Anonymní testy rodičovství

Anonymní testy rodičovství

16.2.2005 00:00  |  Rodina a děti

Anonymní určení otcovství prostřednictvím testů, které lze volně zakoupit v lékárnách, by podle Radima Brdičky z Ústavu hematologie a krevní transfuze mělo být zakázáno. Touto metodou lze totiž udělat test komukoliv a jeho výsledky pak zneužít. Společnost Genomac International, která anonymní zkoušky provádí, je naopak přesvědčena o jejich potřebnosti. Firmy by ale měly dodržovat určitá etická pravidla. ... celý článek

Komentářů: 65 | Poslední komentář: 20.9.2017 11:13

Komentáře

reagovat 16.2.2005 13:28 - Pája

neznat pravdu....

reagovat 16.2.2005 23:08 - Denisa

A platit celej zivot alimenty jako blbec na cizi dite.

reagovat 17.2.2005 12:31 - Pája

Pokud má muž rád dítě od narození,je pak vcelku jedno, kdo je biologický otec.Ostatně tvrdím,že skutečný táta je jen ten,kdo se o dítě stará a má ho rád,a nezáleží na biologii.Zjištění otcovsví ublíží hlavně onomu zvědavému muži.A málokterý to dokáže hodit za hlavu. Tady přece nejde jen o peníze.

reagovat 17.2.2005 23:25 - p.jojo

Smyslem prenasece je prenos.
Je to zakladni evolucni pravidlo.
Premyslej nad tim. Ono strategie kukacek neni to nejlepsi ani pro dite ani pro spolecnost

reagovat 18.2.2005 13:02 - Olga

p.jojo: Vysvětli prosím tuhle větu: "Ono strategie kukacek neni to nejlepsi ani pro dite ani pro spolecnost" ...jinak, Pájo, koukám, že se docela potkáváme :-)

reagovat 21.2.2005 10:13 - Pája

Že by podobné zájmy?Nic proti,ráda si popovídám,má-li to nějaký smysl.

reagovat 21.2.2005 16:54 - Olga

I já :-) Kdežto pan jojo se nám odmlčel. Asi nemá odpověď.

reagovat 23.3.2005 07:27 - esme

eee, ono to je aj dvojsecne. co urobi zena, pokial zisti, ze jej priatel ma dieta s inou zenou? je na zvazenie, ci s nim bude chciet ostat. zvlast, ak to zatlkol.takze, mozno si notoricki nevernici budu musiet davat vecsi pozor. alebo sa poucit, ale to je dost malo pravdepodobne.
pripomina mi to hnutie odporcov mobilnej komunikacie. nechce pouzivat mobil, lebo sa mu kvoli mobilu rozpadlo manzelstvo. halt manzelka nasla na mobile nahodou smsku od milenky. na vine je, samozrejme mobil.
ale nastastie vsetci chlapi su notoricki zaletnici.

reagovat 1.7.2007 17:58 - tomy

Pájo, říkáte tady pouze vlezlé, na city hrající bláboly a nehorázné nesmysly. Otec dítěte je jen jeden, a tímto je spoditel. Jestli nevěříte, popíráte tím základní elementární pricip rovného splození dítěte otcem i matkou 50 na 50. Vychovávat a mít rád nebioliogické dítě samozřejmě je možné, ovšem jedině pouze způsobem obvyklým u adopce, t.zn. s dobrovolným souhlasem všech stran, zejména nebiologického otce - tedy na základě férové dohody. Tvrdíte-li, že nejsou až tak důležité biologicko genetické vazby, můžete rovnou přestat hovořit o rodině, příbuzných, rodu, rodové linii, atd. Nehovořte tedy o rodičích, rodině a sourozencích za zaveďte namísto nich "přátelské sdružení dospělých a dětí". Argumenty o neznámém biologické otci jsou často velmi zavádějící až zcestné a pouze kryjí hanebné, podvodné chování matky: pokud dítě nebylo počato ze zkumavky, biologický otec EXISTUJE a JE známý matce, která ho kvůli VLASTNÍMU prospěchu tají. POkud je dítěti z JAKÝCHKOLI důvodů zatajována pravda o skutečném biologické otci, třeba kvůli předchozí nevěře manželky, mimo jiné je mu tím způsobováno:

1) Riziko incestu, tedy početí dítěte s vlastním sourozencem, které může být nadosmrti mentálně postižené.

2) Nebude znát své příbuzné, tedy svou identitu a tím je porušeno jeho právo na soukromí.

3) Lékaři nebudou znát rodinnou anamnézu a dítě je vystaveno riziku závažných zdravotních problémů, pokud lékaři falešně zohlední anamnézu papírového otce nebo nebudou mít k dispozici tyto informace od skutečného otce.

4) Nemožnost provést transplantaci od příbuzného dárce (kostní dřeň, ledviny, krev, atd.) v případě vážných onemocnění typu leukémie, apod.


reagovat 1.7.2007 18:19 - Monk

Tomy, konečně rozumný a vyčerpávající příspěvek. Protože v blízké budoucnosti, v řádu několika let, bude zpracování genetického profilu něco tak normálního, jako třeba dnes záznam o krevních skupinách, budou to mít nevěrníci nepříliš dobré...Nakonec by mohla být nevěra pokládána za obecné ohrožení, ne-li něco horšího, protože tady nejde o "ubziknutí" ale o zdraví a často i život, netušíte, co můžete přenést na partnera od ví Bůh koho, ani, a to už vůbec ne, co si můžete nasadit do rodiny za genetické poruchy...

Ale pokud to budou vzorní věřící, tak budou moct zůstat nevěrní i nadále, Církev Svatá bojuje proti "genové totalitě" z s urputností sta čertů, napadá mně, proč asi:)

reagovat 1.7.2007 23:02 - tomy

Ještě připomínám, že tohle by si měly uvědomit ty báby - státní zástupkyně z netrestního odboru NSZ v Brně. Řešením je možnost kdykoli soudně prokázat, že papírový otec není otcem a ZRUŠIT úlohu NSZ v popírání otcovstí, která je de facto protiústavní.

reagovat 1.7.2007 23:20 - Radim

Nechutný sociální darwinismus...To jako budeme mrzáky střílet a nevhodné ženy vyhazovat na skládku, to chtějí pánové Tomy a Monk říci? Vy jste naprosto dokonalí,nebo si tak připadáte, že chcete řídit běh světa bez ohledu na přání Boha? Jo komunisti ještě nevymřeli. Mělo by sé tomu pomoct kulometem, nebo je aspoň odvézt někam na Kubu!

reagovat 1.7.2007 23:47 - Janča

Radime, věříš dobře, ještě by tě mohl Pánbůh naučit i číst a myslet:)

Já taky nefandím "zlegalizování" potomka, (ani když Církev tomu skrytě docela fandí) protože to je v podstatě podvod.

Nedokážete si představit, k čemu to později vede. Středověk skončil, lidi, trochu se rozhlídněte! To čemu věříte, je sice pěkný, ale dost na houby. Žádná láska nepřepíše dějiny, natož DNA:)

reagovat 1.7.2007 23:51 - Radim

Lidi, probuďte se! Komunismus i fašismus už dáávno skončil, nikdo tady nemůže diktovat, komu se má narodit dítě, ne?

reagovat 1.7.2007 23:55 - tomy

Radime, nevím co chcete říci a kam míříte. Žádný darwinismus, komunisty, kulomet a ani Kubu sem prosím netahejte, leda že byste si spletl diskusní server. Řeč je o otcovství a jeho určování. Takže znovu: dítě je vždy rovným dílem zplozeno otcem i matkou, kteří jsou jednoznační, tedy 50 na 50. Biologická matka má stejnou váhu, jako biol. otec. Vždy. Nemám absolutně nic proti tomu, aby nebiologické dítě vychovával a měl rád DOBROVOLNĚ i otec, který jej nezplodil, pokud je samého začátku se vším srozuměn a ví, že jde o nevratný krok, tedy adopci. Kukačačky prostě nesmějí být nikomu podsouvány a pokud má otec podezření, je nejen jeho právem, ale i povinností v zájmu jeho i v zájmu dítěte testy provést. DNA testy totiž nezjišťují nic jiného, než pravdu typu ANO/NE. POkud zjištěním této pravdy dojde k rozvrácení rodiny, pak ji rozvrátila již dávno žena svým hanebným chováním, tedy zatajováním pravdy o bilologickém otci, nikoli tyto testy!! Ženě, která počne dítě s cizím mužem a toto dítě následně vydává za manželovo / partnerovo, se říká coura nebo děvka. Tímto zvěrským a hanebným chováním podvádí několik lidí najednou: dítě, kterému zatajuje otce i identitu, manžela, kterého uvádí v omyl a biologického otce, který nepozná své vlastní dítě. Tvrdit, že pro dítě je lepší, když pravdu o svém skutečném otci nepozná, v podstatě znamená nejen samotné dítě naopak maximálně poškozovat, ale dávat za pravdu té ženě - couře a podvodnici, která ho o tátu připravila. Je zásadní rozdíl vychovávat cizí dítě nevědomky, a tedy být celoživotně podváděn, nebo je vychovávat dobrovolně, viz výše. Je nehorázné tvrdit, že zatahování pravdy je "v zájmu dítěte". Lež má krátké nohy a žít ve falešném vědomí, podvodu a lži se nevyplácí..

reagovat 2.7.2007 00:16 - tomy

Je mi líto, ale tohle příliš nebo vůbec nesouvisí s politickou nebo náboženskou orientací. Názory se mohou lišit zcela bez ohledu na církev či politickou stranu, ale v jednom musí být jasno: DNA testy nejsou žádným diktátem ani prevencí, jsou pouze MOŽNOSTÍ, na kterou musí mít kdokoli právo. DNA testy žádné vztahy nerozvracejí ani nikomu do života nezasahují: zjišťují pouze pravdu typu ANO/NE, jejíž zatahování může mít fatální následky a zájem na tomto zatajování může mít pouze ten, kdo podváděl či se choval amorálně - tedy matka-coura, která podsunula svému manželovi kukačku. Zatahování této pravdy není ku prospěchu dítěte, jak se mnozí mylně domnívají, ale naopak je maximálně POŠKOZUJE.

reagovat 2.7.2007 00:22 - Janča

Asi vím kam míří Radim. K diskuzi o jeho oblíbených potratech, že:)Protože tady někde na jiným tématu taky píše, že hledání biologických rodičů nutí někdy k potratu a rozvratům rodiny a tím i většímu zlu...Jak může být někdo tak pokrytecký! No nakonec, on je věřící a zřejmě dost těžce:)

Já jsem možná zlá, ale vidím to tak:

1/ Najde se biologický otec a matka už nebude opuštěná

2/ Najde se biologický otec a matka je rozpoznána jako nechci říct co:)protože je dávno "šťastně a požehnaně" vdaná za jiného...

3/Najde se biologický otec a bude v něm rozpoznán prasák, který nechal nějakou ženu kvůli jiné a před tím ji jaksi...otěhotnil a pak nějak zařídil, nebo se nějak stalo že byl za otce považován někdo jiný.Já kdybych byla chlap a zjistila, že má žena si nechala dítě které jí udělal nějaký úchyl a se mnou ho zlegalizovala...Nebo, to se může stát i ženě, že si vezme muže s tím, že ten má svoje dítě z předchozího manželství a to dítě je v reálu ví Bůh koho...

Prostě život dokáže být horor a je dobře,že někdy se to dá řešit i pochopitelným způsobem, bez křiku po Boží spravedlnosti a milosti:)

protože nechápu co má Bůh proti tomu, aby otec měl SVÉHO syna nebo aby se v rodině nepodvádělo...Ano, nežiju v pohádce a znám praxi věřících rodin, ale jakoukoliv milostí se "výlety s následky" nedají omlouvat, ne?

A taky přímo nenávidím tu větu z amerických romantických filmů "já nevím čí jsi, bylo tam mnoho mužů":)

Protože já to za romantické prostě NEPOVAŽUJU! A už vůbec nechápu, proč se někdy mluví o tom, že je to forma sociálního přerozdělení (výrok jednoho blba z Člověk a v tísni)nebo že je to přirozená genetická výměna (doc. Plzák)

reagovat 2.7.2007 00:37 - tomy

Jančo, děkuji. Uvádíte tady několik možností, ty mají ale v zásadě jedno společné: biologického otce přece není většinou nutné složitě hledat, pokud matka není promiskuitní nebo nepočala dítě ze zkumavky - v takovém případě on totiž existuje a je známý. Zásadní, co říkám, je to, že ZATAJOVÁNÍ pravdy je prostě megapodvod a není ku prospěchu dítěte, ale naopak je poškozuje, protože nezná svou identitu, příbuzné, může počít dítě s vlastním sourozencem, atd. DNA testy musejí být možností, protože namítá-li papírový otec, nemůže v tom být bráněno.

reagovat 2.7.2007 00:47 - Ludmila

Pěkný...To jako děti počaté před svatbou nemají nárok na život? Ono je opravdu často lepší, když se v tom člověk nevrtá. Protože na rodičovskou lásku by nemělo mít vliv, jakou DNA má dítě! Důležitější je, jaká je v rodině pohoda, jak moc se mu rodiče věnují...Daleko větší podvod je proč to neříct na plnou hubu, POTRAT! Podvedena je nejen otec, ale i matka a mimochodem, je zmařen život! A to vše ve jménu nějaké genetické informace, o které stejně ti co si říkají vědci, nevědí ani jakou roli v té nemocnosti hraje... Každé dítě je počato z lásky a mělo by být v lásce i vychováno, bez ohledu na to čím prý může v budoucnu trpět!

reagovat 2.7.2007 00:51 - Ludmila

A ještě, není náhodou podvod, když otec nechá testovat své dítě ZA ZÁDY matky? Jak tohle někdo může udělat člověku, kterého miluje, proboha! Lékaři taky nejsou neomylní a když sám uznáváte, že je to 50na50...tak proboha proč něco testovat jenom proto, že je to moderní!


reagovat 2.7.2007 00:54 - tomy

Ještě něco: Bůh proti tomu přece vůbec nic nemá, bůh naopak říká cti svého otce i matku a vyzývá k životu v pravdě a lásce..Takže zatajování pravdy určitě neschvaluje. Nevím, nerozumím sice příliš náboženství, ale myslím, že tohle není problém příslušnosti k církvi, politické straně, apod. Také mi silně vadí a odmítám jakékoli vidění DNA testů v jiné rovině, než ve zjišťování té nejpřirozenější pravdy, která má samozřejmě nulovou vypovídací hodnotu pro svazky žijící v normální lásce, důveře a pohodě..

reagovat 2.7.2007 01:15 - tomy

Ludmilo, myslím, že začínáte mlžit. Zde opravdu není řeč o potratech, nevím, proč je sem taháte. Lékařsky sice je možné dělat DNA test ještě před porodem z pl. vody, to je ale na zcela jinou diskusi. Řeč je o DNA testech otcovství.

A teď k Vaší připomínce: Žádný muž si nebude dělat test otcovství za zády matky jen tak z hecu, zvědavosti, ješitnosti, atd. Takže souhlasím s vámi, že v normálních, klidných, láskyplnných vztazích s maximální vzájemnou důvěrou žádné testy nebudou, protože zjištěná pravda by měla nulovou vypovídací hodnotu.

Pokud ale má důvodné podezření, mělo by být jeho nejen právem, ale i povinností si test nechat DNA provést. Víte, Ludmilo, ono je to tak, že žena prostě může podsunout kukačku a vydávat ji za manželovu, ale naopak to nejde. Normálních, slušných a čestných a poctivě milujících žen se tohle přece vůbec nikdy nebude týkat, tak o co jde?? Žádný muž nebude nic testovat, jen proto, že to je moderní, ale má-li důvodné podezření. Dnešní metody jsou 100% spolehlivé na vyloučení ot., neboť probíhají v laborarořítch v podstatě bez zásahu lidské ruky. Navíc muž nepotřebuje souhlas matky, k vyloučení otcovství stačí jen vzorek jeho a dítěte. A znovu říkám a důrazně opakuji: ženě, která počne dítě s cizím mužem a toho dítě vydává manželovo/partnerovo, se říká děvka nebo coura. V plné parádě. A podvádí tím nejen manžela, ale především samotné dítě, která nezná svou idenitu. Muž, který by tento nehorázný podvod chtěl tolerovat, se snižuje na úroveň této coury. Pokud tvrdíte, že biologické vazby nejsou až tak důležité, přestaňte mluvit o rodině, příbuzných, rodu, rodové linii. Zaveďte raději pojem "přátelské sdružení dospělých a dětí".

reagovat 2.7.2007 01:45 - tomy

A ještě něco, reakce na Váš výrok:"Protože na rodičovskou lásku by nemělo mít vliv, jakou DNA má dítě!"Ludmilo, vy nevíte, že právě DNA je nositelem nejen onoho rodičovství, ale i příbuzenství, rodu, společných tělesných, vzhledových a povahových rysů, atd??!! Díky DNA je dítě podobné rodičům, má s nimi společné povahové vlastnosti, je "po nich", díky DNA lze vysledovat přibuzenství o generace zpět, díky DNA lze předvídat dědičné choroby, znát rodinnou anamnézu, atd.

Znovu říkám, že láska k dítěti, které se mnou nemá společné genetické rysy, je v pohodě možná, ale jedině a pouze na základě DOBRVOLNÉHO rozhodnutí. Nemám-li s dítětem společné DNA, mohu být vším, ale jenom ne jeho otcem!!

reagovat 2.7.2007 01:58 - tomy

Radime, co to plácáte!! Jaké přání boha??!! DNA testy zjišťují pravdu a pokud slouží k odhalení a vymýcení podsouvání kukaček, tak jsou jediným a správným řešením. K vyloučení otcovství totiž stačí vzorek domnělého otce a dítěte, za kterého může dát souhlas ten otec, je-li jeho zákonným zást. Souhlas matky není třeba. A tohle právě asi nejvíce štve a vadí těm matkám-courám, co chtějí podsouvat cizí děti a následně bránit mužům v odhalení pravdy.

reagovat 2.7.2007 02:21 - tomy

A ještě něco:"Každé dítě je počato z lásky a mělo by být v lásce i vychováno, bez ohledu na to čím

prý může v budoucnu trpět! "Ano, ale to VLASTNÍ. Nevlastní pouze dobrovolně s předchozím souhlasem a dohodou. Kukačky by tolerovány být neměly. Já bych kukačku netoleroval ani náhodou...

reagovat 2.7.2007 08:10 - alfa

Pozapomněli jste na chronické žárlivce, kteří zpovídají ženu po každém návratu z práce a každého muže, který zároveň s ní přešel přechod považují za jejího milence a v reklamě vhozené do schránky vidí tajný kód ke schůzkám. To je totiž další kategorie, která si bude po každém dítěti dodávat jistotu, ovšem vzápětí ji napadne, že výsledek testu je zmanipulovaný a budeme opět na začátku.

Chápu to ovšem jako rozumnou věc, kdy je jaksi podezření, že otců může být víc, je to rozhodně přínos, kdy např. vyšetřením krevních skupin se mohl případný otec jen "vyloučit".

reagovat 2.7.2007 08:27 -

Alfa: DNA testy se těžko dají zmanipulovat, pokud by to někdo udělal, je to stejné, jako by dobrovolně hodil do kanálu 7000-8000Kč. Anonymní testy mají zásadní význam jen pro toho, kdo si je objednává, a ten těžko bude platit tyto peníze za kus papíru, který by si mohl jinak zdarma vytisknout na tiskárně. Jinými slovy dávají 100% jistotu, ale vydírat a ohánět se s nimi nelze, neboť nemají soudní váhu. Navíc zpracování v laboratoři probíhá stejně, jako u těch testů soudních (automaticky na přístrojích jen s minimálním zásahem lidské ruky) a omyl je prakticky 100% vyloučený.

Vyšetření krve je zastaralá metoda, dnes mám DNA testy, které na 100% vyvracejí a na 99.99% potvrzují otcovství.

reagovat 2.7.2007 08:59 - Ludmila

http://www.super.cz/sex-podle-ariany/15888-antikoncepce-mi-zmenila-krasny-pocit-z-milovani-na-psychicky-blok.html

reagovat 2.7.2007 09:16 - Radim

Když papež Jan Pavel kázal, že ve vědě se rýsuje nové fanatické a nebezpečné hnutí, směřující ke zotročení svých stoupenců, jistě věděl, o čem mluví.

Protože vy si na vědecké výsledky sáhnete, jako třeba na jablko, aby jste si mohli ověřit jejich správnost? NE!

Takže nechte se dál balamutit vědou a za pár let budete hořce vzpomínat na lásku a Boha, pokud tedy nebudete roboti s umělým mozkem:)

reagovat 2.7.2007 09:33 - IM_cookie=true

Radime, věda nikoho nabalamutí, balamutíte tady pouze Vy svými nehoráznými nesmysly. I malému dítěti je dnes jasné, že DNA testy jsou 100% spolehlivou metodou zjištění nejen otcovsví, ale i jakékoli totožnosti, příbuznosti, atd. Jejich ignorování je totéž jako tvrdit, že je země placatá nebo že slunce obíhá kolem země. Díky čemu víte, že je země kulatá?? Samozřejmě díky vědě!! Tak tady prosím nenapadejte vědu tímto hloupým způsobem. Výsledky vědy mají být podle vás v neprospěch a lidé mají hrát divadlo a tvářit se, jako by neexistovaly?? Tyto testy zjišťují jen a jen pravdu a opakem pravdy je lež a podvod. Zájem na zatajení pravdy může mít jen ten, kdo podvání a ani církev či bůh rozhodně podvod neschvalují. Naopak, církev k životě v pravdě a lásce přímo vyzývá...

reagovat 2.7.2007 11:45 - alfa

8.27.46

Nemyslím zmanipulování testů jako takových, ale muži - žárlivci - se okamžitě vylíhne v hlavě myšlenka, že mohou být zmanipulované, tedy v jeho myšlení spíše jsou a začne ženu týrat znovu. O tohle mi šlo.Radim

Kdyby nebylo vědy, tak jsi právě dnes neseděl u počítače, ale někde v jeskyni a snažil se vykřesat oheň.

reagovat 2.7.2007 12:05 - Radim

A nebylo by to nakonec lepší? Dodnes existují poustevníci a obejdou se bez testů DNA a přesto mohou být hluboce věřící a pobyt s nimi neuvěřitelně duchovně osvěží. Nemusel bych se hádat s vyznavači relativní pravdy a člověk by měl vůbec více času na Boha, nebyly by žádná média, která by ho přesvědčovala o opaku jen proto, aby platil jejich majitelům.

A nakonec by poznal, že smysl života není jen ve vlastnictví nesmyslů, na které si ani nesáhne, ale v něčem daleko hlubším...

reagovat 2.7.2007 13:50 - alfa

Radim

Pokud chce být někdo poustevníkem dobrovolně a cítí se šťastný, je to v pořádku, je v pořádku i to, že pobyt s ním tě může duchovně obohacovat. Ale není nutné to vnucovat ostatním.Jestliže si někdo léčí třeba zápal plic zaříkáváním, je to na něm. Ale ať nechá ty ostatní, aby se rozhodli sami, jestli to považují za správné a ne stavět toto svoje rozhodnutí jako jediné možné.

reagovat 2.7.2007 14:07 - tomy

Radim: Informace v podobě DNA samy o sobě žádnou vědou nejsou a existují v živých bytostech již od pravěku či stvoření člověka stejně, jako vzduch, voda, oheň, maso, atd. Rozdíl dnešní doby spočívá v tom, že věda dokáže tyto DNA informace popsat, analyzovat, atd., což dříve nebylo možné. Díky tomu lze nejen vysledovat rodové linie, určovat totožnosti lidí a zvířat, příbuznost, atd., ale i léčit dědičné nemoci a předcházet jim. Před vědou zkrátka nemůžete strkat hlavu od písku a tvářit se, že ji nepotřebujete nebo si z ní vybírat jen to, co se vám "hodí". V dnešní době zkrátka dokonalejší metoda určení příbuznosti než DNA neexistuje. Tvrdit, že to nepotřebujete znát genetické informace je stejné, jako říkat, že je vám jedno, jestli matka je skutečně matkou, jestli sestra je skutečně sestrou, bratr skutečně bratrem, srýc strýcem nebo otec skutečně otcem. Ignorováním příbuzenských vztahů bychom rovnou mohli rodinné pojmy zrušit a zavést "jeskynní tlupy", "přátelská sdružení", atd. Tolik jen k některým demagogům zde tvrdícím, že je jedno, že otec není biologický, hlavně že má dítě rád a vychovává je.

reagovat 3.7.2007 08:11 - alfa

tomy

Myslím, že opravdu je jedno, jestli je otec biologický nebo není, pokud to jemu samému nevadí a dítě vychovává s láskou. Někdy jsou vztahy mezi biologickými příbuznými /sourozenci a pod./ horší než kdyby si rodiny byly cizí.

Ale to odbočuji. Potřeba genetických informací nastane např. uvažuje-li se o transplantaci nebo v případě dědičných nemocí. To pak může nastat dost velký problém, protože se neví, zda jste vy nebo vaše dítě "první" nebo se to v rodině někde vyskytlo.

reagovat 3.7.2007 12:49 - Benda

Hlavně pak ty problémy s prvorozenectvím při řešení závěti! Test to vyřeší spolehlivě,ale pak to soudy nerozlousknou ani za 5 let!

reagovat 3.7.2007 19:43 - tomy

alfa: ano, ale skutečně tehdy, pokud se nebiologický otec pro toto dítě rozhodl dobrovolně. Tento princip nesmí být chápán jako obhajoba podsouvání kukaček. Každý muž má právo zjistit si, jestli je dítě jeho a nést břemeno výchovy a výživy na cizí dítě bez souhlasu otce nelze...

reagovat 3.7.2007 22:36 - Mondy

Ale když ono je jednodušší ten test nedělat a zatloukat, zatloukat...:)

Protože ukažte mě kolik žen má své dítě OPRAVDU s manželem, třeba děti počaté "za opušťáku" nebo děti které se narodily "do roka a do dne" když by to mělo být 9 měsíců:) No to mě prozraďte, jak by jste tohle řešili, když je to sice "celej táta" jak tvrdí všichni příbuzní ale není jeho ani náhodou...Není lepší, když pak manžel nic neví? Kecy o genetickém postižení si nechte do školky, stejně je to jenom záminka pro buzeraci nás, žen!

reagovat 4.7.2007 02:01 - tomy

Mondy: Máte tady, s prominutím, kecy jak trapná puberťačka a obhajujete zde zvěrské chování. Vás bych tedy nechtěl mít doma a odjet na služební cestu. Chápu, že ženský, co tohle dělají, chtějí zatloukat a zatloukat, ale pro ty nemám jiné označení než kurvy-děvky-hanebné podvodnice. A bůh ochraňuj ty nevinné děti a manžele, kteří jsou jejími zálety a zvěrským chováním podvedeni ne celý život. Protože báby - nejvyšší státní zástupkyně z NSZ v Brně po 6-ti měsících je ještě kryjí, místo aby je stíhaly a žalobu k soudu nepodají. Ten test je samozřejmě maximálně žádoucí a žena, která podsune kukačku, by zasloužila maximálně odsouzení - tj. udělat DNA test a výsledek rozhlásit co nejširšímu okolí blízkých, zejména lidem, kterým se to ona snaží zatajit. Snad by ji ta ostuda trochu kopla to toho zvěrského mozku. Vždyť je to jednoduché - počkat šest měsíců a manžel nemůže díky feninacistickým zákonům v této zemi dělat nic...

reagovat 4.7.2007 02:12 - tomy

A ještě něco: Já si mám nechat kecy o genetickém poškození do školky, ale to byste se divila, kdyby se vaše milovaná dcera "válela" s vlastním bratrem od biologického otce a splodila by debilní dítě??? Nebo by přišla při havárii o ledvinu nebo by dostala leukémii, "táta" by se nabídnul a zjistilo by se, že tátou není??? Vaše pubertální řeči si nechte laskavě...

reagovat 4.7.2007 03:22 - tomy

ještě něco:

"Není lepší, když pak manžel nic neví?"Takže má podle vás držet ústa a snižovat se na úroveň té coury?? Jediné správné řešení - co nejrychleji DNA testy, co nejrychleji rozhlásit co nejširšímu okoli. Ať ta coura třeba pukne...

reagovat 9.9.2007 11:07 - petr

každej otec má právo vědět jestli vychovává své dítě,ne každej si to však může dovolit nechat zjistit.podle mne by tahle věc měla být hrazená ZP a ne stát 6-10tis.nebo alespoň za nějakou symbolickou cenu.

reagovat 5.10.2007 00:51 - savec20

Mondy: Buzerace? Děti jsou největší životní investice, a muž má právo vědět, že je jeho. A když má krom práva i možnost, tak se Vám to nezdá... Proč?

reagovat 5.10.2007 03:32 - Otazka

Janca: "A taky přímo nenávidím tu větu z amerických romantických filmů "já nevím čí jsi, bylo tam mnoho mužů":)"Janco mohla bys uvest filmy, ve kterych se tohle rikalo?

Diky.

reagovat 25.6.2010 08:43 - ??

chtěla bych vědět, jestli se na testech DNA pozná, že dítě není manželovo, ale jeho bratra, když mají stejné geny.

reagovat 27.6.2010 19:57 -

nevim, ale myslim si, že ani sourozenci nemaj úplně stejný geny. Mám sestru jsme dvojčata a nejsme si absolutně vůbec podobné, takže i geny určitě máme hodně rozdílné.

reagovat 27.7.2013 20:23 - Laura

Kdyby se dělaly masově testy DNA , bylo by spousta interupcí . Spolužačka , která dělá krevní testy , mi říkala , že kukaččích dětí je 14 % .

reagovat 27.7.2013 22:12 - Aleš

Kdyby se dělaly masově...

Máš pravdu, kurev je spousta, problém je ten, že stát se do toho nechce míchat.

reagovat 27.7.2013 22:24 - fufik

Kdyby se dělaly masově...

Škoda, že ty testy stojí relativně dost peněz. Myslím, že by je jinak využilo víc otců.. Některý ženský by trochu strachu z odhalení potřebovaly, možná by se pak chovaly jinak...
Nechápu, jak můžou manželovi podstrčit cizího smrada a celý život hrát tohle zvrácený divadlo..

reagovat 28.7.2013 07:17 - Věra

Škoda, že ty testy stojí...

Milý fufíku nezapomeň , že téměř 10 % mužů je neplodných . Já si myslím , že je lepší , když se to nedozví .

reagovat 28.7.2013 07:23 - Roman

Kdyby se dělaly masově...

Podle webu " Rovnoprávnost.cz " je kukaččích dětí 33 % .

reagovat 28.7.2013 07:32 - matouš

Milý fufíku nezapomeň ,...

To jo, ale vzhledem k tomu, že se každé druhé manželství rozpadá, tak tomu nebiologicékmu otci díky rozdílnému DNA odpadá povinnost platit alimenty. Pokud samozřejmě žena neporodila už v manželství nebo těsně před a po něm, potom ten paroháč nešťastnej platí na cizí dítě celej život.

Takže rada pro muže - žeňte se až po absolvování testů otcovství.

reagovat 28.7.2013 08:55 - fufik

Milý fufíku nezapomeň ,...

Milá Věro, nebo neVěro?
To bych neřekl. Vždy se má jednat upřímně a na rovinu..
Jenže vy ženské nás chlapy nemůžete pochopit, protože vaše dítě to je i s milencem...ale naše geny a krevní linie zanikne jednou provždy...
Musíte být zkažené až do morku kostí....jinak to není možné.

reagovat 28.7.2013 15:55 - ?

Jím je to jedno kterej trouba na ně platí! Hlavně, že jsou zajištěný! Vzdyť to vidíme denně u soudů jak se jedná s otci nebo lépe řečeno troubama kteří platí na cizí děti!

reagovat 29.7.2013 12:23 - Věra

Milá Věro, nebo...

Fufíku moje spolužačka se neúspěšně 3 roky po svatbě pokoušela otěhotnět s manželem . Milenec ji oplodnil v prvním cyklu . Na jejím místě bych jednala stejně .

reagovat 29.7.2013 12:31 - hory mír

Fufíku moje spolužačka se...

No výborně, tak je spokojená, rozvedla se a o dítě se finančně stará biologický otec té dobré ženy. Nebo se pletu?

reagovat 29.7.2013 12:33 - hory mír

Oprava: biologický otec dítěte

reagovat 29.7.2013 16:19 - Jarda

Podle webu "...

To je zase trochu mlžení.Klasická je v rodinách kolem 10% kukaččich dětí.Ale tam, kde má táta podezření a jde na testy, tak tam to vychází na čtvrtinu.Mám s manželkou tři dětičky a vypadají, že jsou moje.Nikdy mi to nenapadlo to řešit, ale mít podezření, na testy bych šel.Prostě moje krev je moje krev.

reagovat 3.8.2013 13:36 - Bohouš

Já jsem četl na webu " Vychovávám cizí dítě " , že v Česku se rodí vdaným ženám 20 % kukaččích dětí .

reagovat 5.9.2013 19:33 - Radana

Milý fufíku nezapomeň ,...

Mám 2 děti s milencem , protože mě manžel nedokázal oplodnit . Necítím se jako děvka . Od druhého oplodnění jsem manželovi nikdy nezahnula . Moralisti jděte do háje !

reagovat 6.9.2013 13:28 - Helena

Mám 2 děti s milencem ,...

Máš pravdu , taky mám dceru s milencem , když to manžel 2 roky po svatbě nedokázal .

reagovat 11.9.2013 16:29 - Milena

Radano a Heleno , jste děvky . Mohli jste jít na centrum asistované reprodukce .

reagovat 12.9.2013 10:27 - Martin

Máš pravdu , taky mám...

Milá Helenko , kdybys chtěla druhé dítě , rád Ti ho diskrétně udělám / 603413327 / .

reagovat 20.9.2017 11:13 - Marek Nový

Dobrý den,

velmi zajímavé čtení. Pokud byste se rozhodli test podstoupit, tady máte další info - https://www.genomia.cz/cz/otcovstvi/

Přehled komentářů

zobrazit všechny komentáře 

Mám 2 děti s milencem , protože mě manžel nedokázal oplodnit ....
Radana  |  5.9.2013 19:33

Máš pravdu , taky mám dceru s milencem , když to manžel 2 roky po...
Helena  |  6.9.2013 13:28

Radano a Heleno , jste děvky . Mohli jste jít na centrum asistované...
Milena  |  11.9.2013 16:29

Milá Helenko , kdybys chtěla druhé dítě , rád Ti ho diskrétně...
Martin  |  12.9.2013 10:27

Dobrý den, velmi zajímavé čtení. Pokud byste se rozhodli test...
Marek Nový  |  20.9.2017 11:13

zobrazit všechny komentáře

Přidat komentář

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *