Homeopatická léčba dětí

7.4.2005 00:00
Rodina a děti

Při léčení rýmy či alergií využívají pediatři také homeopatie. Dětská lékařka Petra Vorlíčková ČTK řekla, že homeopatické léky dává nejčastěji při léčbě kašle, rýmy, bolestí v krku, bolestí uší, zánětů v dutině ústní s aftami a při průjmu. Osvědčila se jí i v léčbě bradavic, při prořezávání zoubků u kojenců či při poruchách spánku u dětí.

"Někteří rodiče si tuto metodu žádají sami, některým ji nabízím s tím, že vysvětlím mechanismus účinku a možnosti léčby," uvedla Vorlíčková. Podle ní je důležité získat důvěru rodičů. Homeopatické léky nehradí zdravotní pojišťovny. "Při akutních onemocněních obvykle stačí jedna až dvě tuby granulí a léčba pak obnáší něco kolem 100 korun," uvedla.

Homeopatie jako léčebná metoda využívá principu podobnosti. Látka, která v koncentrované podobě vyvolává příznaky nemoci, v mikrodávkách působí podle homeopatů léčivě. Lék je tak naředěn, že nepůsobí v těle chemicky, ale předává mu informaci, která povzbudí vlastní obrannou reakci těla.

Homeopat léčí pacienty se stejnou diagnózou odlišně, hodnotí, zda trpí žízní, potí se, zda jsou příznaky horší ve dne nebo v noci, zlepšují se v chladu, vlhku či suchu. Všímá si i psychických změn a okolností, za kterých se nemoc objevila. Výhodou podle Vorlíčkové je i to, že homeopatika lze kombinovat s klasickými léky a že nemají vedlejší účinky.

Naďa Myslivcová - ČTK

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Ráda bych se zeptala jaký vhodný homeopatický lék bych mohla dát své...
ivana  |  5.5.2005 21:30

dobrý den, jsme studentkou vyšší odborné školy a jako téma...
Dagmar Rychlíková  |  21.2.2012 14:41

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *