Akupresura jako první řešení nejčastějších dětských potíží

17.6.2009 00:00
Rodina a děti

V každodenním životě se dítě setkává s mnoha nemocemi, jejichž příznaky a projevy lze použitím zvláštních vhodných technik zmírnit, případně i zcela vyléčit.

Potíže, jako je únava, nechutenství, malátnost, bolest v krku, bolest břicha nebo břišní kolika, bolest zubů či cestovní nevolnost, mohou rodiče s dobrými výsledky snadno léčit sami, pokud tyto problémy nepředstavují začátek závažnějšího onemocnění. Pouze pokud toto řešení nezabere, musí se rodič obrátit na dětského lékaře, který umí rozpoznat závažnost problému.

Tradiční čínská medicína, akupunktura a akupresura jsou našim terapeutickým technikám i mentalitě našich lékařů i rodičů velmi vzdálené. Přesto je akupresura mezi mnoha technikami doplňkové léčby relativně snadnou metodou přinášející spolehlivě výsledky. V Číně, zemi odkud pochází, ji všichni rodiče umějí používat, a dokonce se vyučuje i ve školách.

Akupunktura a akupresura mají mnoho společného jak v základních principech, tak i v masážních bodech, ale energetický stimul, který získáme akupresurou, je samozřejmě mnohem slabší a kratší než při akupunktuře, takže je snáze kontrolovatelný a nemá vedlejší účinky.

Akupresura je snadná terapeutická metoda a při dobré přípravě dává rodiči, který chce být vědomým strážcem zdraví svého dítěte, účinné nástroje k léčení nejběžnějších potíží, dříve než se u dítěte rozvinou do skutečných nemocí vyžadujících zásah lékaře, jak jsme se již zmínili výše.

 

Akupresura pro rodiče s dětmi (Portál)

Související články

Reflexní terapie

20.11.2005 19:38

AKUPRESURA - Starobylá masážní technika

20.11.2005 19:38

Léčba bolesti bez léků - 2. díl

28.2.2003 00:00

Masáž s rozkoší

2.9.2000 00:00

Přidat komentář

 
* *