Děti mohou nosit kontaktní čočky již od osmi let

26.8.2004 00:00
Rodina a děti

Zatímco oční lékaři a optikové dětem mladším dvanácti let vůbec nedoporučují kontaktní čočky, američtí odborníci tvrdí, že je mohou nosit již děti osmileté.

Přesto potvrdili, že menší děti mají problémy s aplikací kontaktní čočky do oka a z oka a hodí se pro ně tudíž nejvíce jednodenní kontaktní čočky, přičemž ty, o něž je potřeba speciálně pečovat, a stejný pár se aplikuje opakovaně několik dní po sobě, vůbec nedoporučují.

"Většina rodičů ani netuší, že jejich osmileté děti jsou schopny zodpovědně pečovat o kontaktní čočky, které si samy aplikují do vlastních očí. Proto se tito rodiče ani u očního lékaře neinformují. Děti z naší studie se nespoléhaly na pomoc rodičů při nasazování a vyndávání čoček," tvrdí Jeffrey Walline ze Státní univerzity v Ohiu ve vědeckém časopise Journal of Optometry and Vision Science.

Vědci z Ohia tvrdí, že s aplikací čoček nemělo problém devět z deseti dětí, nicméně je skutečností, že na malých dětech zkoušeli jen jednodenní čočky, u nichž odpadá nutné večerní ošetření v čistícím roztoku. Jednodenní čočku si dítě každé ráno nandá do oka z hygienicky baleného obalu a večer ji před usnutím zahodí do koše.

Zdroj: Plus

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Nejen téma očních vad probíráme na stránkách www.komunita111.cz nebo...
Aniette  |  31.12.2013 21:41

tady popisují kontaktní čočky u dětí, jestli je to pravda, tak jsou...
Verůů  |  24.2.2014 13:46

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 
* *