Homeopatie v těhotenství

2.2.2001 00:00
Rodina a děti

V tomto důležitém období života ženy je homeopatie naprosto neškodnou a účinnou léčebnou metodou. Nabízí celou řadu léků pro zmírnění potíží, které se běžně v těhotenství vyskytují, od ranních nevolností v prvním trimestru až po bolesti bederní páteře ve třetím trimestru. Léčebné působení homeopatických preparátů nijak neoslabuje přirozené obranné mechanismy těla, což je v těhotenství zvlášť důležité.

Naopak léky jemně aktivují přirozené uzdravující schopnosti těla. Homeopatie používá látky, které při podání zdravému člověku vyvolávají podobné symptomy. Homeopatická léčba není aktivována, dokud symptomy náležející léku nekorespondují poměrně velmi přesně s projevy poruchy nebo onemocnění. Avšak pokud je podán nesprávný lék, nedochází k žádnému škodlivému působení, léčba prostě zůstává bez účinku.

Pokud se léčíte sama, je důležité najít ke svým potížím co nejpřesněji odpovídající lék, podobně jako by to udělal homeopat. Pokud ní uvedeno jinak, užívejte ředění 6c (D12) nejvýše dvakrát denně dobu sedmi dní. Poté, co potíže vymizí, přestaňte lék užívat. Pokud má vaše léčba žádné účinky, zpravidla to znamená, že jste užívala nesprávný preparát. V takovém případě znovu projděte všechny svoje potíže a co nejpřesněji k nim přiřaďte jiný lék. Nezapomínejte, že před tím, než v těhotenství začnete brát jakýkoli lék, měla byste se poradit se svým lékařem nebo kvalifikovanou porodní asistentkou.

Homeopatie může být užívána společně s některými terapiemi, jako je například akupunktura, hypnóza nebo psychoterapie, avšak všeobecně platí, že by neměla být aplikována současně s aromaterapií nebo bylinkami, neboť esenciální oleje mohou inaktivovat homeopatický přípravek, podobně jako to dělá alkohol, tabák, parfémované kosmetické výrobky a saponáty.

Zdroj: Zdravá žena - Rebecca Papas, Pragma

Související články

Rozhovor s homeopatkou Bárou Maškovou

20.11.2000 00:00

Rizika a kontraindikace aromaterapie

8.5.2000 00:00

Základy homeopatie

8.4.2000 00:00

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

no,ale mě třeba homeopatika pomohla,ale od kvalitního homeopata.
veronika  |  24.7.2013 14:06

Homeopatie = psychoterapie. Na psychosomatická onemocnění funguje, jinak...
!  |  24.7.2013 19:38

hlúposť. Je to mágia a teda od diabla a teda škodlivé!!!!!
amanita  |  6.11.2013 17:38

Homeopatika - to je cista voda, cukr ci alkohol. Maji proto v zasade stejne...
D  |  6.11.2013 19:22

Homeopatie ma genialne jednoduchou ideu. Na jednu stranu - podavat lidem...
D  |  7.11.2013 19:31

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *