Ftalátáty v přebalovacím pultu a dětském dalekohledu

19.1.2007 00:00
Rodina a děti

Česká obchodní inspekce varuje před dalším nebezpečným výrobkem, tentokrát jde o přebalovací pult pro kojence. U výrobku byl zjištěn vysoký obsah nebezpečných látek, tzv. ftalátů, které mohou u dětí vyvolat alergické reakce a hormonální poruchy. Uvedla to televize Nova.

ČOI výrobek původně odebrala na základě stížností spotřebitelů ke zkouškám mechanické odolnosti. Při té příležitosti nechala provést i testy chemických vlastností. Podle Zdeňka Zavázala z ČOI byl zjištěno, že obsah ftalátů přesahuje limitní hodnotu 280krát.

Podle zjištění televize Nova je výrobek stále volně v prodeji. Zavázal uvedl, že ČOI v současné době vydává opatření k jeho stažení z trhu. Český distributor nebude tentokrát postižen, protože jde o výrobek z Evropské unie. Firma Cam, která přebalovací pulty vyrábí, se tak bude zpovídat italským orgánům.

Minulý týden ČOI zjistila nebezpečný obsah ftalátů u dětského dalekohledu Bin Oculars, dovážený z Číny. Distributor, firma Alltoys, už dalekohledy stáhl z trhu a ti, co si je zakoupili, je mohou vrátit.

Zdroj: ČTK

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Ahoj, udělej Damiánkovi radost, potřebuje tvůj hlas. na adrese:...
Prosba  |  1.12.2011 20:38

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *