmohutněl a teď zase dostává táta.A jak jsem slyšel,syn si dává záležet...

reagovat 30.11.2010 14:25 - přesně

Tak tak. V domově důchodců taky nejeden pacient zlobí, odmlouvá, vzteká se, domluvy nefungujou a přerůstá sestřičkám přes hlavu a jedním z nich bude za pár let i náš Bolek

reagovat 30.11.2010 19:27 - Fido

Anonyme ze včerejška 20.35 ("Bolku"), škoda že nemůžeš jmenovat - já to tam dost znám. Neprozradíš aspoň obec? :-)

reagovat 30.11.2010 20:55 - Včerejšek 20:35

No nevím,je mi to žinantní...V obci by je rázem poznali.Ale někoho z přezdívkou Fido jsem znal...Nedělá někdo v tvém okolí do veteránů?

reagovat 3.12.2010 14:56 - Bolku, Bolku

"Když náš kluk inkasuje, tak drží ani necekne, protože dobře ví za co to je."

a nebo ti možná nechce udělat tu radost, abys ho slyšel křičet nebo se doprošovat. Nechce se před tebou ponižovat. Ze stejnýho důvodu asi poslal mámu za dveře. To, že to snáší jako chlap, ještě neznamená, že s tim souhlasí. Počkej, jednou ti pěkně nakope zadek!

reagovat 7.12.2010 07:52 - mojeřeč

Bolek to jednou dostane zpátky i s úrokama. Třeba se s nim syn jednou přestane bavit - nafurt.

reagovat 7.12.2010 10:13 - rodič

Nevím, nevím. Možná Bolek jednou dostane od syna záhlavec. Ale rodiče rozmazlenejch dětí - ty si ve stáří užijou! A možná je budou potomci i fackovat.

reagovat 7.12.2010 15:07 - takyrodič

Nevím, nevím. Možná Bolek...

k tomu není co dodat, trefně řečeno!

reagovat 7.12.2010 20:00 - aladin

A zase jeden. Prosím tě,...

ach jo, plácáš tu nesmysly, nepíšeš k tématu, jestli nic nemáš, tak sem ty nici nepiš. A co když ten tvůj si přinese do školy bouchačku, co sem budeš psát. Tahle z......á boba nam kazí naše děti. A vypadá to, že to má posvěcění z hora a to celosvětově, když se lidi haštěří mezi sebou, tak se jim lépe vládne že?.

reagovat 7.12.2010 20:05 - aladin

Přesně. Takovym...

Naprosto s tebou souhlasím. Stalo se nám skoro to samé, syn odpověděl matce, že musel dostat a že je to v požádku. Žena z toho měla šok.

reagovat 7.12.2010 22:35 - Bolek

Dneska se tomu směju. Tenkrát jsem mu ještě přidal, že je drzej na mámu. Ale vlastně jsem na něj byl hrdej, že není srab a jako správnej kluk se radši nechá seřezat, než aby se schovával mámě pod sukni.

reagovat 8.12.2010 10:32 - Rosťa

Dneska se tomu směju....

Ty seš teda dobrej magor, tebe bych za tátu mít nechtěl, to bych si asi hodil mašli

reagovat 8.12.2010 10:34 - Rosťa

Naprosto s tebou souhlasím....

Syn odpověděl matce, že je to v požádku? To bylo asi potom, cos mu vyrazil zuby, ne?

reagovat 8.12.2010 11:10 - z černé kroniky

Dnes stanuli před soudem dva muži, které státní zástupce obvinil z ubití vlastních synů. Čtyřicetiletý Bolek B. z Horních práskanic se obhajuje tvrzením, že syn to tak chtěl. Jednačtyřicetiletý Aladin A. z Prahy zase na svou obhajobu uvedl doslova: "syn řek, že je to v požádku"

reagovat 8.12.2010 11:48 - Lenka

Dnes stanuli před soudem dva...

Bože, tak takoví otcové by měli dobrovolně souhlasit se svým vlastním ubitím.

reagovat 8.12.2010 13:41 - technická poznámka

Lenko, klid, pod nadpisem z černé kroniky není úryvek z novin, je to vtip, parodie na názory Bolka a Aladina (nicky předchozích příspěvků).

reagovat 8.12.2010 17:18 - Nevim

Snad kazdej vi, ze v Singapuru se vandalizmus tresta ranami holi, ale presto tam za to nedavno Svycar dostal 3 rany na holou plus nekolik mesicu ve vezeni, tak nevim jestli jsou telesny tresty ucinny.

reagovat 9.12.2010 18:46 - Rosťa

Snad kazdej vi, ze v...

Přesně, zkoušelo se to celej starověk a středověk a nic.

reagovat 10.12.2010 01:27 - Fion

Pro Nevim: no právě proto, že to byl Švýcar - tedy cizinec a nepřevychovanej. Singapuřani už jsou jistě dávno bezproblémoví. :-)

reagovat 12.12.2010 08:19 - Jára

Pro Nevim: no právě proto,...

Nechtěl bych se dožít toho, že by mi kdejakej policajt směl jednu vrazit nebo soudce nebo tak něco. Znáte je, víte jak by to dopadlo, kdyby měli takovou moc?

reagovat 12.12.2010 12:45 - Fion

Járo, to by byla katastrofa... :-(

reagovat 12.12.2010 14:48 - Jára

Dneska se tomu směju....

hele, kdyby tady policajti směli dávat facky třeba za nesrpávný parkování, nechal vzal bys to jako správnej chlap a nechal si nafackovat nebo byl byl srab a zamknul se v autě? Asi to druhý viď jako všichni, co si dovolujou na slabší.

reagovat 12.12.2010 20:04 - Teďtorozseknu

Jasně že jsou účinné - rodič se odreaguje :-)

reagovat 13.12.2010 08:01 - .

Jasně že jsou účinné -...

:-)

reagovat 15.12.2010 16:41 - Pepa

xD Akorát se to musí umět. Když to špatně dávnkuješ, parchanti moc řvou a relaxace je v háji ;)

reagovat 15.12.2010 17:17 - Anička

Zatím nic výchovně účinnějšího než nářez na prdel neznám. S tím řvaní to tak hrozné není. Jen tomu zmetkovi musíte při výchově potopit hlavu do kýble s vodou. Pak se to obejde bez zbytečného řevu a rušní sousedů.

reagovat 15.12.2010 19:50 - Aničko,

proč sis tedy ty zmetky pořizovala? Rány padají tam, kde došly argumenty. Nebo je to jen cynická sranda?

reagovat 18.12.2010 13:18 - ...

proč sis tedy ty zmetky...

Přesně tak! Mlácení zakázat a trestat zmlácením rodiče!

reagovat 18.12.2010 18:24 - Jirka

Krátkodobě ano,ale vpomínám si na jedno muzeum,kde nám ukazovali mučírnu se všemi důmyslnými tresty a nevidím, že by to dodnes trvale pomohlo. Na odvrácení okamžitého nebezpečí,společenské urážky a cti, kde fakt není zrovna čas na nějaké argumentování to je přípustné,jako lidská reakce obrany,která platila vždycky a po "držce" si dávali jak králové, tak i normální lid. V tomto jsme se nikam neposunuli, jako lidstvo ve všech vrstvách.Humanita a mír je dobrá věc,ale někdy taková správná facka ve správnou chvíli.....

reagovat 19.12.2010 17:55 - Martin

Krátkodobě ano,ale...

Facka by mne asi neodstrasila, ale takovejch petadvacet liskovou holi na holej zadek urcite jo.

reagovat 14.1.2011 02:36 - Veronika

Facka by mne asi...

Tak to mi věř, že by Tě to odradilo. Já doma dostávala jen občas za velký průših, ale namočeným prutem na holý zadek, táta si sedl na židli, musela jsem si podat prut, postavit se před něj, sundat si kalhoty a spoďáry až ke kotníkům a lehnout si mu přes kolena. Zadek se mi třásl strachy a když začal švihat prutem, tak jsem ječela, jak o život, kopala, kroutila se, no hotový břišní tanec, ale vždycky to bylo 25 a až pak byl konec, viděla jsem při tom všechny svaté a prosila jak blázen, aby už byl konec, že to stačí, naštěstí to bylo tak 1x, 2x do roka, ale bylo to nezapomenutelné, od 12 let jsem dostávala přes spoďáry, ale bolelo to stejně šíleně.

reagovat 10.2.2011 18:53 - Jana

Co je to za hloupost? Copak tělesné tresty se udílejí jen v hněvu? My děti trestáme vařečkou vždycky za neposlušnost, vzdor a neúctu. Dodržujeme zásadu, že v hněvu se prostě trestat nesmí, to je ponižující a rozbíjí to vztah mezi námi. Klidně odvedeme děti do soukromí, vysvětlíme (nebo necháme je vysvětlit), co udělaly, pak opět v klidu sundáme kalhoty a udělíme trest. Pak zase kalhoty navlékneme, obejmeme se a usmíříme, bez dalšího hněvu se vrátíme do běžného života a jedeme dál. Děti to naprosto berou a 100% to funguje. Doporučuju knížku Pastýřem dětského srdce z nakladatelství Návrat domů.

reagovat 11.2.2011 11:17 - hrůza

Co je to za hloupost? Copak...

hrůza...ještě pochopím když někomu ujede v hněvu ruka je to špatně ale dá se to pochopit-to co popisujete vy je sadismus vůči těm dětem co máte doma a nemůžuo se bránit-když jste takový pastýři tak to zkuste jen domluvou OK

reagovat 11.2.2011 12:53 - Bearnsdorf

hrůza...ještě pochopím...

a potom vyrostou takovi americti spratci, kteri si mysli, ze si mohou dovolit vse. Nerikam, ze zrovna pastyre a navrat domu, ale az vam dite vbehne pod auto a budete se snazit v tom hluku premlouvat, ze to neni spravne ze auto je vyrobeno z oceli, dite z masa atd., lepe je zadrzet, lehce lepnout po prdylce a nemusi to ani bolet. To dite si zapamatuje, ze vbihat pod auto je neco nespravneho rychleji nez nejakou filozofickou domluvou.

reagovat 11.2.2011 13:23 - žabka carevna

a potom vyrostou takovi...

proč hned bít stačí mu to říct a když si ho tak naučíte nikoho mlátit nemusíte-je to o agresivitě dospěláků a jejich neschopnost-dítě zvládnouit po dobrém-kdo to nezvládá at si dítě nepořizuje-nebot se poté vystavuje nebezpečí ohlášení podobného chování na úřady-a dopadají poté jako ta hodná paní učitelka co svého synka přece jenom uhodila-doufám že ji zavřou až bude černá aby si to propříště rozmyslela .

reagovat 10.4.2011 09:18 - Věrka

Tak to mi věř, že by Tě...

Jsou učinné nebo aspoň na mně účinkovaly. Já dostávala hlavně od mamky téměř až do dospělosti. Vždycky mi s vařechou v ruce v klidu vysvětlila co jsem provedla a že mně za to musí potrestat pak ukázala směrem ke kuchyňskému stolu přes který jsem se musela onout, vystrčit holý zadek a dostala nasekáno co se do mně vešlo.

reagovat 10.4.2011 09:56 - !

Věrko, vypadá to, jako by se ti to líbilo. Třeba jsi skrytá masochistka.

reagovat 10.4.2011 19:52 - Věrka

Věrko, vypadá to, jako by...

Masochistka určitě nejsem a nenáviděla jsem to protože pár dní po výprasku se mi dost špatně sedělo a pak ten stud pamatuji si, že jednou jsem se i trochu počurala a dostala ještě přidáno. No ale musela jsem poslouchat.

reagovat 10.4.2011 20:03 - Věrko

Masochistka určitě nejsem a...

Už jsi dostala penisem naplácáno přes tvář ?

reagovat 10.4.2011 20:37 - jim

Nejlepší a nejúčinnější trest by byl sebrat Václavu Klausovi a vládě vše co nám sebrali a vyměnit si s nimi místa.At poznají zač je toho!

reagovat 22.5.2011 21:01 - Lucie

Asi jsou už jsem dost stará a občas stejně dostanu nářez od mamky. Jemi trapně když musí kalhotky dolů a dostanu vejprask vařečkou pak se fakt snažím aby neměla důvod mi zase nasekat holou prcku.

reagovat 4.6.2011 18:55 - Michal

Nabízím možnost objednání výprasku pro Vaší dceru. Podrobnější informace - http://vyprask.0sites.org/

reagovat 6.9.2011 15:34 - Lenka

To jsou kecy, fyzické tresty nikam nevedou, nakonec vás za to děti zbijou, až budete ve starobinci. Nebo vás tam odloží a nikdy se na vás nepřijdou podívat. Těžko říct, co je horší.

reagovat 6.9.2011 20:22 - !

Rány padají tam, kde došly argumenty.

reagovat 6.9.2011 20:29 - XX

Vždycky, když dítěti je do 3-let, pomůže domluva??? Co do dítěte nenacpeš do té doby, těžko získá..Pár na zadek a hezky štípavých nikoho nezabilo. Navíc se takové děti uměly chovat-viz pár let zpět. Nikdo je netýral! Neznaly psychology, poradny a neměly deprese atp..Byly to psychicky zdraví jedinci, co občas dostali na pozadí. Dnes je to jen domlouvání, pláč až řev, válení se po zemi mezi lidmi a plácnout to nelze. Pak si to stěžuje, leze po poradnách ....Tohle zdravá výchova není. také dříve nebylo mezi dětmi násilí. Nikdo nikoho nestřílel, neřezaly se kudlama a nevykládejte mi, že tahle výchova je o.k. Podívejte se,kam až vedla v USA ! Hlavně, že jsme demokrati. ted bych děti nechtěla ani za nic. Ony vlastně poroučejí dospělým. Venku mi lezou na nervy. Ale to neznamená, že bych souhlasila s týráním a hrubými tresty.

reagovat 7.9.2011 11:13 - Jarka

Na mě tělesné tresty určitě účinné nebyly. Výprask jsem dostávala hodně často, chvíli jsem si pobrečela, ale klidně jsem za pár dnů už zase něco zalhala nebo přetáhla večerku, vykašlala se na uklízení i učení a tak. Po menším výprasku vařečkou jsem sekala dobrotu tak 1-2 týdny. Víc jsem se bála výprasku řemenem, dostat pětadvacet koženým páskem a ještě na holou byl pro mě už docela velký strašák, ale stejně jsem nedokázala nezlobit déle než měsíc.

reagovat 8.9.2011 11:57 - Nikol

Já jsem se výprasků hrozně bála a opravdu jsem se maximálně snažila nezlobit a být poslušná, ale nebylo mi to nic platné. Naše matka zastávala názor, že minimálně jednou za 3 měsíce je výprask nutný a že to dělá pro naše dobro. I když jsem vůbec nic neprovedly, tak si vždycky našla nějakou záminku a v sobotu dopoledne nás čekal výprask velkou vařečkou. Mám husinu jen si na to vzpomenu.

reagovat 12.9.2011 00:59 - Peter

To je nezmysel bit "len tak preventivne". Stale by mal byt na to vazny dovod...
Ja myslim, ze pri mne to ucinne bolo, ale dostaval som malokedy, mozno tak raz za 2-3 mesiace. Bila ma len mama klasicky s varechou, nikdy nie hadicou, remenom a pod vecami. Varecha si myslim, ze stipe dostatocne, ved som sa aj vzdy rozplakal...
Ale obcas spominam na jednu usmevnu prihodu, mal som 12 rokov a za dost neskory prichod domov som mal dostat na holu. Problem nastal, ked som si rozopinal rifle, zasekol sa zips. Trvalo to pomerne dlho, ale nakoniec sa to podarilo a mna usmev rychlo presiel...

reagovat 12.9.2011 09:56 - nick07

Proti tělesným trestům jsou bez rozdílu pohlaví právě feministicky laděné skupiny a jednotlivci.
Ve skutečné smečce (správná rodina) vede alfa-samec a jeho pozice je absolutní. Mladé a hloupé vlčky trestá. Ti se ho snaží z jeho pozice sesadit. Ne proto, že by se jim jeho postup nelíbil, ale že sami chtějí mocenskou pozici. Mají totiž přednostně právo na nejlepší samice a na volbu všech postupů. Na svoje místo se dostali bojem. Byli nejlepší.
Dnešní "bábovky" vychovává matka, učitelka ve školce, lékařka v ordinaci, učitelka ve škole, profesorka na gymnáziu atd. V tomto řetězci není ani stopa po velkém vzoru alfa-samec. Současní chlapci jsou nedomrlá stvoření téměř bezpohlavní. Pak se tak chovají v celém životě. Nejsou schopni se rozhodnou a jsou ve všem "tolerantně" pomalí. I mimino by si nejraději vydiskutovali. Není náhodou oblíbenost filmů s drsnýmí chlapáky, protože na asi 2 hodiny získávají iluzi skutečného. Po odchdu z kina je to pryč. Fyzický trest je od nepaměti součástí lidské civilizace. Bylo to především tím, že mnozí s oslabenou druhou signální soustavou (hloupí, blbí)nebyli schopni pochopit nutnost. Na tyto je zapotřebí vyvinout tlak na první signální soustavu - brachiální násilí. Dobrou ukázkou je vůl, který má v čumáku kovový kroužek a to je jediný způsob jak ho ovládat.

reagovat 12.9.2011 10:22 - Ty si tele

Proti tělesným trestům...

trestaly skoro vždycky matky. Jsem feministka odjakživa a své děti jsem potrestala pokaždé, když to bylo třeba.
Muž není víc než žena, máš jen nějaký mindrák pokud si to myslíš.Asi si tím hojíš neúspěchy.
Feministka není nic divného,jen svéprávná žena. Nakonec je faktem, že muži nás tísíce let drželi v područí pouze silou. Nesměly jsme ani studovat a tím v ženách utvrzovali, že jsou méněcené.
Taková výchova od alfa-samce jen utvrzovala jeho syny, že jsou výjimeční a to nejsou. Nakonec kdyby ženy byly tak tupě stvořeny,jak vy hlásáte, neměly by práve jen ony schopnost přivádět nové lidi na svět. Chudák tvoje matka,asi si užila své,když z tebe padají taková svinstva.

reagovat 12.9.2011 10:31 - jm

rozumné,tělesné tresty od rodičů, mi nevadily, ale na školní, mnohdy za každou maličkost, tak ty jim nemůžu odpustit dodnes. Byla jsem drobné děvčátko, poslušné a dnes dospělýma očima se mi to vrací jako arogantní zhovadilost tehdejších kantorek, neměly u dětí co dělat, nervní psychopatky, autoritu měly,tehdy děti ctily autority,bylo to naprosto zbytečné. I po 40 letech jim vzkazuji...vy krávy nebeské!

reagovat 12.9.2011 19:15 - Petr

rozumné,tělesné tresty od...

Správně byly to krávy nebeské, zrůdy rudý komunistický svině

reagovat 12.9.2011 20:57 - !

Rány padají tam, kde došly argumenty.

reagovat 13.9.2011 06:35 - Markéta H

tělesný trest učínně ponižuje dítě a zabíjí lásku !!!

reagovat 13.9.2011 10:23 - Jan

Výstižně řečeno! Souhlasím s Markétou H.

reagovat 25.10.2011 20:35 - Petr

z ostravy mlácení pod zimní bundou aby to nebolelo a až se někdo potentí počůrá a posere a pokadí a nechat tak zmetka kluka at brečí co vy na to lidi.

reagovat 1.3.2012 19:27 - Petr

ano vyzkoušej to nejdříve na mě ano souhlasím.

reagovat 1.3.2012 20:54 - stiflerova mama

rozumné,tělesné tresty od...

Ahoj KM, to máš určitě pravdu, že takovéto učitelky by neměly na škole co dělat...to je určitě špatně. Ale ted to byva dost často obráceně, učitelé jsou terorizováni děckami, jejich rodiči a mají absolutně nulovou pravomoc a x-krát větší zodpovědnost než dřív. Fakt to není prdel dneska učit.

reagovat 1.3.2012 21:01 - Renda

tělesný trest učínně...

Podle mě to nejde takhle globalizovat. Já sama ve svém dětství jsem občas na zadek dostala, či drobnej záhlavec. Lásku k rodičům to rozhodně nezabilo, ted jsme s rodici nejlepší přátelé, ponížená jsem se taky necítila. Myslela jsem si o prdeli a byl klid. 100x víc jsem nesnášela zákazy, přednášky, kázání, vysvětlování a rádoby ten humánní způsob. A co mám přátele, ti to cítili taky tak.

reagovat 2.3.2012 12:36 - Dejv

Podle mě to nejde takhle...

souhlas, ty kecy byly fakt horší

reagovat 2.3.2012 13:02 - !

Jsem pro zavedeni telesnych trestu. takovi ti , vetsinou pricmoudli, po 3. kradezi by si mohli vybrat. Bastonadu, prava nebo leva ruka. Garantuje, ze by v zemi byl alespon na tech dolnich patrech poradek, a samozrejme bez naroku na invalidni duchod.
A nechte si pripominky, ze politici kradou vice. To je jina sorta, ty nikdo nikdy nepotresta.

Ale jinak plne souhlasim s temi nade mnou. Take jsem obcas dostal na zadek, a vztak k rodicum to nepoznamenalo, jen kdyby tu jeste byli. Proto take mne dovedou vytocit ti co mluvi o damacim nasili. Z domu to neznam a malem se mi tomu nechtelo verit, ze se muze takhle chovat muz k zene, ale i naopak.

reagovat 2.3.2012 19:13 - Renda

No oni jen kopírujou...

Pán tvorstva, hrdý samec atd. tu jenom provokují a ty jsi na to skočil.
Ale ty hrubky, to snad nemůžeš myslet vážně. To je prostě omluvitelné jen u cizinců nebo snad dyslektiků, je mi z toho fakt zle.

reagovat 3.3.2012 18:36 - Dejv

Citáty z bible:Tluč a bude...

A ty si procvič pravopis, jsi dement nebo co?

reagovat 3.3.2012 20:12 - Honza

Můj táta se se mnou nikdy nepáral. Když jsem něco proved,tak mě přehnul přes koleno a páskem mi sešvihal holej zadek. Časem sem pochopil,že je to rychlý a účinný. Zaved jsem to i u mích dětí a u manželky. Poslouchají na slovo.

reagovat 3.3.2012 20:23 - :)

Můj táta se se mnou nikdy...

á další podpantofláč...

reagovat 3.3.2012 20:38 - :))

Já se s tim nepářu. Dnes...

Udělejte si sami názor na správného chlapa:

27.2.2012 19:52 - správný chlap

Já to tak doma taky praktikuju. Včera můj 10letý syn dones 3 z češtiny. Tak sem mu opaskem sešvihal holou prdel,až se z toho pochcal. Manželku sem seřezal taky. Měla na něj dohlídnout,aby se pořádně učil.

1.3.2012 20:50 - správný chlap

Já se s tim nepářu. Dnes můj 10letý syn dones 3 z češtiny,tak jsem mu opaskem sešvyhal holou prdel,až se z toho pochcal. Žena ho chtěla bránit,tak dostala taky. Dnes měl za 1.

...tady je s podivem, že dnes přinesl 3 a ještě dnes přinesl za 1:))))).

reagovat 3.3.2012 21:03 - Honza

Udělejte si sami názor na...

"Správný chlap" byl zřejmě ožralej,nebo sfetovanej,když to sem psal. Měly ho víc řezat.

reagovat 3.3.2012 21:17 - hrdý samec

Když jste proti bití,tak jak vyřešíte:

1)Až vám dětičky přídou domů sjetý extází,nebo pervitynem? (Užili jste si pařbu? Nechcete příště víc peněz?)

2)Až se vám žena začne kurvit? (Miláčku užila sis dnes? V jaké polohy jste provozovali?)

A nepište,že u vás se to stát nemůže. Pár mích známích,který byli proti bití mi to taky tvrdili. A dnes mi dávají za pravdu.

reagovat 3.3.2012 21:26 - hrdý samec

Vidíte,došli vám argumenty.

reagovat 3.3.2012 21:58 - Jan

Vidíte,došli vám argumenty.

Každý tady nemůže vysedávat, jako ty.

Kdyby mi potomek přišel domů sjetý, zakázal bych mu oblíbené činnosti a dostal by zaracha - klidně i v 17ti letech.
A kdyby se mi kurvila manželka, zamyslel bych se spíš nad sebou. Ale ruku bych na ně nevztáhl. Primitiv nejsem.

Hrdý samče, co jsi vystudoval?

reagovat 3.3.2012 23:38 - občas si dám extázi(16 let)

Každý tady nemůže...

Já bych ty zákazy jednoduše nějak obešel. A zakázat mi oblíbené činosti je jen o důvod víc si dát další dávku.

reagovat 3.3.2012 23:59 - psycholog z drop-inu

Když dítě zkusí drogu, tak tim, že mu dáte na holou, nebo mu zakážete oblíbenou činnost skutečně jen podpoříte další užívání. Podle anonymních dotazníků ve školách zkusí před 15. rokem 3X a více marihuanu nebo extázi 8, nebo 9 z 10. Málo z nich se stane závislími. Tím to nijak nezlehčuji. Pokut se jedná jen o experiment, tak bych si o tom otevřeně promluvil a vysvětlil ryzika. Když by se to opakovalo, ztráceli se peníze..., tak je nejlepší řešení společně přijít k nám do poradny,a společně se domluvit na řešení.

reagovat 4.3.2012 00:16 - wow

Když jste proti bití,tak...

Právě bití by mě nutilo ke kurvení a drogám, a následně opuštění vola jako jsi ty. A nauč se pravopis...jinak to budí dojem, že jsi absolutní idiot či nepřizpůsobivý

reagovat 4.3.2012 00:22 - rádobypsychologu

Když dítě zkusí drogu,...

Co takhle nejdřív zkusit se doučit češtinu, než budeš cokoliv radit.
Z tvého psaní bolí oči.

reagovat 5.5.2012 19:08 - Důstojník

"Když náš kluk...

Jak ty víš,že nekřičí?Já to chápu,že on drží,jako že neuhýbá.To neznamená,že nebrečí.

reagovat 24.7.2012 08:54 - Tereza

Já jednou dostala od mámy protože jsem řekla že je mi špatně a nechtěla jsem jíst svíčkov ou máma řekla že je to rodiná tradice a že jí musím sníst a já nechtěla měla jsem silnou horečku.Máma mi teda dala facku jenom přes ruku protože s tělestnými tresty se už taky potkala ale já to chápu když rodiná tradice tak rodiná tradice.Ale stejně jsem dostala skvělou práci nikdy jsem na vysvědčení nedostala známku 3,4 nebo 5 myslím že jsem šťastná a děkuju mamce.Když mi bylo 17 vyprávěla mi že jsem byla hodná holka ale nikdy jsem musela dostat facku nebo na holý zadek rukou protože nástrojemi páskem nebo rákoskou to by bylo prý krutý a je ráda že se to hodně vyplatilo protože mám skvělou práci a jsem inteligentní.Což myslím v práci a mám syna a dceru dceři je 7 let a chlapci 8 let a taky jim dám na holý zadek ale holce spíš víc pře ruku víte holčička je spíš hodnější a nezaslouží si výprask jenom facku.U kluka spíše berem tělestné tresty je zlobivý nikdy i mluví sprostě!Třeba nedávno řekl že sestra je velká kráva a smrdí a nechal jejího křečíka utéct z klece pak jsme ho nakonec našli a byl poraněný a umřel za pár týdnů za to co proved va řekl sestřičce dostal na holou.Prvně jsem ho zavolala a řekla jsem mu že to se nedělá!Pak přišel ten pravý okamžik chtěla jsem syna nechat bez výprasku ale on řekl že sestra je stejně čůza.A já řekla co si to dovoluješ dostaneš trest!Druhý den jsem ho zavolala a řekla jsem dostaneš na zadek a pak jsem mu řekla ohni se přes postel okamžitě dostaneš 30 ran rukou za to že jsi tak neposlušný rány padali a kluk brečel plakal když byl konec uvědomil si co udělal a plakal dál a dálale já mu hned po výprasku odpustila přece se na něj nebudu zlobit věčně :D

reagovat 25.7.2012 09:26 - -

Hledám holku nebo kluka, kterému bych mohl nařezat a pak by ona nebo ona nařezal/a mě. Podmínka je, musí mu/jí být max. 15 let, musíme se sejít v Plzni. Na podrobnostech by chom se domluvili. Napiš na můj email: node7@seznam.cz
!!!!!!Jsem ochoten zaplatit až 3OOKč!!!!!!!

reagovat 29.7.2012 20:05 - janka

samozrejme ze sou ucinne! nech mali pankhrat vie kde je jeho miesto! nebude mi predsi skakat po hlave kdy si umane,

reagovat 31.10.2012 16:47 - lenin

samozrejme ze sou ucinne!...

souhlasím

reagovat 31.10.2012 17:02 - anonymka

Hledám holku nebo kluka,...

Tak mě docela mrzí,že nejsi z mého města.A já jsem i o dost starší a ještě do třetice bych se bít nenechala,ale za 300 Kč bych tebe klidně bila.No mám smůlu,za ty peníze bych si na tebe ten čas udělala klidně každý den,smích

reagovat 1.11.2012 01:30 - INSOLVENCE

Hledám holku nebo kluka,...

Tak k tomu ty pičo přidej jednu nebo dvě nuly a budu se s tebou o něčem bavit!!!

reagovat 19.12.2012 01:53 - Kremik

Problém je v tom, že se zamýšlíme pouze nad "hrubými" tresty necitlivých rodičů. Přitom pojem "tělesný trest" je tak široký, že snad ani není pořádně nijak vymezen. Současně nejde pouze o fyzično, je to celý komplex paralelních dějů, do kterých je ten tělesný prostě jen zahrnut. Na druhou stranu i bez použití tělesného trestu dokážeme být hodně hnusní a dítěti pořádně "zatopit". Nevím, kde dokážeme být horší, ale kdo chce být zlý, vždy si cestu najde. Takže otázka je položena zcela špatně, a v této formě nemůže být nikdy rozumně zodpovězena. Důležité jsou motivy činů, jejich přiměřenost, pochopení dítětem, a spousta dalších činitelů. Na kolik je nebo má být takový akt "fyzický" už je trošku jinou otázkou. Zde jde již o celkový vztah s dítetem, citovou otevřenost a celkově logiku soužití. Nikde ovšem není napsané, že trest nutně musí být ubližující, nebo jakkoli nesnesitelný. Přitom to jak se zdá každý automaticky předpokládá. Fyzicky trestat prostě neumíme, pak je těžko se bavit o tom, zda je to dobré a účinné nebo ne.

reagovat 19.12.2012 02:10 - Nona

Potřebuji denně pár přes hubu... ráno i večer a preventivně i v době oběda...místo oběda. Najde se dobrovolník?

http://nd04.jxs.cz/933/442/a739b70572_68895025_o2.jpg

reagovat 19.12.2012 15:19 - ...

Potřebuji denně pár přes...

Ty potřebuješ do klece a ztratir klíč, aby už si nikdy nevylezla.Jsi magor.

reagovat 19.12.2012 15:38 - ?????

Potřebuji denně pár přes...

KOlik dostanu za to zaplaceno, když tě každý den 3x denně vyliskám? Vidím to na 100,- na den, aby si neřekla, že jsem svině nenažraná.
A klidně přidám i přídavek, kopanec do zadku.
A ten zadarmo.

reagovat 19.12.2012 15:40 - nona

Ach jéje, tady s zase někomu líbí můj nick. Takže lidi, za mě jen modrá nona. To je ale oblíbenost, kdo s tím může pochlubit :)

reagovat 19.12.2012 15:54 - ale ale

Ach jéje, tady s zase...

Ale vždyť jen nemodráš a dlouho si nemodrala.
Jako kdykoliv můžeš psát nemodře. Jo, kdyby si byla na jiné diskuzi, kde se jen modrá, to by byla jiná!

reagovat 19.12.2012 15:55 - mám zájem

Ach jéje, tady s zase...

Kolik tedy bude za jednu facku, kterou ti dám. Za svátky nějaký příplatek?

reagovat 4.3.2014 00:18 - Karel

Já se s tim nepářu. Dnes...

to seš pěknej debil!!!!!

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

KOlik dostanu za to zaplaceno, když tě každý den 3x denně vyliskám?...
?????  |  19.12.2012 15:38

Ach jéje, tady s zase někomu líbí můj nick. Takže lidi, za mě jen...
nona  |  19.12.2012 15:40

Ale vždyť jen nemodráš a dlouho si nemodrala. Jako kdykoliv můžeš...
ale ale  |  19.12.2012 15:54

Kolik tedy bude za jednu facku, kterou ti dám. Za svátky nějaký příplatek?
mám zájem  |  19.12.2012 15:55

to seš pěknej debil!!!!!
Karel  |  4.3.2014 00:18

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *