České porodnictví patří mezi nejlepší na světě

České porodnictví patří mezi nejlepší na světě

29.6.2015 00:01  |  Rodina a děti

Výsledky českého porodnictví patří dlouhodobě mezi nejlepší na světě. Úmrtnost dětí při porodu a krátce po něm je jedna z nejnižších. ČTK to řekl místopředseda České gynekologické a porodnické společnosti Vladimír Dvořák s tím, že k tomu přispělo soustředění komplikovaných porodů do center. ... celý článek

Komentářů: 2 | Poslední komentář: 25.1.2016 12:45

Komentáře

reagovat 16.1.2016 11:19 - Ledie

Dobrý den, je 32 a za měsíc mě čeká první porod, minko je otočené a připravenék příchodu na svět, já ho budu ještě chvílihřát pod svým srdíčkem a pak doufám, že za příjemné asistence partnera prožiju pohodový přirozený porod, prtože většina toho jaký porod bude, se odehrává v naší hlavě. Jsem připravená a vůbec se nebojím, možná i díky paní Majce a jejímu online kurzu porodbezobav se cítím seběvědomě a na prod se vpodstatě těšíme i s partnerem, který si kurz prošel semnou a video přímo o porodu dokonce několikrát!

reagovat 25.1.2016 12:45 - majka

Jo, myslím, že můžeme být rády za to, na jaké úrovni je české zdravotnictví, i když se na něho hodně nadává, ale fakt můžeme být rádi. Sestřenice rodila a USA a musela jít na císaře a to v sedmém měsíci, takže malý musel být celou dobu v inkubátoru a za každý den se tam platilo, samozřejmě i za porod a stálo je to dost peněz. Já jsem teprve na začátku těhotenství, zjistila jsem to dva týdny zpátky, takže teprve si začínám zjišťovat informace a podobně a na kurz porod bez obav jsem taky narazila a uvažuju, že si ho pořídím. No a taky jsem během té chvilky zjistila, že bych neměla pročítat veškeré diskuze o porodu, protože některé zážitky jsou dost děsivé a já mám z porodu akorát strach.

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Dobrý den, je 32 a za měsíc mě čeká první porod, minko je otočené a...
Ledie  |  16.1.2016 11:19

Jo, myslím, že můžeme být rády za to, na jaké úrovni je české...
majka  |  25.1.2016 12:45

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *