Indigové děti

Indigové děti

30.11.2000 00:00  |  Rodina a děti

Překvapuje vás vaše dítě dnes a denně něčím zvláštním? Zdá se vám příliš moudré, umíněné, zasněné, buřičské a vzpurné... prostě jiné? Pak nejspíš máte doma to, čemu se říká indigové dítě.Překvapuje vás vaše dítě dnes a denně něčím zvláštním? Zdá se vám příliš moudré, umíněné, zasněné, buřičské a vzpurné... prostě jiné? Pak nejspíš máte doma to, čemu se říká indigové dítě.... celý článek

Komentářů: 483 | Poslední komentář: 26.7.2014 09:32

Komentáře

reagovat 14.2.2001 12:34 - Janka

Tento článok je najzvláštnejší, aký som v poslednej dobe mohla čítať. Keď som si prečítala najprv titulok, vôbec ma nenapadlo, že by to mali byť deti choré na srdce alebo deti šµachticov. Vedela som, že to bude niečo iné a nesklamala som sa. Hneď som zakričala s otvorenými ústami na kolegine: "Baby, otvorte si tento článok. Je strašne zvláštny..." Ďakujem.

reagovat 7.5.2002 01:34 - Dana 27

Žeby se přece jenom něco dělo????? A k lepšímu nebo k horšímu??? Začátek ráje nebo konec světa??? Spíše to vidím optimisticky, to bude asi tím, že se také cítím takovým dítětem. Strašně by mě zajímaly podrobnosti, jak se na to přišlo.

reagovat 15.11.2004 11:30 - Martin

Zprvu jsem tomu nevěřil,ale nedávno moje máma přišla do mého pokoje s časopisem kde byl článek o tomhle,po
pravdě jsem tomu nevěřil,ale po čase jsem zjistil že se moje chování téměř nelíší od toho co je napsané v tomto článku.A když jsem zjistil že nejsem jediní,tak
mě napadlo že bych mohl najít někoho kdo by si chtěl se
mnou o tom promluvit.
Pokud je tady někdo takový a chtěl by si o tom promluvit a nebo by si chtěl se mnou vyměnit své názory
,tak mi napište na můj E-mail.,,Rád si vyslechnu další!"Doufám že tu někdo je!

reagovat 6.1.2005 13:22 - Michal

navrhuji pozměnit přívlastek, aby mu rozuměli i méně duchovní lidé:

Rozmazlené děti

reagovat 28.1.2005 15:21 - Anne

Nevíte o čem je řeč!

reagovat 2.2.2005 19:26 - 1ST Indigo

Tenhle článek mě překvapil a zároveň uklidnil. Myslel jsem, že jsem takový sám. A moje máma prý viděla kolem mě mordrou auru, takže i to odpovídá

reagovat 4.2.2005 13:42 - Peter

Najlepsi privlastok je - likvidator systemu a odpor k autoritam. Moj syn je Indigo Child uz od sameho narodenia. Ked sa narodil, neplakal a pozoroval. Je to s nim velmi zlozite, ma svoje postupy, neprima rady od druhych za ziadnych okolnosti, pokial to on sam od seba nechce. Ako 6 mesacny v choditku ovladal cely byt, 1-rocny rozoznaval zakladne spektrum vsetkych farieb. Ako 18 mesacny rozpraval a ako 2-oj rocny sa zacal ucit abecedu a teraz nema este ani 3-roky a vie ju celu, vratane cisel, pocita do 20, cita jednoduche vety. Na druhej strane je dost komplikovane mu porozumiet a vysielat s nim na jednej vlne. Dokaze to snim len par ludi, chvalabohu, ze aj ja. Moja manzelka nie, a preto ju berie ako sice milovanu osobu, svoju maminku ale nie ako partnera pre diskusie a osobnostny rozvoj. Uvidime, co bude dalej.

reagovat 5.2.2005 11:21 - st Indigo

Já jsem bez problémů četl myslim ve čtyřech letech, naučil jsem se to tak, že jsem si nechal jednu pohádku číst pořád dokola a odkoukal jsem to. A je pravda, že neni moc lidí, s kterýma bych bez problémů vycházel.

reagovat 14.2.2005 08:13 - Zuzana

Modré deti sú modré preto, lebo majú modrú auru, čo je potvrdené z viacerých zdrojov. Vlastnosti týchtio detí sa skúmali. Treba si o tom precítať viac predtým, než niekoho odsúdite.

reagovat 15.3.2005 10:54 - Jana

Dobry den Martin,
k clankom o indigovych detoch som sa dostala az teraz a kedze mam doma 13-rocneho syna, ktoreho radia k skupine indigovych deti, zaujal ma Vas prispevok a ak mate este zaujem o diskusiu na tuto temu, ozvite sa mi.

reagovat 18.3.2005 08:06 - Zuzana

Martin, rada by som sa s tebou trošku porozprávala. Keď sa pozriem okolo seba, je nás veµmi málo s modrou aurou... Sme iní a niektorí µudia to jednoducho nechápu. Napíš mi na moju mailovú adresu, hodíme reč. :-) Papa, prajem veµa tvorivých síl!

reagovat 3.6.2005 11:48 - Martin

Domnívám se,že tento úděl může mít něco společného s evolucí člověka(Skok v evoluci)
Indigo děti by mohli být výsledky toho skoku,aspon předpokládám že je to pravda,ale dávalo by to smysl!Vždyt díky evoluci jsme se vyvinuli a vyvíjíme!Kapacita našeho mozku se též zvětšuje!Doporučuji všem aby si přečetli knížku:
Darwinowo Rádio od Grega Bear!Přečtě te si to a pochopíte určité vlivy evoluce především na naši děti!
Pokud víte,že jste indigo,neboj te se své schopnosti dále rozvíjet a nechejte jim volný průběch,díky tomu zjistíte,co tento jev je!
Pokud máte zájem a chcete si o tomto jevu promluvit se mnou více,stačí mi jen napsat!
Rád si s vámi vyměním názory!
Klidně pište!
Zatím nashledanou!
Martin!

reagovat 31.7.2005 11:48 - Petr

S vývojem člověka to samozřejmě souvisí, ale ne ve smyslu evoluce podle Darwina (evoluce těla)! Jedná se o evoluci duše.
Doporučuji navštívit stránky: http://okemboha.mysteria.cz/
Pokud jste opravdu "indigo" nebude pro Vás problém to pochopit, protože vnitřně cítíte že to opravdu tak je, největší problém je své pocity správně vyjádřit aby to pochopili i ostatní "normální" lidé.

reagovat 11.8.2005 12:24 - Autodidact

Rozumím,rozumím,rozumím. A jsem šťastný, že existují podobní jedinci. Stejně jako mnozí jsem si dlouho myslel, že jsem "první tohoto druhu".

reagovat 13.8.2005 12:21 - Brenmi

To jsem nevěděl,že je nás tolik...ve svém okolí si opravdu rozumím jen s pár jedinci...rodiče to přičítali mému "pubertálnímu" chování a nedostatku snahy s hledáním "společné řeči" s lidmi...teď vidím,že nejsem sám s těmito problémy.

reagovat 23.9.2005 20:07 - Jana

Já se stímto problémem nebo darem potýkám již celých 34 let a ted se stím potýká i můj 13 letý syn, máme výhodu dokážeme spolu debatovat nebo filozofovat a já mu rozumím, se školou svádíme boj, můj syn již navštěvuje 6 školu a je v 6 třídě, 1.9 nastoupil na novou a dneska jsme už byli ve škole ohledně jeho chování, největší problém je naše školství.

reagovat 15.12.2005 00:20 - ála

Tak to na mě dělá dojem, že většina indigových dětí jsou kluci :-) Asi mám doma také jednoho. Nejsem schopná s nim vyjít po dobrém. Původně jsem zvažovala návštěvu psychologa, ale těď zjištuju, že by to asi stejně nemělo smysl. Neporadíte mi někdo, kde mohu nechat tu auru synovi "zobrazit" (nevím, jak to správně napsat), abych měla jistotu. Hezký den.

reagovat 12.1.2006 10:20 - Rypovi

Auru fotí Manzelé Paulíckovi i s výkladem. ADRESA: AURA centrum ESP
Evzen Paulícek
Zákrejsova 630/4 500 09 Hradec Králové 9

Tel: 608 810 741
495 262 184

Fotka i s výkladem stojí kolem 1.000.- Kc
Je vhodné prvne zavolat a zjistit v kterém meste a kdy fotí.

Jejich práce je velmi profesionální a kvalitní. Jsou to príjemní lidé.

reagovat 17.1.2006 22:28 - LYDIE

Tato informace mě ohromila - zřejmě i já mám indigové dítě - skutečně když se před dvaceti lety narodil, neplakal, byl svébytnou osobností od malička, nikdy nikomu nepoložil otázku proč, jako by mu bylo všechno jasné, vykazuje nadprůměrnou inteligenci, i když školní výsledky byly mnohdy žalostné, neboť jej škola jen málokdy dokázala něčím upoutat, je svůj za všech okolností, někdy až nesnesitelně.

reagovat 1.2.2006 00:06 - Zuzana, syn Jonáš

Dobrý den, asi před měsícem jsem se začala zajímat o "indigové děti". Mám 21 měsíčního syna, který odpovídá všem popsaným vlastnostem indigových dětí, jen v jedné věci se liší - miluje nejen přírodu, ale má naprostou důvěru v lidské bytosti, které jakoby vždy rozzářil k obrazu svému. Samozřejmě s ním mám problémy od narození, protože je s ním všechno jinak, než s ostatními dětmi. Kromě toho,že spotřebuje všechnu mou energii,neustále vymýšlí "zlepšováky" a tím tahá všechny kolem do hry, také je vzpurný, všechno musí být po jeho, spí jen minimálně, takže bych Vás prosila, pokud máte zkušenosti s výchovou takových dětí, nebo jste sami indigo o radu jak citlivě vychovávat či možná vést? takové dítě? A co ze všeho nejvíc potřebuje? Na co si dávat pozor apod. Děkuji.

reagovat 8.2.2006 09:34 - Kleopatra

Potvrzuji, jsou vynikající. Nechala jsem si též zobrazit auru - zářivě modrá, s několika odstíny.Nevím, jestli splňuji kritéria indigových dětí, ale rozhodně jsem individualista a filozof a rozhodně mám problém s autoritami.

reagovat 8.2.2006 18:32 - ivana

Aleno, teprve včera jsem zjistila, že existuje pro určité děti zařazení - indigové děti - článek v Květech. Dnes jsem se zabývala vyhledáváním na internetu, neboť mě pojem "indigové děti" velmi zaujal. Dnes jsem shodou okolností byla dojednávat termín v ped. psych. poradně pro svou dceru a byla jsem šokována přístupem psycholožky. Nejednalo by se o první návštěvu, takže jsem s ní již kdysi mluvila, ale jedno vím jistě. Udělala jsem asi dobře, že jsem s ní neprobírala pojem ind. děti. /Zřejmě jde o něco podobného jako lékař versus léčitel/. Jestli budeš chtít zajít se svým dítětem k psychologovi, tak pak k takovému, který bude mít dobrá doporučení od známých a podobně.
S pozdravem Ivana

reagovat 10.2.2006 01:43 - uko

paneboze. to je kravina jak z praku... moje dite krade, protoze neuznava autority, je to indigove dite.

nejsem schopna zvladat vychovi svyho decka, mam indigove dite.

50% tech kecu sedne na kazdy decko a na pulku pubertaku taky. zacnete prosim pouzivat mozek!

reagovat 13.2.2006 18:20 - Rastaman

Tak mám takovej pocit že sem indigo dítě....... :))

reagovat 17.3.2006 21:46 - Spidlin

Tak to jsem určitě indigové dítě ale s totálně posr**ou karmou a to tak že hodně. Jsem nedonošenej několikanásobnej dyslektik a totálně plachej člověk, nešikovnej a totálně neschopnej takže se považuji za raritu která se nikde nevyskytuje. Jako malý jsem dělal bordel v jeslích i ve školce ale ve škoel se to nějak zvrhlo a já byl po celých 9 let šikanovanej ze strany spolužáků a učitelů bez

nějakého relevantního důvodu, asi proto že jsem nezapadal do stáda a od tý doby se bojím všeho a všech. Búhví co jsem udělal každopádně všechno negativní co se v okolí naskytne zaručeně schytám a zkazím. Jsem totální samotář který se užírá a užírá.

reagovat 18.3.2006 09:51 - Gaba

Asi by jsi měl s tím něco dělat. Jestli máš takový dar, tak tím, že se budeš užírat, nic nevyřešíš. Je to tvoje jistota, to uzavření, ale zkus to překonat. Určitě se najdou lidi, kteří ti pomohou a s kterýma si budeš rozumět..

reagovat 18.3.2006 10:00 - Gaba

A ještě jsem četla, že se po roce 2002 má rodit až 95% všech dětí indigových. Tak to mi připadá opravdu hodně, tj. skoro všechny

reagovat 18.3.2006 15:02 - Olga

No teda! Všichni mi říkali, že jsem umíněný fracek, a já přitom byla indigové dítě :-))) To je ale chujovina...

reagovat 24.3.2006 10:15 - Rascal

Blbost

reagovat 24.3.2006 11:14 - Gaba

o mě zase říkali, že jsem neposlušná a rozmazlená, haha

reagovat 1.4.2006 17:39 - eveCobain

Jak Vám mám napsat email??:(Cobaineve"seznam.cz

reagovat 2.4.2006 18:02 - jehúdíth

Teď jsem si přečetla ten článek a do očí se mi vlily slzy...Nevím přesně proč, ale mám takový pocit, že jsem jedno z indigových dětí, tedy člověk s indigovou aurou a zase jsem o krok dál k objevování sama sebe. Body uvedené v článku na mě přesně sedí. Pořád jsem si říkala, proč jsem tak jiná než ostatní a jestli si vůbec budu s někým víc rozumět než jak je tomu dosud. Poslední dobou tohle řeším čímdál častěji, takže je dobře, že už i tenhle "druh lidí" je pojmenovaný a jeho zástupcem nejsem jen já :-))) Ať je takovýchhle lidiček co nejvíc, protože pak to tady bude děsně bezva a už se na to těšim. No, jsem z toho ještě taková rozrušená....:-) Jak ráda bych si popovídala s někým, kdo má podobnou povahu jako já. Zdravím vás všechny a kdyby si chtěl někdo popovídat s indigovou holkou, tak zde je mail:

jupanejak"seznam.cz

Mějte se krásně a hodně radosti a díky za tohle téma na Doktorce,zase mi trochu otevřelo oči.

reagovat 2.4.2006 18:50 - Lenn

jehúdíth-taky bych si chtěla s někým pokecat na toto téma. Sice asi indigo nebudu, zatím jsem to netestovala, ale ráda bych znala pocity lidí s tímto jevem:)))))

nbudka"seznam

reagovat 17.4.2006 17:26 - Miki

Přečetl jsem si článek o indigových dětech a jsem rád že jsem konečně našel co hledám celý život konečně se někdo o tento problém zajímá

reagovat 17.4.2006 17:32 - jupanejak"seznam.cz

Ahoj četl jsem o idigových dětech a mám dojem že jsem jedno z nich rád se stebou podělím o zkušenosti ze života

reagovat 19.4.2006 21:33 - bauerovi

bauer.m"seznam.cz Zdravíme, měli jsme možnost být na přednášce o indigových dětech. Něco o této problematice víme, ale přednášející pan Chvátal z Ostravy nám otevřel nové obzory. Jeho přístup k indigovým dětem je velice ucelený.Také se zmínil, že začína o indigových dětech pořádat kurzy. Jeden z prvních má prý být v Plzni a v Poděbradech.

reagovat 13.6.2006 22:04 - Shalla tralala

No, jestli nevadí, že jsem se narodil v druhé polovině 70 tých let, pak jsem taky úplně modrý dítě. Systém, řád a autorita je v mém likvidačním žebříčku na prvním místě. Nikdo mi nebude cpát do hlavy nějaký nesmysli o tom, co je nejlepší. Seru vám všem na nějaké vlastní přesvědčení. Seru vám na nějaké pravdy..., ale tolerovat vás budu. A vám všem přeji aby jste zůstali tím čím jste a nenechali se tím vším svinstvem smést. Máme na to totiž všichni právo, výsostné právo. Nikdy si nenechte vzít svobodu, tu svobodu o kterou se nás systém a pár vyšinutých jedinců pokoušelo a neustále pokouší připravit.

Zdar Jirka Houska

reagovat 14.6.2006 08:36 - hihi

že jsi svobodomyslný člověk, tak to ještě neznamená, že jsi indigo. Můžeš mít i fialovou nebo nějakou takovou kombinaci

Jitka Rohlík

reagovat 14.6.2006 21:40 - MIHA

I indigové dítě by mělo umět dobře svůj mateřský jazyk. Naučte se prosím česky.

reagovat 15.6.2006 09:08 - indigo

jednou jsem spadl do vany, ve ktere jsem si namacel asi patery dziny.

Od te doby jsem indigove dite.

reagovat 15.6.2006 11:02 - Trained.Monkey

He, rozmazleni frackove, zadne "indigove deti"

reagovat 18.6.2006 00:01 - ivy

Nejsou to rozmazlení frackové.Myslím,že nemusí být vzpurní,buřičští.Má dcera nar.14.3.2000 taková není,je vstřícná,čestná,moudrá.Od ¨2 let mi šokuje jasnými postoji,názory,má jesno víc než kterýkoliv dospělý kterého znám v mezilidských vztazích,vidí do hloubky,podstaty problému,který dospělým kolikrát ani nedojde.S obrovským smyslem pro pravdu,čestnost,spravedlnost.Pokud dospělí řekne nějakou hloupost nebo něco zkreslí apod.hned to odhalí,má v tom jasno jak to je-nedá se oblafnout,pokud se o to někdo chce pokusit hned hlásim ať mluví pravdu-ona ji přijme-to se děje třeba i u doktorů apod.Brzy mluvila-hned velmi čistě a s velkou slovní zásobou-komunikativní,kamarádská.Nikdy se nebála-neprošla fází(kolem 7 měs.věku)bání o maminku apod.Pokud Často mluví o létání,vílách.takže jednou stranou moudrá,naprosto se orientující v tomto světě a na druhou stran u sní,povídá s neživými předměty(spíše dříve)s obrovskou fantazií.Má umělecké sklony-od 1 maluje(nikdy neměla fázi hlavonožce)hned malovala veškeré detaily-ale zvláštní bylo,že většina dětí co hlavonožce maluje-což značí,že je pro ně důležitý obličej a ne tělo-moje dcera někdy klidně vynechala oči,nos nebo pusu,tělo mělo ale vše do posl.detailu.Později postava měla a má vždy vše a vždy má pohyb(jakoby duši).Také často maluji létající víly a pokud maluje zvíře,tak i takové,které nikdy ve skutečnosti neviděla,má vše co má mít.Také má dcera absolutní hudební sluch.Máme výborný vztah,překvapovalo mi,že jsem se s ní mohla již v útlém věku jakoby bavit o čemkoliv.Ivana

reagovat 18.6.2006 01:44 - Gypsi

Po přečtení předchozího příspěvku nevycházím z úžasu. Hodně matek vidí ve svém dítěti génia, ale tak daleko jsi snad ani nemusela zajít. Dítě narozené s velkou slovní zásobou bych htěl vidět.

No a pokud se můžeš bavit s malinkým dítětem o čemkoli, zajímala by mě tvoje duševní úroveň, tvoje slovní zásoba. Alespoň v gramatice máš jisté mezery. Jsi si jista, že se můžeš bavit také s dospělými o čemkoli? Nebo si navzájem nerozumíte? To by mi přišlo jako nejpravděpodobnější.

reagovat 18.6.2006 22:35 - Indigo

Aha? Všechny z Deseti atributů, které nejlépe vystihují tento nový druh dítěte mám také. Takže tyto děti se tedy rodí už od roku 1958.

reagovat 18.6.2006 22:56 -

Gypsi nema zadne znalosti - ale doufam,ze si neco precte o indygovych detech

reagovat 19.6.2006 10:41 -

Ano, jsou to zvláštní děti. Ale každé se nemusí projevovat jako génius nebo velmi vyspělé dítě. Každopádně mají smysl pro spàavedlnost, nedají se zmanipulovat, vidí víc do hloubky a věci jak skutečně jsou (3. oko).

Po roce 2002 jich má na svět přicházet přes 90%, tak ted nastal "věk indigo".

PS Indigoví se rodili vždy a v každé době, jenomže ne v takovém množství jak je tomu v soušasnosti

reagovat 26.6.2006 08:42 - enki

ivy>

jestli si rozumíš s dvouletym dítětem, měla bys jít na psychiatrii

reagovat 29.6.2006 16:59 - vladko001

Bohužel,na tuto debatu má přístup i několik ignorantů-obojího pohlaví-kteří by rádi taky rozdávali rozumy,ale nemají na to,i kdyby vypili litr INDIGOVÉ barvy.

Takoví se budou musedt ještě párkrát narodit,než budou na úrovni ,aby pochopili,o čem že to je vlastně řeč.

Ovšem i těm ostatním-LEHKOVĚRNÝM-bych chtěl vzkázat,aby občas zkusili nepodléhat EUFORII z toho,že jsou něco EXTRA.

Taky ten fígl s fotkama z AURA KAMERY by měl být inteligentní člověk schopen prohlédnout.

1000 Kč sice není tak závratná suma-lidi vyhazují víc i za škodlivější blbosti-ale neměli by jste se nechat zmást.

Pokud někdo ví o nějakém přístroji,který OPRAVDU UMÍ vyfotit AURU,tak by tu mohl nechat odkaz.

Ne ovšem na nějaký "upravený" DOBARVOVAČ FOTEK.

Jsou i lidi, co si v rámci boje s ATOMOVOU LOBBY kupují za 1000 Euro TACHYONOVÝM IMPULZEM Z JADERNÉHO ROZPADU ŘÍZENÝ FILTR ATOMOVÉ ENERGIE.

Ti se sem se svými "ŮÚŽASNÝMI OBJEVY"

snad ani prezentovat nemusí.

Leda snad pro pobavení a prezentaci svojí naivity.

Pokud má někdo zájem o seriozní debatu,tak mě může kontaktovat na SKYPE: vladko001

posílám ještě závěrem odkaz na VĚDECKY OPONOVANOU PRÁCI mého kamaráda EMILA PÁLEŠE

http://www.sophia.sk/clankyok/np.htm

http://www.sophia.sk/clankyok/fenix0cz.htm

http://www.sophia.sk/start_kniha.html

reagovat 29.6.2006 17:21 - vladko001

A JEŠTĚ PRACUJEME NA PROJEKTU-7 NEJSTATEČNĚJŠÍCH -PROTOŽE TO TAKY PATŘÍ K TÉ "INDIGOVÉ "R"EVOLUCI[28.6.2006 0:57:18] VLADIMÍR ORŠULÍK píše: [26.6.2006 2:40:00] VLADIMÍR ORŠULÍK píše: : Předvolební tahák? Ženy!MF plus12.5.2006 | rubrika: Z první ruky - aktuálně z domova | strana: 12 | autor: MARTIN ČABAN

KROUŽKOVÁNÍ ŽEN

Jedním z výrazných předvolebních témat jsou ženy. Ani ne tak jejich problémy, ale ženy jako takové a jejich podíl na rozhodování.

Naše společnost je patriarchální. Většina rozhodovacích pravomocí a politické moci vůbec je v současné době v rukou mužů. Poměr žen v zastupitelských orgánech, tedy v komorách parlamentu a lokálních zastupitelstvech, je zhruba 17 %. Z 200 míst v Poslanecké sněmovně jich ženy mají 33, z 80 senátorských křesel jich patří ženám 10, v osmnáctičlenné vládě sedí ženy dvě. Tolik k číslům. Před letošními volbami se řada politických stran rozhodla založit svou kampaň na tom, že se s tím musí něco udělat. O přízeň voličů se bude ucházet zánovní a z hlediska členstva i programu čistě ženská Strana Rovnost Šancí (SRŠ, respektujeme nesmyslný pravopis oficiálně zaregistrovaného názvu strany). Sdružení nezávislých kandidátů - Evropští demokraté (SNK-ED) zase prosazují za jeden ze svých volebních trumfů heslo "Jedině my máme 50 % žen na kandidátce".

VOLTE ŽENY

Už na druhý pohled však tyto snahy poněkud kulhají. SNK-ED má sice na svých kandidátkách řadu žen, ale ze čtrnácti krajských volebních lídrů je dvanáct mužů. Kandidující ženy tak musejí spoléhat buď na velmi dobrý volební výsledek, kterému ovšem zatím nic nenasvědčuje, nebo na preferenční hlasy. I z toho důvodu zřejmě najdete na stránkách této strany výzvu "Volte ženy", která apeluje na voliče, aby na volebních lístcích dali své preferenční hlasy právě ženám. "Chceme, aby se rok 2006 stal s vaší pomocí přelomovým rokem pro ženy v české politice," píše se ve výzvě, pod níž je podepsán i předseda strany Jan Kasl. Nutně se vtírá otázka, proč tedy strana neumístila ženy na volitelnější místa a nutí je spoléhat na preferenční hlasy, s nimiž řada voličů z různých důvodů prostě nepracuje.Tento problém přirozeně nemá SRŠ. Její kandidátky jsou složeny pouze z žen a jejich vůle prosazovat zájmy žen v politice proto působí poměrně autenticky. Svůj útok na sněmovnu však tato strana vede z pozic zvláštní formy feminismu. Hlavním nástrojem pro boj za rovnoprávnost žen ve veřejné sféře mají být podle SRŠ kvóty. Stát by tak legislativně určoval, kolik procent žen musí být na stranických kandidátkách, v zastupitelstvech obcí, v dozorčích radách podniků či ve státní správě vůbec. To je samozřejmě ošemetná záležitost.Na jedné straně zaručuje vstup ženám do rozhodčích pozic, na straně druhé však funguje na diskriminačním principu (byť jako takzvaná pozitivní diskriminace). V krajních případech tak totiž dochází při výběru uchazečů k selekci na základě pohlaví místo na základě schopností, což ve výsledku není nic jiného než sexismus. Jen jaksi "jiný", než který chtějí zastánci kvót odstranit.

ZA VÁLKY MŮŽOU CHLAPI

"Jsem si jista, že kdyby v parlamentech a vládách byla polovina žen, nebyly by žádné války, konflikty by se neřešily silou, a vše by fungovalo ve prospěch udržení druhu a rovnováhy v přírodě. Ženy jako mírotvůrkyně mají v tomto světě naprosto nezastupitelnou úlohu," prohlásila v rozhovoru se čtenáři serveru iDnes předsedkyně SRŠ Zdenka Ulmannová. To je samozřejmě podobně nesmyslné, jako kdybychom tvrdili, že muži-politici jsou jen šovinističtí chlupatí samci, kteří ženy do politiky pouštějí jen proto, aby se měli na co koukat.Podobné generalizace v dialogu nad úlohou žen v rozhodovacích procesech spíše překážejí, než aby jej povzbuzovaly. Vstup do politiky je nakonec vždy projevem svobodné vůle a to, že se v české politice několik výrazných žen pohybovalo či pohybuje, je dokladem toho, že hovořit přímo o diskriminaci žen je v naší zemi poněkud přehnané.Hlavní problém tkví v tom, že ženy vstupují do politiky, jejíž pravidla jsou historicky vytvořena muži. Z toho důvodu se od žen v politice jaksi očekává, že budou prosazovat některé změny pravidel a usnadní pozice svým nástupkyním. O podobě politického prostředí otevřenějšího ženám však panuje jen pramálo konkrétních představ. "Já se domnívám, že by bylo vhodné, aby žen bylo v politice víc.Nejenom proto, že si to lidé přejí, ale i proto, aby se ženy pokoušely tam dělat nějakou politiku, která by byla trochu víc a výrazněji ženská," vyzvala v jedné z nedělních televizních diskuzí socioložka Jiřina Šiklová, aniž ovšem upřesnila, čím se ženská politika vyznačuje.

SCHOPNÝCH JE DOST

Ženy jsou obecně při velké míře zjednodušení a generalizace oproti mužům považovány za stvoření racionálnější, koncepčnější a empatičtější. Je-li tomu tak, dělá to z nich na jedné straně téměř ideální politický materiál, na straně druhé však mohou být právě tyto vlastnosti přesně tím důvodem, proč je žen v politice málo. Málokdo s podobnými povahovými rysy má motivaci účastnit se nekonečného politického schůzování, často pramálo koncepčního rozhodování a (před volbami dvojnásob) iracionálních stranických půtek. Pokud by "ženská" politika znamenala zvýraznění role zmíněných vlastností v politickém procesu, pak nelze než souhlasit s tím, že v současnosti chybí a prospělo by nám jí více. Jde ale do velké míry o začarovaný kruh. Ženy se do politiky nehrnou, a tak její feminizace postupuje šnečím tempem. Jak upozornila europoslankyně Jana Bobošíková, z hlediska zastoupení žen v politice jsme v EU čtvrtí od konce, pokud ale jde o zastoupení žen v manažerských a vedoucích pozicích v soukromém sektoru, jsme v rámci evropské pětadvacítky devátí nejlepší. Sečteno a podtrženo - schopných žen máme zjevně dost, jen do té politiky se jim (až na čestné výjimky) nějak nechce.

KROUŽKOVÁNÍ ŽEN

Rovné příležitosti mužů a žen jsou sílícím tématem, které už si ve volebním programu nedovolí vynechat žádná politická strana. Pozice tohoto tématu v agendě české vlády i EU postupně posiluje. Jde o vývoj pozvolný, ale nepochybně probíhající. Je přirozené, že některým lidem se zdá tempo tohoto vývoje pomalé, a tak by mu chtěli pomoci.Ať už zviditelňováním tématu a vyvoláváním diskuze jako v případě feministických a genderově zaměřených občanských aktivit, nebo přímo politickou aktivitou jako v případě ženské politické strany. Je však třeba myslet na to, že radikalismus ještě nikdy ničemu nepomohl a že metoda vyrážení klínu klínem, v tomto případě sexismu sexismem, nemusí být vždy ta optimální. V letošních volbách tak nezbývá než doporučit voličům, kteří chtějí v politice vidět více žen, aby pozorně četli volební lístky, využili svých preferenčních hlasů a posunuli ženy na kandidátkách z pozic nevolitelných až do poslaneckých lavic. Tento postup, pro který se v citované televizní diskuzi vžil roztomile politicky nekorektní termín "kroužkování žen", bude nejspolehlivější. A pokud se ukáže, že ženský politický prvek je dostatečně silným předvolebním lákadlem, budou ženy v politice přibývat i bez kroužkování.

ŽENY DO VOLEBPočet krajů, v nichž vede kandidátní listinu žena:Sdružení nezávislých kandidátů - Evropští demokraté - 2Nezávislí demokraté (předseda V. Železný) - 3Strana zelených - 4Strana Rovnost Šancí - 14Občanská demokratická strana - 2Česká strana sociálně demokratická - 1Křesťanská a demokratická unie - Čs. strana lidová - 3Unie svobody - Demokratická unie - 4Komunistická strana Čech a Moravy - 2

Foto autor| Foto: ČTK

Kandidáti z Ústeckého krajeMF plus12.5.2006 | rubrika: Volby Plus | strana: 76

* 1. Jakým argumentem byste přesvědčoval voliče, aby dal hlas právě vám?* 2. Jaký krok byste po zvolení poslancem učinil jako první, abyste pomohl kraji, za nějž kandidujete?* 3. Měli by v našem státě jako zbraň proti korupci fungovat agenti-provokatéři? (ano/ne)* 4. Zvedl byste ruku pro dekriminalizaci marihuany? (ano/ne)* 5. Je pro vás přijatelné, aby homosexuální páry adoptovaly děti? (ano/ne)* 6. Co je podle vás největší potíž českého zdravotnictví?* 7. Jste pro legalizaci eutanázie v případech, kdy ji bude žádat na smrt nemocný pacient? (ano/ne)* 8. Jste pro úplnou deregulaci nájemného? (ano/ne)* 9. Myslíte, že by větší zastoupení žen pomohlo české politice? (ano/ne)* 10. K jakému evropskému státu máte nejblíže a proč?

JOSEF ŠENFELD, KSČM

1. Nabízíme kandidáty, kteří nemají nic společného s korupčními skandály, s tunelováním a dalšími nešvary dnešní doby. Dlouhodobě a důsledně hájíme zájmy "dolních deseti milionů".2. Rychlé dobudování dálnice D8, R7, obsazení stávajících průmyslových zón podnikatelskými subjekty.3. Ne. Je to zneužitelné.4. Ne.5. V současné době ne.6. Protéká jím mnoho peněz, a je tedy velkým objektem zájmu, jedním z posledních možných oborů k privatizaci. Problémem je účelnost vynakládaných finančních prostředků a jejich kontrola.7. Ne. Je to zneužitelné.8. Ne, bydlení je základní lidská potřeba, a proto potřebuje zvláštní režim.9. Ano.10. Já osobně k Řecku. Jsou tam velmi srdeční a upřímní lidé, mají specifický přístup k životu, nikam nepospíchají.

[20:22:57] VLADIMÍR ORŠULÍK píše: :)

[20:51:56] VLADIMÍR ORŠULÍK píše: * ÚVAHY Z PANKRÁCKÉ VAZEBNÍ VĚZNICE

Vydáno dne 09. 06. 2006 (10 přečtení)BACHAŘI NAMÍSTO OTCŮ ?

Psáno v pankrácké vazební věznici 27.5.2006

Jiří Fiala, mluvčí občanského sdružení K213Jakožto těžký a nepolepšitelný zločinec, který naše moudré, spravedlivé a nestranné soudkyně ohrožuje zvláště nebezpečným způsobem, nacházím se nyní již podruhé za poslední tři roky ve vazební věznici. Jen pro připomenutí

reagovat 25.7.2006 18:45 - vladko001

INDIGO PONĚKUD DRSNĚJŠÍM JAZYKEM

22.03.2006, Drak plkša

Go away ty, ty, ty indigo jedno!Aneb volné a zcela né až tak nesouvisející pokračování na téma děti, miláčci svých rodičů, nebo také fakani, děs pro lidské okolí a jiná zvířátka.Z přečtených článků či článku, budeme-li přesní, víme už cosik o existenci ratolestí s jakýmsi tmavým bazmekem nad hlavou a moje hlava si má přebrat, že onen človíček bývá nepochopen, svůj, je setsakra jedinečný a ještě k tomu s tou indigovou aurou.Takové vysvětlení mi bylo třeba, protože teď mohu sama se sebou polemizovat, zda by také mohla být přímá úměra mezi indigovou aurou malého spratka a mým zatměním před očima, které se mi ve vzteku nebezpečně často vytváří.Ale ono, ejhle, tu číhá jisté nebezpečenství.Ne nadarmo se říká, že na cizích dětech vidíme nedostatky, pro indigové se jedná o neporozumění jejich velkému já, jak jinak, na cizích dětech "umíme" vychovávat, ale o tom svém nepochybujeme nebo ledasco nevidíme. Žeby pro náhlou ztrátu nadhledu?Jako máma, ať to zní ještě pořád i pro mne neobvykle, se chci vyhnout tomu, abych měla doma spratečka, vychcanečka, citového vyděrače, rozmazlence, lháře, zlomyslníka, žalobníka, líného a nezodpovědného fracka a dokonce ani nemehlo bych nechtěla.Mně už tedy nejeden pátek se hlavou hemží spousta výchovných otázek a momentů a hlavně silný vykřičník a nechutně obtloustlý otazník ????Budeme schopni z našeho malého chlapečka vychovat slušného a dobrého člověka, neb to je cílem jeho rodičů??????Budu umět dítěti včas a vhodně vysvětlit, že prát se nemá a přitom aby ze sebe nenechal dělat otloukánka???

Protože nechci, aby ubližovalo, ale taky chci, aby se umělo adekvátně bránit.???Budu dost tvrdá a silná na to, abych nepodléhala jeho citovým vydíráním a děcko nebylo rozcicmané???

Protože rozmazlené děti já vážně nerada.???Nenechám se vtáhnout do vydírání typu VŠICHNI ve školce, ve škole, na gymplu, na vejšce TO už dávno mají???

Protože to samozřejmě není pravda, děti to zkouší, jak můžou. Zase na druhou stranu určitě NĚCO takového taky bude mít, aby dítě nebylo úplně mimo a terčem posměchu.???Dokážu zapřáhnout dítě do domácích prací tak, aby to pro mne nebylo vyčerpávající a pro něj bylo rutinou, byť nepopulární???

Prostě chci, aby moje dítě doma pomáhalo. Umělo po sobě, ale i po jiných třeba umýt nádobí nebo vynést koš, nebo zajít pro drobný nákup. Třeba i budoucí nevěsta ocení, že po sobě i po jinejch umí mužskej uklidit a domácí práce mu nesmrdí.???Budu důsledná a nepovolím, když bude porušena dohoda???

Nedošels na nákup, žádná střílečka????Budeme oba rodiče fifty fifty udílet tresty a odprostíme se od tolik pofiderních a časem spíš úsměvných slov

reagovat 25.7.2006 18:47 - vladko001

reagovat 30.7.2006 10:03 - Lucishka

Nazdar...já patřím mezi indigové děti a obdivuju lidi v ironickym slova smyslu co se dokážou jen navážet do indigových dětí...

Je mi sice teprve 12 let ale ty pindy co tady někdo provozuje mě fakt se...Čtu si tady jiné příspěvky třeba enki komentuje že když si někdo rozumí s 2 letým prckem má jít na psichiatrii....Víš proč to ty huso nechápeš???Protože sama si se s tím že se můžeš bavit na úrovni s dvouletým dítětem nesetkala...

A to je celej srdce rvoucí problém vy co ignorujete indigo prostě nechápete a neakceptujete to že bohužel se můžete pověsit do průvanu a bude to tak..Husákovi děti?? No a co!! Mi jsme zase indigové děti a ikdyž jsme divný prostě stím nepohnete!! Já si občas připadám jak debil když se na mě lidi dívaj skrz prsty kvůli mímu názoru...

Ale prostě je to můůůůj názor a nikdo mi ho nevezme!!!!Mě to prostě nezajímá co si on myslí pro mě je důležité co si myslím já...A vtom je problém milý rodiče proč si myslíte že váš smrad je prostě jen nevichovanec???Nikdo si sním nepromluví ježiši kriste je anarchista protože nechápe některé nařízení z vaší strany,připadají mu jako kapitální békovina...Promluvili ste si sním někdy o tom jaké má pocity i bez toho aby ste na něj čuměli jak telata na nový vrata když řekne co si myslí...Ne!!!

Vi ho akorát seřvete a ztřískáte a on se ještě víc zatne vůči vám...Taková jsem i já a rodiče se už nepokouší to ze mě vimlátit protože vidí že to nemá cenu!!! Snaží se to nějak skoulit po dobrém...A to je důležité kdo jinak by těm dětem měl jiný rozumět než vy rodiče?? Jejich krev... Promluvte so snimi na úrovni a nepodivujte se nad jejich názory a city...Jsou to taky jen lidi stejně jako vy!!! TAK TO POCHOPTE JSOU TROCHU ODLIŠNÍ ALE KLIDNOU CESTOU DOSÁHNETE VÍC NEŽ ŘVANÍM A TŘÍSKÁNÍM,říkám to z vlastní zkušenosti....MŮJ E-MAIL JESTLI SE CHCETE NA NĚCO ZEPTAT:

LucisekBurisek"seznam.cz

reagovat 30.7.2006 20:41 - jehúdíth

Vladko001, seš magor, stejně to nikdo nečte. napiš radši nějakej svůj osobní názor a ne jenom okopírovaný pindy bůhví odkud. poroučim se.

reagovat 19.8.2006 01:04 - Veronýka

Aha, já jsem si říkala, proč moje nejúžasnější kamarádka na světě, co znám, je tak zatížená na indigo. A když maluju,indigo nesmí chybět, tak mě ovlivnila. No prosím. Dobrou noc, asi umřu únavou, už ale fakt

reagovat 25.8.2006 09:19 - Zdenýny

Myslím, že když Stvořitel kouká na ty vaše názory ohledně indigo dětí, je mu děsně do pláče...Pokud jsem si všiml, nikdo tady ani pořádně neví, o co doopravdy jde. Mnozí zde pitvají, jestli je to dítě neposlušné a revoltující nebo vystrkující hlavu z řady a nebo, zda je více inteligentní a dokonalejší než běžný průměr (zejména učitelé)...

No jistěže áááno!!! Jde totiž celkem o 12 genotypů bytostí z jiných planet Sluneční soustavy, které se inkarnovaly do lidských těl. Jejich DNA dvojspirála září ingo barvou, na rozdíl od "normálních" lidí, kterým září oranžově. Jejich úkol a cíl je jasný - pomáhat lidstvu a planetě Zemi, tak, aby tzv. transformace v roce 2012 proběhla pokud možno hladce. Právě s lidstvem to indigo děti mají velmi těžké. Stačí si jen přečíst tady pár příspěvků na tohle téma a zákonitě si musejí zoufat či se přidat k pláči Stvořitele.

IQ indigo dětí se pohybuje od 160-280 bodů a proto ať se nikdo nediví, že současné hmotně zaměřené problémy jejich rodin a společnosti vůbec jim připadají žabomyší a směšné. A skutečnost, že v dětském věku, kdy musejí poslouchat naivní a pitomé příkazy a učit se ve škole věcem, které jsou z pohledu jejich původní existence archaické, no - chtěl bych vás vidět na jejich místě...

Měli byste si takových bytostí vážit, uznávat je a ctít, a ne je přirovnávat k nevycválaným parchantům!!!

Apropó, indigo děti nedrogují, nechlastají a neprovozují podobné sráčoviny. K těm, které a kteří tohle dělají, patří ti vaši potomci, do kterých se, bohužel, inkarnovaly duše zvířecí...

reagovat 25.8.2006 12:39 - Zdenýny

Hmm...zapomněl jsem dodat velmi důležitou věc k problematice indigových dětí...

V každém případě je uvedený článek zařazen v nesprávné rubrice. Ani v nejmenším nepatří do kategorie Rodina a děti, spíše do rubriky Duchovno.

Identifikace Indigové děti se totiž netýká dětí jako takových, ale jak už jsem napsal bytostí inkarnovaných na Zemi. Proto i v dospělém věku tohoto jedince hovoříme o Indigovém dítěti...

Pro člověky, kteří (kromě účastnice diskuze s nickem Lucishka) vůbec nemají ponětí o co se jedná, je takový článek zavádějící. Následně sem píší totální blbosti a mohu jim jen doporučit, ať raději "listují" právě v rubrice Duchovno. Tam jsou inspirativní materiály pro odhalování vlastního JÁ, což je významná pomoc pro většinu populace Neindigových dětí...

reagovat 26.8.2006 12:42 - vladko001

Nahlédněte na svou auru

Vložil Roman K. St, 01/06/2005 - 19:21 | Prostě gadgets...Zda je s vaší energetickou aurou a čakrou vše v pořádku můžete snadno zkontrolovat USB kamerou nazvanou AURA CHAKRA RESONANZ IMAGING VIDEO CAMERA SYSTEM (Uf!, to je název) doplněnou o příslušný software. Vše funguje jednoduše - kamera sejme váš obraz fyzický i duševní a barevně pak zobrazí aktuální stav vaší aury. Podle přiložené stupnice pak poznáte, jak na tom momentálně jste. Výrobce cenu systému fungujícím s jakýmkoli počítačem na svých stránkách raději tají.Zdroj: Auravision.com

http://66.249.93.104/search?q=cache:32NWp-WOohwJ:gadgets.zive.cz/%3Fq%3Dtaxonomy/term/7%26from%3D405+Aura+Imaging+Foto&hl=cs&ct=clnk&cd=11&lr=lang_cs

ZNOVA SE PTÁM,KDO Z VÁS,ZDE TAK ZASVĚCENĚ DEBATUJÍCÍCH,VÍ,JAK VLASTNĚ TY AURA KAMERY PRACUJÍ? NA JAKÝCH FYZIKÁLNÍCH PRINCIPECH? NEBO VÁM STAČÍ,ŽE JE TO TAJEMNÁ "ČERNÁ SKŘÍNKA" A MAGIE?

POKU MÁ NĚKDO ODPOVĚD,TAK MI JI MŮŽE NAPSAT NA MEIL. vladko0001"seznam.cz

reagovat 26.8.2006 12:47 - vladko001

A KOLIK BY STÁLA FOTKA BEZ VÝKLADU?

MOŽNÁ BY SI I TU ČLOVĚK MOHL POŘÍDIT LEVNĚJI SÁM DOMA?

VYKLADAČŮ FOTEK BY SE URČITĚ NAŠLO VÍC...

Nahlédněte na svou auru

Vložil Roman K. St, 01/06/2005 - 19:21 | Prostě gadgets...Zda je s vaší energetickou aurou a čakrou vše v pořádku můžete snadno zkontrolovat USB kamerou nazvanou AURA CHAKRA RESONANZ IMAGING VIDEO CAMERA SYSTEM (Uf!, to je název) doplněnou o příslušný software. Vše funguje jednoduše - kamera sejme váš obraz fyzický i duševní a barevně pak zobrazí aktuální stav vaší aury. Podle přiložené stupnice pak poznáte, jak na tom momentálně jste. Výrobce cenu systému fungujícím s jakýmkoli počítačem na svých stránkách raději tají.Zdroj: Auravision.comhttp://www.auravisions.com/europe/deutsch/default.shtml

reagovat 27.8.2006 10:02 - petruska

Je to zvláštní, před dvěma dny jsem se dozvěděla od svojí kinezioložky, že já i můj roční syn jsme indigové děti, a po přečtení mnoha článků na internetu (příslušnou literaturu mám teprve objednanou) se mi mnohé z mého dosavadního života objasnilo. musím říct, že můj syn se už teď v roce (bude mu v neděli) projevuje dost jinak než jeho vrstevníci - pozoruji u něj opravdu velkou inteligenci a vůli dělat si věci po svém, rozumět i nevyřčenému, a mám pocit, že mu hrozně rozumím. jen doufám, že se nám to spolu podaří zvládnout tak, abychom ten život měli spokojený a plnohodnotný i z těchto "indigových" hledisek. i když já se svojí alergií na negativní mezilidské vztahy jsem na tom ještě trošku hůř :).

přeji všem indigo pevné nervy a hodně štěstí

reagovat 4.9.2006 12:23 - Sára

Vstupuji do diskuze se zoufalým pocitem, že chci pomoct svému dítěti, které je jiné a hledajíc způsoby jak, narážím na podivná vysvětlení, kterým nerozumím. Různé instituce, ať jsou to lékaři, psychologové nebo rodiče se vyjadřují k problematice indigových dětí. O co vlastně jde? Je tady někdo, kdo to dokáže SERIÓZNĚ vysvětlit? Prozatím mám zmatený pocit a tím rozhodně svému dítěti nepomůžu. A ani sobě. Vysílám tedy SOS, pomozte mi najít někoho, kdo tomu doopravdy rozumí. Děkuji.

reagovat 6.9.2006 09:29 - Hanička

Ráda bych se zapojila do diskuse o Indigových dětech. Tohoto tvorečka doma mám a jedině,kdo s ním má problémy,je okolí. V současné době je mu devět let a již šest let studuji vše,co se těchto dětí týče. Jelikož mají většinou jednostrannou stravu,tak doporučuji podávání minerálů - hořčík,selen,vápník,zinek + vitamín C a rybí tuk. I toto se dá vyčísti v dostupné literatuře. Tyto děti potřebují i jinou komunikaci a hlavně bezpodmínečnou lásku. Není to lehké,ale postupem času se to dá naučiti. Děti to mají těžší.

Příklad komunikace:

Dítě na Vás křičí a něco Vám chce zdělit. Vy mu na to odpovíte: "Ráda bych porozuměla tomu,co mi chceš říci,ale bohužel,když mi to zděluješ tímto způsobem,tak ti nerozumím,co mi říkáš - reakce je překvapující.

reagovat 6.9.2006 13:25 - Zdenýny

Sáro, pokud vidíte a cítíte, že Vaše dítě je "jiné", je třeba získat kontakt nejméně na kineziologa, senzibila apod., na lidi, kteří vidí záření aury či DNA spirály. Pokud převažuje tmavomodrá-indigo barva, jde o tzv. Indigové dítě (název se používá i pro dospělý věk). A to není nějaký exot, vyvrhel atd. Naopak, jde o vyšší bytost inkarnovanou v lidském těle. Bytost, která nám lidem má ukázat v nastaveném zrcadle, jak jsme malicherní, nafoukaní a přitom nicotní. A to tak, abysme si to uvědomili a pochopili její jednání jako pomoc. Bohužel, v dětském věku ID těžko mohou dokazovat "nadřazeným" a důležitým dospělým, že nemají v mnoha věcech pravdu a, nedejbože, aby dokonce změnili přístup k výchově...

Zkuste tedy kontaktovat ty, kteří se zabývají esoterikou a duchovnem...

reagovat 6.9.2006 16:14 - xXx

Je fakt zajimavy co lidi neudelaj aby omluvili chovani svejch rozmazlenejch fakanu.

Misto aby tem spratkum dali do drzky a naucili to poslouchat tak z nich jeste udelaj naky nadlidi s aurou.

Jste banda blbcu.

reagovat 6.9.2006 16:35 - ja

Jak muze normalni inteligentni tvor verit takove slatanine?Akorat deti zblbavate a myslite si,ze jsou nadlidi.Jenze z nich delate cvoky.

reagovat 7.9.2006 11:57 - Zdenýny

Dovolím si ještě reagovat na příspěvky osob s nicky xXx a ja...

Především si myslím, že jde o jednoho člověka, ale budiž...

V každém případě doufám, že tihle jedinci děti nemají nebo je mít, díky Bohu, nemohou...

V každém případě však potřebují nutně psychologa či psychiatra...

Nejvíc se mi líbí upozornění osoby "ja" na sebe samu tak, aby si čtenář povšiml, že hlavně ON je inteligentní tvor a všichni ostatní, co teda mají jiný názor, jsou úplně blbý...

Nu což, TVOR je to určitě, ale s tou mírou inteligence mu údajně dané bych příliš neriskoval...

Celkově je to však velmi smutný pohled, jak na "xXx", tak i na "ja". Když si uvědomím, že evoluce lidstva u těchto a jim podobných tvorů kráčí zpátky k neandrtálství, obchází mne mráz...

Co dodat???

reagovat 7.9.2006 13:00 - """""*g*""""""

Ten článek je skutečná hovadina a Lee Carrolla a Jan Tober autoři "The Indigo Children" vědí jak vydělat peníze. Když si přečtu tu charakteristiku tak to platí na děti od dávnověku až po současnost. Nevím jak autoři přišli na to že je to novinka...

Je to fakt hovadina....

Ale možná jediný bod by to upřesnil:

-> Jsou strašně rozmazlený :-)

reagovat 8.9.2006 12:21 - Zdenýny

Vážený """"""*g*"""""", ten článek není hovadina, ale jak jsem již v diskuzi vzpomněl, vůbec nepatří do této rubriky. Svědčí o tom reakce čtenářů, kterým se na jednu stranu nedivím.

Já osobně jsem se o Indigových dětech dozvěděl zásadní informace před cca rokem. ID-čka je třeba pojmout nejdříve jako esoterní záležitost, pochopit o co se jedná, proč se vůbec takoví lidé narodí...

A ne hledět stále na jejich dětský věk, že jsou to rebelanti, které je potřeba mlátit jak žito. To sem píšou opravdu jen totální omezenci, pro které mám jedinou omluvu - nevědí, co činí a proto jim budiž odpuštěno.

Všem dalším čtenářům, kteří budou na zde uvedený článek reagovat, vřele doporučuji: ZJISTĚTE SI NEJDŘÍV FAKTA O PROBLEMATICE INDIGO DĚTÍ a potom pochopíte, že psát sem takové koniny je zcela zbytečné...

reagovat 9.9.2006 03:42 - ZkopanýPred cca tremi a 1/2 roky me neznami telepati zacali pronasledovat a kopat do mne proudem ve snaze dohnat me k infarktu a celkovemu vysílení telesné schranky. Zásah do srdecni krajiny se jim jiz podaril nadvakráte-skoro primo druhá chlopen- a prozil jsem mnoho dnu v oddeleni intenzivni pece ale diky dohledu zrzavych sester zdravotnich s velkymi knofliky k paralyzaci nedoslo.(Za coz jim DEKUJI!!!) Chirurgove me moc neporezali v oblasti za levym uchem o rozloze 18.7 cm2 a pisi z instituce kde neni hácku a cárek na klávesnici, snad pochopite. Zastancu mam hodne coz mi dodava silu v letu i kdyz me ruzne servery neustale odpojuji. Sousedé z Karafiatovy ulice v okruzich Komenského 9 a Kosmonautu 29 me stále udávají ale jiz nadarmo!! nebot jsem se zbavil zvonku, prokopnute schranky i bytu se zbytecnym balkonem a diky vlivnym známostem z ministerstva (4. patro) jsem se prevedl do mesta Prahy v casti 8 rozlehlá oblast Bohnice panelove sidliste s luxusnimy byty kde na me nemohou!!! Jiz neomdlevám, ale zbavily me chaty na Morave, kterou znicili castym vykrádánim a ke konci pak i konskym hnojem, ktery ani nebyl reden v pomeru 1:9 jak je uvedeno v navodu. Ze by nemeli prostredky redici bezne k dostani jako v Rakousku odmitám verit. Vietnamskocinske restaurace v Praze jsou v kvalite dobre avsak casto mi podstrkuji zvlaste krehke hulky lámajici se a do nudli schválne zapletaji chobotnicky navzdory mym castym stiznostem. Posledne mnou privolana policie zase stala na jejich strane a chtela mne odvleci ale pak videla ty chobotnicky (v restauraci na rohu ne v te v pasazi s oranzovymi okny s drakem a mecem) a byl jsem propusten i kdyz krvaceni z rany neustalo a ztratil jsem (nebo mi nekdo ukradl!) levy sandal. Omluvily se a dostal jsem poukazku do obchodniho domu vice v centru, ale hnojivo doslo a prinutily me zakoupit zmrzlinove lzicky navzdory protestum na ministerstvo (4. patro)! Nejsou to dobré sluzby ale metro jezdi sem tam a nechteji, abych se ohrival na kolejich i kdyz k tomu mam povoleni. Teplousu je tu hodne ale uz se mi neposmivaji jen me nekolikrát napadli neznámi chlapci v cernych bundach a holohlavi a zkopali me. Mysleli si , ze vyhrali, ale hlasy neprestaly a cukani v oku uz neni, jen v levem koutku ust, takze stíznosti nebylo treba i kdyz postrádam pytlík se salatem. Novy byt je mirumilovny a prosluneny ze zapadu, ale uniku neni ani tady ve tretim patre! Neznámí telepaté mi zlikvidovali mlynek na kavu(starozitny) a neustale kopou do me kocky, ktera uz davno ma podkozni nádorky a ted casto vyplivuje plice! Byty jsou ale lepsi a olovenou mrizi jsem znemoznil pristup skodne k siti, mimo nejmensich mravencu. Praha mi dela dobre vyjma dlouhe fronty v samoobsluze na kosík 29.8.2004 ktery nevrátil zlatou minci, ohodnocenou na 256 Kc . Take nemám rad kopulujici krysy v regalech, kdyz sahám pro okurky i kdyz maji benatské masky a vesele tancují a pritom jsem znepokojen, ze krysar neni v dohledu. Moje sestra uz je v porádku, udelali pitvu, coz netrvalo dlouho a hned jsme sli jen mela sipku v oku to ale nepálilo jako napr. pepr. Casto si kupuji sardinky Saira kvuli horciku misto tablet a spim pod stolem, jen se preventivne polevám nekolikrát za noc olivovym olejem EXTRA VIRGIN proti utoku chobotnicek z orientalnich polévek. Je mi dobre i kdyz se mi nelibi koleje na Vaclavskem námesti od Muzea kde je velryba smerem dolu ale casto je lestim a ted oslnuji zahranicní turisty, na coz jsou stíznosti ale budu se bránit! P. S.: Prosím všechny, kterí se mnou Zkopaným sympatizují, aby tuto zprávu šírily sítí!!

reagovat 11.9.2006 08:51 - Zdenýny

Zde dole pode mnou se zdůvěřil p. Zkopaný a já mu osobně velmi fandím. Jeho zážitky jsou nesrovnatelně horší, než jakými ve svých rodinách trpějí nepochopené Indigo děti...

Zejména by mě dosti zajímalo, v jakém poměru byl tehdy zředěn onen koňský hnůj. Představíte-li si, přátelé, že byl zředěn opravdu jinak, než v předepsaném poměru, jímá mne hrůza. A to už vůbec nemluvím o tom, zda vůbec byl nějak zředěn?

Nezředěný či málo zředěný, je totiž koňský hnůj maximálně agresivní - kouše, saje, rdousí. Myslím, že by vyděsil i Indigové děti, především v jejich dětském věku...

Chtěl bych i příteli Zkopanému doporučit, aby se poléval proti atakům chobotniček výhradně slunečnícovým olejem, ale 100%ním!!! Výhody jsou ověřené laboratorně a vyplývá z nich, že:

- oproti olivovému oleji má slunečnicový 300násobnou účinnost!!! Chobotničky totiž za mlada velmi pravidelně navštěvují olivové háje a plantáže, kde mlsají olivy a vypěstují si tak proti nim imunitu!!!

- slunečnicovým olejem se stačí natřít jedenkrát večer před spánkem, který takto nemusí být v noci přerušován opakovaným nátěrem a sardinky mohou být v klidu stráveny a připraveny vylučovacím systémem k rannímu vyloučení!!!

- významná může být i úspora financí, které může p. Zkopaný investovat do případného odvozu koňského hnoje z kterékoli lokality, kde se pohybuje a žije!!!

Bohu sláva, že není p. Zkopaný Indigové dítě a zřejmě nemá potomka, ve kterém by bylo ID-čko inkarnováno. To by totiž, vážení, byla druhá Sodoma aj Gomora...

reagovat 16.9.2006 23:32 - vladko001

Karmická medicína 8 aneb Psychospirituální krize (MUDr. Ladislav Šafránek)

17.02.2005

Na konci minulého povídání (Karmická medicína 7) jsme se dostali k tématu psychospirituální krize (zkráceně PSK). Pokud si tento pojem zadáte do internetového vyhledávače, podivíte se spolu se mnou, co už bylo na toto téma sepsáno v českém jazyce. Když jsem navštívil příslušející diskuzní fóra a začetl se do jejich příspěvků, došlo mi brzy v čem je problém: psychospirituální krizí potrefení klienti nemají v Čechách žádné velké šance najít někoho, kdo jejich zážitkům porozumí. Většina současných profesionálů z oblasti psychologie a psychiatrie je zatím diagnostikuje jako různé formy duševní poruchy. A bylo tam i upozornění na jednoho pana doktora, co už by na téma PSK rád pomáhal - jenže dle slov zklamaného klienta zkušenosti dotyčného nepřekračují rámec teorie.

Když si totiž blíže prostudujete problematiku PSK .......aha, tady by se slušelo přidat nějaký odkaz .....subjektivně nejlepší dojem na mne udělal obsah těchto stránek: http://jonathan.mysteria.cz/rejstrik.htm

a z nich pak citace sborníku od odborníka nad jiné povolaného = amerikanizovaného Čecha pana profesora MUDr. Grofa a jeho paní: Psychospirituální krize.Abych nezapomněl - pokud jsem v článku Řízené dýchání a zdravá dlouhověkost měl jisté výtky k páně Grofovu holotropnímu dýchání z hlediska zdravé dlouhověkosti, v žádném případě to neznamená, že bych odsuzoval jeho přínos lidstvu jako celek -pravý opak je pravdou.Z textu pana profesora Grofa také snadno pochopíme, proč v dohledné době nebude příliš velký počet těch, kteří by svým klientům dobře rozuměli: aby jste to nemuseli v obsáhlém textu hned teď hledat, cituji: Vzhledem k nebezpečí provázejícímu tyto krize i pozitivnímu potenciálu v nich obsaženému potřebují ti, kdo je prožívají, odborné vedení: konzultaci s těmi, kteří mají osobní i odbornou zkušenost s neobvyklými stavy vědomí a vědí, jak s nimi pracovat a jak je podporovat.

- to má svoji logiku: kdo se nedostal do změněných stavů vědomí, které PSK velmi často provází, těžko svým klientům porozumí.

Po prostudování výše zmíněného odkazu nabude čtenář dojem, že PSK se zpravidla projevuje velmi nápadnými prožitky:

Několik citací pro ilustraci:

....Do této kategorie například spadají zážitky a vize pohlcení vesmírem, ďábelského mučení, dezintegrace osobnosti, či dokonce zničení celého světa....

....Vize božstev a démonů, mýtických hrdinů a krajin nebo nebeských a pekelných oblastí ...V častějším počtu případů na mnohého z nás začíná "neviditelný svět" doléhat v podobě mnohem prostějších příznaků.

Poměr klasických bouřlivě probíhajících PSK a drobných leč vleklých psychospirituálních nepříjemností by mohl být podobný, jako je tomu například u infekcí dýchacích cest : rozsáhlý zánět plic opravdu může být drama na hranici života a smrti - nicméně největší počet těchto infekcí se odehrává v podobě rýmy.

Důležité je, že obě formy - jak velké krize s bouřlivými vizemi a zážitky, tak i drobné zneklidňující projevy, lze úspěšně řešit stejným způsobem.Příčinou většiny těchto příznaků je to, že dotyčná osoba je bioenergeticky daleko citlivější než většina lidí z jejího okolí. Takto potrefený člověk se pak sám mylně považuje za "nemocného" - a oficiální medicína mu v tomto ohledu ochotně vychází v ústrety.

Část takto nadprůměrně vnímavých klientů je například zařazena do diagnózy LATENTNÍ TETANIE.

Jde o módní diagnózu - vyhovující chemickému farmakoprůmyslu a jemu věrným chemickým lékařům = mají důvod nabízet klientům další úžasné "léky".

Stačí však zadat do internetového vyhledávače (např. Google) toto heslo "latentní tetanie" = a člověk získá kontakt na nějaké fórum, kde si vzájemně stěžují takto povětšinou neúspěšně léčení klienti. Ti "úspěšně" léčení si většinou pochvalují konzumaci tlumících farmak. Naštěstí ne každý se s tímto uspokojí.Jako příčina latentní tetanie se uvádí nižší hladina hořčíku v krvi.

Pokud má někdo skutečně málo hořčíku v krvi a jeho podáním se situace upraví - ano pak je tento případ možno považovat za skutečnou latentní tetanii.

Ale co ti ostatní?

V mnoha případech se totiž laboratorním vyšetřením nenajde snížená hladina hořčíku v krvi a pak je klient informován takto: "Hladinu hořčíku v krvi máte v normě, problém je zřejmě ve špatném vstřebávání hořčíku" ... což je samo o sobě nelogický výrok, ale jak vidět, lékařům to nevadí - když je hořčíku v krvi přiměřeně, tak to asi s jeho vstřebáváním není tak špatné, že..?

Častý neúspěch léčby hořčíkem může být toho důkazem.Jsem přesvědčen o tom, že tyto případy lze spíše považovat jen jako jeden z mnoha projevů staré známé diagnózy - vegetativní neurózy. Jenže za ní - kromě samotné neurovegetativní zranitelnosti - lze v řadě případů najít i vliv dlouhodobých psychospirituálních obtíží.

A v tom bývá zádrhel celé situace:

1) I kdybychom brali v úvahu jen samotnou neurózu, i to by pro lékaře znamenalo pracné a časově náročné vysvětlování o tom, že je nutno změnit životní styl.

2) Farmakoprůmysl na tom ovšem nezarobí žádný zisk.

3) A klient samotný většinou nemá zájem na sobě dlouhé roky intenzivně pracovat - on žádá jednoduché řešení = spolykat nějaké tablety, přinejhorším přečkat injekci, jen proboha aby nemusel měnit nic ze svých životních návyků.

Celou situaci zhoršují někteří lékaři tím, že bez potřebného a trpělivého vysvětlování posílají své klienty rovnou k psychiatrovi nebo psychologovi - což vzbuzuje v klientovi mylný dojem, že je považován za blázna.

------------------

Protože se dlouhé roky zabývám péčí o klienty, kteří mají zájem "o přestavbu softwaru ve svém mozku", vím jak malá část klientů potrefených nějakou formou neurovegetativní přecitlivělosti projeví snahu o zdlouhavé řešení formou změny životních zvyklostí a myšlenkových stereotypů - a z nich jak malá část (zlomek zlomku) je schopna tyto změny skutečně zrealizovat.Nejspolehlivějším řešením psychospirituálních těžkostí je vyhovět smyslu této evoluční krize a do klientova života, který se dosud realizoval jen ve viditelné úrovni světa, nechat konečně vstoupit i jeho dosud nerespektovanou neviditelnou část.

Podobně jako u ledovce jeho ponořená, to jest neviditelná část tvoří většinu jeho objemu, podobné je to zde: neviditelný svět obsahuje Podstatu a Plán Veškerenstva, námi viditelný svět je konečný výsledek v jedné z jeho lokalit. Tento výsledek se v rámci jedné planety či jednoho lokálního vesmíru zdá být ve stálém vývoji - včetně nás samotných.

Oproti tomu Nekonečné Všeobsahující Veškerenstvo je příjemně stálé a spolehlivě stabilní - tato slova by bylo užitečné si zapamatovat.

publikováno: 17.02.2005

autor: MUDr. Ladislav Šafránek

další články v rubrice: Filosofie zdravíTAK CO NA TEN ČLÁNEK, Zdenýny

ŘÍKÁŠ?

NEMĚLI BY MUDr. Ladislavu Šafránkovi

SEBRAT LÉKAŘSKÝ DIPLOM ZA ŠÍŘENÍ POMATENÝCH TEORIÍ O NĚJAKÉ CHIMÉŘE JÍM A JEMU PODOBNÝMI

NAZÝVANÉ PSYCHOSPIRITUÁLNÍ KRIZE?

MOŽNÁ,ŽE BY SE TOHO PROVĚŘOVÁNÍ SVĚTONÁZOROVĚ-ODBORNÉ ZPŮSOBILOSTI

MOHLA UJMOUT NĚJAKÁ KOMIS,KTEROU BY JMENOVALI NĚJACÍ ZASLOUŽILÍ SOUDRUZI AKADEMICI,KTERÉ KDYSI PEČLIVĚ VYBÍRALA I PODLE "SPRÁVNÉHO"

DIALEKTICKO-MATERIALISTICKÉHO SVĚTONÁZORU

TA OSVÍCENÁ STRANA,CO SI DALA ZA ZÁVAZEK BOJOVAT S POVĚRAMI VŠEHO DRUHU?MOŽNÁ,ŽE BY NA TEN INKVIZIČNÍ ÚKOL STAČILI I SISYFOVCI?

HVĚZDÁŘ-KATOLÍK GRYGAR BY URČITĚ O PÁR VHODNÝCH KANDIDÁTECH... NA TU ZÁSLUŽNOU PRÁCI

VYMÍTAČŮ ŠARLATÁNŮ,CO MAJÍ LÉKAŘSKÉ DIPLOMY OMYLEM..

....VĚDĚL TAKY..A NEBO BYS MĚL ZÁJEM SE TAKY ZÚČASTNIT TAKOVÉHO VYMÍTACÍHO HONU NA POMÝLENÉ ÚCHYLKÁŘE?NO TO BY PAK TŘEBA BYLA TAKY SODOMA-AJ-KOMORA

reagovat 16.9.2006 23:43 - vladko001

DOUFÁM,ŽE MOU POZNÁMKU O SVÉM PŘÍPADNÉM ZÁJMU O ÚČAST V ONĚCH PROVĚRKOVÝCH KOMISÍCH POCHOPÍŠ JAKO HUMORNOU NADSÁZKU..ALE KDYŽ JSI ZA 1.ROK POCHOPIL,"WO CO GO"

S TĚMA INDIGOVÝMA...

TAK SI ŘÍKÁM,ŽE BYS TAM MOHL DĚLAT TĚM OBŽALOVANÝM TOHO

PŘÍSLOVEŠNÉHO "ADVOCATUS DIAVOLI"

..NO A PAK BY JE TŘEBA NEODSOUDILI NA DOŽIVOTNÍ ODEBRÁNÍ LÉKAŘSKÉHO DIPLOMU..HOLT,I TAKOVÍ "ZLOČINCI",CO ŠÍŘÍ POPLAŠNÉ ZPRÁVY A POVĚRY,MAJÍ NA OBHÁJCE PRÁVO..JE TO SICE NEVDĚČNÝ ÚKOL,ALE NĚKDO TO DĚLAT MUSÍ..

PS: na SKYPE:vladko001

můžeme někdy podebatovat..

reagovat 18.9.2006 13:15 - Zdenýny

Zdravím Tě vladko001!!! Mohu mít, předem příspěvku, dotaz??? Jsi Ty příbuzný agenta007??? Případně byl jsi účastníkem a vítězem akce Vyvolení??? Já teda osobně říkám Zatracení, ale to jen můj názor...

Ale pojďme Ti vrátit míček, který jsi mi pinkl na kurt...

Článek doktora Šafránka (apropó není to příbuzný toho doktora z Básníků?)je velmi citlivě sestaven, ale jsem rád, že je v něm i jeho vlastní názor, v pasáži - zádrhel celé situace, v bodech 1 -3. Nelze, než plně šouhlasit! Většina tzv. lékařů je přímo propojena s farmaceutickým průmyslem, jehož dealeři navštěvují ordinace a nemocnice a nabízejí, včetně různých forem úplatků, produkty medicíny, které s léčením a vyléčením nemocných nemají nic společného.

Farmaceutický průmysl učí člověka nestarat se o vlastní zdraví vlastním přičiněním a je to super byznys - Tu máš, ty kluku jeden, pirulu, shltni ji a budeš v pohodě...Jak to, že nejsi? Tu máš druhou pirulu, ta tu první zaplaší a budeš ready...Ty nejsi ready??? Nevadí, byla vynalezena třetí pirula, a ta je ta pravá, ořechová...

Nečitelným písmem na konci propagačního letáku jest pak dodáno - není-li tato pirula ta pravá, sejdeme se na hřbitově...

Proto tento lobing zatím úspěšně, naštěstí ne docela, přeskakuje veškeré formy, řekněme, lidového, léčitelství, které využívá dar kosmických energií a přírodních produktů naší planety a, samozřejmě, aktivní spoluúčast chorého...

Bohužel jsou do lobingu zapojení právě i mnozí psychiatři a psychologové, jak uvedl Šafránek. Ti namísto, aby jedinci pomohli najít sebe sama opravdu fundovaným rozborem problémů a zejména jejich příčin, napíšou recept na gumovací chémiju, případně zajistí pobyt v zařízení, kde bude jedinec vygumován totálně.

Ale k Tvým dotazům...Dělat advokáta..Hmm, proč by ne??? Budeš mi dělat bodyguarda???

A hon na pomýlené??? Otázka je, zda jsou tak pomýlení, jak vypadají??? Já se obávám, že to naopak mají véééllmi dobře spočítané, určitě o tom svědčí i jejich životní úroveň...

No a hvězdář Grygar je jen populista, ten co nevidí dalekohledem, tak to už nevidí...

Jinak s Tebou rád pokecám, protože jsem potěšen, že jsem poznal člověka, který nemá tzv. hlavu jen na klobouk...

reagovat 18.9.2006 14:39 - Jana

Dneska jsem na synove polstari nasla nad jeho hlavou otisk jakoby svatozare. Myslite si, ze muze byt indigovy chlapec?

reagovat 18.9.2006 18:27 - tralala

Určitě!!! A ten polštář jakbysmet. :-)

reagovat 19.9.2006 13:47 - Zdenýny

Hele, tralala, nedělej si z Jany šprťouchlata, pokud svůj dotaz myslí vážně a nepíše pouze o zašpiněném polštáři...

Jano, to, co jsi objevila, není jakýmkoli charakteristickým rysem pro identifikaci Indigového dítěte. Těžko říci, nepopsala jsi onen jev dostatečně a jestli jsi objevila ještě něco jiného, ale IDčko se pozná podle běžného jednání a komunikace.

"Prozradí" se to právě v jeho dětském věku, a to zejména vyšší inteligencí , která z něj u ostatních smrtelníků včetně rodičů dělá divného, nepřizpůsobivého, neposlušného a nevychovatelného haranta.

Což, jak už jsem se zde dříve snažil popsat, je blbost a jde o nepochopení, bohužel, v podstatě vlastních dětí. Ony jsou vývojově daleko vpředu, ale protože Systém výchovy tvrdí, že děti nemohou býti moudřejší rodičů, pak to taky v oněch rodinách vypadá...

reagovat 20.9.2006 10:48 - Hanka

Proč jsou všude návody, jak citlivě a ohleduplně jednat s indigovými dětmi a ne se všemi dětmi?Musí být lidská bytost něčím zvláštní, jiná, aby si zasloužila úctu a ohledy od svého okolí?

reagovat 20.9.2006 12:55 - Zdenýny

Zdravím Tě, Hanko! Ony totiž VŠUDE ty návody, jak jednat s IDčky nejsou. Ony, řekl bych, se vyskytují velmi málo a tento návod - článek (opakuji asi po 5-té) tady v podstatě nemá co dělat, nabuzuje jen odmítání a agresi.

Asi jsi nečetla předchozí příspěvky, kde píši, ŽE INDIGOVÉ DĚTI (a říká se jim tak i v jejich DOSPĚLÉM věku) nejsou bytosti (duchové) lidského původu, i když jsou inkarnovány v lidských tělech. To je rozdíl, jestli jsi lidský duch nebo duch z jiného planetárního systému, navíc na vyšším vývojovém stupni.

Nenechej se zmást tím, že IDčko se, ať v dětském nebo v dospělém věku, na pohled neliší od klasického člověka.

Indigové děti (OBECNĚ, nejen mlaďoši) vynikají vysokou inteligencí a esoterickými schopnostmi, které využívají ku pomoci naší planetě a lidstvu celkově. A to je také JEJICH ÚKOL zde na Zemi. Pro lepší pochopení, můžeš je zařadit např. do kategorie andělské bytosti v člověčím kabátě.

Proto je zde ten NÁVOD, jak s nimi jednat, ale jak dosavadní příspěvky čtu, zatím to nepochopil nikdo.

Pravdu máš ale 100procentně v tom, že podobně by se mělo jednat se všemi dětmi, tedy především S LÁSKOU A PÉČÍ...

reagovat 20.9.2006 17:20 - Zkopaný

Dnes vecer me neznami telepate zkopali doposud nejvic od te doby co me zacali napadat!!! Nakonec jsem se zachranil utekem do vany, horka koupel, pena snorchl a hodina pod vodou az prestali kopat. Na pedikuru nebyl cas protoze hned ukryt pod stolem a pomazal jsem se dvojnasobek vrstvou olejem EXTRA VIRGIN coz v noci pomaha. Zabrousit smirklem cislo 2 nahladko. Sestra se od pitvy uz dlouho neozvala doufam ze je v poradku reakce zadna sousede zde v novem luxusnim byte Praha Bohnice mnohem lepsi nez v Olomouci. Ukradli bambusovou rohozku a vymena za slamenou coz vi kazdy alespon ja urcite ze hodnota je jina ale jinak klid pouze uveznei ve vytahu jiz 4 krat. Lana vydrzela a !!!dekuji!!! timto vrchnimu hasici panu Marakovi za zachranu sabotaz sam v protokolu nevyloucil!!! a take dvakrat sirka v zamku. Vylet autobusovym autokarem ridic se snazil nabourat do Podebradskeho mesta lazni vyborna voda ale slysel jsem nenavistive poznamky mnoha lidi kdyz me mijeli NEDUVODNE!!! a nakonec klid cukrova vata v usich pomohla bez zastrelu. Lazen byla blaha moc ale tepla chteli me drzet pod vodou, privolany doktor stiznost neuznal ale odvolam se na mestskem urade ci policii. Jim mnohem zdraveji uz ne chobotnicky dostal jsem zasilkou ze zamori Japonsko od pritele z internetu slonove hulky cervene a cerne s jemnym vyryvanim krasna prace nicmene v lacinych restauracich mi nedovoli jimi jisti! Opakovane stiznosti nepomahaji i v tech nejlepsich podnicich kde chci stravu vegetarianskou bez chobotnicek, zase cukani a rana do zatylku a privolana policie nepomaha minule mi chteli zabrat hulky nedal jsem je az se jedna zlomila!Vsechno je modre svet se meni pred ocima je stale tmavsi nevim proc baterka do oci nepomaha. P.S. Prosim vsechny kteri se mnou Zkopaným sympatizuji, aby tuto zpravu sirili siti!!!

reagovat 21.9.2006 23:05 - Hanka

Ahoj! Vím kdo jsou indigové děti, ale nelíbí se mi, že laskavost, trpělivost, láska, pochopení a svoboda jsou slova, používaná nejčastěji pouze v souvislosti s nimi. Kéž by se tento trend rozšířil od svatozáře k obyčejné lidskosti.Ve většině článků (viz čas. Phoenix,Medium, Magazín 2000 a dokonce i Květy) je pouze okrajově naznačeno,že co se týká výchovy indigových, týká se i ostatních, "lidských" dětí. Je pravda, že se píše i o výchově ostatních, "lidských" dětí, ale kdo tomu věnuje pozornost? Jejich rodiče? Učitelé? Nebo snad školy? Kolik rodičů zajímá, proč jejich dítě zoufale pláče, jsouce vedeno do školky?Pokud není indigové...A mají čas se tím zabývat? Mají volbu?Je pravda, že na to nikdo žádný návod nedá. Je to společnost, ve které žijeme, co nám často upírá volbu mezi zájmem a lhostejností, směrujíc nás k lhostejnosti, protože otevřít srdce a oči je cesta, která mnohdy zpočátku bolí.Tak je raději necháváme zavřené ve strachu z toho, co bychom cítili a uviděli. A potom rádi vidíme svaté, namísto člověka.Ale není to adorace svatých,co svět potřebuje - je to lidskost.Schopnost pochopit, vcítit se, porozumět, odpustit.Síla být sebou.

reagovat 22.9.2006 06:05 -

Hanko, mohu pouze rici amen.

Klanim se pred tvou moudrosti, _normalnim_ citenim a zdravym rozumem, na tomto foru prevazne chybejicim.

reagovat 22.9.2006 11:37 -

Nejde o autora, jde o OBSAH.Je mi hrozně líto dětí, které jsou pro své blízké "jenom děti".Rodiče je berou jako nutnou životní přítěž, škola je nic nenaučí. Nejsou ničím zvláštní, z vnějšího pohledu a do jejich hlubin se nikdo neobtěžuje nahlédnout. Není zájem. Není čas. Chybí motivace.Je jich většina, takových "mezi lidmi opuštěných" dětí. Tyto děti jednou budou tvořit náš svět, až ony dospějí a my budeme staří. Budeme na ten svět nadávat, jak to nyní dělají naši rodiče? Je to kruh a je šíleně těžké dostat se z něj ven. Prolomit ten kruh je to, co vědomě chtějí indigové děti. Nevědomě každý z nás. Dítě se nemůže aktivně bránit, je jednoduché popustit uzdu zlobě vůči dítěti. Je na nás závislé, po všech stránkách. Ale stačí představit si sebe na jeho místě. Vidět svět očima svého dítěte. Zkusit si představit, že JSEM na jeho místě. Není nutná žádná ohromná, nezištná láska, ani všechno dovolit. Pouze pochopit. Jen se podívat, jaké by to bylo mě, kdyby se mnou někdo větší a silnější, na kom doslova závisí můj život jednal způsobem, jakým se chystám já jednat se svým dítětem. Pokud si vážíte poslání indigových dětí, můžete jim právě takto pomoci měnit k lepšímu náš společný svět.

reagovat 25.9.2006 12:35 - Zdenýny

Hanko, Hanko,

to, co jsi napsala, zavání takovým nějakým poraženectvím. Než řeknu ámen, jako kolega přede mnou, mám několik otázek...

Pokud se tedy píše o výchově i ostatních "lidských" dětí, jak víš, že tomu nikdo nevěnuje pozornost??? Rodiče, školy nic nezajímá a nemají čas se tím zabývat??? Doufám, že právě Ty děláš opak...

Pokud se rodiče o své děti nezajímají a nemají na ně čas, udělali chybu, že se stali rodičmi, ne??? To je jejich zodpovědnost a ne "nějaké" společnosti, která, podle Tvých slov, NÁM upírá volbu mezi zájmem a lhostejností...·Každý člověk je svobodný tvor se vším všudy a tak se má i rozhodovat a konat.

Nezlob se, ale to je blbost nechávat oči strachy zavřené a dělat mrtvého brouka či pštrosa, abych neviděl, co se doopravdy děje. Takoví lidé jsou slaboši z vlastní vůle, a v tom máš dost pravdu, že utíkají k modlám, které prosí, aby jim pomohli, namísto aby si pomohli sami.

Hmmm, je přec známo, že Boží ruka, která Ti pomůže, je na konci Tvého ramene...

Poslední tři věty Ti podepisuji, obecně vzato, jsou bez kazu.

Jen bych Ti doporučil, aby jsi do svého života aplikovala tu druhou z nich...

Potom by Tvůj příspěvek nemusel začínat tak, jak začíná...

No, a teda...ámen...

reagovat 25.9.2006 12:40 - Zdenýny

Příteli z 11.9.2006, čas 11:09:37, patří Ti potlesk na otevřené scéně. Aneb, jak říká Horníček v "interviváriu" s Werichem - správně jste slova nakladl...

reagovat 25.9.2006 12:41 - Zdenýny

...sorrýýý...příteli z 22.9.2006, čas shodný...

reagovat 28.9.2006 01:12 - Hanka

Ahoj, můžeš v tom vidět poraženectví, nebo cokoli, ale rozhlédni se po světě a prozkoumej, co lidé dělají proto, že opravdu chtějí a co proto, že musí, aby vůbec mohli fyzicky existovat, tj, aby přežili. Nebo si prohlédni svůj život. Jistěže máme svobodu volby; proto jsme tady.Taky proto, abychom měnili, co se nám nelíbí. Pokud se tobě líbí stav společnosti a systém, který ji řídí - ok, je to tvůj jedinečný pohled na život. Já vyslovuji svůj názor a vím, že některé lidi osloví - je to JEN můj názor, není míněn jako kritika.Nepsala jsem ani o "slaboších bez vlastní vůle", tak to nebylo myšleno. Ptáš se, jak vím to či ono - dívám se a vidím. Máš krásnou schopnost energicky diskutovat, ale mrkni ještě jednou na obsah, chce-li se ti a zamysli se nad ním. Je to otázka priorit. Co je dnes prioritní? To, co cítí můj blízký, nebo to, abych přežil? To se netýká jen dětí, ale všeho. Můžu zůstat doma např. se stárnoucím rodičem, který mě vychoval a ted' potřebuje mou pomoc? Kdo tohle může? Málo z nás. To je FAKT. Proto jsou tu LDN a různé jiné ústavy a stacionáře. Školky. Jesle. A jiné hrůznosti. Líbí se ti to OPRAVDU?

reagovat 28.9.2006 01:27 - Hanka

Nebo jinak - OPRAVDU to nevidíš?


reagovat 28.9.2006 12:17 - Zdenýny

Ahoj Hanko. Podívej, já nechtěl naznačit, že nemáš v lecčem pravdu, určitě je zde Systém takový, že lze na něm kritizovat spoustu věcí.

Vím, že ideálnější by možná bylo Hipies společenství, ale obecně Tě chci uklidnit, aby jsi se kvůli nedokonalosti Systému zbytečně nerozčilovala. Pokud lidé globálně nevyřešili tyhle a mnohé další problémy nejen společenské, ale i v rámci planety (přesto věř, že mnohým, a je jich dost, to tahkle vyhovuje), vyřeší je někdo či něco jiného. Ale to je jiné téma.

Vrátil jsem se k Tvému předchozímu názoru a pokud ho chci detailněji rozebrat, přiznávám, že jsem některé věty prostě nepochopil...

...Např. věta: "Kolik rodičů zajímá, proč jejich dítě zoufale pláče jsouce vedeno do školky? Pokud není indigové..."

Jak tomu rozumět? Že když jde o indigové dítě, tak to jeho rodiče zajímá??? A když je jen lidské, tak ne??? Právě indigové děti, pokud rodiče nepochopí, proč jsou takové jaké jsou, jsou většinou považovány za vzpurné, neposlušné apod.

Nebo dále

reagovat 28.9.2006 12:41 -

U hyboloidu je znacne podivne ze maji hodne nezvykle mandlove oci, ale za ucelem zamaskovani teto skutecnosti vlada zacala zvlastni program. Hodne velkemu procentu superstars v USA zaplatila desitky milionu dolaru aby si nechali udelat plasticke operace a oci si takto prizbusobit, nejlepsim prikladem je Joan Rivers a potom plno dalsich. Ucelem je ze tito herci a celebrity jsou stale na verejnosti a v televizi a filmech a lide si tak nevedomky pozvolna zvykaji na tento divny vzhled. Hyboloidu je zatim velmi malo takze v pripadnem setkani uz to nikomu neprijde nejvys vypadaji jako by meli plastickou operaci. Nez jich bude nakrizeno a vypusteno vic, verejnost uz davno bude na tyto oci zvykla a nikdo se nebude divit. Takovych programu je plno a je tezke se o tom dovedet, nesmi se verit TV zpravam.

reagovat 29.9.2006 00:17 - Hanka

Rada je napsána zde: 22.9.2006 11.37 A zkus si někdy opravdu, ale OPRAVDU žít život podle svých vlastních pravidel a zájmů. Dej mi pak vědět, jak dlouho ti to šlo a nakolik jsi byl k sobě pravdivý.

reagovat 29.9.2006 01:14 - Hanka

A - ano, pokud je dítě ofic. jiné, zvláštní, většinu rodičů bude více zajímat, jak se cítí.Ano, máme volbu a zároven je nám upírána. Než jsme přišli na svět, zvolili jsme si všechno - my sami.Nikdo jiný. Ano JE to naše volba.Každé rozhodnutí, byt' malé, JE naše volba. Ale nejsme tady svobodní. Každý - ber mě doslova - člověk kterého znám má zoufalý deficit lásky. Každý. Znám hodně lidí a každý trpí - v různých formách - nedostatkem lásky. Zoufale. I to je naše volba. Zda to změníme, nebo ne je také naše volba. Ta stará pravda - nedělej druhému co sám nechceš - nebo - chovej se k druhým tak, jak chceš aby se oni chovali k tobě - je o vcítění, o schopnosti představit si sebe na místě druhého člověka, nejen dítěte - to může udělat každý, na to nejsou nutné žádné zvláštní techniky. To je ta rada z 22.9.Soucit, pochopení, vcítění. Zkus porozumět člověku, který je vedle tebe (lhostejno jakým způsobem). Nebo někomu, koho ale vůbec nemáš rád.Zkus pochopit jeho motivaci, proč se chová, jak se chová, proč dělá to, co dělá. Vidět sebe na jeho místě. Každý má dobrý důvod pro svá jednání a ten původní důvod NIKDY není zlý úmysl. Když se podíváš do sebe, uvidíš to jasně - žádná původní motivace není zlá a tak je to u každého, byt' by výsledný efekt byl sebehorší. Pochopení je to, co tenhle svět opravdu zoufale potřebuje; netýká se to jen dětí. Dál - píšeš o běžné realitě, kt. mnohým vyhovuje. Ale KDO stanovuje tuto běžnou realitu? Znám lidi, kteří obětovali svá srdce, aby se této "běžné realitě" přiblížili a věř, že nejsou št'astní.Nebyla to jejich lhostejnost, ale JEJICH VOLBA podlehnout tlaku zvenčí, který diktuje jakýsi standard.To už ale je mimo téma tohoto fóra.

reagovat 29.9.2006 11:24 - Zdenýny

Čau Hanko, odpovídám na radu podloženou radou z 22.9.2006, 11.37 h. Vytvářím si svá vlastní pravidla, podpořená soucitem, porozuměním a empatií vůči sobě i ostatním lidem. Začíná mi to jít, i když občas ještě zakopnu, jako správný hledač cesty ke Světlu. Rád Tě budu o mém "pochodu" průběžně informovat...

reagovat 29.9.2006 11:57 - Zdenýny

reakce na příspěvěk z 29.9.2006, 1:09:14...

V podstatě je to pravdivá teorie, se kterou všichni, kteří se zabývají esoterikou, ať již na jakémkoli stupni, musí souhlasit. Také souhlasím...

Co se týká potkávání či poznávání lidí, kteří trpí zoufalým deficitem lásky, určitě je jich mnoho. Mám za to, že máš na mysli Lásku bezpodmínečnou, tedy ne tu klasickou, pojímanou v lidských parametrech.

Asi mám v tomto trochu výhodu, samozřejmě jich nejsou stovky, ale jsou tací, které znám a buď tento deficit nemají nebo jen malý, ne zoufalý...

No, ale to je jen má zkušenost, nechci se přetahovat o počty.

Velmi zajímavý fenomén, jak jsi napsala, je sebeléčba pochopením lidí, které nemám rád či jsou mi nesympatičtí apod. Za sebe říkám, že se snažím poctivě sebeléčit...

Obrovských rozměrů může nabýt analýza Tvé otázky:.."ALE kdo stanovuje tuto běžnou realitu?"...

Na tento led se nechci pouštět, protože vím, že víš, kde je žaba na prameni, a netřeba zde asi pitvat zájmy současných Iluminátů, tajných spolků, lóží a některých vlád až po entity Greys a dalších mimozemských "zájemců" o naši planetu. Jak jsi správně uvedla, to je mimo téma tohoto fóra.

V každém případě Ti děkuji za čas i energii, kterou jsi věnovala diskusi se mnou. Tvé názory mne obohatily a to je fakt, kterého si velmi vážím...

reagovat 30.9.2006 17:07 - Hanka

Ahoj, já vím, že možná používám velká slova, ale když jdeš do hloubky, je všechno tak ohromné, že jakákoli slova jsou malá. Díky i tobě za tvůj pohled na život,ale trochu jsme odbočili,nechci blokovat fórum.Zatím ahoj, všechny indigové děti - a paličaté lidské děti - držím palce všem, kdož se cítí jiní a vymykají se pravidlům, jakož i těm, kdo by toto chtěli, ale mají strach. Jeden dávný filosof řekl

reagovat 3.12.2006 00:31 - lama Kitsune

Předpokládám, že zde přijde vhod informace, že Carollovi a Toberové informace o indigových dětech nadiktovala spirituální entita jménem Kryon. A že se jedná o ideologii, která je součástí hnutí New Age.http://en.wikipedia.org/wiki/Indigo_children

reagovat 3.12.2006 00:44 - Kryon

Ano, původcem těchto myšlenek jsem Já. Vrátil jsem se po stovkách let na Zemi, abych její děti učil rozumět přirozenému řádu vesmíru.

reagovat 3.12.2006 00:54 - lama Kitsune

No to mi ho vyndej! Nazdar ty draku! Z který červí díry jsi zase vylezl?Hele, nemluvil jsi v poslední době s Fíkusem Šňoufem? Už jsem o něm neslyšel ani nepamatuju.

reagovat 3.12.2006 01:00 - Kryon

Nazdar lamo, čekal jsem, že mě poznáš, kamárade. Ale poflakuju se tak po sektoru a najednou narazím na tenhle príma webík, kterej vlastně dělá moji práci pro Galaktické Ústředí Propagandy za mě. Neni to paráda, jen tak si válet šunky v desetirychlostním létajícím talíři s vědomím, že se to vo sebe postará samo?Kamarád Fíkus Šňouf má zrovna práci - evakuuje všechny Plejáďany nižší než 5 metrů někam do souhvězdí Střelce. Zase nějaká směrnice Galaktický Unie nebo co...

reagovat 3.12.2006 01:07 - lama Kitsune

Jo je to fakt dobrý, že za nás takhle dělaj práci. Myslím, že to byl tedy od P'taaha geniální nápad, i když mu to nidko nevěřil. Mít tehdy P'taah menší šarži než JHVH tak celý plán šel do kopru.Zato teď to běží jako na drátkách, počítám, že nejpozdějc v květnu (tak 25ho) budeme moci odkrýt náš plán.

reagovat 3.12.2006 01:12 - Kryon

Tos řek' přesně, s tim P'Taahem! Ta děvka JHVH se do toho furt sral jak pominutej a přitom tomu hovno rozumí.Už se hlavouni dohodli, jestli to tady před odpálením Slunce budeme nějak vyklízet?

reagovat 3.12.2006 01:31 - Debra

:-)))))))) dobrýýý

reagovat 21.1.2007 13:51 - Zdenýny

Kryone, ty kluku ušatá, kdypak to slunce plánujete odpálit????

reagovat 21.1.2007 14:35 - B

Nechci rusit, omlouvam se za navrat k puvodnimu tematu diskuze. Ja vam nevim, ale mam pocit, ze deti jsou ruzne, stejne jako dospeli, take jsem byla rozumnejsi, nechtela jsem sve rodice zatezovat, muj bratr to tak nevnimal, klidne zlobil, mluvil pozdeji nez ja, malo cetl, nektere deti se rychleji uci, nektere jsou naopak obratnejsi, ja mam tez velkou potrebu svobody, nad vecmi premyslim, chtela bych je zmenit... Lide jsou ruzni, duchovneji niz, duchovneji vys, atakdale, kazdy ma nejake to lepsi horsi...ale proc indigove deti? Trochu mi to zavani narcismem...ehm, takove to, jsme jini, jsme lepsi...to je jako nejaka ideologie, neco mi to pripomina...ze by ideologii poloviny 20. stol.?

reagovat 21.1.2007 14:42 - B

No s tou polovinou 20. stol. jsem to prepiskla, ale jiste vite, co jsem tim myslela. Taky vypadala nevinne...deleni lidi na skupiny se mi proste nelibi, neni to moralni. Kazdy je v necem silnejsi a v necem slabsi.

reagovat 21.1.2007 22:41 - Era

jo, B, máš částečně pravdu, ale podle toho, co se o indigových píše, tak těm je takové dělení asi šumafuk. Kdo je duchovně skutečně vyspělý, tak to tak nevnímá, že by byl něco lepšího. A taky proto je asi indigový:)

reagovat 22.1.2007 16:18 - B

Asi jo, souhlasim, jen jsem z nekterych prispevku tady mela takovy neprijemny pocit typu "jsme jini nez stado (lepsi?)".

reagovat 23.1.2007 12:26 - Adam

Zdravím, Díky netu, jsem se dozvěděl o indig. nikdy před tím jsem o tom neslyšel, najel jsem si na stránku ,kde píší příznaky, všechny do detajlu sedí, když jsem to četl , tak mě až mrazilo. Ale stejně, je to dar ,nedar, asi to všichni znáte, spousty lidí mi příjde omezených, když jsem byl mladší měl jse na všechny vztek, teď je mi 35 let a učím se hledat na lidech to lepší, ale stejně , jak je to možné , že nám bylo naděleno takové vnímání? Pořád mám pocit, že bych toho daru , nedaru měl využít, nyní pracuji jako instruktor prevence pro děti a mládež, díky tomu si až teď doplňuji vzdělání na základní škole jsem patřil k nejhorším žákům a stěží jsem se vyučil kuchařem(vůbec mě to nebavilo), nyní jsem v červnu 2006 odmaturoval a teď v lednu jsem si podal pihlášku na VŠ obor Soc.pedag.asistence. tak snad jsem se vydal správnou cestou. Těším se na další Vaše přispěvky.

reagovat 23.1.2007 22:45 - kim

Adame, ted už to nezjistíš, jestli jsi byl nebo nebyl:)). Je to vlastně jedno. každý se cítíme nějak jiní než ostatní, někdo má to či ono, ale nikdo není ani lepší ani horší.

Perla-dnes si lidé začínají do své aury přidávat indigo, protože se má za to, že je to jaksi "nad"..že budou "duchovnější, lepší"no snad jsem ten článek blbě nepochopila, ale udělal se z toho zase humbuk.A chyták na blbce, pardon

reagovat 24.1.2007 08:47 - Adam

Ahoj Kim, díky za reakci, to co píšeš , něco na tom je, je to dost možný , že to tak nejspíše bude.Přeji hezké dny.

reagovat 24.1.2007 13:28 - Lillien

Ahojte lidicky.Indigo neindigo,vsetci sme tam "hore" na rovnakej urovni.Mne je 22 a som indigo.Dozvedela som sa to len nedavno pri jednom rozbore.Citim sa rovnako ako ked som to nevedela :o)) Kazdy mame nejake poslanie a vyvysovat sa nad druhych mi pride vrcholne nevkusne.Kazdy clovek, bytost i vec je dolezita, sme sucasti nadherneho komplexu - prirody.Ludia su nadherni, taki aki su, kazdy je dolezity.Zlti, oranzovi,cerveni,modri,zeleni,fialovi,indigovi,vsetci su doleziti a potrebni, aby sme boli v rovnovahe.Zial rovnovaha tu nie je, priroda nam to ukazuje sama..alebo sa meni len obycajne klima??:o)Nasa pycha a sebectvo zvitazili nad laskou a nasou prirodzenostou..Miesto polemiky, kto je indigovi, by sme mali viacej dbat o druhe a nasu maticku Zem... Drzte sa lidicky...vela pozdravov z Prahy..

reagovat 24.1.2007 17:47 - kim

A o to tady Lilien jde. Nebásnit o tom, jak je úžasné, že je někdo indigo, ale něco dělat, tak jako všichni. Je třeba začít u sebe.

Už mě dost dlouho nervuje, jak se lidé chovají k sobě, druhým, přírodě atd. Když se o tom bavím, někteří mi říkají, že to moc řeším a že s tím nic nenadělám..Jak přimět lidi, aby se už konečně nad světem zymysleli a něco udělali(aspon sami pro sebe?). To budou pořád muset být vichřice, povodně, zemětřesení, teror a pod, pořád dookola.

Přitom stačí tak "málo", trocha laskavosti a nestavět do dopředí jen své zájmy

reagovat 24.1.2007 18:16 - Jakub

Souhlasím s Kim/em. Ale kolik je ve Vaší blízkosti lidí, kteří vůbec nijak nepoškozují přírodu !? Ať už přímo, nebo nepřímo, vědomě, nebo nevědomě !? Kolik z nás přestane jezdit autem !? Doba, než všichni budeme mít auto na vodík, nebo elektřinu je daleko. Já osobně jsem si vědom, že také přírodu poškozuji. Ať už jízdou autem, nebo koupí napoje v PET láhvi. Ale na rovinu ... Jakou vidíte šanci toto vše změnit a k tomu ještě napravit způsobené škody námi, našimi předky i jejich, atd. !? Je to vůbec reálné !?

reagovat 24.1.2007 20:16 - Kim

SAmozřejmě, že nemám ny mysli bydlet v chatrčích a zříkat se všeho technického. Jen ta úcta k přírodě by mohla být větší, mám i na mysli zbytečné plýtvání vším, zbytečné vymoženosti, které spíše škodí než pomáhají, bezmyšlenkovité pořízování věcí jen proto, že to nabízí reklama atakdále.

Člověk by se mohl mít daleko lépe, kdyby chtěl, kdyby víc žil v souladu sám se sebou a vším...snad se toho jednou aspon naše děti dočkají:))

reagovat 24.1.2007 23:31 - Lillien

No, ja sama za seba nemozem stopercentne povedat,ze nenicim prirodu.Robim to..i ked sa to snazim obmedzovat.No nastastie sa ludia pomaly prebudzaju zo sna a zistuju, ze sa musia starat o prirodu, lebo ta ich nemilosrdne zmetie z povrchu Zemskeho, ak si ju nebudu vazit. Zakon akcie a reakcie. Darmo technika pokrocila,ked socialna stranka veci zaostava.Mame moznost prenikat uz i za hranice zmyslovych prezitkov.Mame srdce, intuiciu a podvedomie, mame sny, tak sa naucme vnimat tieto nepatrne signaly samych seba a bude sa nam kracat lepsie.Verim, ze to dokazeme.Suhlasim samozrejme s Kim/em. Preto budujme svet, aby bol lepsi.Suznime viac s prirodou a nasim vnutrom.Citim nadej vo vzduchu a citim prilev energie, ktory nas zachrani..

reagovat 25.1.2007 10:07 - Jakub

Nejsem pesimista, ale ... Do jednání člověka se podle mě i hodně projevuje vědomí

reagovat 19.2.2007 10:38 - Dark Phoenix

Poslední dobou jsem se hodně zamýšlel nad některými fenomény a legendami. Alespoň natolik abych si sám pro sebe vyvodil pár zajímavách názorů. Netvrdím že všichni musíte věřit 14-ti letému klukovi ale rád bych se s vámi o své myšlenky podělil. Legendy praví, že Země má duši, je živá jako všechno ostatní, podle mě je energie život. Země má dokonce svůj vlastní jazyk, kterým s námi hovoří. Jsou to přírodní pohromy a katastrofy.Měli bycho se těchto signálů začít všímat, neboť jasně mluví o blížících se změnách daleko větších než vidíme teď. Vzrůstající počet Indigových dětí, katastrof, paranormálních jevů a válek o něčem svědčí. Pokud si neuvědomíme minulost, nemůžeme vidět budoucnost, tudíž si neuvědomíme chyby. Máyové sestavili kalendář, který končí roku 2012, stejně tak Tibeťané a Aztékové. Nemluvím o konci světa, ale všechno nasvědčuje tomu že se brzy změníme, jaká ta změna bude už záleží na nás. Žijeme v době materializmu, jenž nám blokuje přístup k dávno zapomenutým duchovním hodnotám a to nám dnes chybí. Materialismus je současná lidská slabost i největší sílá, pamatujte si však že existují i daleko větší hodnoty než to, ty které nemohou být zhmotněny, mají přesto větší cenu. To si mnozí neuvědomují. Ptám se vás: Proč lidé válčí?

Proč zabíjejí?

Proč kradou?

Proč žárlí?

Vím jistě, že takových otázek bych mohl položit mnoho.....

Zamyslete se nad problémem, který vás trápí, najděte jeho původ. Nežádám vás, aby jste něčemu co jsem zde napsal uvěřili, jen se nad tím zamyslete....

reagovat 19.2.2007 10:51 - io

Tobě je 14???

reagovat 20.2.2007 03:38 -

Podle tech naivnich kecu bych rekl ze mu 14 je...

reagovat 22.2.2007 15:47 - Kuba

Moje dcera je indigo. Vím to, mám fotku její aury. Její povaha odpovídá tomuto článku.

reagovat 26.2.2007 09:59 - nature

Pokud jsi to jeste neudelal, tak si precti Poselstvi ze srdce sveta, Alan Ereira. neni to o indigo detech, ale myslenke, ktere si tady vyjadril jsou se velice podobne s obsahem knihy.

reagovat 26.2.2007 10:31 - Adam

Dark Phoenix to nenapsal vůbec špatně, jsou to dobré a zdravé myšlenky s kterými soulasím.

reagovat 16.3.2007 16:35 - market

byla jsem na besede a na filmu o indigovych detech je to bezva trebe holcicka ktera v sesti letech umi malovat jako umelec aniz by se to ucila,dite z ruska co umelo v 7 mesicich mluvit a tak dale...

Kubo a jak se to na ni projevuje krome jeji aury??

reagovat 16.3.2007 18:17 - olga

neco tak od základu blbého jsem tu snad ještě nečetla. Fakt je to tu ztráta času.

reagovat 26.3.2007 21:47 - Ivo

Jasně, že to funguje, jasně že jsou tady mezi náma. Mluví s andělama (vyzkoušejte si to v jejich blízkosti sami) a makají na věcech, o kterých se nikomu běžně nesní. Ale chránit je, obzvlášť v současných poměrech tady, to je někdy fakt osobní výzva ...

reagovat 26.3.2007 22:11 - Antoš

JO! Konečně modernější blud založený na "poselství" než Haré kršna! Už je na čase je něčím nahradit.

Kolik doláčů mám poslat jako zápisný do klubu? Osvědčení z Menzy a můj hlas na magneťáku , jak jsem ve dvou letech přednášel Máchu a Nezvala určitě nebude stačit:) Protože chytrý neberete, jako všichni avatáři C.H.U.D.:) Protože ti by mohli náhodou na něco přijít.

reagovat 26.3.2007 22:37 - zuzka

je mi luto, ze ludia este stale funguju na zastaralych vzorcoch typu nerozumiem- je to zle... vela stastia aj tymto ludom, budete ho potrebovat, pretoze tieto deti vam daju zabrat. no mozno je pre vas jednoduchsie znicit ich a nazvat asocialmi...

reagovat 26.3.2007 22:46 - Antoš

No jo...Já to tušil, že můžu mít IQ a mezi některými lidmi se víc hodí ÍÁ :)

Já si prostě myslím, že takový zařazování "zázračným dětem" více škodí, než prospívá...Můj praděda se kdysi ještě s pár "Vyvolenými" a jedním "Avatárem" pokoušeli založit v Indii něco na způsob elitního lidstva...No a skončilo to tak, že škoda mluvit, zvláště před "přemoudřelými" kteří hledají a neví co:(

Prostě, kdo nevěří, může si prohledat net, jak veškerá duchovnost 20. století končí přinejlepším komercializací.

Ale kdo uvěřil tomu je to stejně jedno a dál šlape brázdu za vůdčím beranem:)

reagovat 26.3.2007 23:17 - Miloš

Indigové děti? Chování našich "umělců" řazených do takové kategorie mě přesvědčuje, že je to bohužel blábol:(

Viděli jste už například "matku meeru" nebo podobné posly světla? Navenek zázrak a pod ním obyčejná lidská, často ušlápnutá dušička...

A tak to dopadne, když se na základě nějakého fenoménu hned zakládá sekta...

reagovat 1.4.2007 08:13 - a

já jsem nekspíš indigo, mám tyto rysy a je mi 13

reagovat 10.4.2007 22:26 - Zuzana

Mám syna,kterému jsou 2 roky. Už když se narodil a podíval se na mě, věděla jsem, že bude jiný, než děti, které jsem doposud znala. Nedávno mi bylo oznámeno, že mé dítě je INDIGOVÉ DÍTĚ. Po prostudování daných informací konečně vím, jak se svým synem zacházet a můžu říct, že to už od počátku funguje.Jsem šťastná, protože mi konečně někdo pomohl!

reagovat 12.4.2007 01:58 - vladko001

....A hon na pomýlené??? Otázka je, zda jsou tak pomýlení, jak vypadají??? Já se obávám, že to naopak mají véééllmi dobře spočítané, určitě o tom svědčí i jejich životní úroveň...

No a hvězdář Grygar je jen populista, ten co nevidí dalekohledem, tak to už nevidí...

Jinak s Tebou rád pokecám, protože jsem potěšen, že jsem poznal člověka, který nemá tzv. hlavu jen na klobouk...tož pokud by snad těch,co nechtějí být "pomýlení" ještě víc...

mohli bychom založit jednu z poboček CELOSVĚTOVÉ SÍTĚ7 NEJSTATEČNĚJŠÍCH-NEJINFORMOVANĚJŠÍCH...podrobnosti o účelu a smyslu pošlu zájemcům někdy příště..

reagovat 23.4.2007 11:03 - Iva

Dobrý den, Zuzano,

mohla byste mi poslat nějaké odkazy na to, jak vychovávat indigové dítě? Snažím se, ale mám pocit, že dělám chyby.

Děkuji.

reagovat 30.4.2007 21:14 - Lokomotiva

A preci na tom neco je. Problem nastava v konfrontaci vrozeneho poznani se spekulativnim poznani tohoto sveta. Neprichazi sem z jineho duvodu, nez aby tento svet zachranili od katastrofy. Inkarnuji se zcela vedome. Znaji i jine svety ale tento si vybrali prave proto, aby zachranili svet, ktery sice neni prilis harmonicky, ale kde existuje laska v jedne z nejvyssich forem. Ovsem ta laska je dost vzacna. Cestou pro tyto lidi je poznani sebe samych, jako indigovych deti, tak aby nemuseli zit ve dvou svetech. Tim prvnim svetem je jejich prirozeny svet vnitrniho poznani a ten druhy svet, je tato planeta a jeji karma. Je velmi obtizne zaclenovat se do neceho, o cem nam nase srdce rika, ze je to nespravne a povede to k utrpeni. Muze se stat, ze v konfrontaci s timto svetem tyto deti opusti svuj vnitrni svet. Pak prijde ohromne utrpeni. Ovsem neverim tomu, ze by z nich nekdo - kdokoliv nedokazal odvrhnout prilepene iluze a znovu se osvobodit. Ucini-li tak, jiz nikdy nebudou pochybovat, protoze vzacny stav osviceni je pro ne prirozenym stavem byti.

reagovat 30.4.2007 22:59 - xxcd

Většinou skončím nechtěně u diskuse s blbečkama, kterým v jejich očích jejich "vysoké" ego nedovolí uznat to, že prostě i mladý člověk může mít svůj upevněný profil a názory na život a že se prostě může mít skvěle :-)

reagovat 1.5.2007 01:56 - J-J

ja sam jsem to dite, a je to tu pro me nepochopitelne

reagovat 2.5.2007 02:03 - Phowu

Mohl bych napsat: souhlasim s clankem. Ale ja se radeji trosku rozepisu..Vite co? Na mne pasuji skoro vsechny mozne definice indigovych deti. Nasel bych toho jiste mnohem vic, nez se muzete kdekoliv docist, kdybych napsal muj zivotopis.Zjistil sem to nedavno, je mi skoro 30. Myslel jsem si, ze az udelam vysokou najdu ten svuj smysl.. ale nenasel a dal sel studovat. To co tu ted pisu, je dusledkem toho,ze mi neco pomohlo otevrit oci. Byla to souhra tolika problemu, ze jsem se mesice ubijel tim, ze jsem se jen opijel.. a rikal si jaky sem frajer a vsude se tim chlubil. Pak se bohudik neco stalo a dekuji za to.Sem si vedom toho, ze pusobim rozmazlene. Sem si vedom toho, ze mne okoli nechape. Sem si vedom toho, ze jsem jinej. A reknu vam, hodne jsem se kvuli tomu driv trapil, a ani sem nevedel proc se trapim. Myslel jsem si, ze se takto trapi vsichni a "nemluvi se o tom". Byly otazky, na ktere semhledal odpovedi. Neresil jsem tyto otazky tyden, ale treba 10, 15 let. A teprve potom se objevila odpoved. A ja myslel, ze maji podobne otazky vsichni. A tak jsem vsem vysvetloval, jak ze to myslim, a jak lze vyresit kazdodeni problemy. A ti lide mne neposlouchali, oni se mi casto smali, a ja byl tak hloupej, ze jsem chtel lidem stale radit a tim se zesmesnoval.Kdyz mi umrel deda a byl sem tehdy hodne malinkej, vsichni kolem plakali. Ale ja veril, ze k nemu prijdu, a zase mu vratim zivot. Kdyz sem k nemu prisel a uvidel jak se veci maji, citil jsem ze na to me schopnosti nestaci, nerozumel jsem tomu. Pri pohrbu jsem nemel potrebu plakat, a to sem mel dedu tak rad. Myslim, ze se na mne nekteri divali pres prsty, myslim ze babicka to byla, kdo hodnotil lasku lidi k dedovi podle toho, kdo jak moc place (ach ty predsudky). A o mne pak rikala nehezke veci. Ptala se me maminky, proc ze jsem nebrecel, ze jsem jen zlo si mozna myslela. A ja si o ni nemyslel na oplatku nic spatneho, ja si rikal ze ma babicka dozajista pravdu. Vzdyt je o tolik starsi a zkusenejsi. A bylo mi to lito, mel sem snad plakat, abych jim ukazal moji lasku? Ne, to neni rozhodne muj styl.Buh. Zajimava to vec. Zase si vypujcim moji babicku. Jen jako priklad me drivejsi nevedomosti. Jsem pokrteny. Kdyz se reklo buh, predstavil jsem si moji babicku. Brzy rano vstavala do kostela, strasne pobozna, a pak nam po taji chodila na brambory. Nutila nas abychom kleceli na zemi a modlili se kazdy vecer. Sestricky to delaly, nepremysleli nad tim. "Zdravas Maria milosti plna pan s tebou, pozehnana jsi mezi zenami a pozehnany je plod zivota Jezis,..." dodnes si pamatuji tyto "basnicky". Jak ja jsem je nesnasel.. Kdyz se reklo buh, hrde sem rikal ze v nej neverim, ja verim jen sam v sebe - to jsem tvrdil! Nikdo mi totiz nevysvetlil pravou podstatu slova "buh" a magicky vyznam modlidby. Namisto toho jsem to schytal: "Ja to rikam, to je kriminalnik a on skonci v kriminiale, tam patri to hrisne dite". Zaslozil jsem si to? Kdyz jsem to slysel, jak se o tom bavi ma vlastni rodina? Jak to na dite asi ma pusobit?Dnes bych jim rekl, jak to myslim. A stal bych si za tim, protoze mam nyni silnou konstrukci na ktere jsem si postupne postavil svuj zivot a nenecham si to nikym zborit. Divam se nyni na lidi jinak, vsichni mi prijdou dobri, ti co maji problemy a jsou na mne treba i zli.. ja jim chci pomoct, ale oni mne neposlouchaji, oni na mne utoci. Zjistil sem, ze nema vyznam, ba dokonce nesmim temto lidem pomahat, i kdybych casem ziskal schopnosti vyssi nez maji bohove. Tito lide jsou jen nevedomi, ale ja jim nesmim ukazovat moji pravdu. Oni si musi najit tu svou. Tak se jim alespon snazim ukazat cestu, ale oni mne neposlouchaji. Mne je jich lito, ale proc by melo? Vzdyt si za to muzou sami. Jsou to jejich volby, jejich zivot.A vite co je podle mne na tom vsem nejsmutnejsi? Nejsou to lide, kteri tvrdi ze je pojem "indigove deti" jen blabol. Je to tento system. Moji rodice se zachovali naprosto spravne. Oni mne jednou dotahli k psychiatrovi. Jako duvod teto navstevy uvedli "roztekany, hyperaktivni, nedokaze se soustredit, vyrusuje ve skole, obsas ma zlozvyky a tiky". A ja byl k psychiatrovi naprosto uprimny. Byl sem malinkej, ale pamatuji si to zive. Ja u nej hledal pomoc a oporu. Ale on mne ani neposlouchal, ja si pripadal, ze ja jsem psycholog a on je muj pacient co dela jen svou praci. Copak jsem to ale mohl nekomu rict? Ano rekl jsem to myslim rodicum, ale reakci si nepamatuji. S predpisem jsme sli do lekarny, tam jsme vyzvedli prasky a "ono ti to pomuze, dej si". Ve skole jsem pak usinal, byl jsem totalne utlumenej a mimo, tak jsem to odmitl brat.A odezva? Ma tiky, tak zkusime ocniho lekare. A ja jim rikam, tiky sou spontalni.. ja to muzu kontrolovat, ja jen kdyz sem hodne nervozni proste obcas mrkam. A ocni lekar? Predepsal mi bryle.. 2x sem je musel ze zurivosti venku za popelnici rozdupat a doma zalhat, ze mi spadly, aby mne rodice dotahli k jinemu ocnimu lekari, ktery rekl ze vidim naprosto bezvadne a ty bryle by mi jen postupne znicili zrak.Nestacil by jen vyskoleny psychiatr co by mne poslal k vyskolenemu psychologovi, ten by definoval ze jsem jinej a rekl jim par veci, jak se ke mne maji chovat - uplne by stacilo, aby mne nechali zit "v mem svete" a nechali mne obcas rozhodovat o tom co chci. To mne asi mrzelo nejvic, ja nechtel nikomu ublizovat, jen jsem mel chut na syr a nechapal jsem proc musim mit neco jineho jen proto, ze to rodice povazuji za jidlo "na tento den". Tak jsem bojoval a bojoval tvrde, nikdy v nicem neustoupil. Chudak maminka, jiste si se mnou nevedela rady, jak by take mohla.Kreativita - ja rad fotil. Kdyz jsem si za sve poctive usporene penize koupil svou prvni zrcadlovku, fotoaparat, kvuli kteremu jsem se naucil fotit a pozdeji od mnoha lidi sklidil uznani, doma mi rekli ze nevim co s penezi, proc utracim, a ja jim pritom radeji rekl polovicni cenu, kterou mne to stalo. Mne by pry "jiste" stacil jen obycejny kompakt. Dnes uz nefotim, myslel jsem si ze budu jednou "slavny" fotograf, ale ted citim, ze to neni muj skutecny "cil". Vzdy sem mel rad kreativitu, jinnost, odlisnost, nemuzu za to, jsem takovy.Astralne jsem cestoval a cestuji do jinych svetu, navstevuji sve zname v jejich snech. Je to zabava, nevim proc jsem se k tomu dostal. Mimotelni zazitky mne lakali, a slo mi to. Tak jsem o tom rikal ostatnim, jak je to super. A odezva? Smich, smich a mozna obcas poznamka "bacha at nezmizis a neuletis z tohodle sveta". A pritom muzu rict zcela otevrene mou praktickou zkusenost: prvni schod je bdeni a to co zazivame behem dne, druhy schod jsou ty nejzivejsi sny ktere se nam obcas v noci zdaji, a ten treti jsou astralni vylety.. a ted vim, ze je i ctvrty schod a ten treti je smesne nudny proti tomuto.. a tesim se, ze mi bude umoznem pristup i na paty, snad i sesty...Nejsou to indigove deti, kdo potrebuje pomoc. Ti co maji tento privlastek, uz si pomuzou sami, a mozna pomuzou ke stesti vice lidem, nez si sami mysli. Pomoc potrebuji ony "rozmazlene deti", jak se tu nekdo v komentari zminil. Ale nejsou to ty, rozmazlene ve vyznamu "uminene", jsou to ty rozmazlene ve vyznamu "indigove".Indigove deti pry nerady stoji v radach. Vite vubec jak je to mysleno? To stojite 2 hodiny v rade, a 2 hodiny premyslite o lidech kolem vas, o tom proc jsou vubec rady, jak by to slo vyresit lepe. Postupne vam vyschnou rty a zacnete se citit unavene. Rikate si, ze to tak citi vsichni a delate to co ostatni.. cekate az prijdete na radu. Anyni? Kdyz muzu, rade se vyhnu, kdyz ne, tak si budu cist, nebo jen premyslet a rozjimat, zavru oci a budu meditovat, proste vim jak se pres to bez ujmy prenest, ted uz to vim. Mozna by ale mohli mit indigove deti na krku karticku "poustet prednostne".. nebo jeste lepe "jsem indigove dite".. a lide by je s uctou pousteli pred sebe kdyz jde ditko pro banany, ktere musi koupit pro rodinku. Minimalne ja bych ho pred sebe pustil a vysvetlil to vsem za mnou.Premyslim, proc toto pisu. Ja uz mam jasno v tom co chci. Nepotrebuji nici pomoc. Presto tohle pisi a snazim se lidem pomahat, nuti mne to sila, kterou nedokazu popsat a zase sklidim jen posmech spousty lidi a trapne komentare. A vite co? Je mi to uplne jedno. Pokud tento text alespon jednomu cloveku malinko pomuze, pokud se bude alespon na par minut citit lepe, splnilo to svuj ucel. Me jmeno a odkaz na me stranky zde neuvedu, jen bych se tim zesmesnil - BOHUZEL.. A JE TO SMUTNE. Kdo bude chtit si mne najde.Nevim jestli bych ja sam indigove dite poznal, ale myslim ze urcite. Videl bych v nem mozna sam sebe. Taky ted pres mne diky zasveceni jednim mistrem prochazi energie, ktera rozdava lasku a leci nemoci tech ktere si o to reknou. Malinke detatka pry tuto energii vidi a nejsou vzdy tak "neohrabane" jak to na prvni pohled vypada. Jen si na to nemuzou fyzicky sahnout, tak v to postupne prestanou verit a "zapomenou". Mozna, kdybych s teto energie udelal kouli, ze by ji indigove dite zretelne videlo..A co rict na zaver? Jeste pred par mesici bych rekl, ze jen ABSOLUTNI IGNORANT muze na tento muj komentar napsal jedinou veticku, kde by mi tvrdil, ze nemam pravdu. A dnes? Napiste si co chcete, myslete si co chcete, je mi to jedno. Kazdy ma svou pravdu, a pro nej jiste tu nejspravnejsi. Ale prosim.. pokud vite o diteti, ktere splnuje tech par bodu, ktere se uvadi u indigovych deti, nekomplikujte mu jeho i tak velice slozity zivot. Zkuste mu vyjit vstric, dejte mu co chce a hlavne, rikejte mu ze je jedinecne, ze nikdo neni takovy jako on ci ona, ze ma veliky dar. Hodne mu tim pomuzete!

reagovat 2.5.2007 02:17 - Phowu

Premyslim, jestli ma vubec vyznam tyto veci psat

reagovat 2.5.2007 02:17 - Phowu

Ale jo, asi ma :)

reagovat 2.5.2007 02:19 - Phowu

Nebo ne?

reagovat 2.5.2007 02:21 - Phowu

Muze to nekomu vubec necim pomoct?

reagovat 2.5.2007 02:22 - Phowu

No, kazdopadne to nemuze nikomu ublizit.. Jdu spat. Pekny den vsem!

reagovat 2.5.2007 02:26 -

Nemá. Každý máme svůj život. Indigové dítě neexistuje, jsou lidé a formy - pak až nějaké skupiny a hloupé definice.

reagovat 2.5.2007 06:24 -

Má. Každý máme svůj život, ale naše životy se v určitých částech zrcadlí..

reagovat 2.5.2007 13:31 - Zdenek

Ahoj Phowu!!! Věděl jsem, že to není náhoda, jít se cca po půl roce juknout na doktorku...A paráda, jsi zde Ty!!!

Mám na Tebe žádost - mohl by jsi mne kontaktovat na jazman"seznam.cz???

O co mi jde?

Právě o to, že to, co jsi napsal, má obrovský význam a pomůžeš tím mnohým!!!

Budu rád, když se mi ozveš, podrobnosti vysvětlím v odpovědi.

Díky Zdenek

reagovat 2.5.2007 13:46 - Zdenek

Čau Vladko 001!!! Tvůj návrh na vytvoření elitního sboru je interesantní...zašli mi, prosím, stanovy sboru a morální kodex zavazující členy k poslušnosti a nikdy jinak...

reagovat 23.5.2007 00:36 - petruska.z

Ahoj Phow!

Tak jsem teď dočetla tvůj příspěvek a chci ti za něj poděkovat. Asi bych neměla tolik energie k sepsání takového obsáhlého a tolik vypovídajího článku.

I já a moje dítě jsme prý indigo.

Je vlastně těžké říct všechno, co mám k tomu namysli. Podobné zážitky jako tvoje - premiantka třídy, která "zlobila" a chtěla se přiblížit ostatním spolužákům tím, že dělala stejné kraviny jako oni (kradla s nimi v obchodě, sprostě nadávala na učitele, chodila za školu) - zvláštní je, že "život" mi vždycky při první chybě dal přes prsty - vše okamžitě hned prasklo a já se utápěla ve výčitkách, proč to všechno je a proč já jsem ta chudinka, na kterou to vždycky praskne. Dneska mám pocit, že to prostě tak mělo být, že to prostě bylo správné, že jsem zavčas byla varována, že tohle není moje cesta ale jen touha být stejná, ale že prostě stejná nejsem.

Když mně v 8 letech umírala prababička, což jsem nevěděla, a naši mě nevzali sebou do nemocnice, propukla jsem v hysterický pláč, že už ji nikdy neuvidím. Bohužel, ačkoliv to tenkrát tak ještě nevypadalo, měla jsem pravdu - za 3 dny na to umřela. Taky jsem nebrečela, říkala jsem si, že se má určitě dobře.

Celá střední a základní škola jsou zážitky, které bych už nechtěla vrátit, moje marné touhy nebýt považována za mimózu, kterou nezajímá alkohol, kluci, drogy, průsery (teda mimo těch v základce), se kterou nikdo moc nekamarádil, rodiče, kteří mé odloučení od kolektivu ještě přiživovali přísnými domácími pravidly, časté myšlenky na "smrt" jako konec mého fyzického těla...

Moje psycholožka říkala mým rodičům, že by na mě v první řadě měli být hodnější ... :)

Vysokou školu jsem dostudovala zdárně, nicméně právník ze mně asi nikdy nebude. Moje kinezioložka říkala, že prostě nesnáším špatné mezilidské vztahy - je to bohužel dost složitá diagnoza, protože mne takové věci dovedou rozhodit na pořádně dlouhou dobu. Takže taky hledám co vlastně dělat.Velmi napřekážku jsou mi moje přísné morální zásady, podle kterých posuzuji nejen sebe, ale i všechny ostatní. Přemýšlím nad tím, jak pomoci lidem, vůči nimž cítím velkou lítost nejdříve - většinou pak poznám, že mají spoustu svých vlastních problémů, ať už tím škodí ostatním nebo jen sami sobě. Pořád mám tendenci dávat nevyžádané rady, které se samozřejmě obracejí proti mně, ale nemůžu si pomoci. Občas i někomu pomůžu, z čehož mám velikou radost, ale je spousta těch, kteří o pomoc nestojí a vrací ji nepoužitou zpět.

Někdy si tím připadám vyčerpaná, ale na druhou stranu, opravdu mě naplňuje pocit, že pro někoho jsem snad užitečná.

Držím ti palce, ať najdeš co hledáš, sebe sama, ať se ti podaří naplnit svůj život tak, aby nebyl v rozporu s tvým smýšlením a stejně tak i já a jednou i můj malý Mikulášek :).

reagovat 25.5.2007 11:50 - Jajsa

INDIGO, hezký blábol ale opravdu jen blábol takovéhle vlastnosti vám najdu u všech a mohl bych vám napsat i jiné barvičky dětí. Každé dítě má samozřejmě svůj charakter a svou hlavu, problém s autoritami máme také všichni (nikomu se nelíbí když mu někdo přikazuje). Já jsem taky indigo a zároveň nachový. Důležité je dětem vštěpit jejich vlastní morálku a naučit je cti. Doufám že kvůli tomu že vám článek připomíná vaše děcko nebudete vyhazovat prachy u nějakého "odborníka". Tohle mi velmi připomíná horoskopy a kolik z vás se jimi řídí? HOWGH

reagovat 25.5.2007 12:15 - Jajsa

Phowe!

Tvoje zkušenosti nejsou ničím extra, myslíš že jsi jediný kdo přemýšlí o ostatních a o věcech kolem sebe. Není to žádný znak nadřazenosti nebo jakéhosi indiga jen prostě hledáš řád a postupně skládáš mozaiku života a světa. Každý trošku inteligentnější člověk si klade podobné otázky a nachází odpovědi a tím si vytváříme ten náš svět, každý ho má jiný. Někdo na tyto otázky zanevře protože odpovědi nepřichází okamžitě. Někdo je neřeší protože je pro něj dostatečně vysilující postarat se o sebe a rodinu, jiný z honby za penězi či kariérou. Ale každý si jednou takové otázky klade.

Astrální svět a podvědomí jsou jiné kapitoly to bych sem netahal. Kreativita je motorem duše a žene člověka kupředu, protože pokud jste v něčem kreativní tak vás to baví a odreagujete se u toho. To je také společná vlastnost všech.

K tomu bohovi, nepřipustil sis někdy že to není o bohu ale o víře? Ty také věříš, svému světu a upířáš se k němu. Každý máme svojí "víru" i když v ní nefigurují žádní bohové ani zázraky, ale přesto má tu samou sílu a moc a plní stejnou funkci je špatné někoho soudit, jen proto že svou víru spojil s vírou někoho jiného, každý potřebujeme jiný stimul.

To že sis umanul neměnit tu svou konstrukci světa tě jen omezuje a v mých očích degraduje . Protože svět i lidé se mění.

reagovat 25.5.2007 14:18 - Sergej

Mno, je třeba si nějak ospravedlnit to, že moje dítě je rozmazlený vzpurný fracek, jehož výchovu jste zanedbali. Za mých dětských let, tj. v době Husáka, se tomu říkalo fracek, dneska se tomu říká "osobnost". Já jsem také byl nadprůměrně vyvinutý a četl a psal v době, kdy ostatní děti jen žvatlaly, ale to neznamená, že bych byl něco víc a ještě se družil do nějaké prapodivné sekty, která, podle některých zdejších přispěvatelů, prý mluví s anděly. No možná mluví, ale jen dokud nepřijde pan doktor k jejich klecovému lůžku, a naordinuje dávku. Pak ten anděl zmizí, co? Navrhuju zrušit server doktorka.cz, protože se tu kromě pár výjimek, na všech diskusích jen tlachá o p*čovinách, když si tu duševně vyšinutí jedinci narovnávají své pokřivené ego.

reagovat 25.5.2007 14:22 - Sergej

Jo, a sebeinteligentnější člověk je na houno, pokud má sice IQ 220, ale ve škole propadá a nedokáže ani nakoupit. Pak ten talent přijde ouplně vniveč. Filozofování a tlachání o ničem (tam s výjimkou politiků, u toho tlachání) ještě nikdy nikoho neuživilo a nic se tím nevyřešilo.

reagovat 25.5.2007 16:07 -

Náhodou...Můžete bejt oškliví a k ničemu a když jste dost chytří...Z ubohého uneseného dítěte herečkou jak když vyšije:)http://www.super.cz/moc-a-penize/14858-natascha-kampusch-vydelala-na-vlastnim-nestesti-je-multimilionarka-.html

reagovat 25.5.2007 22:41 - Ledo

Já jsem taky byl docela vpředu ve vývoji, ve školce to někdo přišel zkoumat a IQ 130:)

No, přineslo mě to smůlu jako kráva. Najednou se ode mně očekávalo snad že napíšu novou teorii relativity:) No,tolik možná ne, ale najednou mě všichni nenáviděli, hlavně učitelka. Máma s tátou se mě snažili pomoct a nechali o mě pečovat jednu takovou sektu. Po pěti letech jsem skončil na psychině...jako týrané a zanedbané dítě. takže souhlas, IQ nic nepřináší, životní zkušenost a ochota se poučit a hlavně ochota dělat místo tlachání o blbinách je asi 100krát důležitější.

Kdo nevěří, Jacqes má mít IQ 160, je považována za indigové dítě, podívejte se, jak se chová:) čs. exprezident má mít IQ 123, jděte někdy na jeho divadelní hru, jaký z toho budete mít dojem. O. Zoubek , IQ 140, hnusnější parodie na socialistický realismus se vidí málokde:)

Jo, chytáci, já zapomněl, oni jsou skrytě geniální a vyvolení jim rozumí:). Kdyby byl třeba Picasso nebo Einstein takhle "skrytě geniální", dneska po něm neštěkne ani čuba:)

reagovat 27.5.2007 09:27 - Pavla

Souhlasím s Vámi, Jajso.

Bohužel/bohudík taktéž patřím do "hloučku" indigových dětí. Je mi sedmnáct, patřím do mensy ČR v obl. verbálního IQ, píšu povídky pod pseudonymem a dělám na ně referáty. Zatím mi to prochází. Dětství jsem měla pokřivené, od dvou let pomýšlím na sebevraždu (nesmyslnost života ve falešném, pokřiveném světě), trpím depresemi a unikám realitě. Matematiku z hloubi duše nenávidím, je příliš racionální. Suchá. Bez fantazie. Když chodím přes přechody, velmi často se stává, že se utápím ve fantazii a tak, tak, že mne nesrazí nějaké auto. Jsem velmi nepraktická, neustále mám problémy s časem ("Jsou nadčasové myšlenky, věci s trvalou hodnotou, tak kam ten spěch?!")). Od dětství nezapadám do kolektivu a nejraději jsem o samotě. Mám problémy s autoritami, hl. s rodiči a ve škole. Uznám jedině člověka s vyšším IQ než mým. Řídím se sama sebou, neakceptuji příkazy a zákazy. Možná si řeknete: "A proč to tu píše? To se musí všude chlubit?".

Ne, jen vám chci přiblížit mentalitu indigových dětí a mensy. Není to žádná legrace. Často si přejeme být průměrní. V pořádku. Zapadat do kolektivu. Poznat někoho, kdo bude aspoň trochu podobný nám. Bohužel jsme každý individuální, což je nám do jisté míry líto a zároveň nás živí myšlenka výjimečnosti. Buďte rádi, jací jste. Nezáviďte nám. Netušíte, k čemu všemu lze přemýšlením dojít (většinou k nesmyslnosti života a obhajobě sebevraždy). Děkuji za pozornost. : )

reagovat 5.6.2007 15:32 - Jajsa

-> Pavla

Myšlenky na sebevraždu jen potvrzují, že pravděpodobně nemáte dostatečně pevnou osobnost. Ve věku 17ti let nic zvláštního, také jsem se trápil. Musím uznat že jsem také inteligentní, nicméně nikdy jsem si nemyslel že by mne to ze společnosti nějak vyřazovalo či nad ní vyvyšovalo, intelekt je k ničemu pokud nezjistíte jak ho využít pro ostatní. Proto jsem také odmítl vstoupit do mensy a podobných spolků. Místo toho jsem si našel pár přátel s kterými probírám ůtrapy a smysl života, přestože nejsou fylosofy vždy dokáží pochopit smysl těch otázek a jsou to většinou přínosné debaty. Osobně mám také rád samotu a klid, kdo ne? Moc toho nenamluvím, ale když už se s někým bavím tak rád. Zkuste přestat lidi řadit podle IQ a dosaženého vzdělání. Neuzavírejte se do toho svého fantaskního světa, naopak si o něm s někým promluvte, s někým kdo v něm nebude hledat chyby, kdo pochopí proč si ho vytváříte. Poté vám teprv může pomoci ten váš svět upravit a "napasovat" ho na ten současný . Je možné ctít ideály vašeho světa a žít ve světe reálném, není to sice jednoduché ale to by nebyl život. Nic vám nezávidím spíš mne zaráží že si, při své zmiňované inteligenci nedokážete pomoci. Myšlenky je potřeba směrovat! Pokud vaše ůvahy většinou končí u smyslu života a obhajobách sebevraždy, pravděpodobně neuvažujete správným směrem či postupem (na obojím záleží). Nechci vás nějak urazit či napadat, jen si prosím uvědomte, že skutečně nejste nic extra - to musíte nejprve dokázat. Do té doby budete opravdu jen nepochopenou a osamocenou byť jedinečnou šedou myškou mezi miliardami dalších.

reagovat 5.6.2007 16:46 - Roman C.

Mám IQ 96, VŠ a šéfuju většímu autobazaru. Říká se o mně že jsem schopný manager, už jsem vydal i nějaké publikace na téma ekonomika firmy obchodující s repasovnými zařízeními, nebudu jmenovat, vzhledem k tomu, k čemu se tady přiznávám bych si sám škodil:)Proč sem tedy píšu? Dospěl jsem k pocitu, že Mensa a Dianetici a podobní "mistři lidského ducha" nás "obyčejné lidi" tahají za nohu:)

Protože, kolik oni mají ve svých řadách úspěšných inženýrů, managerů, vědců:) Raději se nechlubit, že. Nakonec se na to přijde, že soudruzi komunisti tenkrát měli pravdu, když tvrdili, že vyšší IQ svědčí o tom, že umíte dobře vyplňovat křížovky:) Ale už ne o tom, jak úspěšní v životě budete.

A neuvádějte jako příklad politiky a umělce. Václav Havel, než se zalíbil soudruhům, nebyl nijak zvlášť úspěšným umělcem,také jsem viděl jeho hry:) Zoubek byl vždy jen patlal, který své neumětelství povyšuje na osobitý výraz umění a má to štěstí být přítelem dřívěe jmenovaného, Rowlingová prosě hosteska, "bílý kůň" která pomohla velkému nakladatelství prodat dílo, kompilované z jiného a tak bych mohl pokračovat.

reagovat 5.6.2007 17:20 - Kuskus

Dobré odpoledne,

nejdříve je dobré definovat co vlastně je IQ: je to schopnost dosáhnout co možná nejvíce bodů v testu inteligence, který neměří nic jiného, než schopnost dosáhnout nejvíce bodů v testu inteligence... Každý rozumný psycholog Vám řekne, že je to dnes zastaralá metoda, která o schopnosti orientovat se ve světě nevypovídá vůbec nic. Takový Křovák by měl O bodů, ale zkuste přežít v jeho životních podmínkách! Tak kdo je inteligentní? A spolky jako MENSA jsou velmi problematické. a aby nedošlo k omylu, mám poměrně vysoké skére IQ. Tak Vám přeju další úspěšné povídání o ničem.

reagovat 5.6.2007 19:24 - Roman C.

tak jsem po přečtení svého příspěvku přišel na to, že na výsledek IQ testu bude mít nesporný vliv i kvalita klávesnice:) Ta moje leptopová je už trochu ošmatlaná a občas se některá klávesa nespustí, aniž bych si bez lepšího přečtení všiml. V IQ testu to může přinést nečekanou výhodu, když takový překlep vede k zatržení správné možnosti:) Nakonec, třeba naučit se "template" a tím pádem získat 160 bodů, to nedávno dokázala jedna medálně známá krkavčí matka z Kuřimi:)

reagovat 6.7.2007 21:47 - uranos

Tak to je pěkná kravina. Indigové dítě není dítě s indigovou barvou aury, ale jejich DNK šroubovice září v polarizovaném světle na modro!

Autoři podobných knih by si měli nejdříve zjistit, o čem píší a nebulíkat lidi nesmysly.

reagovat 6.7.2007 22:19 - Tommy

Uranosi, oboje je nesmysl. Aby byl někdo indigové dítě, nemusí mu zářit dokonce ani očíčka:)

Nevěřte pořád tomu Parsivalovi, ani Hnutí grálu, že mají aury i DNA modré:) Být v tomtoi státě víc rozumných lidí, měli by takoví falešní rádci modro akorát na ksichtě a ne v bance:)

reagovat 6.7.2007 23:05 - Jana

IQ a indigový děti se zářícím něčím?

Proč tase dělat nějakou vyvolenou kastu, třeba takovej Foglar dal IQ test Mensy na 89 bodů a byla to legenda českého spisovatelství a jeho Rychlé Šípy zná snad milión lidí:)

reagovat 7.7.2007 23:37 - Kubak

Věčný boj mezi dobrem a zlem, už jako děti jsem snili ať vyhrajem. Kdo co jsme se ptáme prvnim pádem? jedinečným stylem nad stylem. Osobitým umem, nechlastáme, nefetujem, od toho lidi pryč táhnem, občas sebe blbě litujem, ale jsme z5 a do toho se zas obujem. Být pěšákem v bitvě je dost málo, než aby to zato stálo. To dítě se takové narodilo, to tak nechtělo, samo i zůstalo, Hooodně HLUBOKO dolů padalo, pochopilo, zase se zvedlo a dál utíkalo...Hledat cestu nebo jít po cestě, nenávidim to ve frontě, taky nenávidim dělat debila porotě. Spojují nás tenké nitě, tajemné indigo dítě. Co to převládá za lásku na týhle planetě, hledáš jí v blátě? Všichni všechno rychle a hned, na tyhle věci Váš nadhled? nevíš co bude po, tak neřeš před, jseš blbej vřed, malej skřet, netrefil jsi střed...Každý máme chyby, cítíme jak dýchají duby, kolem sebe hradby, výdobitek doby. Odsuzujem orgie a brutální kalby, LÁSKA nepříjde ze záhuby. Jsme v sobě ztracené, ale přesto nás udivují nové, jsou to světy snové, nebo skutečné? Možnosti dosti divně nemožné, když chcem jsme děti víc než pilné, pracovité, jen stále v sobě zamyšlené

reagovat 10.7.2007 21:00 - Sonia

ahoj lidičky,prosím vás.moje babička se zajímá o duchovno a děla reiky,tarot atd.chtěla jsem se zeptat,jak poznám jestli jsem indigové dítě?už dobrý půl rok mi to vrtá hlavou jsem narozená 23.5.1991.

reagovat 25.7.2007 13:27 - Brigita

Ahoj, jak se pozná dospělý Indigový dítě? Může projít nějakým testem?

reagovat 25.7.2007 13:27 - Brigita

Ahoj, jak se pozná dospělý Indigový dítě? Může projít nějakým testem?

reagovat 25.7.2007 13:27 - Brigita

Ahoj, jak se pozná dospělý Indigový dítě? Může projít nějakým testem?

reagovat 25.7.2007 13:27 - Brigita

Ahoj, jak se pozná dospělý Indigový dítě? Může projít nějakým testem?

reagovat 15.8.2007 20:40 - alan

Určitě jsi. Už podle data narození a čísla bot.

reagovat 15.8.2007 21:01 - Kuku

Pozná se snadno. Rodina ho odložila do Klokánka:)

reagovat 20.9.2007 01:25 - nego

Dají ti elektrody na hlavu a pak musíš říct odkud jsi a proč jsi přišla.

reagovat 3.10.2007 10:30 - jakub

mám tento problém...dá se to léčit...jsem ročník ¨87(když to píšu připadám si jako nějaké víno). potřebuju pomoc... napište mi na rawkus"libimseti.cz

reagovat 31.10.2007 15:29 - zdenek

ahoj, napiš mi na jazman"seznam.cz, dám Ti kontakt...

reagovat 31.10.2007 15:30 - zdenek

I Ty, Brigito...

reagovat 6.11.2007 17:27 - Br_o

léčit? :))

To je dar

reagovat 6.11.2007 21:57 - syslik

Ahoj vsem, je to velmi vesela diskuze. Chtel bych vedet kolik maminek rekne o svem prave narozenem milackovi ze se divne diva, ma trapny dotazy a vubec. Mam takovy zvlastni pocit, ze genove mame zakodovane spise toto:

"Ty muj muciku, ťuťu, ňuňu.. jsi muj milacek a vsem ukazes vid!" Zajimalo by me kolik maminek rekne ze indigove dite ma sousedka ale ona bohuzel ne :-/

Ale na druhou stranu... ja mam bratra a ten je opravdu vyjimecny. Myslim ze neni jen indigo, ale dokonce "ingoust". To je zase vyssi sorta. V roce 2050 se jich ma rodit asi tak 81,243% Opravdu pohrda vsemi autoritami. Neslavi dokonce ani Vanoce!!! Takze jestli vase dite nechce slavit Vanoce tak je "ingoust"... pochybuju :-)

Mno abych to shrnul. Doufal bych ze inteligentni a vyssi lide budou pokorni a ne o sobe prohlasovat, ze jsou lepsi. To mi prijde spise jako opak a honeni si ega.

reagovat 6.11.2007 22:08 -

Syslíku,tvůj brácha není indigo ale jehovista:-)

reagovat 6.11.2007 22:55 - K

Jen tak přemýšlím: "indigové děti" jednou dosáhnou prahu dospělosti se značně nabobtnalým egem. Jejich úžasný a velkolepý stín zastře vlastní rodiče, tvůrce nové generace. Dospějí do světa zničeného přírodními katastrofami, smogem, zhýralostí konzumu a válkami (které se vedou samozřejmě jenom v dnešní době). A kde je viník toho zla, té hrůzy, v které má žít tato nová a lepší generace? Ano, ukažme si na něj! Ale ano, jsou to oni, ti špinavci, nejsme to my, vyvolení rodiče indigových dětí, ani naše božská dítka. Ti špinavci, normální a obyčejná součást stáda zvaného lidi. Lidi, kteří neměli to štěstí se narodit indigoví. A jsou tu mezi námi, čistými indigovými lidmi. Páchají dál své zlo - ničí nám vzduch k dýchání, rozsévají nevzdělanost a tupost! Fuj! Pryč s nimi.

A ano, právě tehdy vystoupí "dítko", nejvíce obdařené božskou modří a celý život krmené úctou svých rodičů a ukáže nám směr. Musíme tuto Zemi vyčistit od těch průměrných, neinteligentních a přizpůsobivých individuí!!! Vytvoříme nový národ! Úžasný, inteligentní a pohrdající autoritami.

Děláme to v zájmu lidstva (tedy přesněji řečeno indigového lidstva). A nazvěme to....co třeba "konečné řešení"?
reagovat 6.11.2007 23:04 - syslik

Ale ne, bracha je v poho a nema potrebu behat za sektama. Vanoce neslavi, protoze se mu nelibi jak jsou zkomercializovane a trochu ho chapu, i kdyz si myslim, ze si je kazdy muze udelat jake chce. To jest zavrazdit kapra, zasadit stromecek, cukrovi a mit se radi to staci ne? Spis se stydim, ze jsem ho tak nechutne zneuzil abych zde "vtipnou formou" naznacil myslenku.

reagovat 6.11.2007 23:08 -

Já kapra nevraždím,já nechám zavraždit čuníka:-)

reagovat 25.11.2007 12:31 - Lucie

zdravím všechny mám dvouletého syna a myslím si že je indigové dítě ale nevím jak to zjistit přesně je velice hyperaktyvní je velice citliví a neposlouchá nevím co sním poradí mi někdo děkuji předem

reagovat 26.11.2007 00:49 - Andy

Asi jsem taky indigové dítě:))

reagovat 26.11.2007 09:47 - Pozorovatel

No jasně Andy, proto jsem ti to tam dal a jsem rád, že se s tím ztotožňuješ. Konečně také s něčím souhlasíš. Dík :-)

reagovat 26.11.2007 10:01 - Andy

Pozorovateli, je fakt, že jsem se s tímto názvem nikdy nesetkala a je fakt, že díky vyhledání informací na tvůj popud jsem se našla:)) I já dík:)

A ještě mě zajímá tvůj názor na tyto děti a lidi, dík:)

reagovat 30.11.2007 08:51 - silvia

aj my máme doma dvojročné indigové dieťa. vieme to od psychotroničky ktorá to videla v jej aure. je to strašne zvláštne a pre mňa aj dosť namáhavé. je ale naozaj úplne iná ako trebárs jej bratranec,alebo deti v okolí. hyperaktívna, všetko chce robiť sama, neposlúcha. ale vždy žasnem čo jej mozog v dvoch rokoch dokáže a čo všetko vie...

reagovat 30.11.2007 14:29 - AlinQa

Jůůů tak to sem takí nejspíš indigové dítě!!x))))

reagovat 3.12.2007 21:20 - Kateřina

Chtěla bych poradit, jak takové dítě vychovávat,abychom mu neublížili. Mám pravděpod.indigové dítě, jsem vyčerpaná a nejsem si jista, zda tresty za jeho neovladatelnost, nejsou zbytečné.Děkuji za radu.

reagovat 3.12.2007 21:30 - Andy

Kateřino, napiš mi na mail startka26"seznam.cz a můžeme to probrat. Měj se Andy :)

reagovat 1.1.2008 18:57 - Pajova

Setkala jsem se s tímto pojmem už před časem, ale až teď před vánocemi mi došlo, že můj 11-letý syn bude asi taky indigový. Co nás to doma stojí nervů se s ním na něčem domluvit. Máte s výchovou těchto dětí nějaké zkušenosti? Moc ráda bych to s někým probrala. Děkuji za radu

reagovat 4.1.2008 21:01 - Angel of Death

Máš chuja a ne nějaké indigové dítě.Jen parchanta kterého neumíš vychovat.Žádné indigové děti nejsou,jsou to jen výplody pošahaných magorů.

reagovat 5.1.2008 14:24 - Andy

Jasně, podle mrtvého anděla jsme všichni stejní:))

pájová...jak vychovávat indigové děti je třeba zde:http://mail.atlas.cz/ClickProxy.ashx?url=http%3a%2f%2fzivotni-energie.cz%2findigove-deti-a-jak-je-pozname.html

reagovat 14.1.2008 22:25 - Ell

Jsem sama indigové dítě stejně jako můj sedmiměsíční syn. Nevím sice jak jej vychovávat, ale vím co vadilo a pomáhalo mě. pokud má Andy rady budu ráda když mi je dá. Posílám všem světlo a lásku i těm co nevěří. Ell

reagovat 15.1.2008 11:02 - Andy

Ell: ahoj:)) Sama jdu teprve k psychoušovi, aby mi potvrdil či vyvrátil indigo škatuli:)

Takže nechci nic radit, když není nic jisté ani potvrzené, je to jenom spekulace, domněnka, páč popis indigových dětí na mě sedí líp, než kdybych se popsala já sama. Moje dcera indigo asi nebude, rady, jak vychovávat indigové dítě jsou v odkazu výše, z vlastní zkušenosti bych jen poradila základy: netlačit, nenutit, nepřesvědčovat. Nechovat se jako dominantní autorita, neimponují, naopak...autority pouze přirozené, které si dítě vybere samo...osobně nesnáším fronty, vždy, když byla v jídelně fronta, raději jsem nešla na oběd...takže tolerovat a chápat, nenadávat za propadlé peníze:) Nesnáším konvence a jdu těžce proti nim...vždy je několik způsobů i řešení, jak něčeho docílit....

co se týče výchovy...radím jediné...neformovat, nevytvářet, nemanipulovat, pouze dohlížet na přirozený vývoj a stimulovat k co největšímu poznání, jak sebe sama, okolí i přírodu...chceme být v souladu:))

Díky za světlo i lásku a přeju pohodou výchovu syna:))

reagovat 26.1.2008 10:29 - BelasyMotil

Som o generáciu staršia a všetky ,, príznaky" alebo aspoň ich veµká časť, sa zhoduje s mojím chovaním v detstve. Nemyslím si, že je správne glorifikovať arogantné a asociálne správanie dieťaťa a podporovať v ňom elitárstvo. Je to na škodu celému µudskému spoločenstvu, odpútava to od duchovných hodnôt a smeruje k arogancii a agresivite. Okrem toho, nespomínate vo Vašej charakterizácii indigových detí pozitívne vlestosti, ako sú mimoriadna empatia, súcit, či od detstva racionálne nepodložený strach , že niekto blízky zomrie. Prečo sa zameriavate na tie horšie vlastnosti? Tie nie sú podstatné a treba ich eliminovať. Nik sa nevyžíva v čakaní v dlhých radoch, je smiešne identifikovať sa s indigovými deťmi na takejto triviálnej maličkosti.

reagovat 27.1.2008 19:56 - zuzi

toto čo som si prečítala presne sedí na môjho 12 a1/2 ročného syna je to osobnosť sama o sebe a tlačením a zakazovaním sa u neho nikdy nič nedosiahlo niekedy mi pripadá doslova ako neprispôsobivé dieťa a niekedy ho môžeme natierať na chlieb

reagovat 29.1.2008 20:41 - rozum

Je neskutocné, kolko blbosti je clovek schopny vymysliet a obdivuhodné kolko ludi je schopnych tomu uverit.

reagovat 30.1.2008 11:07 - Andy

Když tomu věří psychologové, numerologové a duchovní učitelé, proč by tomu neměli věřit ti, jenž se to týká???

Všechno je otázkou víry, i víra nám dává odpovědi na otázky!

reagovat 30.1.2008 12:05 - katka

Mě to připadá jako neskutečná blbost. To fakt dáváte do souvislosti barvu vlasů s inteligencí a kdoví čím dalším?

Jinak děti, které odmítají počkat ve frontě než na ně přijde řada apod. (viz článek), bych nazývala rozmazlenými spratky a ne indigovými dětmi.

reagovat 30.1.2008 12:44 - Andy

Katka: nejde o vlasy, nýbrž o auru! Jsem zastáncem toho, že každej jsme ňákej, lidi se škatulkují chtíc nechtíc...jen tyto "zlobivé" děti ještě nikdo nezaškatukoval a nepojmenoval! Hledejte si info, všechno je otázkou energie a pátého slunce...možná se dozvíte uspokojující odpovědi, které ve vás zanechají alespoň pochybnost o jejich existenci...rezolutně něco zamítnout je snadné, ale zapřemýšlet nad tím stojí úsilí a energii!!!

reagovat 30.1.2008 13:41 - K

Andy, kdybys přemýšlela (a věnovala úsilí a energii) nad tím, co čteš, tak bys možná přišla na to, že čteš pořádné bláboly a tupě to všechno "nežrala". Nevím o tom, že by téhle kravině věřil nějaký psycholog. Kromě toho nemůžeš psychology házet do stejného pytle jako numerology a podobné zastánce různých šílených pavěd. Vy tomu prostě CHCETE věřit, protože to je jednodušší a příjemnější. Která matka by nechtěla věřit, že její dítě je něčím speciální, že? Místo aby uznala, že takové je každé třetí dítě. To se musíte pořád upínat na ezoteriku???

Je to hnus, tahle myšlenka.

Děsí mě, když si představím, kolik lidí věřících podobných ezoterickým blábolům podle toho "vychovává" své děti.

reagovat 30.1.2008 13:56 - Andy

K: kdyby moje máma četla návody jak přistupovat k těmto dětem, měly bychom dnes jiný vztah, ale jelikož zastávala stejně konvenční názor jako ty tím, že každé třetí dítě je stejné, nemáme si co říct!! S tvým názorem nesouhlasím!!! Dělám s dětmi 8 let a zatím jsem nepotkala žádné, které by bylo stejné jako některé z těch předchozích!!! Ani já nejsem stejná jako nikdo další, doposud jsem nepotkala člověka, který by se mi podobal, natož, který by byl stejný...

Obrátila jsem z touto otázkou na psychologa a ničím jsem ho nepřekvapila, podle testů, který zjistí vaši odlišnost myšlení a duchovna mi indigo potvrdil. Není to nic zvláštního ani speciálního, není to nic, co by nás stavilo do popředí, jenom to vysvětluje otázku naší absolutní jinakosti!

Smějí se a nevěří ti, jenž si neuvědomují sílu vlastního bytí a svou identitu...ve zkratce bych řekla, že budeš typickým tuctovým člověkem, který nevěří na žádné energie ani duchovní hodnoty:(

reagovat 30.1.2008 14:49 - Eowyn

Indigové děti nejsou zlobivé ani rozmazlené!

To je naprostá hloupost. Dokážete si vůbec představit, jak některé z nich kvůli vaší hlouposti trpí?!

Jsou to děti s obrovskými potencionály, je jen na jejich rodinách, jak je rozvinou.

reagovat 31.1.2008 11:11 - Andy

Díky Eowyne...mluvíš mi z duše:))

reagovat 31.1.2008 21:37 - K

Andy, vezmu to popořádku: to, že si se svojí mámou nemáš dnes co říct, to je částečně i tvá chyba (a můžu to napsat, aniž tě znám), když budeš chtít, vztah si k ní najdeš. Chce to jen spoustu práce na sobě, pokory a schopnosti necítit se ublíženě a ukřivděně. Nevymlouvej se na minulost a na svou "jinakost".

Nenapsala jsem, že každé třetí dítě je stejné, protože stejně jako ty zastávám názor, že každý člověk je unikát. Myslela jsem tím, že pomalu každé třetí dítě jeví "příznaky indigovosti". Když to ono dítě chceš vidět jako "indigové", tak ho tak uvidíš. Zlášť když jsi hrdá matka.

Můžeš mi prosím napsat jméno toho psychologa, který ti potvrdil tvou odlišnost myšlení a duchovna? Který tebe jako osobnost shrnul do pojmu "indigo"? Nevíš náhodou, co to bylo za test, kterým to zjistil???

Píšeš o tom, že jsi ještě nepotkala člověka, který by byl stejný jako ty (o čemž nepochybuji) - jak je potom možné, že pojem indigo vysvětluje tvou absolutní jinakost??? Jak můžeš být "jiná", když vlastně všichni jsou "jiní"??? Pokud nedáš dohromady několik jedinců, kteří jsou absolutně stejní, tak nemá vůbec cenu psát o tom, že jsi "absolutně jiná".

A k poslední připomínce - já se vůbec nesměju, mě je smutno, když čtu, kolik lidí takovým nebezpečným nesmyslům věří. A proč jim věří? Protože jim to dává umělé vědomí vlastní hodnoty, protože se chtějí odlišit, protože nemají dost důvodů aby si sami sebe vážili i bez těhle umělých "nad-hodnot".

A pokud zrovna nejsou schopni najít příznaky "indiga" na sobě, tak se o to snaží u svých dětí. Jaké jsou asi plody výchovy podle zaručných "indigových" rad si dovedu celkem dobře představit. A mrazí mě z toho.

A ano, poslední větou jsi trefila do černého - máš pravdu, jsem typický tuctový (naprosto šedivý) člověk, který nevěří na žádné energie ani duchovní hodnoty :-D

A víš proč? Protože mi stačí můj vlastní mozek.

reagovat 1.2.2008 09:58 - Andy

A vo tom to je??? Já nejsem šedá myška a nikdy jsem si tak nepřipadala. Přestože jsem chtěla, pro vlastní klid, být stejná jako ostatní, nedokážu potlačit své cítění ani uvědomění! Nedokážu papouškovat kecy rodičů a učitelů, když mi nedávají smysl, nestačí mi strohé a nic neříkající odpovědi, které rádobyautority tak rády podávají:))

Věřím, že pravý smysl života nespočívá v našem těle, v našem žití, věřím a vím, že spočívá v našem bytí a že život je jen souhra energií, se kterou se dá pracovat. Věřím, že po smrti se to znovu opakuje do té doby dokud nesplníš vlastní poslání, věřím, že pokud ho splníš, teprve naší duši život začíná a konečně se stává svobodnou.

Věřím a vím, díky lidem, kterým se tím zabývají, že moje duše už tu několikrát byla, moje deja-vu a schopnost vnímat energii mi to dnes a denně dokazuje. Nikdy jsem ovšem nevěděla, proč jsem taková (problémová)a proč jsem na všechno citlivější, proč mám takovou empatii a proč nesnáším čekání. Radši budu hlady, než někde trčet v davu!!! Jméno psychologa není podstatný, test byl všeobecný založený na akce-reakce, slovo - myšlenka, pocit - vzpomínka, duše - energie atd...

Spočítá vám počet slov vztahující se k duchovnu, když máte více jak polovinu, jste duchovně vyspělejší jedinec, jinak řečeno, moje duše je tak stará, že už spousty věcí ví a nebaví jí točit se kolem toho furt dokola, proto mi Eowyn mluví z duše, když píše, že spousta těchto lidí (dětí) trpí kvůli vaši hlouposti. Taky trpím a často vás (naprosté šedince) nechápu, vrtím hlavou a říkám si, kam to spějem:((

Samozřejmě chápu tvůj názor, ty jsi tu jen do té doby, dokud tělesná schránka bude sloužit, poté pro tebe všechno končí!!! Škoda, já vím, že tu budu ještě sakra dlouho, možná v jiném těle, možná v jiném čase, ale pořád se tu budu točit, dokud nepochopím a nesplním své poslání, které je pomáhát ostatním a najít i pro vás harmonii a rovnováhu:( Jinak si nedokážu vysvětlit, proč se pořád točím v samaritánském prostředí, proč jsem vždycky dobrovolníkem při záchranných akcích, proč ke mně přicházejí lidé, kteří ztratili sami sebe??? Protože ví, že jsem ochotná i připravená pomoci jim zase hledat...

reagovat 1.2.2008 10:32 - Andy

a ještě něco...s mojí mámou jsem se hodně snažila, protože psycholožka mě přesvědčila, že je to má jediná máma, ale...nejde to! Je tak konvenční, tak jednoduchá a nevěří na nic, na co se nedá sáhnout:(( Věří, že umře a bude mít klid...vím, že je to omyl a svými názory a primitivním myšlením mě vysává!

Vždycky mě přitahoval hřbitov, nikdy jsem nevěděla proč a ani to neřešila, říkala jsem si, že je to tím, že tam leží můj jedinej a milovanej děd. Díky knihám (duchovnímu učení) jsem se dozvěděla, že na hřbitově se tluče a zdržuje nejvíc energie, pro mě pozitivní a bezpečné, tudíž odpověď, která mě uspokojila jsem našla, prostě cítím energii všeho pozemského i nadzemského, bohužel jen na tom hřbitově je očistěná od té negativní...

A propo...na indigo mě přivedli lidi z těchto diskuzí, poslali mi odkaz na tuto diskuzi, zřejmě mou jinakost cítí na dálku nebo je zjevná z mých postojů a názorů...

Díky nim jsem se o to začala zajímat a vyhledala znovu psychologa, nevěřila bys, kolik uspokojivých odpovědí jsem našla na své otázky...spousty věcí to vysvětluje, bez ohledu na to, že bych se chtěla nějak vyvýšit, jen chci vědět kdo jsem, co tu dělám a kam patřím...

reagovat 4.2.2008 11:06 - Káťa

Narazila jsem na toto téma teprve nedávno a netvrdím, že mám zrovna doma indigáčka, ale na mého syna toho dost sedí.Když to tady tak čtu, tak je mi vlastně úplně jedno jestli je můj syn indigo nebo ne.fak je ten, že jiný je a já bych upřímě byla radši kdyby byl větší pohodář a né taková cíťa.A když mi někdo poradí jak se nenervovat a zvládat ty každodenní starosti s podobnými dětmi ať už jsou indigo nebo ne, tak budu fakt ráda. Takže si myslím, že u sposty maminek s "indigovými dětmi" platí-tonoucí se stébla chytá. Ať si věří kdo chce čemu. Já budu říkat svému synovi jen to, že ho strašně moc miluju ať je jakej je.......

reagovat 4.2.2008 11:09 - Káťa

Narazila jsem na toto téma teprve nedávno a netvrdím, že mám zrovna doma indigáčka, ale na mého syna toho dost sedí.Když to tady tak čtu, tak je mi vlastně úplně jedno jestli je můj syn indigo nebo ne.fak je ten, že jiný je a já bych upřímě byla radši kdyby byl větší pohodář a né taková cíťa.A když mi někdo poradí jak se nenervovat a zvládat ty každodenní starosti s podobnými dětmi ať už jsou indigo nebo ne, tak budu fakt ráda. Takže si myslím, že u sposty maminek s "indigovými dětmi" platí-tonoucí se stébla chytá. Ať si věří kdo chce čemu. Já budu říkat svému synovi jen to, že ho strašně moc miluju ať je jakej je.......

reagovat 6.2.2008 12:08 - katka

Andy: Máš pravdu, že zapřemýšlet stojí úsilí. A Tobě to evidentně dělá problém, když zbaštíš kdejaký blábol. Zkus někdy třeba trochu zauvažovat, jestli některé povahové rysy (u Tebe nebo u dětí) nemůžou být způsobeny i něčím jiným, např. výchovou. To jsou faktory, které Tě ovlivní mnohem víc, než to, jakou máš barvu vlasů. A asi ta výchova a zázemí za moc nestálo, když se potřebuješ v něčem hledat. Kdyby tu nebyl článek o Indigových dětech, tak jsou tu ještě pořád staré dobré horoskopy, že? :-)

reagovat 6.2.2008 12:30 - Andy

Katka: Nemám problém přemýšlet, právě naopak...přemýšlím až moc a hledám podstaty každé myšlenky:))

Nevím, proč pořád mluvíš o vlasech, to s tím vůbec nesouvisí:(

Pro mě to není blábol, jen nový pohled na mou jinakost, nic se tím pro mě nemění, jen jsem dostala odpovědi na otázky, na které jsem si dlouho odpovědět nedokázala.

Chápu, že když nevěříš v duchovno, karmu ani nic vyššího, že mě nechápeš, takže jestli ti to nebude vadit, každá si ponecháme svou pravdu i víru.

Přeju slunce v duši a rozzářený úsměv:)

reagovat 6.2.2008 13:59 - katka

Ale ne, Ty nehledáš podstatu věcí. Ty hledáš jen něco, díky čemu si můžeš připadat výjimečná (možná jiná a lepší než ostatní). A jednodušší než se něčemu naučit a nějak se vypracovat je přečíst si třeba takový blábol, díky kterýmu si budeš moct připadat výjimečně, aniž by jsi hnula prstem.

Věřit v něco vyššího jde mimochodem i bez toho, aby jsi sežrala úplně všechno co se na internetu objeví. ;-)

reagovat 6.2.2008 20:33 - K

Andy, zdá se mi, že jevíš lehké schizofrenní příznaky. Pozor na to. Prosila bych jméno toho psychologa, mě se to zdá dost podstatné. Nevěřím, že to byl psycholog. A pokud argumentuješ omyly, pak není o čem diskutovat. Ujasni si, jestli jsi byla opravdu u psychologa, člověka s humanitním magisterským vzděláním, nebo u pokoutného ezoterického nadšence.

"... tudíž odpověď, která mě uspokojila jsem našla.." - ty máš pravdu, která tě uspokojila? Ty nehledáš pravdu, ty hledáš, to co tě uspokojí. A to pravda být nemusí, ta může být dost nepříjemná.

Promiň, ale z toho co jsi napsala čiší dost namyšlenosti.

reagovat 6.2.2008 21:25 - Zuki

Ahoj, pracuji s dětmi a sama jedno dítě mám. Můžu mu poděkovat, že mne každým dnem burcuje k osobnostnímu růstu. Nevím zcela jistě, jestli je indigo, ale rozhodně když mu byl asi 1 rok, tak jsem uvítala informace o indigových dětech, jak se k nim chovat a co nám chtějí říct a proč přišly. Dnes, po školení, které jsem díky němu prožila, bych nenálepkovala, protože to, že je někdo indigo ho nezbaví jeho běžných zážitků a prožitků a také indigáčci by hned využili a často i zneužili toho, že se na ně díváme nějak jinak...

Můj výchovný recept pro indigové děti by obsahoval: přijetí, kupu bezpodmínečné lásky, nekonečnou trpělivost, pevné hranice (hlavně nastavení těch svých - indigo okamžitě najde každou skulinku pochybností), důslednost, říkat pravdu a hlavně pravidelně odpočívat za nepřítomnosti dítěte. Přeji všem maminkám pochopení, prozření, lásku a světlo.

reagovat 6.2.2008 21:25 - Zuki

Ahoj, pracuji s dětmi a sama jedno dítě mám. Můžu mu poděkovat, že mne každým dnem burcuje k osobnostnímu růstu. Nevím zcela jistě, jestli je indigo, ale rozhodně když mu byl asi 1 rok, tak jsem uvítala informace o indigových dětech, jak se k nim chovat a co nám chtějí říct a proč přišly. Dnes, po školení, které jsem díky němu prožila, bych nenálepkovala, protože to, že je někdo indigo ho nezbaví jeho běžných zážitků a prožitků a také indigáčci by hned využili a často i zneužili toho, že se na ně díváme nějak jinak...

Můj výchovný recept pro indigové děti by obsahoval: přijetí, kupu bezpodmínečné lásky, nekonečnou trpělivost, pevné hranice (hlavně nastavení těch svých - indigo okamžitě najde každou skulinku pochybností), důslednost, říkat pravdu a hlavně pravidelně odpočívat za nepřítomnosti dítěte. Přeji všem maminkám pochopení, prozření, lásku a světlo.

reagovat 7.2.2008 09:06 - Andy

Katka: dávno vím, v čem se liším, v čem vězí moje odlišnost. Jen jsem nikdy nechápala, proč já???

Zlatíčko, pracuju na sobě už nějakou dobu, nepotřebuju škatulku, díky níž bych už nemusela nic dělat nebo se dál rozvíjet...naopak, seberealizace patří do mé hiearchie.

O indigáčích není literatura jen na netu, zřejmě už je tahle skupinka známá světu a lidé, jenž o ní něco ví, o nich sepisují knihy poznatků a vysvětlení. Spousta skvělých odpovědí!!!

Odpovědi sbírám takové, které mně dávají smysl, logiku a k uspokojení mi stačí. Nejsou strohé ani jednoduché, přesto informace hledám dál:))

Věřím v duchovní hodnoty, karmu i posmrtný život podstatně déle než je internet, tudíž nevím o čem se mě snažíš přesvědčit. Ty máš svoji pravdu, já též...každý máme svou, důležité je, že ta vlastní je pro nás plnohodnotná a že jsme našly odpovědi, které nám k pochopení stačí:))

Hezký den:)

reagovat 7.2.2008 09:18 - Andy

K: zřejmě rádoby MUDr. :))

Nejsem schizofrenní, navštěvovala jsem psychologa několik let...matka mě tam šoupla, kvůli tomu, že nejsem stejná jako ostatní děti. Nic mi nenašli, přestože se snažili!!! Pouze emoční nestabilitu, o které sama vím a znám dokonce i její podstatu, díky níž na sobě mohu pracovat a vyhýbat se spouštěčům:))

K, asi nechápeš, že na veřejném portálem jména podstatná nejsou, ale ujistím tě, že se jedná o PhDr. klinického psychologa. Nebyl nijak překvapený z mého dotazu, sám říkal, že těchto dětí přibývá:)) A to je dobře:))

A co se těch pravd týče...odpověd jsem psala výše. Potřebuju pravdu, které můžu věřit, takovou, která uspokojují moje náročné otázky. Nedokázali to učitelé, rodiče ani psycholog. Nikdo mi nedokázal říct, proč jsem tak citlivá, proč cítím na dálku energické vlny, proč vycítím dopředu, že něco není správně a proč je moje empatie a hyperaktivita tak rozsáhlá. Nyní už trochu vím...nyní jsem se dozvěděla něco, co mi pomohlo najít vnitřní pravdu, která mě činí spokojenou a sama pochopenou:))

Namyšlenost??? Ale jdi..? Proč? Protože si uvědomuju sílu i podstatu svého bytí?

reagovat 7.2.2008 10:46 - katka

Andy: A nechceš sem teda napsat, v čem se tak lišíš? V čem jsi tolik jiná?Co se víry (v cokoliv nebo kohokoliv) týče, tak ta pomáhá spoustě lidí vyrovnat se se svým životem, překonat těžké životní situace apod. Ale žádnou logiku v tom nemá smysl hledat. Buď v něco věříš a nebo ne. Logickýho na tom není nic.

reagovat 8.2.2008 08:54 - Andy

Katko: nějak mě už nebaví to věčné vysvětlování se....

dělám to už spousty let a vždycky jsem si myslela, že když se vysvětlím, člověk mě pochopí a bude přihlížet na mé specifika, ale opak je pravdou, ve finále je mi řečeno, že jsem jiná a tím jsem vlastně zase na začátku...

dnes už k tomu přistupuju jinak, hledám stejné vrány a pár jsem jich už našla:)) Je to daleko snazší komunikace i vztah než s nevěřícím Tomášem a člověkem, který zpochybňuje každý můj vnitřní pocit nebo se vysmývá mým myšlenkám či mozkovým pochodům.

Moje odlišnost spočívá především v myšlení a celoživotním směru. Většina lidí se honí za penězi, majetkem a mocí...

já se honím, protože neustále hledám soulad. Svůj nebo jiných:) Jakmile nemám v rovnováze karmu, necítím se dobře...

Liším se svým postojem k životu, liším se svými úhly pohledu, liším se svým způsobem života:)

Ale to ty nemůžeš nikdy pochopit, proto bych tuto diskuzi dále nerozváděla, páč nečekám, že mi uvěříš, nečekám, že mě pochopíš a ani nečekám, že bychom se shodly na existenci těchto citlivých, vyspělých duších:))

Přeju hezký den a ještě hezčí víkend:))

reagovat 8.2.2008 12:40 - katka

Andy: To, že hledáš v životě soulad místo peněz a majetku je celkem pochopitelný. V mém okolí je takových lidí většina (a přitom normálně pracují). Každý alespoň trochu rozumný člověk chce být především šťastný, mít důvod proč ten život žít, a aby byli jeho blízcí v pořádku. Řekla bych, že ve skutečnosti má peníze jako tu hlavní prioritu v životě málokdo. Většinu lidí život sám poučí, že jsou věci, které si za peníze nekoupí. Třeba zdraví. A na tomto vidění světa tedy není vůbec nic zvláštního a určitě se v tom od většiny lidí nelišíš. Spíš se lišíš v tom, jak se snažíš s tím vším okolo sebe vyrovnat. Každý má něco, pomocí čeho se vyrovnává s kde čím, co ho v životě potká. Jsou lidé, kteří věří ve své vlastní schopnosti. Jsou lidé, kteří věří třeba v boha a to jim pomáhá vyrovnávat se s tím, že svět není spravedlivý a věří, že všechno má svůj důvod. A pak lidé jako Ty se snaží napasovat všechno možné z ezoteriky snad na úplně všechno. Máš pravdu, že je to Tvůj pohled na věc, ale neztrácíš už trošičku soudnost? Opravdu nepochybuješ, že všechno od aury, indigových dětí až třeba po tu karmu 100% platí? Že víš přesně co je po smrti a co před smrtí? A to z knížek, které napsali živí lidé stejně jako Ty? Já nemám nic proti lidem, kteří v něco věří, ale v Tvém případě je to trochu extrém a škodíš si tím sama. Zavíráš oči před realitou, protože chceš vidět něco jiného. Třeba to, že Ty a "indigové děti" jste nějaký vyjímečný úkaz. A přitom jste úplně stejní jako já a nebo kdokoliv kdo po tomhle světě chodí.

reagovat 8.2.2008 13:09 - Andy

Katka: jsme stejní navenek, nikoli uvnitř!

Katko, prosím, nesnaž se mě přesvědčit o tom, že většina lidí hledá soulad a harmonii, dělám s lidmi celý svůj život, s dětmi 8 let...neuč mě je znát!

Moc dobře vím, o čem to dneska je, u většiny lidí jsou peníze až na prvním místě...podnikám, pracuju, dělám dobročinné činnosti...lidi nejvíc slyší na prachy!!!

Oči před realitou zavírám, protože bych ji duševně neunesla. Tolika hnusu, který kolem nás je, vidět nechci...proto si ale dokážu udržet pozitivní směr a dívat se svět jinýma očima...

O karmě pochybovat nehodlám...co jsem našla svou rovnováhu...mám duševní klid:)

reagovat 8.2.2008 13:10 - Andy

a sílu pomáhat hledat jiným..:)

reagovat 8.2.2008 13:47 - Andy

Dám ti příklad, abys pochopila, že není žádná výhra být jiný, že to není nic, co by nás povyšovalo, páč není jednoduchý s touto náchylností žít!

Když jsem byla malá, bydleli jsme pod cikánama. V jednom kole tam byl rachot a řev..člověk si zvykne:)

Jednoho večera jsem si četla a ucítila spáleninu..jen závan, ale když jsem hledala odkud to je...žádnou příčinu jsem nenašla. Byl to moment, který brzy odezněl...

ráno přijeli pohřebáci...měla jsem divný pocit a husí kůži. Odvezli starou cikánku...

až po čase jsem se dozvěděla, že jí cikán spálil drátky, které ji přiložil k chodidlům...

Když můj děda ležel v nemocnici s dýcháním...byla jsem tam s babi na návštěvě a děda vypadal dobře...ale večer, se ve mně něco stáhlo...zase ten špatný pocit...něco mi říkalo, že se něco děje s dědou, mastila jsem do špitálu, páč ho mám za barákem...doběhla jsem, děda jen ležel a mně se z něj zase zvedala husina. Chytila jsem ho za ruku a zbláznili se přístroje...děda zemřel, ale já vím, že mě tam nikdo poslal, aby neumíral sám!!!

Jednou si to jedu autem domů a zase ten pocit, zastavila jsem, abych si mohla srovnat intenzitu onoho pocitu a přede mnou vyběhl jelen jako bejk!!! Kdybych nezastavila, jen ti z vrchu ví, co by se stalo...

Moje čuba...bavím se v Kauflandu s prodavačkou, když v tom zase ten pocit...nikdy nevím, odkud a z jakého směru přichází, ale něco mě vždycky dobře nasměruje. Mastila jsem hned domů a moje čuba předčasně rodila štěnata. Hned první štěně se šprajclo, mělo šňůru kolem krku a pacek, nešlo ven...přišla jsem včas, abych čubě mohla pomoct!

Vždycky to cítím a vždycky mě to vyleká, páč nevíš, komu volat prvnímu, nevíš, odkud tyto signály přichází...

jen jednomu nerozumím...

když mi zemřela před půlrokem kamarádka, necítila jsem vůbec nic:((

V sobotu jsme do rána pařily a v neděli nebyla, a já spokojeně spala...

dnes cítím u jejího kolumbárního okýnka klid a pohodu...asi to tak mělo být a nešlo s tím nic dělat, proto jsem nedostala znamení...ale to je samozřejmě zase jen moje pravda:))


reagovat 8.2.2008 13:56 - katka

Jasně, že lidi slyší na prachy. Z něčeho sebe a své rodiny živit musí. A někde taky bydlet musí. Spousta lidí se může sedřít z kůže, aby pořídili pro rodinu vlastní bydlení. Ale každý rozumný člověk ví, že jsou i důležitější věci, třeba mít právě tu rodinu. Takový štěstí taky nemá každý. Lidé nejsou špatní. Málo kdo chce skutečně někomu ublížit a i když to udělá, tak nikdy nevíš, co ho k tomu vedlo. Samozřejmě, že se najdou hajzlíci (bohužel většinou na těch nejvyšších místech), ale to neznamená, že dobří lidé okolo nejsou a nebo je jich málo. Tohle není o žádné karmě, ale o tom, že lidi nechcou žít se špatným svědomím.

reagovat 8.2.2008 14:10 - katka

Andy, takové předtuchy (a nebo shody náhod?) mívám občas taky a vím 100%, že nejsem indigové dítě. :-D

Na druhou stranu, každý občas zažívá stísněné pocity, může to být i ze stresu z práce a podobně. A někdy se tyto pocity můžou načasovat i na nějaké kritické situace. Může to být obyčejná shoda náhod. A pokud není, tak stejně nevěřím, že to může nějaká živá bytost vysvětlit. I když to neznamená, že by na tom nějaká nemohla vydělat.

reagovat 8.2.2008 14:51 - Andy

Náhody neexistují!!!

Kačí: oceňuju tvou snahu vysvětlení jiného úhlu pohledu, ale je evidentní, že každá máme jinou pravdu, víru i vysvětlení pro nevysvětlitelné:))

Proto už po třetí apeluju na ukončení této diskuze, nechci se už nikomu vysvětlovat, vážně mě to nebaví, hledám lidi, kteří mají podobné "problémy", ne ty, kteří nevěří v abstrakta.

Díky a měj se šťastně:))

reagovat 8.2.2008 16:36 - katka

Taky se měj šťastně.

reagovat 8.2.2008 23:19 - King4"seznam.cz

Už od mala se cítím jiný. Dějí se mi různé "náhody". Roky jsem lezl po horách a občas šlo i o život. Jenže někdo, nebo něco mne vždy zachránilo. A vždy až na poslední chvíli. Dnes už nelezu, ale zažívám spoustu těchto zvláštních situací v autě. Jen nevím a nechápu co a proč mne chrání. Co po mě chce ? Co mám udělat ? A taky cítím smrt u svých blízkých ... U babičky, otce, matky ... Vždy jsem to věděl že se to stane. Neděsí mne to. Prostě to jen vím. Jen nevím proč zrovna já. Kdo mi poradí na mejl ?

reagovat 11.2.2008 10:28 - Andy

Jsi asi vyvolený, s tím nic neuděláš, každý máme nějaký dar z vrchu a musíme se s ním naučit co nejlépe zacházet:)) Mám stejný předstuchy, mám stejný andělé strážný, nevím proč já, ale proč ne já???

Kingu, estli si chceš psát něco bližšího...můj mejl je startka26"seznam.cz

reagovat 16.2.2008 19:40 - zuzka

V jedné věci bych s tebou Andy nesouhlasila, myslím, že káždý máme svého vlastního anděla a také nás mohou chránit naši blízcí, ale záleží na naás jestli pomoc od andělů příjmeme a zda o ní poprosíme. Ty a King jste asi nevědomky o jejich pomoc požádaly. Je moc důležité požádat je o něco, já to čas od času dělám a čím více se svým andělem komunikuju tím se výsledek mé prosby dostavuje rychleji a viditelnějí. A když už jsme u těch mailů zuzyj"seznam.czP.S.: doporučuju si přečíst některé z knih Doreen Virtue, ta o andělech a nadpřirozených bytostech píše

(promiň tě mi tuto reklamu, ale její knihy mi daly mnoho ...)

reagovat 22.2.2008 13:26 - Silva

Dnes jsem se poprvé doslechla o indigových dětech.Všechny diskuse na nadpřirozeno jsem kdysi nemohla vystát,jelikož z hlediska hmatatelnosti to bylo pro mne nemožné tomu uvěřit.Ted vím,že to máme každý,jen někdo víc,někdo mín a pak záleží,jestli ho ty životní zkušenosti k tomu přivedou.Mně se to stalo.Naštěstí si všeho v životě více vážím.

reagovat 22.2.2008 14:26 - Andy

Zuzka: na andělích jsme se shodly, tudíž nevím, v čem se mnou nesouhlasíš? Nikoho vědomě ani podvědomě nežádám, jen od mala věřím na vyšší moce a duchovno a možná díky mojí víře, je komunikace s anděli snazší:))

Když vezmu v potaz můj zážitek v autě, ani podvědomě jsem se necítila v ohrožení, tudíž bych ani o pomoc zažádat nestihla.

Nekomunikuju s žádným konkrétním andělem, ani nevím, kdo nade mnou drží ochranou ruku, ale prostě ji drží..a již několikrát mi přišla vhod. Myslím, že nám, duchovně věřícím, pomáhají...protože s části patříme k nim a jak psala Silva, někdo více, někdo méně, myslím, že grázlům a kriminálníkům žádnej anděl nikdy nepomůže!

Silva: typická nedůvěra v abstrakta...co ti pomohlo změnit názor? Snad ne Bolek Polívka, který vaši....taky neviděl a věří, že ji máte???:))))

Víra je mocná čarodějka a těm, co věří, se dějí zázraky:))

reagovat 22.2.2008 21:42 - Silva

Andy:Taky jsem od mala byla citlivá na určité věci.Cítila jsem v sobě dobro i zlo.A,že mám v sobě sílu se postavit na tu či onu stranu.Pubertou to vymizelo a pak,až mi onemocněla dcerka tak jsem si na to vzpoměla.A začala věřit v dobro a hlavně v lásku a v tom duchu se snažím žít.Nevím jak bych to jinak jednodušeji napsala

reagovat 23.2.2008 07:29 -

rezat ty nevychovany spratky, hovno indigovy deti.

reagovat 25.2.2008 09:52 - Andy

Silva: jsem taky věřící, věřím na rovnováhu mezi dobrem a zlem, věřím, že všichni tu máme nějaké poslání, věřím, že náš život není jenom pozemský...věřím, že soulad nás samotných a harmonie s přírodou i okolím nás vnitřně posiluje a věřím, že ti, jenž uznávají a dodržují rovnováhu, mají daleko snazší komunikaci s nadpřirozenými silami a taky věřím, že ten spratek nade mnou, se nikdy žádného zázraku nedočká, protože haní a odsuzuje, aniž by věděl...co!!!

Přeju lásku a klid v duši

reagovat 25.2.2008 17:11 - Nielin

Zdravim vsechny. Uz nejakou dobu se zajimam o tento fenomen (a to nejen o dedi indigove, ale i o tzv. deti duhove a krystalove (nevim jestli jsou tyto preklady presne, cetl jsem o tom texty jenom v anglictine)).

Chtel jsem se zeptat, jestli existuje nejaky zpusob, jak zjistit jake "dite" jsem ja (a nebo vlastne kdokoliv) - co se odstinu aury tyce.

Kdyz se podivam na charakteristiku indigovych deti, spoustu toho na me sedi, ale ne vsechno. Taky se nektere veci tezko odhaduji na sobe samotnem a navic se to schod a neschod s danymi vlastnostmi promita povaha, kterou mi "pridelilo" moje znameni, Vodnar.Diky za odpoved, N.

reagovat 25.2.2008 21:00 - Silva

Já jsem se vlastně ozvala kvůli svému 2,5 letému synovi.Ještě jsem nečetla žádnou knihu,a vlastně na ind.děti mě přivedla paní,která viděla mé dítě(v akci).Je chytrý,stašně mi s dcerkou pomáhá a na druhou stanu je nezvladatelný.Má své dny,kdy násilně ubližuje mne i manželovi a ani po dobrém,ani pozlém s ním nic nezmůžem.Tak hledám radu

reagovat 26.2.2008 02:38 - syslik

Silvo, kdyz te bude manzel mlatit, tak o nem prohlasis, ze je indigovy? Zajdi za spychologem, ktery ma zkusenosti s detmi (ty mas jen 2,5 roku) a poradi Ti

reagovat 26.2.2008 11:05 - Andy

Nielin: já si došla na test k psychologovi, který potvrdil indigovou skořápku, jsou na to již připravení a vybavení:) Minulý týden jsem byla poprvé u jasnovidky...jen co jsem jí vlezla do dvěří, povídá..."á, indigáčka jsem dlouho neviděla", takže možností je spousty...stačí se jen ptát a pídit po informacích...přeju silnou vůli a vytrvalost:)

Silva: s dětmi je to různé, z praxe vím, že když zlobí a jsou "nezvladatelní" je nutné vymyslet nějakou hru, která zabaví jejich mysl a přenese jejich myšlenky...chce to pevné nervy, výdrž a stále dětskou duši:))

Syslík: jak můžeš srovnávat dospělého manžela s nevyspělým děckem??? Nějak nechápu tvůj příspěvek...zřejmě v něm nebyla logická úvaha a postrádá smysl:(

Manžela nevychováváme, děti ANO !!!

reagovat 26.2.2008 11:11 - mike

já bych to indigo z těch šmoulů vytřískal...

reagovat 26.2.2008 19:26 - Silva

Všem děkuji,ale moc jsem se nehla z místa.Vím,že to potřebuje pevnou vůli a vytrvalost.Ale někdy ty nervy tečou.Snažím se problémovým situacím vyhýbat,ale abych to shrnula každé ráno si říkám co mě zase čeká?KLID nebo děs.Ještě že tím počasím si člověk nabije baterky.

reagovat 26.2.2008 19:35 -

Jen vzkaz pro toho,co by furt někoho třískal!

Vem si sekeru,skoč si do lesa a tam si třískej tak dlouho,dokud se neuzdravíš.Nemusím být doktor,abych poznal že jsi v podstatě nemocný.

Brzké uzdravení

reagovat 27.2.2008 09:11 - mike

bohužel , co se týče lesů , nesdílím tvou zálibu v jeho devastaci , to raději budu třískat lidi , ti si to alespoň zaslouží

reagovat 27.2.2008 10:09 -

Bohužel,jsem říkal že jsi nemocný.Asi tě rodiče málo řezali a ted máš z toho komplex.Ale to vyřešíš na jiných stránkách.Tyto nejsou určené pro tebe.Ani ti je nikdo nenutí.

reagovat 27.2.2008 15:25 - mike

dobrá řeknu to více filantropicky , mám za to , že ty "indigové" děti jsou prostě jenom rozežraní spratci... tak co pane psychologu?

reagovat 27.2.2008 15:31 - mike

ps. pokud se pletu , uznám svou chybu , přesto na nějakou indigovost nevěřím....

reagovat 27.2.2008 23:22 - syslik

Andy, to je prave ten problem, male deti se maji vychovavat, ne prohlasit o nich, ze jsou nejaky lepsi a ze se vychovaji samy. To je podle me lenost a nezodpovednost. Myslim, ze se tomu rika opici laska. Rodice to delaji pro sebe a svuj pocit, ne pro deti.

reagovat 28.2.2008 13:24 -

Myslím si,že jste mimo mísu.Tady jsou názory různých lidí a každý si z toho vezme co chce.Nikdo neni víc zodpovědný za výchovu svého dítěte jako rodiče.Nejsou zde žádní fanatici.A proto nikomu neberu jeho názor a nevnucuji mu svůj.Jen si myslím,že preferovat řezání před výchovou ,to je LENOST!Jasně,že občas to jinak nejde,ale všeho z mírou.

reagovat 28.2.2008 21:10 - Andy

mike: přesně jak říkáš Miku...ty nevěříš!!! Tudíž nemůžeš chápat tuto diskuzi a vlastně ani nevím, zač tu bojuješ??? Co mají indigáči společného s rozežraností??? Myslím, že nemáš dostatek info k tomu, aby sis mohl udělat objektivní názor:)

Syslík: výchova neznamená formování do něčích ideálů...výchova znamená důsledné dohlížení na přirozený vyvoj, ale to lidé, jenž nevychovávají, nemohou vědět:) V podstatě se děti vychovávají samy...my jen dáváme podněty k tomu, aby je bavilo objevovat svět a odpovědi na své otázky:))

V řezání nejen indigových dětí nevidím smysl, jsou dost chytří a duchovně vyspělý na to, aby viděly a pochopily váš momentální stav zoufalství a bezmocnosti, se kterým neumíte sami naložit.

Sisla: nevím, včem přesně máš problém??? Já osobně tvrdím, že děti nezlobí, jen hlučně budují nebo objevují...s některými spontánními výkřiky nic neuděláš a pokud jde o zlobení jako takové..je chyba v plánování a programu pro děti. Dle mého:))

reagovat 31.3.2008 15:54 - Aknel z Rivie

to mike:

Tak jak se má naše rozežraný spratek co nerespektuje názory druhých??

reagovat 2.4.2008 20:02 - Liba

Moje šestiletá dcera je od narození ,,problémová",ale není to klasické neposlušné,nebo rozmazlené dítě,jen je prostě jak já říkám SVÁ,veškeré výchovné metody u nás selhaly, byla jsem z toho nešťastná,ale teď už vím,že ona je vlastně vyjímečná.Moc by mně zajímalo jestli existuje nějaká poradna pro indigové děti,nebo spíš jejich rodiče.Díky

reagovat 11.4.2008 22:09 - romča

O výrazu Indigové dítě jsem slyšela poprvé minulý týden od učitelky v mateřské škole, kterou navštěvuje můj pětiletý syn. Proto taky teď vyhledávám kdejaký článek s tímto zaměřením. Ale myslím si, že mám doma celkem hodné dítě, i když má svou hlavu. Některé hry a činnosti, které děti v jeho věku dělají, on dělat nechce, ale jsou taky jiné, které ho baví. Mám ho moc ráda a vždy tady budu pro něj ( a stejně tak pro jeho malinkou sestřičku a tatínka).

reagovat 22.4.2008 13:02 - Petr

Indigové dítě

Snažte se nás poznat, pokavad budete naslouchat....... je těžké se přispusobovat běžnému životu.. Pokava je indigové dítě ve svém prostředí, tak potom poznáte jakej fajn svět dokážem utvořit...

reagovat 22.4.2008 13:18 -

Jo? A jakej je ten váš svět? Jaké vám, "Nadlidem", máme my, obyčejní šediví a nezajímaví smrtelníci, vytvořit to prostředí, abyste se cítili dobře??? My se samozřejmě musíme přizpůsobovat. Myslíte že "nás" to baví? Trošku pokory by to chtělo.

reagovat 22.4.2008 13:24 -

Vážená paní Libo

Je duležité poznat své dítě... jak si hraje, pokavad má kamarády, rozvíjet její fantaz... ale přitom neublížit. Tyto děti jsou hodně pozorné v určitých věcech.. Najdětě věc která jí zaujme, a podpořte ji... Je to jako experm... ale potom poznáte co vaše dítě potřebuje....

reagovat 22.4.2008 14:01 - Petr

Indigové dítě

Chápeme pokoru a dokážeme hodně vnímat bolest druhého člověka... jenže v tomto prostředí to prostě nejde... Pokavad se budem chtít přis..., tak potom jsme jací jsme

reagovat 22.4.2008 14:52 - žluťásek

V ideálním prostředí to fachčí každýmu. To není žádnej kumšt. Umět se přizpůsobit natolik, aby člověk neztratil individualitu a přes všechny vlivy okolního prostředí umět pomáhat těm druhým, to už je jiná. Vnímat bolest druhého člověka je k ničemu, pokud tomu druhému neumíme od bolesti ulevit. Indigoví by měli být vyspělejší než zbytek populace, to znamená, že by se měli umět porvat se životem lépe než ti ostatní a těm druhým být vzorem, ne?

reagovat 22.4.2008 15:08 - Petr

Neni ten správný čas.........

reagovat 22.4.2008 15:08 - Petr

Neni ten správný čas.........

reagovat 22.4.2008 15:08 - Petr

Neni ten správný čas.........

reagovat 22.4.2008 15:08 - Petr

Neni ten správný čas.........

reagovat 22.4.2008 15:08 - Petr

Neni ten správný čas.........

reagovat 22.4.2008 15:08 - Petr

Neni ten správný čas.........

reagovat 22.4.2008 15:09 - Petr

Neni ten správný čas.........

reagovat 22.4.2008 15:09 - Petr

Neni ten správný čas.........

reagovat 22.4.2008 15:09 - Petr

Neni ten správný čas.........

reagovat 22.4.2008 15:09 - Petr

Neni ten správný čas.........

reagovat 22.4.2008 15:09 - Petr

Neni ten správný čas.........

reagovat 22.4.2008 15:09 - Petr

Neni ten správný čas.........

reagovat 22.4.2008 15:16 - Petr

je brzo.......

reagovat 22.4.2008 15:17 - Petr

je brzo.......

reagovat 2.5.2008 11:12 - Andy

Žluťásek: hezká úvaha:) Ovšem indigové děti jsou vyspělejší duševně, proto je unavuje toto prostředí, kde musí žít s lidmi, jenž nechápou podstaty a smysly tohoto světa. Jsou natolik dobrosrdeční, že se snaží všemožnými způsoby sdělit lidem, jenž toto necítí, myšlenky a úvahy o tom, že všechno je pomíjivé, jen duše a její poznání tu zůstává! Proto jsou indigáči často unavení, z té negativní energie, která z lidí sálá a která pohlcuje tento svět:( Nejsou ničím vyjímeční, jen tím, že ví...jaký směr je správný a co je podstatné, bohužel, často jdou proti davu lidí, kteří se je snaží svým racionalismem a nevírou k abstaktu ušlapat:(

reagovat 5.5.2008 20:08 - Venca2

Nesouhlasím, můj názor je ten,že ačkoliv je každá osobnost jedinečná, Indigové děti nejsou....jen další blábol....

reagovat 8.5.2008 12:34 - Romana

Když jsem si povídala s kamarádkou o svých dětech, přivedla mě na myšlenku "indigové děti", proto jsem si nalistovala vaše stránky. Mám dceru Adélku, je jí šest let.

V období kolem vánoc mě přivítala když jsem dorazila domů z práce s obrázkem pro mě, kde byla namalovaná holčička s křídly.

Vyprávěla mi že se jí zdál sen, že je anděl a rozdává všem radost.Proto maluje obrázky pro štěstí. I když o tom tak přemýšlím, tak i docházka do školky po dobu dvou let se neobešla bez pláče. Někdy mi ji paní učitelka rvala z náruče. A je pravdou, že do dnes spí s námi v posteli a když náhodou má záchvěv že už je velká a rozumná tudíž bude spát ve svém pokoji, mě je smutno a stýská se mi po jejím teple.Nevím jestli se dá Adélka považovat za indigové dítě, proto bych i ráda na můj příspěvek přivítala vaší reakci. Děkuji

reagovat 20.5.2008 21:31 - Pavla

Tak trochu mi ta charakteristika připomíná problém "neklidných dětí" (J. Prekopová). Já bych si to tak neidealizovala.

reagovat 16.6.2008 16:02 - elu

Petře, já si myslím, že ten správnej čas je kdykoliv, pomáhat lidem můžeme vždycky, ani nemusíš být indigo :o), samozřejmě časem to pude líp. Je špatný názor dospělých, že dítě se mu nemůže rovnat, tím vlastně vytváří dvě strany, rodč x dítě. Občas je prostě lepší diskutovat. A ještě k tomu bití dětí- z vlastní zkušenosti vim, že dítě nemusíte ani jednou v životě uhodit a stejně z něj může být bezproblémové dítě, ale musíte s ním hodně komunikovat. Tím, že dítě bijete ho učíte řešit věci násilím. Jenže aby jste mohli dítě vychovávat takhle, musíte pro to mít cit a začít už od jeho narození. Takže u většiny rodičů(a tohle není urážka, prostě to tak podle mě je) občas ten výchovný pohlavek padne :o)

reagovat 16.6.2008 20:20 - liška

Indigové děti ?? Ha ha! Jednak všechny děti se roděj indigo, ale rodiče s tím

reagovat 17.6.2008 16:51 - liška

chci říci, že dobří vychovatelé s tím udělají krátký proces a trochu se to snaží zregulovat, aby děcko vůbec mohlo přežít v lidské smečce bez púroblémů,ane že se v něm narcistně vzhlížejí a to, co je třeba normální vývojová etapa nepovažují hned za zázrak a za důkaz jakési vyvolenosti, nadřazenosti a vyjímečnosti. každé děcko je vyjímečné, jen se blíže podívat.

reagovat 17.6.2008 17:23 - danaj

panebože přečtěte si něco z vývojové psychologie a proberte se všichni (teda kromě lišky)

reagovat 19.6.2008 02:40 - Synesthesia

Předem se omlouvám, že moje slova budou trošinku tvrdší, ale musím reagovat na poslední dva příspěvky.Liška a danaj asi ještě ani svoji vlastní "normální vývojovou etapu" (slovy lišky) nedokončili. Liška mluví o "děckách" jako o něčem míň a asi tak i vidí věci okolo sebe - zvířátka i přírodu. Když shrnu příspěvek lišky - jeho slovník a výrazy typu "děcko", "lidská smečka" a další jistě něco o jeho stupni vývoje vypovídají. Určitě bych vás dva nechtěl potkat. Vývojová psychologie nedává bohužel odpovědi na všechny proměnlivé aspekty lidského vývoje, stejně jako člověk je nedokonalá a jistě by si zasloužila omlazovací revizi. A také nelze u lidského, osobnostního vývoje říci, že takhle to prostě je a takhle to bude! A všechno, co se tomu nerovná je špatně. Je mi z vás smutno...Na závěr bych všem, nejen indigo, ale hlavně jim, chtěl vzkázat, aby se od svého vlastního postoje k životu a všemu živému nedistancovali, Vaše srdce je Vám dobrým a nepostradatelným rádcem. A pokud ho budete, s pečlivostí Vám vlastní, sledovat, zcela určitě se někde potkáme...

Se

reagovat 23.6.2008 13:29 - elo

já souhlasím s liškou v tom, že by se indigo neměli uctívat a brát joko jakési spasitele

reagovat 24.6.2008 20:48 - Andy

Nikdo je přece neuctívá, většina z vás na ně ani nevěří:) Jen se zmiňujeme o tom, že jsou, jsou mezi námi a jsou tu proto, aby vám (nám) ukázaly ten správný směr:)

Synesthesia: myslím, že hromadná většina indigáčů ani nedokáže změnit svůj postoj k životu, ví, že jsou jiní, ví, že to mají těžší, ale taky ví proč:))

reagovat 25.6.2008 15:44 - liška

Pro Synesthesia: Myslím že výraz DĚCKO nemůže nikoho urazit, není to snad nějak hanlivě zabarvené? Chceš-li, tedy DÍTĚ nebo CHILD. A výraz "lidská smečka" běžně používal i Konrad Lorenz,tak vo co de? myslím, že i svou "normální vývojovou etapu" mám dokončenou, a ne jednu (ono je jich totiž víc...).

A když jsme u toho, jakýže to směr nám indigo vlastně ukazují?

reagovat 25.6.2008 15:45 - liška

A kdo z nás není "jiný"?

reagovat 25.6.2008 17:19 - LOL

Miluju sve deti - pripadaji mi indigove. Nebo spis vice berlinska modr, trochu cinknuta azurem. Kdo mi poradi?

reagovat 29.6.2008 11:34 - Andy

liška: jakýže směr??? Těžko povídat někomu, kdo nevěří...ale už jsem to tu jednou psala..ten správný směr o tom, co je a není na světě důležité a podstatné, přináší spravedlnost a bolí je, když si tu stále nenašla své místo. Přináší duchovní úlevu a učení, ale málokdo se od nich chce učit:(

reagovat 8.7.2008 22:44 - madheart

:-D dobry večer...ako to tak čítam tak si môžem povedať hurá som indigo :) z toho však vyplýva iba jedno...nič...čo z toho mám? viac ako polovica µudstva o nás nevie a tí nás pokladajú za malých drzých spratkov...nejde o to aby sme sa zmenili my...my sa meníme sami...ide o to aby sa zmenili aj ostatní...

reagovat 31.7.2008 22:14 - pav.smejkal"seznam.cz

Indigove deti jsou mezi nami zhruba od druhe poloviny osmdesatych let? Ja bych rad vedel, kdo poprve rekl ze od druhe poloviny osmdesatych let? Ja bych se sam za sebe za neco takoveho take mohl povazovat i s priznanim si toho, ze ted bude asi takovych lidi jako jsem ja, vice. Nevim o tom temer nic ale jen to co jsem cetl o techto detech, jako by mi odvypravelo vetsinu meho zivota. Jen je tu jeden problem, jsem rocnik 1980. Lide se ale radi separuji a v dnesni dobe by byl nejradeji takovy indigo snad kazdy. Jak se da tedy prijit na to, mate li neco takoveho v sobe? Pohledem na vasi auru? Ja se nechci nikomu vysmat, proto take nejsem zvedavy na pitomce, ktery se na me podiva a rekne: jo, mate modrou auru, nebo spise mnoho modre v aure. Casto takove lidi odhalim, jako spousty nablblich esoteriku a lidi co tvrdi ze vidi veci, co jini ne. Rad bych slysel a nebo videl nekoho, kdo neni pitomec a povi mi o tom vice. Pokud je tu kdokoliv takovy, prosim odepiste treba na muj mail. Upozornuji jen ze velmi casto do lidi vidim jak do vody, i kdyz je nektera voda poradne kalna. :)

reagovat 2.8.2008 15:20 - verca.solna"seznam.cz

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat jaký máte názor na člověka, který o sobě tvrdí, že je indigové dítě.Byla prý u psychologa, který jí toto právě řekl. Nevím co si o tom mám myslet. je sice zvláštní, ale potvrdila jsem si, že si spoustu věcí vymýšlí, a mluví podle toho jak se jí to hodí. Nemůžu jí věřit s ničím, protože mě několikrát zklamala.Je strašně naivní, a naštve se kvůli každé (jak se říká) ,,ptákovině,,. Tvrdí to všem.Nemůžete mi někdo poradit jak odhalit pravdu?

reagovat 4.8.2008 21:28 - Michal

Hola hej, též se přidávám do klubu indigových dětí... :) Jsem ročník 84 a výše uvedená charakteristika na mě sedí jak prdel na hrnec... :)

Dnes jsem si například uvědomil, co doopravdy znamená žít v krajině...

reagovat 4.8.2008 22:31 - K

Co to znamená doopravdy žít v krajině, Michale?

reagovat 9.8.2008 21:32 - simon

cauko kto je ties indigo posline mi email na simonko36"azet.sk pls a napiste z kade ste tak caute

reagovat 9.8.2008 23:13 - liška

Ježišmarja!

reagovat 12.8.2008 11:43 - SimsonCZ

No to je ale ku*a blbej clanek :) tenhle popis sedi na 80% deti ve veku 10-13 a jestli svitej modre, to nevim.

Jsem mozna trochu nevhiodnej kritik, protoze na auru neverim, modrou auru uz tuplem ne, ale tenhle clanek mi proste prijde jako blbost :) O indigovych detech uz jsem cetl tuny lepsich clanku...

reagovat 12.8.2008 11:45 - SimsonCZ

A nejhorsi je, ze nekdo tuhle charakteristiku vlozil pod pojem Indigove deti i na Wikipedii, coz je proste zlocin :) Na netu se o nich da najit fakt lepsi material.Mimochodem, Michale a simone, opravdu verite, ze svitite mordre, nebo si z toho utahujete ? :)

reagovat 12.8.2008 11:46 - SimsonCZ

PERFEKT ! Vystihls me :)

reagovat 12.8.2008 11:47 - SimsonCZ

To s tim vystihnutim byla reakce na jeden skvelej nazor tady:"6. 1. 2005 13:22:00, Michal

navrhuji pozměnit přívlastek, aby mu rozuměli i méně duchovní lidé: Rozmazlené děti"

reagovat 12.8.2008 11:49 - Jajka

Jo, napsal jsi to dobře, ještě bych doplnila, že tenhle popis sedí na 80% dětí - z pohledu jejich rodičů. Proč asi....? :-)

reagovat 12.8.2008 12:00 - SimsonCZ

Jeste jedna vec, omlouvam se, ze reaguju tolikrat, ale neda mi to...Predstavte si, jak ovlivni tenhle clanek nejakou podprumerne inteligentni matku - tenhle clanek si precte v praci, prijde domu a tam jeji manzel nadava svemu ditku za to, ze ma poznamku, protoze se neumi chovat ve skole. Dite kritiku neprijima. Matka na to kouka a potom okrikne otce, at toho necha, co kdyz jejich dite je nahodou indigove, ze se to musi tolerovat. Tim padem z indigoveho spratka vyroste spratek uplne obycejny, ktereho doma nevedli jen proto, ze matka veri na svitici deti. Blabol.Opravdu spatnej clanek, doporucuju si doplnit informace odjinud a hlavne - zachovat si zdravy odstup ;)

reagovat 12.8.2008 18:18 - liteon

Já jsem indigovej dospělej... A mám všude samý problémy.

reagovat 19.8.2008 10:58 - modrásek

O tom to není, i kdybyste indigáče mlátili od rána do večera, nepřevychováte je. Budou si myslet svoje a žít po svým. Můžete je zabít, ale ne zlomit. Nevím jestli je rozmazlenost chtít žít v harmonii s přírodou a chtít spravedlivý svět, jestli jo má problém ten svět a ne ty děcka.

čau

reagovat 10.9.2008 11:28 - waldemar

jsem indygové..jsem starší 18let..a mám problémy s lidmi..mám mnoho věomostí+vrozenou psychologii..rozhled..jsem silný člověk..vlastenec..smysl pro spravedlnost-ferový..jsem vudčí osobnost a velice intuitivní instinktivní a empatický...jak to říct...jako bych byl magnetem pro hlupáky...celý život se setkávám s jizlivostí ambicemi závistí a nepřejícností druhých...nejhorší vzpomínky mám na kantorky a rádoby pedagogy..byl jsem lepší v předmětech které oni učili měl jsem větší přehled a vice informaci..a je to ukrtuně žralo..(mlácení po hlavě učebnicemi dělání naschválu a házení veškeré viny na mou osobu..vše se obracelo pro ti mně..)rodiče si semnou nevěděli rady i když jsem věděl co je pro mě nejlepší tak jsem pro ně byl jen malý kluk který si vymýšlí a trucuje...jsem díky tomu ještě silnější než doposud a jsem mistr ve svém oboru...(vysádkář)...a ještě by jste měli vědět něco prošel jsem za život tolik rukou psychologu(profesionálu)..že mohu s jistotou řict že to jsou jen tupci kteří nejsou ješitní jen v případě pokud uznáte(zbaběle)jejich radoby patent na rozum...v opačném případě vám do posudku napíšou takové bláboly že to nemá obdoby...pravidlo dnešní doby-kdo učí neumí..kdo je psycholog ve školství -tak na to má jen papír nikoli nadaní...pokud by chtěl někdo poradit co a jak jsem ochoten ...pište na kewlar"seznam.cz

reagovat 10.9.2008 13:58 - Katka

Ano Waldemare, jsi nejchytřejší, nejempatičtější, nejlepší, nej...

a všichni okolo jsou blbci, kteři ti nerozumí a ubližují.

Waldemare, co jsi v životě dokázal? Kde bereš právo, drzost a hlavně tu hloupost soudit lidi dle svého subjektivního pohledu? Lidi, kteří vystudovali vysoké školy a snaží se učit děti, nebo psychology, kteří pomáhají lidem? Jak si vůbec dovoluješ smést práci všech pedagogů a psychologů do koše jen kvůli tvému (dle mého názoru nemocnému) názoru na pár příslušníků tohohle oboru?Promiň, ale jsi namyšlený takovým způsobem, že se mi z toho chce zvracet.

reagovat 10.9.2008 16:46 - waldemar

Katko..kdo tvrdí že všichni...jsou i tací co mi hodně pomohli a rozumí lidem jako jsem já..a věř mi nebo ne ..tady jsem to jen shrnul..nechovám se tak jak to vyznělo..každeho beru bez ohledu na to jaký je..pokud to není vyloženě to o čem jsem psal před tím...zdali ti přijdu jako ukřivděný apod..to je čistě tvoje věc já řikám co jsem zažil...a proto se ptám co pokládáš za dukaz v životě(abych se zavděčil takovým jako jsi ty...)za prvé poznal jsem lidi z mnoha vrstev..a řekl bych že právě ohlašovaní "vysokoškoláci" nevěděj o čem je řeč nevěděj o čem je život..(sám si vysokou dělám)...hlavně vysokoškoláci jsou jimi protže k tomu měli možnost a prostor...dobrá tak tedy: muj otec nám nadělal dluhy..v pubertě jsem musel zanechat školu jit pracovat...a dělal jsem tvrdě 300hodin měsíčně fizyckou prací+hlavou...dopadalo to na mě psychicky a pravě tebou zminovaní profesionálové mě hazeli do toho jednoho pytle...máma dostala rakovinu...několikanásobná exekuce..soudy atd...nic přijemného pro 15leteho kluka...zažil jsem to co jsem zažil...a to že jsem nej nej nej tvrdíš ty ne já...jen řikám že jsem dobrej v tom v čem dobrej jsem...a omlouvám se ale doplácel jsem na to celý život...řikej si co chceš.....katko neděláš náhodou vychovatelku ...či psycholožku???co si ty dokázala???já zachranil pár životu ...+ to že pomohl jsem lidem ze závislosti na tvrdých drogách...co ty jsi dokázala???jen žvaníš a neznáš mě...at jsem nemocnej nebo ne...tak patříš právě mezi ony zmíněné radoby psychologi kteří viděj pouze následek nikoli příčinu která plyne právě z vašeho přístupu.....zeptám se tě ...uměla si ve 4letech na vzpamět učebnici pro vojenské piloty o tryskovém letání(!!!učebnici!!!)asi ne ...učitelky si mě mezi sebou posílali jako horkej brambor..myslíš že jsem v pozdějším věku stál o to byž nejlepší???ne...jen jsem se řídil tím co mi radili doma!!!a jak se ke mě chovali kantorky???podle nich jsem divnej...to mělo dopad na kolektiv kterej samosebou žárlil...ale já o to nestál...dokazála by jsi mluvit o kvantové fizyce v 10letech???o hvězdách???o vesmírných plavidlech a...o dějinách ???já myslim že ne...následky byla šikana od spolužáku...učitele mě nazývali tím čim mě nazýváš ty...a místo toho aby mě šoupli někam kde bych se mohl nadále rozvíjet...takže mi promin když tě nazvu...omezeným člověkem který o životě neví zhola ale zhola nic...

reagovat 10.9.2008 17:17 - waldemar

nic???nic???no jo jsem pod tvou uroven...přeji ti příjemné zvracení:))))

reagovat 11.9.2008 00:44 - Katka

Waldemare, promiň, jestli jsem se tě dotkla.

Taky ještě promiň, ve 4 letech jsi neuměl učebnici o tryskovém létání, to ti opravdu nevěřím.

Nejdem psycholožka, ani pedagožka, mám však k těmto povoláním úctu a nepaušalizuju.

A nedokázala jsem zatím nic, snad jen poprat se s vážnou nemocí a několika svými povahovými nedostatky. A ano, jsem asi omezená, když přiznám, že jsem zatím nic nedokázala a že jsem člověk nedokonalý a chybující.

Nicméně nechápu, z čeho usuzuješ, že nevím zhola nic o životě?

Ty víš kolik mi je, co jsem prožila?

Milý Waldemare, v 10 letech bych nedokázala mluvit o kvantové fyzice, ale o hvězdách ano a taky o snech, květinách, horách, barvách, dokázala bych ti vyprávět dlouhé příběhy a malovat krásné obrázky.

Proč si myslíš, že je něco vyjímečného povídat v 10 letech o kvantové fyzice?

Jiné děti dokázaly rychle běhat, krásně tančit, zpívat...ty jsi to taky dokázal?Víš, mě se strašně hnusí, jak se snažíš přesvědčit o své vyjímečnosti.

Mě přijde obdivuhodné, pokud člověk dokáže mluvit spíše o svých chybách a nedostatcích, dokáže je přiznat a žít s pokorou, zároveň vědom si své ceny.Waldemare, lidé si zažili různé hrůzy, problémy, nemoci. I já, i stará paní, kterou vidíš sedět v parku na lavičce si třeba prošla komunistickým lágrem a mučením, i ten mladý puberťák se třeba trápí, protože ho otec ponižuje, prodavačce v potravinách třeba umírá manžel na rakovinu... Podívej se kolem sebe s větší pokorou.Neznáš lidi a jejich trápení, jejich úspěchy a sny. Neznáš psychology, pedagogy, vychovatele (nechápu, proč mě k nim automaticky řadíš).O co ti jde? Proč mám z toho, co jsi napsal odporný pocit, že tě nezajímají lidi okolo, že je hážeš do jednoho pytle a sebe stavíš nad ně? Že ti chybí obyčejná pokora?

reagovat 11.9.2008 00:53 -

Blbe kecate oba dva. Meli vas od malicka rezat.

reagovat 11.9.2008 10:59 - waldemar

tady je každý slovo zbytečný...POTREFENÁ HUSA NEJVÍC KEJHÁ...všechno obracíš naruby..kecej si co chceš o čem chceš...jak řikám to je tvá věc..jen ti řeknu že člověk by se vedle tebe za chvili zbláznil...a stěmi učebnicemi mluvim pravdu..nic méně to je vlastně celý život...o tupcích jako jsi ty...seš slepá..naopak ty si tak připadáš a hrozně ti vadí když by někdo takový mohl byt...ani trochu se nevyznáš v lidech ani trochu nerozumíš tomu co jsem se snažil zdělit....vyjmi z toho mou osobu a snaž se přeůložil ty husičko co jsem asi zděloval"""???""""haloooo...já mluvil o systému a špatném systému...a jestli ty mi na to zase vyklopíš nějakej blábol kterej nění z tvoji hlavy...já sem to zažil a bylo to tak jak píšu...ty mi tim pádem zavrhuješ celej život...ty máš na všechno odpověd poslední odpověd...poslední slovo...tak prosim...ty seš opravdu přehnaná..sama by sis v mojí kuží ani sama neutřela...ano zažil jsem i větší pekla ale to už je zase jíná kapytola života...viděl jsem lidi ženy děti bez jazyku bez rukou a nohou pověšené na stromech...a další hnusy!!!!JÁ MLUVIL O SVÉM ŽIVOTĚ A PŘÍSTUPU DRUHÝCH V NAŠEM SYSTÉMU STAČÍ????ZUSTAN ZA KASOU A NEVYLEJZEJ

reagovat 11.9.2008 11:16 - waldemar

zad-li tě to učiní štastnou...umím se bavit z maličkosti...a ano beru lidi jen ze svého kruhu protže se dnes nemáš o koho opřít..lež přetvářka atd atd..ano máš pravdu na lidi se dívám z výšky..jo jo je to pravda...heuréééka...dej te jí někdo 2koruny ,50...a nobelovu cenu...patříš mezi lidi kterým se vše musí řikat přesnými slovy...to je k šílenství...NEBUDU S TEBOU SPÁT...NEBUDU S TEBOU CHODIT...JSEM JEN JÁ A MOJE EGO...HA to je to co si potřebovala slyšet???učinil jsem tě štastnou??? TAK V KLIDU SVAČ DIKY A ČAU

reagovat 11.9.2008 12:08 - Katka - hisička, co neví nic o životě

Waldemare, myslím, že jsem napsala, co jsem chtěla napsat, zůstaň si ve svých výšinách, pokud se tam cítíš dobře, já s dovolením zůstanu mezi obyčejnými nedokonalými smrtelníky, protože je mám ráda a mám k nim úctu (ke všem lidem).

Jsi zlatý hřeb této odporně povýšenecké a namyšlené diskuze. Budu ráda, pokud nikdy nepotkám lidi tvé nátury.

Měj se a dávej si pozor ať nezakopneš...

reagovat 11.9.2008 14:30 - waldemar

jenže tak to není kačko..viš?..to je problém dnešní doby...já takovej opravdu jsem a to že jsem egoista je jen vedlejší učnek dnešního systému-nic méně zavádějící..udělám dobrej skutek nikoli z perspektivy ale protže to chci udělat protže to je správné..zastanu se člověka v bezpráví i kdybych na tom měl byt bit...nesnášim nadřazený lidi nesnášim lež a přetvářky...slabochy a zbabělce pacifisty...takový ty usměvavý velice duležitý frajery co ti vrazej kudlu do zad za to že se tě bojej...rozumíš???..spasitelko...jen jsem chtěl říct o psychozích to co jsem zažil a z rozhovorů vim že nejsem jedinej...tady panuje pravidlo dvojí metr...když jsi obyčejný(nikoli špatný)tak jsi v řadě v zástupu a lidi tě berou-protže je nemůžeš ohrozit...když ne tak jsi prostě divná a hotovo...snažim se být vlídný milý..vstřícny...napomocný..a za nic!!!...a to je právě to..z těchto důvodu padám na hubu právě z tohodle...takže milá zlata ty žiješ v ružové realitě tak se právě ty prober...aby jsi nespadla...spousta lidí padá a nedochází jim to...to že má někdo školu neznamená všechno....proč moji nepřátele tvrděj to samé co o sobě vim..a promin mi to že to o sobě vim a mluvim o tom...já to nedělá z duvodu sebechváli...TO ROZHODNĚ NE...já se jen snažim dokázat že mám a měl jsem problém s lidma!!!protže jsem JINEJ JINE JINE NEŽ OSTATNÍ......můžu ti dát příklad???když jsem byl malý tak jsem zrcadlil své okolí...když tam bylo ferové jednání tak jsem byl veselý a měl jsem lidi rád..ale když se v kolektivu něco zvrtlo tak na mě dopadal splim byl jsem zataženej ztísněnej...a učitelky NÁNY psychologové pedagogové si na to odpovídali jednoduše...žádnej problém není on je jen divnej...chápeš???chápeš to už???musím ti davat opravdu takové příklady aby jsi tomu porozuměla???dejme tomu tam byla nechut ze školy jako následek.. a viníci(příčina-nefer jednani)mě označovali za lempla za nemocnýho...to jsem jim měl říct paní učiteleko příčina jste vy protže mi děláte naschvály před třídou když projevim třeba své znalosti v danné odvětví???to jsem jim měl říct???...člověk si připadá važně jako ve špatným snu když si s tebou píše...ta učitelka pak začne kopat ještě víc...když už nevíš jak dál a svěříš se té hodné katorce v čem je problém...tak si s tou špatnou zase pokecá..a pak nasledujou ještě horší problémy a nashvaly...to aby měl člověk na všechno svědky....ty seš fakt uplně mimo...kde to žiješ???ve státních institucích mi tvrdili že jsem divnej a otáčeli se zády(oni jsou špatní oni to věděj ale očištujou se a navíc na malejch dětech)...a jak je možný že v soukromích institucích zase tvrdili že je to je časté...a že takových učitelu je mraky a není proti tomu žadnej zákon...a řikaj mi to i učitele ktere znám osobně ale to je právě mladší generace..já jsem to měl celej život...tak mi promin když si ponechám svuj názor ....a necpi sem ty svoje plky

reagovat 11.9.2008 14:42 - waldemar

zjistil jsem že jsem indigáč...všechno z dané charakteristiky na mě víc než sedí...a víš co to pro mě bylo za satisfakci???až mi z toho vyhrkli slzy...celej život jsem měl problémy s lidma...mohlo mě napadnout že jsem choděj jen radoby odborníci...co v hlavě nosí přednášky z psychologie ale neumíte si to spojit se životem...chrápete v knihovně...ale nemáte přehled...já nevim kdo sem chodí???co jste zač...zkus si občas pokecat i s obyčejným dělníkem na stavbě...nebo s kopáčem...nebo s jakým koli živnostníkem...řekne ti to samé...protože tento problém není jen ve školství..ten je všude...každý se cítí jako vrchol...každý vidí jen sebe...tak proto jsem takový a makový...nechci se znovu spálit...zvláš o takovou K*ávu nebeskou

reagovat 11.9.2008 15:53 - Zahir1985

Zdravím,

naštěstí indigáč nejsem. Údajně mají být tyto děti duchovně vyspělé, ale co je vyspělého na jedincích, kteří nejsou schopny lásky a soucítění s druhými? Je rozdíl, jestli se bouřím proti autoritě ze zištných a sobeckých důvodů, nebo proto, že považuji onu autoritu za nespravedlivou nebo vysloveně zlou a nabádající své "podřízené" ke zlému. Jenže takové vzbouření proti establishmentu, které usilovalo o lepší a spravedlivější společnost tu bylo v 60. letech, ale dnešní mladá generace je tak degenerovaná konzumem a komercí, že v nejbližších dvaceti letech žádná "revoluce" nehrozí. Dřív jsem byl dost rebel a zastával jsem se slabších a poškozených, ale zjistil jsem, že stejně většina lidí jsou egoisti a z minulých křivd a podrazů se nepoučí. A jestliže je současný systém na hovno, můžou si za to lidi sami, protože nejsou solidární a pečou jen za sebe; takže je úplně jedno, jestli tu bude kapitalizmus, komunizmus nebo cokoliv jiného, ale dokud lidem půjde jenom o prachy a konzum, lepší to nebude. Navíc, většina lidí, kteří protestují, tak protestují proti vyloženě nepodstatným věcem (radar, Temelín, globalizace), ale stejně neví, co chtějí. Jenže stejně se proti tomu nedá nic dělat, takže nač si pálit prsty pro nic za nic?

reagovat 11.9.2008 16:08 - Beata

Něco mi tu nesedí. Waldemar je sice indigový a měl od malička neskutečné znalosti a schopnosti, jak je tedy možné, že mu unikla tak prostá věc, kterou zvládne většina těch obyčejných natvrdlíků? Tím myslím základní českou gramatiku. Je to zvláštní, když tolik převyšoval své učitele ve škole :-)

reagovat 11.9.2008 16:15 - Katka

Waldemare, snažila jsem se ti ukázat svůj pohled, ale ty nejsi schopen nahlédnout subjektivitu tvých názorů a alespoň se zamyslet. Nevadí.

Asi nejsi příliš šťastný člověk, z toho co píšeš.

Víš, ale mě se v životě osvědčilo pravidlo, že často, že čím je člověk šťastnější, tím bývá i moudřejší.

Schválně, víš proč?

Promiň, diskuze s tebou je pro mě ztráta času, který bych mohla trávit venku, mezi lidmi a v přírodě, protože na světě je krásně.

Ať se daří, třeba budeš jednou šťastný a nebudeš si stěžovat na nespavedlnost světa. Protože o tom moudrost opravdu není.

reagovat 28.9.2008 22:20 - hkgkg

kkkk

reagovat 28.9.2008 23:15 - maja

to Waldemar: ty nejsi žádné indigové dítě, ty jsi dítě s ADHD poruchou a bohužel jsi měl asi smůlu na kantory,ale o empatii nemáš ani ponětí,magnetem pro hlupáky jsi záměrně,protože oni ti zrcadlí jen tebe a tvoji osobnost. Neznám tě ani po tom netoužím tě poznat,ale při čtení tvých příspěvků mi běhal mráz po zádech,och chlapče,ty jsi zakomplexovaný, sebestředný a egoistický od konečků vlasů až po nehty na nohou. Pomůže ti jen láska a tím nemyslím jen mileneckou,ale tu v mnoha podobách,kterou jsi zřejmě moc nepoznal,takže voláš do světa tímto způsobem,tot můj názor a mysli si co chceš

reagovat 29.9.2008 06:36 - Natura

Každé dítě je jedinečné. každé nám má co předat.

Nemá smysl je nějak rozdělovat. Už jsem slyšela i o dětech diamantových,křišťálových, ametystových...a kdovíjakých.

Co už lidi nevymyslí, aby si připadali výjimeční. Nechápou, že už výjimeční skutečně jsou. Každý jinak. A i bez nálepky INDIGOVÝ.

reagovat 9.10.2008 11:36 - Katuš

Přeji hodne štéstí v životě, Indigové deti:-)

reagovat 28.10.2008 16:35 - adastra

Je to už osm let, co jsem dala překlad z knihy The Indigo Children na web a moc mě těší, že diskuse stále pokračuje. V USA mají velké problémy s tímto typem nyní už dospělých lidí, protože nezvládli jejich výchovu v dětství. Pro některé přírodovědecky založené jedince je zřejmě velice těžké připustit, že se jedná o projev evoluce na duchovní úrovni. Proto tyto děti diagnostikovali jako ADHD a léčili je trankvilizátory, které jim totálně zničily psychiku. Doufejme, že nám se tento omyl obloukem vyhnul a že se z chyb Američanů poučíme.

Před osmi lety jsem měla jen jednoho indigového vnoučka. Nyní mám už další a jsou radostí mého života. Přeji všem "indigům", aby měli štěstí na rodiče, učitele a vůbec na společnost, kterou mají připravit na budoucí změny.

reagovat 28.10.2008 16:36 - adastra

www.adastra.estranky.cz

reagovat 29.10.2008 20:07 - Peacechild

Legrační je, že i já mám od dětství pocit vyjímečnosti. Tím nechci říct, že jsem rozhodně lepší, spíš jiná. Asi jako emzák mezi slepicemi. Problém s autoritami? Znám, když mi někdo něco přikáže, ignoruju ho nebo dělám pravý opak, ale pokuď mě někdo poprosí, tak mu vyhovím. Taky se u mě střídají stavy přecitlivělosti a chvíle, kdy nic necítím. Není to bezohlednost, ale neuvědomuji si emoce. Klidně by vedle mě mohli někoho zabít a já bych to jen pozorovala. Jsou s tím docela potíže, když omylem zvolím špatný ton k nějakému tvrzení, takže to okolí nepochopí a myslí si o mně něco negativního. Dále je tu soužití s ostatními. Po několika dnech s určitými lidmi si od nich musím dát pauzu, proto se taky ráda uzavírám před rodiči do pokoje. Asi si nechám vyfotit auru, ať už jsem cokoliv doufám, že nikomu neublížím. Myslím si (přeji si!), že nejsem zlý člověk, protože mé okolí se ke mě všeobecně chová mile a i zvířata se se mnou kamarádí.

reagovat 30.10.2008 04:36 - .

.

reagovat 2.11.2008 22:32 - ondrášková

Ahojky Indigáčči, jsem ráda, že tu jste, fandím Vám. Pozdraveníčko od jedné učitelky z nemočniční školy, kde Vás potkávám a raduji se s Vámi.

reagovat 3.11.2008 10:59 - syslik

Peacechild: nechci byt zly, ale mozna bys mohla byt mene sebestredna a zjistila bys, ze kazdy clovek je jiny a nikoho nedela vyjimecnym to, ze ma problemy se svym okolim.

zajdi si za treba psychologem, mozna se dozvis zajimavy veci.A laskave mluv o zabijeni az to zazijes, to je fakt nechutny.

reagovat 3.11.2008 11:13 - syslik

Ty jsi mlada holcina vid? Jestli jo, tak je fajn, ze se hledas. V dobe puberty zacina clovek myslet abstraktne a vytvari se osobnost, proto se mladi bouri. Hledame si vlastni cestu a to je prece dobre. Pravdepodobne jsi introvert jako moje divka. Ja jsem naopak extrovert a s komunikaci s lidmi problem.Mozna, ze to, ze clovek autority uznava naopak svedci o jeho vyspelosti, protoze se dokazi vcitit do ruhe strany a snazi se pochopit proc se od nich urcite jednani ocekava a neignoruji veci z principu, tak se chovaji spis deti vis?Pokud tento prispevek napise dospely clovek tak si myslim, ze je tu vazny problem a mozna by opravdu bylo na miste vyhledat odbornou pomoc.Hezky den

reagovat 3.11.2008 14:13 - syslik

Chtel jsem apsat, ze s komunikaci s lidmi problem nemam.

reagovat 6.11.2008 19:15 - sad

Žádné indigové děti! Jen jste selhali s výchovou a je potřeba ty spratky seřezat!

reagovat 7.11.2008 18:11 - Peacechild

Omlouvám se za použití špatného výrazu. Já vím už od dětství, že se lidé od sebe liší a snažím se respektovat každého. Přiznávám, že mám opravdu hodně chyb a jsem ten poslední, kdo by o sobě řekl, že je dokonalý. Jen jsem se chtěl tímto zapojit do diskuse, protože i takzvané indigové děti se od sebe liší. Evoluce pokračuje dál, jenže mě se zdá, že to vidíte příliš černobíle. Většina zde nadává, že jsou to nevychované děti, ale nejsou úplně zlé. V každém se dá najít dobré jádro. Ostatně pochybuji, že se u nich jedná o duchovní rádce nebo tak něco. Sám v to nevěřím, protože očekávat příchod mesiáše je hloupost vzhledem k tomu, že každý má i špatné vlastnosti. BTW syslík do téhle diskuze jsem napsal věci, o kterých jsem ještě nikdy s nikým nemluvil. Není to tak, že bych celý dny prokvákal řečmi o sobě. samém.

reagovat 11.11.2008 14:50 - Dzorc 54let

PRobaha coto tady v tech prispevkach vsichni placate?? To ze na zem prichazeji jine deti je normalni protze evoluce proste pokracuje. Nejprve si o dane problematice zjistete a pak placejte... Indigove deti existuji, jako treba moje vnucka!!! A nemam s tim problem ze neuznava autority, to do nas hustili 40 let!!!

reagovat 11.11.2008 15:16 - Natura

Dzorc, s tím musím souhlasit.

Do mě taky hustili, jak uznávat autority, a nakonec dosáhli akorát pravého opaku. Tyhle nové děti si autority vůbec nenechají vnutit.

Ale mámy mají problém, jak takové dítě vychovat. Protože vzorce chování, co jsme přejali od našich rodičů na tyto děti nefungují. Cítíme se jakožto rodiče bezradní, a máme pocit, že jsme selhali. Musíme nacházet vlastní cestu, jak z dítěte vychovat samostatného jedince, schopného soužití ve společnosti, a zároveň v nich neudupat jejich individualitu. Vskutku úkol pro kouzelníka.

reagovat 11.11.2008 15:20 - Natura

Dzorc, s tím musím souhlasit.

Do mě taky hustili, jak uznávat autority, a nakonec dosáhli akorát pravého opaku. Tyhle nové děti si autority vůbec nenechají vnutit.

Ale mámy mají problém, jak takové dítě vychovat. Protože vzorce chování, co jsme přejali od našich rodičů na tyto děti nefungují. Cítíme se jakožto rodiče bezradní, a máme pocit, že jsme selhali. Musíme nacházet vlastní cestu, jak z dítěte vychovat samostatného jedince, schopného soužití ve společnosti, a zároveň v nich neudupat jejich individualitu. Vskutku úkol pro kouzelníka.

reagovat 11.11.2008 15:22 - Omlouvám se za dvojí vložení,

nějak se mi doktorka dnes seká.

reagovat 14.11.2008 12:51 - The Truth

Podle charakteristiky indigových dětí je jejich problém spíše někde jinde. Stačí se podívat na Wikipedii, že tento popis sedí na autisty a ADD děti (http://cs.wikipedia.org/wiki/Indigové_děti). A proč počet případů přibývá, když tady byli vždy? Problém je v dnešní televizi, která vysílá více pořadů takových typů a dítě se s nimi ztotožňuje, protože skutečný svět jim připadá příliš složitý.

reagovat 14.11.2008 13:26 - Bee

The Truth: článek na Wikipedii se mi zdá jako to nejlepší, co jsem o této problematice četla. Ještě bych dodala, že "indigové děti" se objevují v této době především proto, že se prudce zvedl zájem o ezoteriku a jiné ...vědy (to abych náhodou někoho neurazila) a hypotézy. Stejně tak mi zrovna tato teorie přijde podobně nebezpečná jako rasismus.

reagovat 14.11.2008 13:26 - Natura

Nedávala bych rovnítko mezi autisty a indigáče.

Nikdo totiž ještě nevymyslel přesnou definici indigových dětí. je to tak povšechná charakteristika, která se může hodit, jak na některé autisty, tak na chytré ale naprosto výchovně zanedbané spratky, na různé delikventy, co odmítají respektovat určitý společenský řád...apod.

reagovat 30.11.2008 23:33 - filip morris

jsem indigove ditě.pokud se chová uzavřeně jak vy tvrdíte autisticky.asi na sobě pocituje bezpraví a nepochopení a už to vzdalo..nebo vám prostě nedochází že se o tom s vámi bojí mluvit..protože se bojí nasledku o kterých jste nás již přesvedšil.je jasné že DR.house z vás asi nebude..a pokud to dítě zlobí je hyperaktivní až agresivní..to znamená že vás má přečtené ale opět je chyba zase ve vás...něco je špatně..tak mně udělejte prosím radost a přiznejte si sami sebe...když si přiznáte svou vlastní tvář svou identitu(občas to muže i bolet a přiznat si i to co se nám nelíbí)teprve potom se můžeme povznést a pochopit člověka...pokud tohle nedokaží vlastní rodiče a neuvědomí si co mají za dar ve svém dítěti..rodiče jsou poslední utočiště toho malého kluka či dívky..ktery to má už tak dost komplikovanné...pokud toto nedokážete..mužete se předem smířit s tim že vaše momentální nazory na toto téma na tyto problemy se budou prohlubovat a stagnovat...z toho co tu čtu vam prostě dělá problém pochopit to...a co je u běžných lidi nasledující reakce???když někdo nechápe tak odsoudí k zaniku(obrazně)nebo to alespon pošpiní...prominte ale jste hlupaci...znám víc indygaču..jsou to feroví čestní lidé kteří se zastavaji druhých a klidně se rozdaji pro druhe...ale když se setkají s těmito bláboly(snad ne odborníku)tak se právem bouří...ani já nejsem vyjimkou..už od základní školy vnímám omezenost a jakou si xenofobii učitelu..a tam to samosebou začíná...hodně si všímám že když je dobrý učitel a umí pracovat s žáky snáž se indygač začlení(když učitel připomíná desatero hodnot v ramci učiva a her)..a pokud takovy není je tam šikana a rozdělovaní do skupin na silne a slabe...všechno to je o učitelech..když řeknu že jsem si zažil své..tak mě každy ješitný kantor nazve lhářem...pak se ale nesmíte vy ignoranti divit že se např.v zámoří takový učitel stane obětí střelby...patří jim to...mají co chtěj..to dítě to na sobě vníma to dítě vidi ten problem a je neustale umlčovano a označovano za mazanka...bezpraví jako otrok..to se musí změnit..ale hlavně at to není banda mladejch idealistu bez zkušenosti...ti jsou totiž ještě horší..plní napadu:)))))někdo na to má školu ale to přece není všechno ...vše začíná a končí v nás lidech...jen zbabělec musí hledat obět jen zbabělec utíká před realným řešením..učitel přijde do povolání a dělá že něco řeší a pak končí co mu padla...to je všude...někdo si támhle ztěžuje u TV jak ho všechno s***..ale jak dojde na řešení tak jen žvaní...no a indygovi děti jsou právě ti co to změní...ale bude jich mín když si je budete ničit...člověk je asi odsouzen ke zkaze sam sebou...svym chováním..na co čekáte?až přijde zazrak?nic není ze dne na den..vše zavisí na celku ...vše je o penezích a náš ukol je vnést mezi lidi myšlenku oprostit se od materializmu..a vnést do života vyši princip a trochu te kultury ...když to nepochopíte jak řikám budete si stále ztěžovat u bedny doma v gauči..a změna k horšímu a k horšímu..atd atd..jak jednoduche o tom mluvit..

reagovat 30.11.2008 23:33 - filip morris

jsem indigove ditě.pokud se chová uzavřeně jak vy tvrdíte autisticky.asi na sobě pocituje bezpraví a nepochopení a už to vzdalo..nebo vám prostě nedochází že se o tom s vámi bojí mluvit..protože se bojí nasledku o kterých jste nás již přesvedšil.je jasné že DR.house z vás asi nebude..a pokud to dítě zlobí je hyperaktivní až agresivní..to znamená že vás má přečtené ale opět je chyba zase ve vás...něco je špatně..tak mně udělejte prosím radost a přiznejte si sami sebe...když si přiznáte svou vlastní tvář svou identitu(občas to muže i bolet a přiznat si i to co se nám nelíbí)teprve potom se můžeme povznést a pochopit člověka...pokud tohle nedokaží vlastní rodiče a neuvědomí si co mají za dar ve svém dítěti..rodiče jsou poslední utočiště toho malého kluka či dívky..ktery to má už tak dost komplikovanné...pokud toto nedokážete..mužete se předem smířit s tim že vaše momentální nazory na toto téma na tyto problemy se budou prohlubovat a stagnovat...z toho co tu čtu vam prostě dělá problém pochopit to...a co je u běžných lidi nasledující reakce???když někdo nechápe tak odsoudí k zaniku(obrazně)nebo to alespon pošpiní...prominte ale jste hlupaci...znám víc indygaču..jsou to feroví čestní lidé kteří se zastavaji druhých a klidně se rozdaji pro druhe...ale když se setkají s těmito bláboly(snad ne odborníku)tak se právem bouří...ani já nejsem vyjimkou..už od základní školy vnímám omezenost a jakou si xenofobii učitelu..a tam to samosebou začíná...hodně si všímám že když je dobrý učitel a umí pracovat s žáky snáž se indygač začlení(když učitel připomíná desatero hodnot v ramci učiva a her)..a pokud takovy není je tam šikana a rozdělovaní do skupin na silne a slabe...všechno to je o učitelech..když řeknu že jsem si zažil své..tak mě každy ješitný kantor nazve lhářem...pak se ale nesmíte vy ignoranti divit že se např.v zámoří takový učitel stane obětí střelby...patří jim to...mají co chtěj..to dítě to na sobě vníma to dítě vidi ten problem a je neustale umlčovano a označovano za mazanka...bezpraví jako otrok..to se musí změnit..ale hlavně at to není banda mladejch idealistu bez zkušenosti...ti jsou totiž ještě horší..plní napadu:)))))někdo na to má školu ale to přece není všechno ...vše začíná a končí v nás lidech...jen zbabělec musí hledat obět jen zbabělec utíká před realným řešením..učitel přijde do povolání a dělá že něco řeší a pak končí co mu padla...to je všude...někdo si támhle ztěžuje u TV jak ho všechno s***..ale jak dojde na řešení tak jen žvaní...no a indygovi děti jsou právě ti co to změní...ale bude jich mín když si je budete ničit...člověk je asi odsouzen ke zkaze sam sebou...svym chováním..na co čekáte?až přijde zazrak?nic není ze dne na den..vše zavisí na celku ...vše je o penezích a náš ukol je vnést mezi lidi myšlenku oprostit se od materializmu..a vnést do života vyši princip a trochu te kultury ...když to nepochopíte jak řikám budete si stále ztěžovat u bedny doma v gauči..a změna k horšímu a k horšímu..atd atd..jak jednoduche o tom mluvit..

reagovat 1.12.2008 21:43 - Marta2

Indigové děti jsou výmysl a chytají se ho především labilní jedinci zpitomělí horoskopy a ezoterikou. Jde o výplod jediného člověka, který zrovna asi neměl o čem psát. K tomu se přidá to, že se lidé rádi vzhlédnou v něčem, co by jim mohlo propůjčit punc neobvyklosti a je to. Indigové děti. Jsem zvědavá, kdy o sobě začnete tvrdit, že jste mimozemšťané, či že se s nimi znáte....Ale to by jste asi vstupovali do pole působnosti vesmírných lidí.

reagovat 2.12.2008 00:04 - kykyryky

marto,tot věc názoru.proč těmto lidem nepomůžeš,když jsou na tom tak bledě,jak ty tvrdíš?proč tvrdíš taková to slova-nemusim si pro odpověd chodit daleko?dřív nebo později,by stejně došlo ke konfrontaci,že ty žádný problém"""nemáš"""vid že ano?tak sis mohla,podobne komplexy nechat pro sebe.jsem si jistý,že budeš tvrdit opak a je možné,že se kvuli tomu budeš užírat..asi pod tímto pojmem ,představuješ něco nadpřirozeného"?".tak já ti to pomohu přiblížit....je to normální obyčejný člověk,který jako je jako každý jiný..+++to že se o mnoho lépe vžije,do jiné osoby..+++to že na to,potřebuje méně času...+++to odvětví(individualně),v čem je dobrý(každý je v něčem dobrý)je víc než dobrý..a pro lidi jako jsi ty marto,to je jako střep v oku...mě nejde matika,ale jde mi dějepis..pro vás je také absurdní připustit si,že by někdo mohl mít,psychologické schopnosti..tady nejde tolik o vyrazy a nazvy ale o danny cit..jako každý jiný jedinec se musí,zdokonalovat a učit...MARTO vy máte problém,který se netýká indyg.dětí ale vás osobně...nebudu vás,napadat jak se tady často děje..jen mě zajímá,proč taková musíte byt?ulevilo se vám?je vám po tom lépe?no řekněte...stojí vám to za námahu?...víte pokud se s indygáče stane to o čem vy hovoříte-je to zejména kvuli podobnému přístupu,jako je váš..v tom případě si,najděte vhodnější název pro zařazení,těchto lidí..ale vždy záleží na člověku a na přístupu!!!vlastnosti těchto lidí budou stejné...v dobrém či ve zlém...vpodstatě jde jen o správnou prezentaci slov pro hlupáky-co si o sobě myslí, že jsou duševně a psychicky zdatní..snažím se,vycházet jak jen to je možné...ale nemohu si pomoci..jakož to indigáč,pozoruji rozdíly mezi sebou a ostatními...nikoho na to neupozornuji,snažím se začlenit..nemluvím o tom...a stejně tak jako tak naražim na tento přístup...jako bych takové lidi vysloveně přitahoval...ale to bude ,památka po minulém režimu... přístup lidí

reagovat 2.12.2008 00:34 - kykyryk

tohle je jediný váš trumf..v osobním setkání..bych vás rozebral do 5min..a ukazal bych vám vaši pravou tvář...to jaká jste..srazil bych vás obrazně řečeno na kolena..to já dokážu..i ten sebesilnější člověk má slabinu...(něco ve mě je nuceno ukázat vám to aby se to nestávalo)....ale to jen v případě když citim že chcete škodit...a ještě horší když zjistim že chcete škodit z rozmaru...to je snad horší než učel..protože takový člověk to nikdy nepochopí...takový člověk by totiž sám chtěl byt nečim vyjmečný.....a já bych z fleku měnil...protože to není zrovna lehké...i když o sobě máte představy že nad vás není...vám hlupákum se to musí dokázat..kvuli vám si udělám školu-protože na tyto dukazy vy sázíte...a stejně budete mít hloupe řeči i dál:)))ale já už budu mít vyhráno sám pro sebe-a mávnu nad vámi rukou...chci byt užitečný pro lidi v tom v čem jsem dobrý...ale ne pro takové jako jste vy...vyznám se v lidech na pohled a zaroven se tím nesnažím ztrhnout a snažím se je poznat vic(časově)..pochopit...ale když narazim na někoho takového jako vy MARTO...musím ho srazit musim ho UPŘIMNĚ SNIŽIT K REALITĚ...to se prostě nedělá je to hnus tak dostáváš co si navaříš...a stále jsme jen u slv a zustáváme...cccapiš HVĚZDO?

reagovat 2.12.2008 22:35 - Marta2

Jasně, kamaráde, ale nejdřív se nauč psát. A o tom, že bys někoho rozebral za 5 minut dost vážně pochybuji. Řeknu Ti novinu. Přesvědčení o vlastní výjimečnosti zavání duševní poruchou. Jasně, jsou výjimeční lidé, jsou velmi chytří a vzdělaní lidé (já se mezi nimi jako středoškolský pedagog na střední umělecké škole pohybuji), ale nikdo z těchto opravdu výjimečných lidí nemá potřebu přesvědčovat své okolí a především sebe sama, jak je výjimečný - a přesně to děláš Ty. Si jen postpubertální fracek, nic víc, takových znám desítky. A všichni si o sobě myslí to samé, co Ty. Přeji hodně štěstí s tím vzděláním, i když vážně pochybuji, že tak narušený jedinec se dostane dál, než na bakaláře.

A proč to píšu? Že bych chtěla škodit? Ne, jen jsem alergická na lidskou blbost a když jí vidím, musím na ní reagovat. Opravdu výjimečný a chytrý člověk by nikdy nenapsal to co Ty. Jednat by to neměl zapotřebí a jednak by mu to bylo trapné.

reagovat 3.12.2008 11:50 - rumburak

to o čem mluvíš..toho jsem se držel do určite doby..před lidmi se chovám slušně normálně..přesně tak jak řikáš je mi to trapné...proč převracíš každe slovo...jak řikám lidem jako ty se pravda těžko dokazuje...tohle je diskuze především proto aby ses něco přiučila...to neznamená že se musíš povyšovat..a řiká ti něco dislexie?..pohybuj se kde chceš mezi kym chceš..když nesnášíš lidskou blbost začni u sebe..a hlavně muj cil není mit titul muj cil(nesplnitelny sen)je aby se lide jako chovali rovnocenně k lidem ktere považuji za hloupe...viš on je hlupak a hlupak...ja jsem hloupy tim zpusobem že mi dělá problem gramatika a učení ale jsem dobrý člověk...kdežto ty jsi hloupý člověk nikoli vědomostně ale ty jsi mstivá zlá a soupeřivá...věř mi nebo tebe bych opravdu rozebral za kratkou dobu...dokázal jsem to už tolikrát...a v životě už jsem měl cizi vinou tolik problemu že to je pro mě pouha rutina...a nechápu proč se musíš s každým porovnávat a soupeřit???co ti to dává???co ti to přináší...neodpověděla si mi na nic podstatného...jen mi dokazuješ že jsi lepší v něčem co není zas až tak podstatné..a rozmazlený nerozmazlený...kdyby jsi tušila čim všim sem prošel možná by bylo trapně tobě..........a nejde o chlubení se -protože tim budeš samosebou argumentovat..tady jde jen o to aby sis přiznala sama sebe...nikdo na tebe neutočí..všechen konflikt se odehrává v tvé hlavě...tak si to přebíráš ty....ty snažíš převyšit urazit přehrát...já vim že nejsem ten pravy pro pedagogii ale ty už vubec ne....neumíš uznat cizi lidi..tady jde o to o čem je ta diskuze..misto toho jen napadaš a škatulkuješ...já jsem schopen uznat že každý je dobrý v něčem..a každy je nějaky..každý člověk má svuj vyznam atd.. ale ty uznáváš jen jednu skupinu lidi a věřím že i v té skupině nemáš žádné přátele...sice mi budeš tvrdit opak..ale já se v lidech opravdu vyznám...možná mám malou slovní zasobu a špatně píšu...ale v lidech se vyznám...dokázal jsem to už mnohokrát a tohle co tu píšeš je jen tvuj boj..boj v tobě...takle ty se vyrovnáváš s osobními rozpory...a to co jsem napsal před tim byla pravda....vztekej se jak chceš...když nejsi schopna uznat že je někdo takový..nejsi schopna uznat nic...jenom sama sebe...je taky dost možné že jsme si v něčem podobní...místo toho podat si ruce..jen kopeš a braníš se ...a právě tento přístup zpusobuje světové konflikty...když někdo nechce chápat když někdo nechce vidět a slyšet..když se nechce tak se nechce...a pochybujsi jak chceš..o čem chceš...je zajimave že na otazky proč takova jsi a proč to děláš si neodpověděla...jen hloupě kopeš...tak mi nevyprávěj o blbosti...tady jde vlastně jen o tebe ...ty jsi nejlepší blahopřeji ti gratuluji to je to co potřebuješ slyšet...ty jsi dokázala že jsi ta co má vzdělání a pomáháš tím jen sama sobě...jen tak dál a někdo ti zakroutí kejhákem.. potrefená husa nejvíc kejhá..a opět sem se trefil i když to nebylo formulováno na tvé urovni...

reagovat 3.12.2008 12:07 - rumburak

a navic bakalař by byl celkem uspěch..i když na titul nehledim..pro mě jsou duležitější lidi jako takoví..titul existuje kvuli lidem jako jsi ty..ty se chováš hloupě..nejsi schopna vcitit se nejsi schopna vidět hloubku...seš povrchni..ale z těchto věci ti nic nedokážu..víš čim bych tě ještě mohl naštvat???víš co je ještě pravda???jsem potomek PŘEMYSLOVCU..jsem voják..mám rád lidi a lidi mě maj rádi protože si jich vážim..a nerozlyšuju kdo je hloupý a kdo ne..protože jak už jsem řekl každý je dobrý v nečem jiny..tenhle rozumí elektrikařině..tenhle zase lidem..tenhle autum..ALE TY ROZUMÍŠ VŠEMU...!!!!TY JSI NEJLEPŠÍ...jak jsem řekl ty máš problém...se kterým se nemůžeš vyrovnat...hlavně žiješ v domění že všem musíš něco dokazovat-i kyž si určitě každý uvědomuje co jsi zač...jsi natolik zaslepená že to sama nejsi schopná vidět.....tomu se řiká pýcha...chorobně ambiciozní člověk..ty jsi zlej sen všech zaměstnancu...nikdo tě nemá rád...nikoho nemáš..jsi znechucena sama sebou a natolik velký slaboch že kvuli tomu viníš druhé...a všechny kteří mají svuj cíl a sen podkopáváš a podrážíš...zavidíš jim...protože sama nevíš co chceš...pro mě zamě jsem fracek jak je libo...

reagovat 3.12.2008 12:21 - Bee

Souhlasím s Martou2 - Rumburaku nebudu kritizovat tvou povýšenost, která je opravdu nechutná, ale ty si chceš podat ruce? Ne, ty chceš, aby před tebou Marta padla obdivem na kolena a přiznala, že je proti tobě nicka a stejně tak my všichni obyčejní, kteří se vám nemůžeme rovnat - promiň, ale tohle všechno z tvého příspěvku kříčí, zřejmě si to neuvědomuješ a to je škoda, protože, jestli umíš rozebrat všechny okolo sebe, tak asi neumíš rozebrat sám sebe. Měl bys začít sám u sebe, jinak nepochopíš lidi okolo, vševěde. Dále, každý má v životě tolik problémů, kolik si sám udělá a připustí - svádět problémy na ty okolo je náramně jednoduché, ubohé a nedospělé.

Nepopírám, že sis prožil nehezké věci, ale jak víš, že na tom Marta není mnohem hůř? Rozebíráš a kritizuješ a nevíš o ní a jejím životě vůbec NIC. Vytýkáš jí, že se porovnává, ale proboha, vnímej trochu co píšeš!!! Ty se porovnáváš a vyvyšuješ, ne ona.

Reaguju, protože mě tyhle hloupé, nafoukané a pubertální výlevy sebelítosti nesmírně iritují a to by neměly, mělo by mi to být jedno. Měla bych tobě a tobě podobným přát, abyste snad jednou opustili bahno, v kterém se rochníte a byli šťastnější v krásném světě plném krásných lidí.

A hlavně POKORNĚJŠÍ.

reagovat 3.12.2008 12:25 - rumburak

marto...to seš na tom tak blbě..že se musíš vydávat za někoho jiného???neblbni...

reagovat 3.12.2008 12:25 - Bee

Neuvěřitelné Rumburaku, ty jsi jasnovidec? Nebo je Marta tvá vzdálená příbuzná, že o ní tolik víš? Nestačím se divit tvé fantazii. Óóó, jsi potomek přemyslovců, to jistě zvedá tvou cenu, že? Padla jsem před tebou na zadek.

Zamysli se nad významem slova PÝCHA, mohlo by tě to potkat u příjímacích zkoušek na VŠ. Abys zbytečně neztratil body.

reagovat 3.12.2008 12:28 - Bee

Fíha Rumburaku, zdá se, že tvé jasnovidné schopnosti selhaly. Já nejsem pedagog, já jsem obyčejný absolvent SOŠ.

reagovat 3.12.2008 12:28 - rumburak

někdo nad tim mávne...a někdo se kvuli to strašně vzteká...:))))))))))ty neznáš martu...jo..marta...jooo. marta...martu zná celá parta

reagovat 3.12.2008 12:31 - Bee

Dokonce mám i naprosto obyčejné předky nevolníky. Taky jsem si v životě nic neprožila, mám jednoduchý život, žádné problémy. Na VŠ nemám hlavu, přiznám to.

Jsem povrchní hlupák, tupá ovce, nerozumím lidem. Ano, měla bych tě obdivovat. Obdivuji tě. Tohle bys chtěl slyšet? Nebo něco jiného co ti zvedne cenu?

reagovat 3.12.2008 12:31 -

tak se tady hádejte..marto..piš si sama se sebou...se svym druhým já...já už se budu jen dívat...

reagovat 3.12.2008 12:34 - Bee

Máš pravdu, měla bych se přestat vztekat a vrátit se k práci. A nechceš nad tím mávnout taky rukou co? Měj se, je to tvůj život, žij si ho jak chceš, ale nediv se, že tě hodně lidí nesnese.

reagovat 3.12.2008 12:37 - rumburak

ty chceš asi krajic namazaný s obou stran ale tohle je fakt k smichu...děláš neuvěřitelný kousky...přece se tě jen snažim naštvat marto...ne povyšvat...první příspěvek byla reakce na tvoji omezenost...a potom si už jen kopala...a to že někdo nemá dokončenou vejšku...to ses smála ty mě...že to nemám hotové...pokud jste alespon trochu při smyslech tak vám je jasné o co tady šlo....ale já bych to viděl tak že jste přeběhli pár řádku bez rozmyslu a hned soudili...já končim..tady to je k ničemu...tady vám nic nedokážu...bee mi řiká to samé co jsem řikal marte...tady si každej sedí na vedení...diskuze na odreagovaní na nic vic:)))))idioti

reagovat 3.12.2008 12:39 - rumburak..

takže seš to ty marto...ja to tušil...pruhledná a ještě hloupá:)))marta katka...beee...ty seš za to placená nebo co?

reagovat 3.12.2008 12:44 - Bee

Já bych řekla, že Indigové dítě by nemělo používat takové přízemní a ubohé urážky jako "idioti"...to jistě nebude v pravidlech indigovosti.

reagovat 3.12.2008 12:48 - rumburak

marto..ach jo ach jo:)))tak mě žaluj

reagovat 3.12.2008 12:50 - Bee

Nejsem Marta a žalovat tě nebudu, není komu. To byla informace pro tebe.

reagovat 3.12.2008 12:53 - rumburak

opravdu???tak to ti děkuju:))))))))

reagovat 15.12.2008 13:58 - anaja

aj ja mam doma velmi mudre a sikovne dieta so zvlastnym až dospelackym pohladom,t.j. ža je moje dieta indigove? hm.....

reagovat 2.1.2009 13:21 - Ludmil

Mám vnučku, která ve věku 2 a 1/4 roku používá souvětí jako: tak jsem přemýšlela, co asi teď dělá Jonáš... nebo babička nechce chodit nakupovat, ale já to nesmím říkat...te·%d chci tady sedět a ty mi čti, ale nevymejšlej si atp...

reagovat 2.1.2009 14:11 - Natura

To: LudmilMáš velice inteligentní vnučku. Určitě vám všem dělá radost.

Ale inteligence ještě neznamená indigové dítě.

reagovat 2.1.2009 17:59 - Marta

No tedy, tady se to ale zvrhlo. O tom, že Tvé duševní schopnosti jsou víceméně omezené a nikoli úchvatné jak se sám domníváš, rumburaku, Tě přesvědčovat nebudu, neboť to nemá cenu a kromě toho, to z Tvých příspěvků musí snad kromě Tebe samého, být jasné každému s IQ nad 70. A blbost za dislexii neschovávej, nejde o gramatiku, ale o smysl toho, co píšeš. Možná, že by Tě mohlo zajímat, že nejsem Bee, ani ta další žena, co sem psala a o které jsi přesvědčen, že proto, že se jí Tvůj výjimečný intelekt taky jaksi nezdá, jsem já. Nejsem to já, já na rozdíl od Tebe nemám potřebu neustále okupovat internetové diskuse a bavit se s lidmi, které nikdy v životě neuvidím. To, že jsme se zde náhodou shodli na tom, že jsi nejspíš labilní sociopat s nabubřelým egem a chorobnými představami, spíš svědčí o tom, že na tom něco bude, než že by se mi rozštěpila osobnost. Pokud jde o Tvůj rozbor mé osobnosti, mohu Tě ujistit, že skutečně nemáš výjimečné schopnosti, protože plácáš nesmysly. Podle mě, by pro Tebe bylo nejlepší, kdyby šel a vyhledat odbornou pomoc, protože si podle všeho zasloužíš diagnózu. Jen tak na okraj: Kolik opravdových přátel máš Ty? Co přesně děláš pro svět, když se na to tak rád ptáš ostatních? Kolik Ti proboha je let? Bereš nějaké léky? Četl jsi knihu The Indigo Children: The New Kids Have Arrived od Lee Carrolla a Jany Toberové, když jsi se tak pěkně zařadil mezi ty vybájené indigové děti? Pokud věříš, že jsi indigové dítě, souhlasíš i s dalšími výplody hnutí New Age?

reagovat 2.1.2009 20:00 - Al rošo

Nevycházím z údivu. Fakt čumim! Jak můžou bejt lidi tak blbý? Pak se divim že to v tomhle státě vypydá tak jak vypadá, když většina lidí věří takovým žvástům, a ještě horoskopům v novinách a nosí po kapsách obrázky plejáďanů. Lidi to neni žádná sranda! Zkuste občas používat mozek!

reagovat 9.1.2009 00:40 - Pavla

Jsem tu poprvé a nestačím se divit. Pořád se divím, v čem je problém, že je čím dále více nezvladatelných fracků a nevychovaných skřetů a hyperaktivních dětí. Konečně to vím. Jsou to tedy indigové děti. Talentované a velmi inteligentní děti byly ale vždycky, ale nemusely být u toho nevychované. Ale vypadá to, že i veškeré dys-děti budou nakonec prohlášeny za indigové. Jsem z generace, kdy se neužívalo slov dys-děti,nebyly to dyskalkulici a dyslektici, ale byly zkrátka blbí na matematiku, čtení nepřekonatelný problém, pravopis nepřekonatelný problém atd. V podstatně byly dys na všechno. Rumburak mě uchvacuje svým slohem, vypadá to, že nikdy nepřekoktal ani jednu knihu, tudíž dyslektit a určitě i dyskalkulik. Zdá se, že má i slušnou psychickou poruchu, že se sám vidí jako indigové geniální dítě. Neberme mu to. S Martou souhlasím, tito různí Rumburakové jsou na spoustě dalších diskusí a projevují se všichni stejně. Neschopností se vyjádřit, v textu neustále mnoho teček, nutno mít velkou fantazii, aby člověk pochopil, co asi tento génius chtěl říci. Tito týpci dokáží jenom urážet, bývají i sprostí, oni se na nic jiného nezmohou. Nemá cenu se s nimi rozčilovat. Doufám, že ani mne Rumburak nezklame a řádně se do mne obuje, aby v tom Marta nelítala sama.

reagovat 9.1.2009 13:22 - Jana

Poradíme Vám jak zdravě, bezpečně a dlouhodobě zhubnout. Přizpůsobíme se Vašim potřebám i životnímu stylu. Garantujeme Vám dosažení cíle, veškeré informace, 7 denní kurz hubnutí zdarma, registrace na: www.snama.cz/dieta :-)

reagovat 10.1.2009 08:45 - pridavam

se k tomu, ze indigove i jine deti jsou nesmysly !

reagovat 18.1.2009 21:42 - radka..

o mááj gááát

reagovat 27.1.2009 00:09 - Eidy

Nesouhlasím s "Al rošou" a dalo by se říct, že cítím opovzžení "Pavlou". Kvůli lidem jako jste vy, "Rumburakové"(nebo jak si říkáte), je tenhle svět tak nesnesitelnej. Přijde mi že Pavla je typická autoritativní žena s potřebou nadvlády, což je dost ubohé.Tak vás teda prosim, buďte lidštější. Takhle se přece chovají akorát pražáci a jim podobní...

reagovat 27.1.2009 07:23 - Jirka

Pavlo bravo, presne tak!Rezat ty nevychovany haranty, ona by je ta indigovost brzy presla.

reagovat 27.1.2009 07:27 - Danica

Pavla byla asi hodně bita, že nezná jiné výchovné metody. Ono totiž tvrdá výchova člověka citově zamrzne, a pak sám není schopen jednat jinak, než mlátit.

Dědictví minulých dob. Táhnem si to os pravěku.

Je na čase pochopit, že jsme lidé a podle toho se k sobě chovat.

reagovat 27.1.2009 16:46 - Ajka

No, zajímavé, našla jsem si různé informace na toto téma, ale moc se mi to nezdá. Měla jsem jako dítě velmi neobvyklé zájmy i představy, díky tomu mám i dost neobvyklou profesi-vědní obor. QA můj syn byl podobný, od malinka se choval dospěle, velmi brzy a dobře mluvil, složitě formuloval, kreslil tak, že žádný učitel ani doktor nechtěl věřit, že je to v jeho věku možné. Měl také obrovské znalosti o všem možném, co slyšel, pamatoval si a dával do souvislostí. Naučil se sám číst, toho jsem si všimla až když venku četl názvy ulic apod. Je jasné, že moc kamarádů neměl a taky se mu nechtělo podřizovat tupé autoritě, diskutoval s kým mohl, ve škole byly potíže. No a dnes? Vystudoval střední, na vš se mu nechtělo, pracuje, dobře, ale žádnou genialitu nevidím. Je to asi zas jen přehnaná senzace.

reagovat 28.1.2009 12:53 - Renata

Mám doma indigové dítě a přesně vím jak těžké je se s ním rozumně domluvit na respektování řádů (nejen těch školních) a velmi dobře vím, že silou, výhružkou a jinými donucovacími metodami jako rodič neuspěju. Dejte indigovému dítěti "pár facek" bude se vám smát do očí (a ani nemusí být v pubertě), ale přestaňte s ním komunikovat, dělejte, že ho nevidíte a neslyšíte a hned vím, že není něco v pořádku. Z Jirkovi metody - řezat ty nevychované haranty - rychle vyrostete. Život nás naučí .

reagovat 28.1.2009 12:54 - LERAUS

Já tedy musím dodat, že by to chtělo trochu se zamyslet, pokud si přečtu informaci (cituji jeden článek o indigových dětech)..."Přichází věk Vodnáře a s ním celá planeta postupuje vibračně do vyšší úrovně. A také bytosti, kteří se na naší planetě inkarnují se těmto změnám musí přizpůsobit. Proto se v posledních letech stále více k nám na Zem inkarnují bytosti, které už jsou na tu "novou dobu" patřičně vybaveni."... tak je snad jasné, oč jde. Tomu nemůže přikládast váhu žádný jen trochu vzdělaný jedinec. To, že jsou děti nepřizpůsobivé, s mnoha dysfunkcemi, není bohužel přeměna ve vyšší bytosti a lepší období planety, ale úpadek a degenerace lidské rasy způsobená znečištěním a přechemizováním prostředí i lidí, prostě nové civilizační choroby. U přírodních národů žijících izolovaně, kterých je ovšem čím dál méně, většinu těchto poruch a chorob nenajdete.

reagovat 28.1.2009 13:11 -

...ne, pouze se tam tyto "poruchy" neprojeví jako problém.

Problém nejslo děti, ale společnost, ve které žijí...

reagovat 31.1.2009 23:33 -

Danico, nevím z čeho jsi usoudila, že jsem byla řezaná a že uznávám bití děti jako výchovné metody. Opravdu neuznávám, ale copak nejde jinak dítě zvládnout než bitím? To snad nemyslíte vážně. Uznáváte pouze dva extrémy. Buď dítě řezat a pak bude vychované (parádní nesmysl) anebo ho nechat tzv. svobodě vyrůstat bez jakýchkoliv zákazů a mantinelů a pak je samozřejmě výsledek tzv. "indigové dítě". Žádné dítě není schopno samo od sebe pochopit co se smí a nesmí, mantinely mu musí dát hlavně rodiče, společnost, škola atd. ale opravdu nemyslím, že bitím. On je ale dnes problém, že už ani ti rodiče dnešních dětí nevědí co se může a nemůže, takže jim nemají co předat. Mně např. rodiče vychovávali hlavně svým vlastním příkladem. Jen žasnu co si dnes nechají někteří rodičové líbit za drzosti a sprosťárny od svých vlastních dětí, někde se stala výchovná chyba už v dětství. Ale je to jejich problém jestli tato dítka je jednou třeba dají i zavraždit, aby po nich rychle mohly dědit a nepřekáželi jim v rozletu. Hlavně, že vychovali svobodné a ničím neomezované bytosti. Jsem jen ráda, že moji dceru jsem vychovala jinak a ona, divte se, také tyto nevychované spratky nesnáší.

reagovat 1.2.2009 06:32 -

A jak tedy nevychovat spratka a přitom ho nebít?

Mělas doma hyperaktivce?

Pak nevíš o čem se tu píše.

Některé děti jsou prostě "jiné", a neplatí na ně to co na Tvou dceru. Takže máš dvě možnosti. Nechat je být-v zájmu vlastnáho duševního zdraví-, anebo řezat.

reagovat 1.2.2009 10:44 - fajl

Na hyperaktivní děti platí trpělivost, trpělivost a ještě jednou trpělivost. Tu mnozí rodiče nemají... není to s hyperaktivním dítětem jednoduché, já vím...ale jde to zvládnout za předpokladu, že se dotyčný rodič přestane oddávat úvahám o "jinakosti" nebo "indigovosti" svého dítětě.

Lépe si říci " holt mám dítě, které má problém. Budu mu muset věnovat prvních 15 let jeho života nesmírnou pozornost".

reagovat 1.2.2009 14:16 -

Trpělivost můžeš mít hodinu, dvě, den, týden. Ale ne deset let. Nevíš, že to není v lidských možnostech?

reagovat 1.2.2009 16:30 - alka

no já měla dvě děto " normální" už jsou dospělé...nikdy jsem je nevychovávala silou a nátlakem, pbčas jsem je spráskala, ale to už mi došla trpělivost, jinak byly vychovávány benevolentně a svobodně.....dodnes jsou v pohodě, nebyly s něma v pubertě ani jindy problémy, nekouří a nepijí a pracují a studovaly. Ted mám malého chlapce.....je indigo......je to něco strašnýho a bere mi veškerou moji energii...a to jsou mu ani ne čtyři roky. Výchovné metody, které jsem uplatnovala na svých starších dětech se zde míjejí účinkem, jedině trpělivost a pečlivost zabírá. Ale ve školce na něj neplatí nic, takže tam má svou vařečku z domova a s mým souhlasem ji smí paní učitelka použít, prostě v kolektivu to jinak nejde, nelze tam uplatnit individuální přístup. Celá třída je složena z takto malých dětí a mají jednu učitelku. Můj syn je naplněn a přeplněn energií a nemá ji kde vybít....kdybych mohla, jsem s ním celé odpoledne venku a běháme spolu, ale mám taky své povinnosti. A tak jde občas už jako takhle malý ven s velkýma dětma od nás a nevzpomene si na mně třeba tři hodiny. Je maximálně spokojený....a fakt zlobí jen když se nudí.....potřebuje víc, než jsem mu já nebo školka schopná dát.

reagovat 3.2.2009 21:03 - Katerina

tyhle deti maji podle me zvlastni citeni jsou az precitliveli a umi se vcitit i do druheho vim o cem mluvim a potrebuji hlavne vyrustat v klidu a ne v urvane rodine to pak velice psychicky odnasi.Dobra je pro ne treba joga nebo meditace neco co je uklidni.O indigove deti se dost zajimam tot vse.

reagovat 4.2.2009 19:26 - hyperaktivec

tyto děti jsou normální, a chytré, neposlouchají když jim to někdo rozkáže, poslouchají jen když jim to normálně vysvětlíte je na vás vidět že umíte řešit věci jenom násilím ale to na tyhle lidi neplatí,takže nemá cenu to ani dělat ubližujete jím tím velice citově pak už k vám nemají důvěru. proto s nimi komunikujte a nechte je říkat své názory a reagujte na ně jedině pochopení je správná cesta

reagovat 3.3.2009 14:44 - jakub farkas

neviem ci som indigo-ale nieco ma nuti sa zlapsovat na ducovnej ceste

reagovat 3.3.2009 14:56 - Jakub Farkaš

Narodil som sa 8.12.1992.žiem v deckom domove spolu zo surondencami.myslim si ze som iný ako ostatne deti-zaujimam sa o duchovno,citam knihy-v dnesnej dobe malo deti cita-myslim si-malujem cudne obrazy,skadam pekne piesna-a spon si myslim.zaujimam sa o zivote po smrti.chcel by som sa z niekym porozpravat o takychto veciach-moj nik je-jezis07x-napiste ked chcete.cesta k bohu je preto tazka lebo je prilis jadnoduch pre nas zlozity mozok-chyby si nevsimajte-nie je podstatne ako to je napisane- hlavna ves ze ma chapete-dakujem.

reagovat 17.3.2009 13:18 - vladko001

Čau Jakube.Píšeš,že bys měl zájem si asi nejen o svojí "indigovosti" popovídat.Takže pokud by tvůj zájem trval i nyní,tak se mi ozvi.

Můžeš psát na můj meil: vladko0001"gmail.com

Pokud máš k dispozici i SKYPE,tak bychom mohli později podebatovat i "naživo".

Těším se na odpověd. Vladimír Oršulík

reagovat 29.3.2009 13:32 - Lanai Yasmin

Nikdy bych si o sobě nemyslela, že jsem indigové dítě a ani si to nemyslím, ale po tom, co jsem si pročítala různé popisky těchto dětí a poté co jsem asi na 95% otázek odpověděla "ano, tak se opravdu chovám" mě napadla myšlenka, že bych i já mohla zapadat do této skupiny. Je ale pravdou, že popisky indigových dětí sedí obvykle na většinu dětí nebo alespoň v polovině případů. Tak jak poznat a být si jistý kým vlastně jsem? Často se mi stává, že jsem hyperaktivní, pořád musím něco dělat, když jím, pořád nějak šoupat nohama, kolébám se na židli - což totálně dokáže naštvat mámu atd. Když dělám nějakou svoji práci, udělám ji brilantně, rychle a skoro dokonale, když mě ale někdo úkoluje, peskuje a přikazuje, tak se okamžitě bloknu, jsem unavená a otrávená a má hyperaktivita, které by se tak hodila je ta tam...Co se týká trestů, tak ty na mě moc neplatí a stejně pokaždé, když nějaký dostanu, tak se to obrátí proti tomu, kdo mě trestal anebo dotyčná osoba sama trest zruší aniž bych se o to sama snažila. Ale když provedu něco, čeho jsem si vědoma, že to bylo hodně špatné, tak se dokážu pěkně potrestat. Bylo mi asi 14 a poprvé jsem se zamilovala, což mě uvrhlo do nekontrolovatelného přemýšlení nad mým vyvoleným, kterého už jsem ale neměla nikdy potkat. No a já abych přehlušila bolest srdce, tak jsem si vybrala bolest těla. Zpočátku jsem si pouze kružítkem vyrývala na nárt různá slova - dodnes mám jízvy, ale později řezné rány na nohou a rukou. Také jsem si našla místa, na kterých jizvy nezůstávají a tam jsem se trestala. Pokud nebyl po ruce nůž, vzala jsem nějakou sklenici, rozbila ji a hned byl nástroj... Po třech letech této terapie jsem přešla na jinou a to na kreslení... Z ničeho nic jsem zjistila, že nádherně kreslím, ale pouze spirituální temné anebo přírodní obrázky, sem tam portréty. Jinak nenamaluju nic a malovat umím pouze, když jsem v nějakém to svém "stavu". O mé empatii raději ani psát nebudu, to je příběh na dlouho. Už odmalička mám schopnost vcítit se do každého a tím také hodně trpím. Většinou cítím bolest utrápených lidí, než radost těch šťastných. Ta bolest se na mě přenese a já se pak snažím dotyčnému pomoci. Celkem běžnou větou je, že když mě někdo pozná, okamžitě mi říká, jak jsem empatická. Často, když mi někdo chce něco říct, tak ho jen zastavím a řeknu mu např. - "ano já vím, že jsi šla tam a tam a byla jsi vystrašená". Dotyčný člověk se na mě jen podívá a nechápe jak to vím. Třeba včera odpoledne jsem usnula a po dvou hodinách jsem se vzbudila - asi kolem 7 večer. Vždycky jsem úplně zmatená, když přes den usnu a nevím ani, jak se jmenuju. Po chvíli ke mě přišla sestra s otázkou kolik je hodin. Pomalu to ani nedořekla a já jí odpověděla - "neboj se, Lassie ještě nezačala". Sestra na mě vyvalila oči a zeptala se jak vím, že se chce dívat na Lassie, která začně kolem půl osmé. Já nevím, prostě jsem to věděla. Další téma je osobnost... Kolem mě je neustále plno lidí, kteří usilují a chtějí být mými přáteli a také hodně kluků, kteří by mě chtěli. Já jsem ale velký samotář a jen tak někdo mi nevyhovuje... Potřebuji někoho na "své úrovni" a když nechci být povrchní a snad možná arogantní, bavit se s jednoduchými lidmi mi dělá problém. Nedávám to najevo, ale prostě uvnitř sebe se jim vysmívám, jak mohou být tak hloupoučcí. Jak se někdo může honit jen za materiálními hodnotami a ignorovat tu všechnu nádheru kolem. Jak si lidé ani neužívají života a chtějí jen peníze a statky, to je pro mě noční můra. Já se neřadím do žádného vyznání, možná se sama beru jako "Orisha", protože se cítím jako dítě Země a nemám boha, prostě jen vím, že tam někdo nebo něco je a věřím v moc a sílu přírody. Také sympatizuji s islámem, ale to je také nadlouho a navíc tomuto lidé nikdy nerozumí, protože islám je nám lidem v Evropě médii hodně upravován a zkreslován, takže pokud znáte islám pouze z televize, chápu, že muslimy nenávidíte, ale pokud se začnete zajímat o pravý význam - knihy anebo muslimští přátelé, postupně vše pochopíte. Snad poslední téma o kterém bych se chtěla zmínit je má životní úloha... už odmalička vím, co to je a jen čekám na to, až budu dostatečně "velká" a budu mít dostatečné prostředky svou úlohu začít. A ten čas pomalu přichází :) Navíc teď, když jsem konečně našla svoji druhou polovinu v což jsem ani nevěřila :) Nežije sice v ČR, ale já také odmalička věděla, že můj muž bude z ciziny... A je to také "dítě Země" tak co říct víc?? Mám se řadit k Indigo dětem anebo jsem nějaký mix? anebo jen obyčejný člověk s mnoha zájmy?? Každý to nazývá jinak...

reagovat 13.5.2009 20:42 - gabca

Pracuji ve školství, postupně jsem se dostala z druhého přes první stupeň ZŠ až do školky k 4-5 letým dětem. Ano indigové děti byly, skou a budou, jen starší a nevědomí učitelé o nich stále nevědí. A jsem přesvědčena, že i jedno mé ditě (r.nar. 93) doma je jedno z nich. Nesmíte je zklamat,musíte s nimi neustále komunikovat a brát jejich argumenty zcela vážně,ony ty děti vědí odkud jsou, kdo jsou a co v budoucnu chtějí.

Myslím, že základ je i v rodině,tzn.,kdy alespoň jeden z rodičů je emotivnější a otevřený nevysvětlitelným jevům - sice nevěří v Boha, ale věří v existenci v něco vyššího ...

reagovat 13.5.2009 20:45 - gabca

Pracuji ve školství, postupně jsem se dostala z druhého přes první stupeň ZŠ až do školky k 4-5 letým dětem. Ano indigové děti byly, jsou a budou, jen starší a nevědomí učitelé o nich stále nevědí. A jsem přesvědčena, že i jedno mé ditě (r.nar. 93) doma je jedno z nich. Nesmíte je zklamat,musíte s nimi neustále komunikovat a brát jejich argumenty zcela vážně,ony ty děti vědí odkud jsou, kdo jsou a co v budoucnu chtějí.

Myslím, že základ je i v rodině,tzn.,kdy alespoň jeden z rodičů je emotivnější a otevřený nevysvětlitelným jevům - sice nevěří v Boha, ale věří v existenci v něco vyššího ...

reagovat 28.5.2009 21:05 - ajka

Pracuji cely zivot s detmi.Od 3 let do 18ti.Mam 3 syny, spoustu pribuznych,4 vnoucatka...muj zivot se mota kolem deti a kazdy usmev jakehokoliv ditete me obohati.Pripada mi to vse povidani o indigovych detech trochu nadnesene.Kdyz si vzpomenu na me detstvi, plno deti kolem mne, a porovnam to s tim, co se tu pise jak se tyto deti chovaji, jak je pozname...bylo jich kolem mne asi 90%!!!(...jsem rocnik 58).Kdyz si vzpomenu na tu spoustu deti, ktere jsem poznala pri sve profesi, z meho sousedstvi, z akci pro deti...bylo techto deti take asi tak 90%.Kdyz si vzpominam na kazdy den mych synu...byli by take indigovi, nekdy vic,nekdy mene....

Drive byl na deti vyvijen velky tlak.V rodinach, ve skolach, vsude, kde vladli dospeli.Sama jsem v podstate celou svoji praxi bojovala hlavne s rediteli, s kolegama...aby zmenili pristup k detem..aby byli jejich partnery, ne autoritou, ne "prikazcem". Mnohe deti, podle toho jak hodne byly ovlivnene se do sebe uzavrely a staly se loutkama.Nektere si v sobe vybudovaly obranu vetsi a s ni i vetsi vzdor.Nevim..prijde mi, ze jen dnesni doba, kdyz dospelaci uz ztratili velky vliv na deti(doma, ve skolach...) a deti jsou jaksi ponechany "osudu" (pocitacum, televizi, ulici...) zachovali si to sve "prirozene", ktere ted dospelaci chapou jako neco MIMO.Vsechny ty statistiky povazuji za blbost.Co je statistika, kdo ji dela, v jakem rozsahu, jakou metodou, za jakym ucelem???Spis si myslim, ze nastala doba,kdy si deti diky zaneprazdnenosti dospelych zachovavaji svou dusi, jejich ego neni tolik podporovano a opravdu by se toho vseho melo vyuzit a zmenit se i skolsky system.KONECNE brat deti jako partnery na teto planete a pomahat jim s rozvojem tam,kde je to potreba, pomoci jim diky spolupraci zaradit se do teto silene spolecnosti dospelych.A - UCIT se od nich znova tomu, co v nas kdysi bylo prirozene....jen tak pro zajimavost...kdyz si proctete ty body nahore v clanku, cim se indigove deti odlisuji.Kdo se v nepoznava???Uprimne...a to , ze treba nevite odkud prichazite? Jak by jste mohli, jen jste se narodili, strcili Vas do jesli, do skolky a potlacili vasi ojedinelost.Cilene!Mozna tu name nekteri zautocite...ale je to jen muj nazor...

reagovat 1.6.2009 20:07 - vladko001

29. 3. 2009 13:32:31, Lanai YasminLanai-prosím tě NEZBLBNI !!

(nebud taková "MASO-CHISTKA")..Když už bezpodmínečně chceš zkusit věřit nějakému "ISLÁMSKÉMU" prorokovi,tak to zkus s tím:

Zakladatelem Bahá

reagovat 1.6.2009 20:25 - Bára

ajko, konečně někdo s normálním a rozumným názorem...

Napsala jste to přesně tak, jak to vidím i já.

reagovat 9.6.2009 03:53 - Dona

Tzv. návody na rozpoznání indigových dětí a jejich popisy jsou velmi zavádějící, čímž také vznikají velké rozpory v názorech na toto téma. Indigové děti vždy byly, jsou a budou, jen v dnešní době je těžko je rozeznat od pouhých vzdorujících a drzých dětí

reagovat 5.7.2009 13:27 - Jarča

Můj syn je narozen v roce 1995 a můžu říci,že je svým způsobem jiný,po přečtení úvodního článku,jsem dost věcí pochopila a snažím se zjistit více o těchto dětech.Myslím si,že náš školský systém jim nemůže dát to,co potřebují a tak "shánějí"více informací sami,nebo za pomoci rodičů,pokud ta možnost tady je.Kamarádů moc nemá,jelikož si nemá s nimi o čem povídat a nedozví se nic zajímavého.Spíše vyhledává společnost starších lidí a nasává informace,které mu jeho vrtevníci nedají.Občas se uzavírá do sebe a čte knihy,které mnohdy ani já nechápu,pak by rád o nich debatoval a tudíž mě svym způsobem donutí zajímat se o spoustu věcí kolem nás.Někdy nás zaskočí takovymi argumenty a názory,že nevím,co na ně odpovědět,ale on v tom má jasno.Tak nevím....je jiný,ale nedělá to tak trochu i ta dnešní uspěchaná doba.Nemám v tom jasno,hledá místa v přírodě,kde si sedne, přemýšlí a odpočívá.Mám 4 děti,tak můžu být malinko objektivní,i když každý jsme originál...Přeji všem krásný den a ráda bych v tomto tématu pokračovala.

reagovat 15.7.2009 13:39 - Jana

pro Ajku a Báru...

musím říct, že mám "čerstvě" teprve dvě děti, nemám žádné extra zkušenosti s dětmi, jenom tak asi jako každý, kdo nepracuje ve školství atd. a taky nevím jestli indigové děti jsou opravdu nové, ale určitě mám doma syna, který nezapadá do škatulky "obyčejné dítě" a myslím, že jsem vcelku objektivní matka.

reagovat 15.7.2009 13:51 - helena

tak napiš čím je zvláštní

reagovat 15.7.2009 14:04 - Bára

Jana: žádné dítě není obyčejné a některé vynikají ještě víc. Budoucí umělecky založení lidé, hodně inteligentní děti nebo prostě emočně vyspělejší děti. Nechápu, proč má pořád někdo potřebu do toho tahat ezoteriku. Takových dětí je docela dost a není to nic tak zvláštního, v přírodě prostě existují věci průměrnější a extrémnější do obou směrů, ale nic a nikdo není stejný. Největší ubohost je poukazovat na to, že někdo je jiný a lepší než ostatní.

reagovat 20.11.2009 20:51 - romana

je to nadherni a poucni davam si stoho dobry priklad

reagovat 22.11.2009 00:38 - slávka

Mluvíte i za mne můj 8letý vodnář je jak vystřižený.Ve škole jsou s tím problémy.

reagovat 25.11.2009 20:10 - IVETA

MA DCERA JE TYPICKE INDIGOVE DITE A JE DUCHOVNE NADANA,VUBEC SI NEMYSLIM ZE JE LEPSI NEZ DETI NEINDIGOVE,SPIS JE TO NAROCNEJSI A MUSI SE NA NE JINAK,NEZ SEM NA TO PRISLA STALO ME TO HODNE NERVU,URCITE SE DNESKA TAKOVYCH DETI RODI PLNO A JSOU JINI,MYSLIM ZE TO SOUVISI S VEKEM VODNARE

reagovat 25.11.2009 21:16 - .


Ověřují se teorie, že všelijaká Éčka mají vliv na lidskou psychiku. Např. u dětí údajně způsobují poruchu pozornosti s hyperaktivitou

reagovat 26.11.2009 17:02 - iveta

ale indigove deti nemaji poruchu pozornosti,jsou zivejsi a odmitaji autority,jsou nadany,tak nejak o hodne vyspelejsi nez se hodi k jejich veku,to je na nich jine aspon tak bych to popsala ja

reagovat 24.2.2010 21:38 - chjo

existuje na této planetě vůbec rodič, který by řekl, že jeho dítě není "indigové"?

reagovat 24.2.2010 22:45 - kolemjdouci

existuje na této planetě...

ANO.MOJE.

reagovat 10.4.2010 03:44 - Hovnajs

Já se stímto problémem...

Nikoliv, problém je že zmetek vychoval zase zmetka...

reagovat 10.4.2010 03:45 - Hovnajs

Tenhle článek mě...

Vaše matinka asi chlastala (a určitě už v těhotenství)...

reagovat 10.4.2010 03:46 - Hovnajs

Rozumím,rozumím,rozumím. A...

Jsi jen normální rozmazlené dítě.

reagovat 10.4.2010 03:48 - Hovnajs

Tak to na mě dělá dojem,...

Škoda každé rány, která padne vedle!

reagovat 10.4.2010 03:53 - Hovnajs

Proberte se! Vaše děti jsou naprosto normální, jen jste absolutně nezvládli výchovu. Přiznejte si že jste jako rodiče selhali a navštivte skutečné odborníky, žádné šarlatány! Často jde o děti rozmazlených rodičů - jde o to, že už vaši rodiče vám nedali mantinely (chtěli pro vás to nejlepší a poválečnou volnost). Vyrůstá tu generace naprostých zmetků bez odpovědnosti a kázně a pokud se nevzpamatujete, to vy sklidíte ty nejkyselejší plody!

reagovat 10.4.2010 11:01 - tak tak

Proberte se! Vaše děti jsou...

Přesně tak! Jaké indigové děti? Rozmazlení smradi rodiči, kteří jsou nevyzrálí a nezodpovědní. Ono je pohodlnější říci, že je to výjimečné indigové dítě, místo toho, aby si dali námahu ty děti usměrnit, pořádně vychovat a věnovali se jim.

reagovat 19.4.2010 20:22 - aaana

navrhuji pozměnit...

radeji se zarad do davu a delej beee, beee s ostatnimi, indiga existuji a nejsou "rozmazlenymi spratky", pouze se snazi spolecnost upozornit na jeji nedostatky.. jsou poslusni, kdyz se snimi slusne zachazi, chovaji se k ostatnim tak, jak se oni chovaji k nim.. nastavuji zrcadlo- to preci neni spatne!!

reagovat 19.8.2010 23:51 - erot

radeji se zarad do davu a...

Rozhodně výjímky ve společnosti jsou, ale vy jste průměrně blbá píča...

reagovat 24.9.2010 00:24 - Eva

Zajímalo by mě, jestli existuje rodič, který by své dítěnezařadil mezi tzv. indigové.

reagovat 24.9.2010 07:20 - Jarin

hlavně že si umíte nějak ospravedlnit to,že nezvládáte výchovu svých potomků.Místo uznat,že jsou to rozmazlení haranti zní přece lépe nazvat je indigivými dětmi. Uchcávám smíchy nad vaší blbostí.

reagovat 24.9.2010 10:37 - indigo

Víte co je zarážející? Že i na řízení blbého auta musíte mít školení, a udělat zkoušky. Zato děti může mít a vychovávat úplně každý. Není to hrůza :-)? Některé z těch dětí podle toho pak vypadají, a nemůžou za to, chudinky...

reagovat 24.9.2010 11:00 - přesně

Víte co je zarážející?...

a když mají děti nějací ,co na to zkrátka nemají a nezvládají výchovu,raději se řekne,indigo.

reagovat 24.9.2010 11:15 - A navíc

ještě můžou namlouvat sobě i okolí, že vlastně mají doma něco zvláštního a mimořádného. Chudáci děti.

reagovat 24.9.2010 11:31 - jo

ještě můžou namlouvat...

dělají to.viz příspěvků některých z nicxh, co to tak vehementně obhajují.když jim ale někdo rozumný rozbije růžové brýličky,začnou se vztekat.

reagovat 24.9.2010 12:13 - Markéto,

Jo přesně..... na všech...

třeba je doma mají. natřou je namodro a hend tu máme indigo.

reagovat 29.9.2010 22:10 - Iva

Zajímalo by mne, jestli by se vůbec našel rodič, který by řekl, že jeho dítě NENÍ indigové (rozuměj výjimečné, intuitivní, chápavé, tvrdohlavé)...

reagovat 17.2.2011 11:47 - IndigoChild

Zajímalo by mne, jestli by...

Pratele,

cetl jsem ty komentare tady a napada me - nac ta soutezivost? Az se jednou vsichni pustime utkvelych predstav a skatulek, cela planeta "zmo(u)dra" ;) Smyslem komentaru je spis se ucit od druhych a rozvijet soucit, nez s nimi souperit a prosazovat vlastni pravdu.. co se tyce indigovych deti, z vlastni zkusenosti vim, ze jsou sice intelektualne velice nadane, ale co obcas zase na druhou stranu postradaji a mohou se ucit od tech "ne-indigovych" je prakticnost do zivota ;) spolecne tak vytvareji ucelenou spolecnost!

Vsem z vas preji mir a prosperitu ;)

reagovat 17.2.2011 13:24 - Kiki

Dneska je každý rozmazlený smrad "indigové dítě"...

reagovat 13.3.2011 08:49 - michala

Mam predpovezeno, ze me dite bude indigo. Po precteni vsech pravidel a vysvetleni, mam trosku obavy. Hlavne z toho, kde najdu jemu rovne, aby se mohlo dale rozvijet. Myslim si, ze ma vychova neni spatna pro dite indigo. Mam doma trileteho syna, ktery je vnimavy, uzavreny do sebe, vykazuje nektere znamky, ale vim, ze primo indigo neni. Az to druhe, kteremu je 5 mesicu - v brisku :-)- ma byt indigo. To, ze nebude zvladat socialni system, jako skolu, bude pro me dost obtizne. Oba s manzelem jsme byli sikovni. Muzete mi nekdo malinko poradit ze svych zkusenosti a rici mi, kde najdu kontakty vhodne pro me a me dite??? Diky moc Michala

reagovat 13.3.2011 09:07 -

ty seš blbá Michalo.......ty ho teprve čekáš a už víš že bude indigo? Věříš každý píčovině, kromě toho dneska je každej indigo, je jich moc........takový blbci jako ty přesně potřebujou šarlatáni, aby z nich mohli tahat peníze .....huso.

reagovat 20.3.2011 23:31 - pekl

ty seš blbá...

Proč nadáváš Michale???? To tě tak s..., že ví víc než ty? Já jsem těžká realistka, ale musím uznat, že léčitelé, věštci,...(jak ty je nazýváš šarlatáni) umí divy - což mimochodem moderní medicína neumí ani vysvětlit.

reagovat 20.3.2011 23:34 - Dox

Co se vlastně rozumí pod pojmem indigové děti?
To jsou takoví ti nepřizpůsobiví parchanti?

reagovat 21.3.2011 00:37 - Protože JE husa.

Proč nadáváš Michale????...

Jak to ví? Který hochštapler jí to nakukal? Nezmrzačí to dítě výchovou, která nebude vhodná? Co to byla za debila, který jí udělal takovouhle předpověď? Máma, která se bojí o dítě, udělá cokoliv, a po takovéhle věštbě nenadělá víc škody než užitku?
A ty, realistko, zaklapni dolní čelist k té horní a přestaň žasnout nad zázraky ezoteriků. Pokud odhodíš bulvár a vypneš Primu, máš šanci si přečíst cosi i o opačném pohledu na věč. Jen se rozhlédnout.

reagovat 20.5.2011 23:41 - Jenda

Na kazdem splochu pravdy trochu.. nic mene si myslim, ze je to dost nafoukli. Kazdej clovek je jinej, jsou sice lide citlivejsi, duchovne zalozenejsi s rozvynutejsim smyslem pro spravedlnost a tak dale, ale ze bych z toho delal takovy fope? vzdyt takovi lide se rodi porad, akorad dnes maji vic prostoru k tomu, aby se prosadili. Driv by dislekticky decko bylo pokladany za blba a bylo i bito za spatne vysledky. Tim padem by se nejspis nemohlo rozvijet v oblasti, ktera je mu blizsi nez ostatnim lidem. Dneska je to jiny. Sam jsem od svich vrstevniku dost odslisnej, zpusobem uvazovani, postavenim hodnot i schopnostmi a prubojnosti. Ale ze bych se hned povazoval za neco vic, to teda ne. Vsichni jsme si rovni at uz modri, zluti, ci cerni :)

reagovat 21.5.2011 00:18 - Jenda

Nikdy bych si o sobě...

No ono hlavne podle tvich muslimskych bratru nemas ani pravo na nazor :)) Ne, lidi vratte se spatky na zem a snazte se byt co nejlepsim clovekem a delejte to, co vam jde :) Premyslet nad necim takovim jako je indigove dite mi prijde pritazeny za vlasy. Kazdy je original, kazdy je poupe, ktere jen ceka na svou prilezitost, aby mohlo svou krasu plne rozvinout. Tak neztracejte cas a pustte se do seberealizovani :)

reagovat 21.5.2011 07:34 - Helena

Na kazdem splochu pravdy...

Jendo, naprosto souhlasím a nemám dál co dodat;-)
Tací lidé se rodí stále a vždycky to tak bylo,jen se o tom nepsalo a nemluvilo. Protože to je přeci běžné...Nafoukaní jedinci se ted zhlížejí v každém písmenku.

reagovat 26.6.2011 21:35 - Honza

navrhuji pozměnit...

K Michalovi - navrhuji nezucastnovat se vymeny nazoru,kdyz nejste schopen neco akceptovat nebo alespon rozumne argumentovat.Ja na sobe pozoruji uz od utleho detstvi,ze jsem odlisny.Nejenom ze mam znalosti z disciplin,kterym nemuzu rozumet,ale silnou pamet,vybavuji si veci z dob kdy jsem jeste ani neumel chodit,mam silne psychicke vnimani a nekdy i schopnost manipulovat s lidmi,ale to delat nechci..tak se spis drzim dal..

reagovat 3.7.2011 21:06 - Jan

Tak to jsem určitě...

Neboj nejseš sám, to ja ses popsal, no mě to připadlo jak bych četl o sobě :-)

reagovat 30.7.2011 17:48 - Honza

Lidé jsou různé ... jak praví klasik-)). Faktem je, že za onen indigový fenomén (ať už existuje nebo ne) se schová skoro cokoliv. Vrcholem ignorantství je fikce, že takové děti všechno vědi, včetně stravy a hlavně nic nenutit. Zřejmě už mají "transformovaný" metabolismus na zmrzlinu-). Přátelé, trochu logiky a rozum do hrsti: Fajn, je těžká doba, pokud se narodí někdo výjimečný, bude to k užitku, ale žádná schopnost se nerozvine bez tréninku, odříkání, kázně, ... koukněte se do historie. Myslím, že se v ní o osobnostech "indigových" neučí proto, že po nich zbyly jen plané řeči, kdežto někteří ostatní konali.

reagovat 30.7.2011 17:51 - Honza

Jo a já jsem jiný Honza, než ten minulý-)).

reagovat 30.7.2011 23:36 - Ivka

No, co jsem vypozorovala, tak indigové dítě je prostě zbožštělý sobeček, nekriticky obdovovaný svou matkou. Má "jiný druh inteligence", "starou duši" a všechno co dělá je děsně speciální. nelze ho vychovat (alespoň jeho matka si to myslí) aví, co je pro něj dobré (chodit spát k půlnoci, živit se čokoládou atd.)

Sranda je pozorovat, když se potkají dvě matky s indigovými dětmi a to silnější začne buzerovat to slabší. Matka šikanovaného zuří, že matka agresora nic nedělá, přitom kdyby to bylo naopak, vyšlo by to stejně .-)

reagovat 30.7.2011 23:39 - Ivka

Jinak, zrovna jsem těhotná a jsem si jistá, že moje dítě bude nejintuitivnější, nejchytřejší a nejkrásněší ze všech :-))))))) Alespoň pro mě.

reagovat 22.10.2011 13:05 - rimmer

Celé tohle přesvědčení o indigových dětech je blábol. Je jasné že většina matek bude přesvědčená o tom že její dítě je něco extra. Jinak jsem si o tom přečetl pár článků a tak dlouho jsem se nezasmál. :) Já osobně jsem se narodil v 89 a spluňuji charakteristiku indigového dítěte a přesto to považuji za naprostou hloupost. Ale to je ta dnešní výchova, dneska se dětičky nesmějí bít protože to odporuje "správné výchově". Měly bychom jím domlouvat a jednat s nima jen v rukavičkách. :) Z vlastní zkušenosti můžu říci že jsem rád za to že když jsem v mládí dělal blbosti tak to ze mě otec prostě vymlátil ( samozřejmě nejdříve zkusil tu domlouvací taktiku ale když to nepomohlo tak jsem dostal nabančeno ).

reagovat 1.12.2011 20:40 - Prosba

Ahoj,
udělej Damiánkovi radost, potřebuje tvůj hlas. na adrese: http://www.hvezdyeuronics.cz/user/106846 a klikni na tlačítko Hlasuj.
A pokud ho chceš podpořit, sdílej všude !

MocMocDěkujeme

reagovat 27.12.2011 15:52 - Bára

Ahoj.. a dobrý den.. s pojmem Indigové dítě jsem se setkala tak asi před půl rokem, a to formou článku v máminým časopisu a nějak mě ten článek zaujal, přestože časopisy nečtu.. Nějak jsem na článek pozapomněla, ale nyní jsem si na tuto věc zase vzpomněla.. Už od malička jsem zažívala hodně zvláštní věci, plno vzpomínek na zážitky a procítění toho, co bylo ještě před tím, než jsem mohla být já. Měla jsem (a mám) silný pocit, že nepatřím do tohoto světa, že je vše nějak jinak, než by být mělo. Jako malá jsem věštila máminým kamarádkám, co k ní chodily na kávu a pokec. Moje první knihy po tom, co jsem se naučila číst, byly o magii, astrologii, parapsychologii a já se dožadovala těchto knih a vědění ke každým svým narozeninám, ať už byly 7. nebo 10. . S postupem času jsem na svoje zážitky z raného děství zapomínala a přišly mi už příliš vzdálené na to, abych se jimi zaobírala nebo po nich pátrala. Vše se tak nějak umírnilo, to, co mi šlo dřív snadno, na to musím teď vynakládat velké úsilí. Ale pořád se mi stávají věci, náhody, které často vytuším dřív, než se stanou. Velmi často, když jsem psychicky hodně unavená, mívám mimotělesné astrální zážitky (které nedokážu sama ovládat, prostě se to stane a většinou je po nich pak uvolňující pocit a moje energie je jakoby znovu načerpaná, uvolňující pocit, jako když létáte nebo tak..). Občas mám pocit a není to příjemnej pocit, jako by mnou něco prostoupilo, trvá to pár sekund, všechno se zastaví a mě je v tu chvíli totálně hrozně. Jako by veškerej smutek světa byl nahromaděnej na jednom místě a já na tom místě zrovna stála. A jakobych sledovala dění kolem sebe z nějakýho vzdálenýho bodu. Často se mi stává, že moje myšlenky a sny se nějakým způsobem zhmotní. (pro příklad z poslední doby, který si nyní vybavím, v noci se mi zdá, že jdu do práce a jdu kolem vykolejené čugálky, vlaku, vidím, jak jdu kolem ležících vagónů). Ráno jedu do práce autobusem, autobus ale zastaví o několik zastávek dřív s tím, že dál musíme pěšky. A ono opravdu, čugálka, která projíždí městem, nad ránem vykolejila a já musím do práce pěšky a kolem toho vagónu.. Před zemětřesením v Japonsku, těsně před ním, jsem celou dobu povídala doma i kolegům, že se něco děje, že se někde něco děje, že cítím vnitřní třes, který se nedá ani popsat..a že si na mě ještě vzpomenou (večer mi volají, jestli jsem už viděla zprávy, že si na mě vzpomněli..) A je toho mnohem, mnohem víc, nejde to ovládat, bohužel, možná bohudík.. Hledám vysvětlení, ale nevím, kde hledat.. Má toto něco společného s pojmem indigové děti? Pokud ano, dá se s tím něco dělat dál? Máte podobné zkušenosti? Nejsem cvok.. :) ale racionálně smýšlející člověk, kterého však od dětství provází ještě cosi navíc.. Je mi 27 let.. Děkuji a promiňte, jestli jsem se rozepsala víc a vy jste nuceni to číst :)
Hezký den..
Bára

reagovat 27.12.2011 16:33 - Dana

Ahoj.. a dobrý den.. s...

nejvic pochopis kdyz najdes lidi, kteri jsou na tom jako ty. nikdo jiny asi nebude rozumet.

reagovat 28.12.2011 11:45 - indigo

Na téma indigové děti jsem četla řadu knih, většina z nich se shoduje v tom, že tzv. Indigo děti přicházejí na svět po roce 2000, s čímž osobně nesouhlasím, je jich mnohem víc a staršího data. Bohužel tyto knihy neřeší to, co se s nimi děje, když dospějí, a že řadu Indigo dospělích tu máme. článek o indigo dětech jsem psala v minulosti www.novakovaeva85.blog.cz, tam toho je nebo snad www.alpany.estranky.cz

reagovat 28.12.2011 14:15 - Bára

nejvic pochopis kdyz najdes...

No právě.. jenže někdy mi přijde, že je strašně málo těch, kdo rozumí.. aspoň kolem mě.. nebo se nejdřív tváří, že rozumí, ale vy víte, že se jen tváří.. a říkat tohle na potkání? proto ta anonymita tady.. ale děkuji.. :)

reagovat 28.12.2011 14:16 - Bára

Na téma indigové děti jsem...

Zkusím se tím pročíst.. :) Děkuju..
Hezký den..

reagovat 2.2.2012 16:14 - Kirkenishi

Být duhové dítě ale neznamená být nadprůměrně inteligentní nebo cokoliv takového. Poslání těchto dětí je otevřít oči ostatním lidem a předat jim své vrozené znalosti o dalších obyvatelích této planety a o duchovnu vůbec. To, že dítě ve třech letech počítá do sta a umí číst, ještě neznamená, že je duhový dítětem! Být něčím takovým je obrovské břemeno, byť se to nezdá. A pozná se to spíš tak, že od mala má zájem o květiny, zvířata a kameny, prostě má blízký vztah s přírodou. Mají také velice silně vyvinuté vnímání, jak citové, tak i vnímání andělů, víl atd.....

reagovat 31.5.2012 21:42 - veronika

-> Pavla

Myšlenky na...

jajso, zřejmě netušíš že indigo nemusí mít nutně vysoké iq - může být i jinak nadané... co indigo dělá většinou indigem, je jeho schopnost vcitování se do různých energetických součástí tohoto světa.. má vysokou schopnostdát si všechny aspekty dohromady a vyvodit z nich jeden konečný cíl, který pak využije jako aspekt k určení dalších cílů, které jsou většinou pravdivé a dávají smysl... není to jen o inteligenci - to není všechno.

reagovat 31.5.2012 21:44 - veronika

navrhuji pozměnit...

michal, jak tak čtu to taky nepochopil

reagovat 31.5.2012 21:50 - tykev

jaký máge důkaz o tom, že nějaké děti jsou indigové? Nebo jen podléháte modě a tomu protože své děti nezvládáte, říkáte jim podle něčeho, co jste si přečetli na netu,indigové ? ach jo

reagovat 1.6.2012 01:15 - Ty jedna stará energie

jajso, zřejmě netušíš...

tykev ti to tu myslim vysvětlila dostatečně. Meleš hlouposti. Každá druhá pomatená maminka si myslí, že má "indigové dítě". Vzpamatujou se až při styku s realitou po mnoha letech.

reagovat 1.6.2012 08:19 - ich

A já mám zase zcela určitě na 100% modrou krev. No a taky to nikomu necpu.

reagovat 1.6.2012 09:34 - Tykev

mně je smutno z toho, že někdo vymyslí nějakou blbinu a dá si sakra dobře záležet na tom, aby ta blbina podléhala požadavkům doby: postmodrní společnost, která hledá nové cesty, zlamaná z tradičních náboženství i vědy atd. Ten nesmysl ID je dostatečně atraktivní, aplikovatelný na skoro každé dítě částešně autistické, částešně hyperaktivní, romazlené a sobecké a neschopné se zařadit do společnosti v tom dobrém slova smyslu. Proč? Takových děti je dnes spousta, je třeba se jim věnovat, usměrňovat jejich tvrdohlavost a rozjívenost( ve frontě se prostě musí stát, řevem si nic nezmůžež, základní pravidla musíš dodržovat i v dětsví nebo budeš mít problém v životě...) Talent ke kreslení mu rozvíjejte, třeba se mu bude k něčemu hodit.Hlavně ho vychovávejte tak, aby z něj nevyrostl asociální a ještě k tomu nešťastný spratek, který v životě nezná hranice a není se schopný zžít s lidm. Ale uvědomte si, veškeré New Age rozumy jsou obrovký byznys a o manipulaci vašich mozků a hledání jednoduchých cest.Trochu tajemna, trochu pseudovědčna a manipulace- a dál jen prachy.

A přečtěte si dikuzi od začátku, je to sranda,během diskuze diskutující poznávají, žeID jsou jejich děti, maminka, tatínek, komplet rodina. Na id je tu sváděno to, že holka chodí bez ducha, nefunguje mezi lidmi, nemá práci a má v sobě totální zmatek. Matka se ptá, zda ID není její syn, který žije s drogama a hudeb kapelou na hraně společnosti, ale byl to tak senzitivní syn, který moc nekomunikoval, ale od mala v sobě cítil něco víc...

DÁMY POUŽÍVEJTE VLASTNÍ ROZUM A VŠE, CO SI OD FANATIKŮ O ID PŘEČTETE, VYDĚLTE DESETI.

reagovat 3.7.2012 10:10 - Weytt

Aj ja som indigo a ako tak čitam tento článok zistujem že o nas viete vemi málo...

reagovat 3.7.2012 10:59 - Hana

Taky jsme doma jeden čas přemýšleli,jestli potomek není indigový.Něco na něj sedělo,ale ne všechno,např s autoritami problém nikdy neměl a nevadilo mu diskutovat.Asociálně se taky nikdy nechoval.Ale byl "jiný",i když ne v negativním slova smyslu.Nějak k němu patřilo,že se výborně učil,ale nebyl šprt.Že byl přirozeně zdvořilý,ale ne vlezlý.Že ho měli rádi učitelé i spolužáci.Ale to všechno probíhalo tak jemně a přirozeně,že to každý bral jako samozřejmnost,prostě to k němu patřilo.Teprvě časem zpětný pohled ukázal,že všechno to,co jsme brali jako přirozenou věc,ve skutečnosti tak běžné nebylo.Nevím jak to vysvětlit líp,kdyby se to týkalo jen jedné věci,bylo by to skvělé,ale protože ta jinakost byla ve všem,bylo to až nepřirozené,ale protože jsme v tom žili,tak nám to zas tolik odlišné nepřipadalo. Až při rozhodování,kam ze ZŠ,nám poradili a doporučili zkusit testy v Mense a ukázalo se,že má neuvěřitelně vysoké IQ.Nejen ve strovnání s průměrem,ale i s hodně vysokým nadprůměrem.A co je vzácné,tak celkem vyrovnaně ve všech směrech,i když technika je ještě o něco nad.
Teď je na výborné škole a je spokojený.Doufám,že mu to vydrží,že bude spokojený profesně i v soukromí.
Píšu to proto,aby se rodiče tzv indigových dětí nesoustředili jen na tu indigovost,ať už to znamená co chce.Třeba váš potomek vyniká v něčem,o čem zatím nevíte ani vy,ani on.Třeba jen není spokojený,protože nedělá to,k čemu má přirozené sklony.Ať už sport,jazyky,nebo třeba vaření."Jiné" děti to mají těžké v mnoha ohledech,ať už se jejich odlišnost týká čehokoliv.Nemá smysl je řadit do skupiny,co je odlišná,nebo vyjímečná jen proto,že je tam zařadit chceme.Ale naopak,mělo by se jim usnadnit žít,pokud opravdu odlišní jsou.I bez toho to nemají jednoduché.

reagovat 4.7.2012 19:32 - Klára

Zprvu jsem tomu nevěřil,ale...

Dobrý den.
Je mi 13 let, ale jak tak pročítám tyto komentáře, mrzí mne přístup lidí, kteří mají Indigo děti za úplnou hovadinu. Budiž, já to skeptikům neberu. :)
Pro všechny ostatní, nás, Indigo dětí je čím dál víc. Nejstarším Indigo dětem je okolo 13ti let (já jsem první generace). I když Vaše dítě není indigové, může mít i jiné Dary. Chci poprosit rodiče - rozvíjejte je. Indigo děti nejsou rozmazlené, pouze nerespektují zákony, země a lidi, kteři uznávají jiné priority. Ani nemohou, protože čím dál více lidí se dnes obírá o peníze, chová se k sobě hrozným způsobem a nezná svou cenu. A od toho tu Indigo jsou. Chceme Vás naučit, že svět změníte jedině tak, že změníte sami sebe. Že život je krásný, ale jen pokud se rozhodnete vidět jednotu, harmonii a lásku, ne nedostatky.
Zároveň vyzývám osoby, co na Indigo věří a chtěli by si se mnou (i přes můj věk) povídat nejen o tomto tématu, ať mne napíší na email. Děkuji. Přeji Vám Krásný a Laskavý den,
Klára :)
email: klara.koznarova@email.cz

reagovat 4.7.2012 19:35 - Holka, už to,

Dobrý den.
Je mi 13 let,...

prosím tě, nehul!

reagovat 4.7.2012 19:57 - z

Taky jsme doma jeden čas...

Tvoje dítě indigové nebude, zato to bude správný a šikovný kluk. Za indigo děti se, dle matek a blábolů NewAge, považují nezvladatelní spratci, v dospělosti nekomunikativní až chudáci se sociální fobií např. Nebo jsou to děti s poruchou, autisti, hyperaktivní a matky mají alibi, aby se jim nemusely více věnovat

reagovat 18.9.2012 18:42 - Stano

Zdravím Vás, rád bych poznal takovéto lidi z jižních čech, jsem z Písku.Je mi 22, věk u mne nehraje roli.

reagovat 18.9.2012 18:44 - Stano

Zdravím Vás, rád bych...

looook2@seznam.cz

reagovat 19.9.2012 08:32 - Hrabě Drákula

Vy s tím naděláte, já mám modrou krev a nikomu to tady pořád necpu.

reagovat 21.10.2012 18:19 - Maca

Milí zlatí.
Počkejte, co se bude dít. Už jen blížící se datum 21.12.2012 je velikým mezníkem pro lidstvo, naši planetu. Kdo není duševně vyspělí, nezažil vše co v tomto životě měl, nic se pro něj nezmění. Bude to pro něj stále stejné, možná i horší. Planeta nemá nevyčerpatelné zdroje. Proč se v poslední době děje tolik špatného, tolik katastrof, sebevražd, no i třeba metanolová otrava, která postihla naši zemi....nic se neděje náhodou. Náhody neexistují!!! Vše se tak mělo stát. Vše, co se děje v našich životech má nějaký smysl, máme si ze všeho brát ponaučení... jsem na tomto světe, abychom si užívali, ne užírali, někoho odsuzovali..... Všechny děti narozené od r. 2000 jsou indigové. I když se nemusí nikterak projevovat, je to i tím, že jsou jejich přirozené vlastnosti potlačeny rodiči, výchovou, dobou.....

Začněte každý u sebe! Láska je to nejúžasnější, co nás může potkat. I sebeláska je velmi důležitá. Kdo se nemá rád, nemůže být nikdy šťastný, spokojený, nevyzařuje pozitivní energii, přitahuje si negativní, proto se mu dějí špatné věci, jeho děti ho zlobí (natavují mu tak zrcadlo - jak ty na sebe, tak my také)...

Mějte se rádi, milujte život, milujte své děti, ať jsou jakékoli, ony se Vám za to odvděčí láskou, porozuměním...

reagovat 21.10.2012 18:36 - Běž si honem

Milí zlatí.
Počkejte, co...

sehnat šikovného psychiatra, trubko!

reagovat 29.11.2012 12:48 - closeau@seznam.cz

Zdravím Vás, rád bych...

Ahoj Stano, ozvi se mi na e-mail closeau@seznam.cz Jsem ze Strakonic. Můžeme se sejít.

reagovat 1.12.2012 23:03 - fallen angel

JE nejaky špecialista na ktorého sa da obrátit ktorý by neposlal indiové dieta k psychiatrovy? email: dobermangirl@azet.sk

reagovat 1.12.2012 23:10 - xyz

Milí zlatí.
Počkejte, co...

ty nezvládáš výchovu dítěte?

reagovat 1.12.2012 23:12 - xyz

JE nejaky špecialista na...

A ty se padlej anděli,hoď do latě, a´t tě nevyhoděj ze školy

reagovat 2.12.2012 09:28 - hm

Mohu vám vyprávět o tzv. indigových dětech různé příběhy. např. jak svým chováním a hulvátstvím 9ti letí rozbrečeli paní učitelku, která je perfektní profesionální a dobrá ženská a učitelka. nebo, jak tzv. indigáči šikanovali jiné děti. Nabo, jak tzv. indigáči chodí do obchodu, 3 dělají zeď a 4. krade. A jiné a jiné. Ti tzv. indigáči jsou jen nezvladatelní spratci, kteří nevědí, co roupama - protože si jen ukáží prstíkem a vše mají na zlatém podnosu.

reagovat 11.2.2013 21:45 - liška

ŠESTILETÝ KLUK VŮBEC NEMLUVÍ VE ŠKOLCE,ANI SI NEHRAJE, JEN POZORUJE.TO TRVÁ CELOU DOBU DOCHÁZKY DO ŠKOLKY.nEKOMUNIKUJE S CIZÍMI LIDMI, NĚKDY ANI S BABIČKAMI A DĚDEČKY.U zápisu do školy byl se svou učitelkou z mateřské školy, nechtěl malovat-ani ve školce nemaluje, jinak reagoval posunky, kývnutím,ukázáním. aje velice chytrý a velmi brzy mluvil.Pro tohle dostane odklad,ve škole prý mluvit musí.Je narozený v lednu, takže do školy by nastoupil skoro v osmi letech.Sám by mluvit chtěl, ale něco se v něm zaseklo.Co máme dělat.Návštěva u psychologa dopadla tak, že když se začal vzpěčovat, zavřela psych. dveře a řekla, že tak ho vyšetřit nemůže.Velmi nás to trápí a nevíme, jak dál.

reagovat 11.2.2013 22:26 - liška

ještě dodatek, mimo školku má kamarády,s kterými se stýká, také s bratranci.Doma o školce mluví a všechno ví,co tam kdo dělal.

reagovat 17.2.2013 19:01 - Michaela

ještě dodatek, mimo školku...

Dobrý den, liško, máte doma úžasnou bytost. Já byla v šesti letech úplně to samé. (Nyní je mi 23.) Jen u zápisu jsem řekla jen to nejnutnější, jinak jsem dětství ve škole trávila v tichosti. Párkrát jsem měla záseky, i když se mě paní učitelka na něco zeptala. Prostě jsem mlčela. Normálně bych na indigové děti nevěřila, ale sama jsem jím taky a zažívám tak podivuhodné věci, že nemůžu nevěřit. Ráda bych si s Vámi nebo s klučíkem popovídala, pokud chcete, napište mi na Vás kontakt. Někdy mě mrzí, že mnoho těchto podobných lidí končí ve strachu, protože jsou hodně jiný a nikdo je nechápe. Mně to taky trvalo, než jsem pochopila, kdo jsem a jak se svou individualitou naložit :) Hodně ho chvalte, podporujte ho, aby měl co nejlepší sebevědomí (myslím že se nemusíte bát, že by mohl být sebevědomý až moc - podle toho co píšete je od přírody pozorovatel jako já a je moudrý a pokorný). Když si bude věřit, může pak pomoci změnit tento svět k lepšímu :)

reagovat 17.2.2013 19:14 - no

Dobrý den, liško, máte...

spíš jde o psychický problém, hlavně, že si to umíte odůvodnit nějak jinak, jak to říci - povzneseně, ušlechtile. Nazývat věci pravými jmény je koukám problém. Ono zní lépe - indigové dítě, než nevyrovnané dítě, či psychicky labilní dítě.

reagovat 18.2.2013 11:37 - Souhlas

To, co tady popisujete, je jasná agorafobie. Dítěti by měl pomoci psycholog, nebo psychiatr. Takto akorát bude celý život trpět a těmi kecy mu nemoc ještě zhoršíte.

reagovat 21.6.2013 13:17 - smooth

Dobrý den, liško, máte...

Ahoj Michaelo je mozne sa pobavit o tomto osobne?
Dakujem Matus PHA

reagovat 27.9.2013 13:31 - *Ł*

Dobrý den =) já sama jsem indigové dítě,viděla jsem anděly i duchy(je mi 14 let)... Tohle všechno za pouhé dva měsíce a nevím proč ale každý s kým jsem se někdy bavilo u duchách tak říká že z nich má strach...
Já z nich cítím jen velmi příjemný pocit takže vím že se není čeho bát :) věřte v anděly,i když vám není nejlíp,stojí při vás :)

reagovat 27.9.2013 13:34 - *Ł*

Tak to jsem určitě...

Ahoj :) Já taky byla šikanovaná na škole,fyzicky i psychicky,jsem dyslektit a dyskalkulik ketrý měl skoro se vším problémy jenomže po tom co vidím naděly atd. je nemám,vím že při mě stojí ve všem... hodně štěstí =)

reagovat 27.9.2013 14:43 - poeta

Indigove deti
neumi do peti.
Proto je jich moc
rozmazlene jsou hodne.

reagovat 27.9.2013 14:44 - magda

ten posledni rym ti tentokrat nejak uletel kamo

reagovat 27.9.2013 14:52 - Aha

Ahoj :) Já taky byla...

Dyslektik + dyskalkulik + hysterka = indigové dítě

reagovat 28.9.2013 11:28 - poeta

Mam tajemstvi jemne pleti
vyrabeji ho indigove deti.
Pracuji na nem ve dne v noci
uz ho maji ve sve moči.

reagovat 24.10.2013 03:03 - pipac

...v noci,bez přestání a bez pomocí,lásky i viny a proto se schoulime do peřiny.Budeme v noci snít o tom,jak lepšími být...

reagovat 24.10.2013 03:07 - pipac

tak to bylo pro toho pana,nebo co je to zac,ten poeta,trochu rytmu do těch blbosti,co sem nepatří,indigo ke modrá "věc",rýsovat dokaze každej blbec...
...a to jsem ji potkal dost...

reagovat 26.7.2014 08:08 - janinka

Mam tajemstvi jemne...

...to je ale úchylné a nehezké...tento text. Je vidět, že zacházíte s prvoplánovým rýmem a k tomu je to ve své podstatě hloupé. Raději to vymažte. Děkuji.

reagovat 26.7.2014 08:11 - janinka....

navrhuji pozměnit...

rozmazlené ne pane, ony se tak rodí, blíže spíš nespokojené s tímto světem, výchovou a mocenstvím. Talentované a velmi citlivé.

reagovat 26.7.2014 08:35 - Jox

rozmazlené ne pane, ony se...

Ještě jsem indigové dítě nepotkal. Jen děti s nějakým diagnostikovatelným handicapem, okolo nichž pobíhaly hysterické slepice a nadšeně kdákaly cosi o modrém barvivu :-DDD

reagovat 26.7.2014 09:01 - ouha

rozmazlené ne pane, ony se...

každá matka si myslí, že je jjich dítě tak trochu indigo:)

reagovat 26.7.2014 09:10 - jsi hloupá

rozmazlené ne pane, ony se...

Prosim tebe, meleš nesmysly. V ulici máme slepici, která o svém synátorovi stále prohlašovala, jak je indigový a kdesi cosi- no zkrátka ptákoviny, jaké tu popisujete. Rojiliy se kolem ní další slepice podobného ražení a ještě ji v tom utvrzovaly- slyšet je. A co se stalo? To tzv. citlivé a výjimečné děťátko letos okradlo ve škole několik spolužáků a navíc vyšlo najevo, že se podílel s podobnými smrady i na šikaně.

reagovat 26.7.2014 09:22 - Já se narodil v letech šedesátých,

Prosim tebe, meleš nesmysly....

a některé, v daném článku popisované, rysy "indigových dětí" mi byly vždycky vlastní taktéž. Ve škole jsem pak byl nejen šikanován, ale sám se rovněž na šikanování jiných podílel. Plést do toho nějakou auru mě zatím nikdy nenapadlo, nicméně si vzpomínám, že jako frekventant jakéhosi školení pro finanční poradce před řadou let jsem byl školitelem označen za typického představitele "modrého" typu osobnosti.

Přijde mi ale, že s modrou (či dokonce přímo indigovou) barvou zase až tak moc společného nemám, respektive ne více než kdokoli jiný. Je to spíše o tom, s jakými barvami různí šarlatáni iracionálně asociují rozmanité osobnostní typy.

reagovat 26.7.2014 09:32 - chichi

No, já mám modrou krev a taky tady nemachruju.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Ještě jsem indigové dítě nepotkal. Jen děti s nějakým...
Jox  |  26.7.2014 08:35

každá matka si myslí, že je jjich dítě tak trochu indigo:)
ouha  |  26.7.2014 09:01

Prosim tebe, meleš nesmysly. V ulici máme slepici, která o svém...
jsi hloupá  |  26.7.2014 09:10

a některé, v daném článku popisované, rysy "indigových...
Já se narodil v letech šedesátých,  |  26.7.2014 09:22

No, já mám modrou krev a taky tady nemachruju.
chichi  |  26.7.2014 09:32

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *