Internet pomáhá řešit problém nočního pomočování dětí

1.7.2004 00:00
Rodina a děti

Noční pomočování dětí je jedním z nejčastějších problémů, které děti mají. Pomočování neboli enuréza je velmi stresující pro děti i rodinu. Rodiče si však často nejsou jisti, zda by se měli obrátit na lékaře, a snaží se nejprve problém vyřešit sami. Zorientovat se jim pomohou internetové stránky www.enureza.cz nebo www.mokrapostylka.cz, které provozuje sdružení pro enurézu SEN.

Existují různé formy pomočování a pro přiměřený léčebný postup je velmi důležité přesné stanovení diagnózy. Například ve věku šesti let se občas v noci pomočí deset až 15 procent šestiletých dětí. Polovina z nich má potíže, které způsobuje biologická nevyzrálost regulačních mechanismů ovládání močového měchýře, tvorby moče a buzení. Třetině těchto dětí například stačí upravit pitný režim, řekl dnes novinářům předseda sdružení a primář dětského oddělení nemocnice v České Lípě Josef Gut.

Druhá polovina postižených patří do skupiny dětí s inkontinencí, jejíž příčinou mohou být funkční poruchy močového měchýře, anatomické problémy v močových cestách nebo infekce. Webové stránky pomáhají nejen rodičům, ale i lékařům. Část informací je určena přímo dětem, které mají problémy i ve věku, kdy již komunikují s počítačem.

Pomočování vede mimo jiné k tomu, že se děti nezapojují do aktivit svých vrstevníků, například nejezdí na školy v přírodě a na letní tábory. Na webových stránkách sdružení SEN lze nalézt i rady, co mají rodiče v takovém případě udělat.

Jitka Klejnová

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Děkuji za odpověď. Na stránky se podívám, ale na západě neumím...
Lukáš  |  23.1.2015 14:23

a jestli mas ucet v bance a kreditku,tak nakoupis. Ale postovne z Nemecka je...
Koukni na tcsb.de  |  14.2.2015 12:39

Děkuji za radu, tak už víme, kde se u nás v ČR dají objednat všechny...
Lukáš  |  26.2.2015 10:00

Hello, we have our OWN PRODUCTION of PVC-Slips (tcxxx) and PU/PES (POLYPES),...
tcsb  |  5.4.2015 15:39

Moje řeč nebudit přebalit a je klid.
Miruš  |  19.9.2015 22:30

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *