Hyperaktivita dětí může být vyvolána konzervačními látkami

Hyperaktivita dětí může být vyvolána konzervačními látkami

5.12.2006 00:00  |  Rodina a děti

Jedna studie univerzity v Southamptonu potvrdila domněnku, že složení potravy může vyvolat hyperaktivitu. Britští vědci podávali 277 dětem barvené potraviny a nápoje konzervované kyselinou benzoovou. Hyperaktivita se pokaždé zvýšila; bylo jedno, zda byla před tím diagnostikována nebo ne. Vědci vyhodnocují tuto skutečnost proto, že potravinové přísady samy o sobě jsou rizikovým faktorem pro hyperaktivitu.... celý článek

Komentářů: 5 | Poslední komentář: 28.12.2014 20:13

Komentáře

reagovat 5.12.2006 18:25 - Kotulová

Tak proč proboha se neustále takové chemické látky přidávají do potravin, jsme už jimi prolezlí skrz naskrz, nedávno jsem četla, jak je škodlivý aspartam, který způsobuje epilepsii a toto umělé sladidlo je kromě různých limonád a jiných potravin také ve vitamínech pro děti v Marťáncích, je to něco nehorázného, přibývá postižených dětí , nemocných lidí rakovinou a dalšími nemocemi s z čeho to asi všechno je ?Jestli to tak půjde dále, bude to strašné. Raději ať je méně potravin, ale přírodních a bez jakýchkoli škodlivin.

reagovat 5.12.2006 23:09 - Saša

Jo je to smutné, doba a byznis si to žádá. Vše aby bylo levné na výrobu, aby zisky byly maximální. Lidem zase vyhovuje, že má vše téměř nesmrtelnou trvanlivost. Nevím, asi se to nezmění. Ale, kdo chce může kupovat bio výrobky, organické vitamíny a kosmetiky bez zbytečných přísad. Bohužel se dnes za takovýto přepych hodně platí.

reagovat 12.12.2006 12:21 - Simona

To, ze jsou konzervanty pridavany do jidla si zada nase hekticka doma - mamemoznost jist biopotraviny, ale to ze sjou pridavany do vitamninu, ktere by mely zdravi deti prospivat, to povazuji za nehoraznost. Samozrjeme, ze se daji sehnat i vitaminy bez konzervantu, ale nechapu jak na ty chemicke je mozno delat masivni reklamu a jeste tvrdit lidem, ze prospivaji zdravi.

reagovat 28.12.2014 20:08 - Doporučuji knihy Johna Virapena - pravda o lécích


Přiznání bývalého ředitele velké farmaceutické společnosti

John Virapen - Nežádoucí účinek: SMRT "Podplatil jsem jednoho švédského profesora, abych urychlil registraci léku Prozac ve Švédsku," říká John Virapen. Tato kniha vypráví pravdivý příběh o korupci, podplácení a podvodech. Napsal ji bývalý ředitel farmaceutického koncernu Eli Lilly & Company Dr. John Virapen, který zná interní praktiky a postupy používané ve farmaceutických gigantech. Za 35 let svého mezinárodního působení odpovídal za marketing několika léčiv. Všechna měla nežádoucí účinky. John Virapen šel s pravdou ven a předkládá vám knihu plnou malých tajemství, o kterých jste se vlastně nikdy neměli dozvědět.
http://gnosis9.net/obchod/?john-virapen,257

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Tak proč proboha se neustále takové chemické látky přidávají do...
Kotulová  |  5.12.2006 18:25

Jo je to smutné, doba a byznis si to žádá. Vše aby bylo levné na...
Saša  |  5.12.2006 23:09

To, ze jsou konzervanty pridavany do jidla si zada nase hekticka doma -...
Simona  |  12.12.2006 12:21

Přiznání bývalého ředitele velké farmaceutické společnosti John...
Doporučuji knihy Johna Virapena - pravda o lécích  |  28.12.2014 20:08

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *