Jehlové podpatky brání početí

18.5.2006 00:00
Rodina a děti

Stále více párů navzdory dlouhé a nákladné léčbě či umělému oplodnění zůstává bezdětných. Proto vědci horečně pátrají po příčinách, proč tomu tak je. A hlavně hledají způsoby, jak tento neutěšený stav zvrátit.

Přitom zjišťují, že v četných případech si za nemožnost počít mohou ženy i muži v podstatě sami. Především nezdravým způsobem života, který se odráží i v nedostatečných rozplozovacích schopnostech. Někdy badatelé narazí na důvody neplodnosti, které se zdají přinejmenším podivné, spíše však absurdní.

Britští gynekologové a porodníci totiž začali razit teorie, že jednou z příčin, proč příslušnice něžnějšího pohlaví nedokáží otěhotnět, je jejich záliba ve vysokých jehlových podpatcích. Nožka nazutá do jimi opatřené obuvi sice k sobě vábí obdivné pohledy mužů, ale zároveň narušuje přirozené držení těla, jež nutí k různě odstupňovanému předklánění.

Jeho těžiště se tak posunuje dopředu, pánev obsahující dělohu a vaječníky se spolu s ním začíná rovněž vychylovat. Konečný důsledek trvalého a častého nošení obdobných střevíců pak na sebe nenechá dlouho čekat. Může vést k velkým problémům s ženskými reprodukčními orgány, jež se mnohdy projeví až za delší čas. V době, kdy už může být pozdě na jakýkoli boj s neplodností.

Zdroj: Plus

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Blbost, už rok má strašné problémy se zablokovanou pátří a vysoké...
Tea  |  12.1.2010 12:37

Jasně že je to blbost, ale takových článků je tady většina -...
Petr  |  12.1.2010 17:42

Picovina
kraska dokonala  |  12.2.2017 01:05

Hlavně že vy jste všichni tak strašně chytří, že zpochybňujete...
Patrik  |  12.2.2017 14:43

Letošní úroda vína se mi obzvláště povedla díky,lehce pískové...
Tak  |  12.2.2017 15:51

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *